X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 23 maja 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj sie zrobil ostatnio strasznie placzliwy. Wystarczy ze glosniej powiem ze czegos nie wolno a ten w ryk. Dzis tak plakal dlugo jak mnie zacczal gryzc na lozku i tak mnie mocno w brzuch ugryzl ze slad mi zostal na skorze to juz podnioslam glos i z lozka go zdjelam a ten jak zacnie plakac z 10 min ryczal masakra...
    Ale tez juz duzo rozumie i wie czego nie wolno

    Jak u Was idzie odpieluchowywanie??
    U nas slabo tzn po drzemce jak ma sucho to mu mowie chodz zrobimy sisi i siada na nocnik i zwykle nasika. Kilka razy mu sie zdarzylo przyniesc nocnik i mi daje pytam chcesz sisi a ten sie za siurka lapie tzn za pieluche :D no to go sadzalam ale nie nasikal ani razu wtedy.

    Kala, Totoro lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś maruda day - tylko czegoś zabronię i jest ryk. A apogeum przypadło na zabawa - wyjmijmy i włóżmy kabel do gniazdka i spróbujmy wepchnąć tam jeszcze drugą wtyczkę. No rzesz. Ryczała z pół godz. jak po moich 3 komendach "nie wolno" musiałam ją odciągnąć. Też mnie codziennie zaskakuje, robi się coraz bardziej komunikatywna i kumata. Niestety w parze idą coraz to lepsze pomysły, np. wspinaczka na szczyt wózka. A uparte to takie, że jak już się zaweźmie na coś to kaplica. I tak jak dzisiaj, już na "nie wolno" zaczyna ryczeć, bo się złości, że chce coś dalej robić, a ja jej zabraniam.
    Kala, o 16.40 to Kinga dopiero się rozkręca i zaczyna mieć najlepsze pomyły pt.co by tu jeszcze zbroić ;-)

    Edit.Haha, Agusia_pia to widzę, że dziś u mnie z Kinią podobnie ;-) ale u mnie na razie takie akcje tylko jak ma maruda day - chyba, że dziś jej się zaczyna taki okres, już miewała takie, często powiązane z ząbkami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 20:11

    Kala lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Blueberry Autorytet
    Postów: 382 166

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda jak wie, że czegoś nie wolno to specjalnie to robi albo gdzies idzie i się śmieje.
    Teraz już spi i jak do tej pory zasypiala na rękach (bez bujania tylko musiała się przytulic), tak ostatnio jej chyba nie wygodnie już. Ja ja biorę na ręce, a ona pokazuje na łóżeczko, albo łóżko TO i kładzie się na brzuch, dupka w górę i zasypia 👍😉
    A z odpieluchowaniem, to za każdym razem jak ja posadzę to sika, pilnuje jak pieluszka dłużej sucha, albo jak widzę, że coś grubszego bedzie, ale sama nie woła i nie pokazuje w żaden sposób że chce.

    A jak przez chwilę lata bez pieluchy to sika tam gdzie stoi i to najlepsza frajda i ubaw :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 20:12

    gyxwjw4zacghqnnc.png
    dqprx1hp7acrrb8g.png
  • Blueberry Autorytet
    Postów: 382 166

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do pogody to w naszych okolicach juz powodzie tak leje.
    Maj A nie można na podwórku posiedzieć.
    W czerwcu mamy wesele w rodzinie i pójdę blada jak nie wiem.
    Siostra namówiła mnie na solarium, to jak wyszłam po 3 min to na twarzy i dekolcie czerwoną byłam, że szok. Tak że podziękuj już chyba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 20:16

    gyxwjw4zacghqnnc.png
    dqprx1hp7acrrb8g.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie odpuściłam jej nocnik. Zacznę jak się cieplej zrobi i na działkę będziemy jeździć.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blueberry moja identycznie zasypia z tyłkiem u góry 🙂

    Blueberry lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Ja na razie odpuściłam jej nocnik. Zacznę jak się cieplej zrobi i na działkę będziemy jeździć.
    Ja też odpuściłam .... nie chce siedzieć i już. Słaba jestem w te klocki syna udało mi się odpieluchować na krótko przed 3 urodzinami dopiero i to dość drastyczną metodą...

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż nie chce się wierzyć, ze te nasze dzieci już takie duże i mądre ... szok jak to zleciało 🙂 a pamietam jak jeszcze 2 lata temu chodziłam taka nakręcona na ciąże i zdołowana, ze nic z tego nie będzie ... a teraz mam taką fajną kochaną córeczkę 😍

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 23 maja 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik u mnie ostatnio takie napady placzu sa częste. No ale trzeba byc konsekwentnym. Moj tez ma rozne glupie pomysly. Ehh dzieckaki :D

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbliza się kolejny skok takze tego. Strona skoki-rozwojowe.pl pokazuje ze wlasnie sie Heniowi zaczyna i potrwa kolejne 3 tyg... Wierze w to bo poprzedni skok pokazalo idealnie. A z opisu skoku wszystko się sprawdzilo. Popatrzcie sobie na ten wykres.


    U nas odpieluchowanie tak jak ostatnio pisalam, za kazdym razem wola kupe, a czasami tez siku, ale jak juz zrobi ;p Sadzam go na nocnik mimo wszystko za kazdym razem jak zawola, chwale, ciesze sie, bijemy brawo itp ;p Raz udalo mi sie zlapac bobka to chcial go wziac ;p Dzis nie zawolal kupy, za to przyniosl mi pieluche i tak poinformowal ze zrobil ;p Takze pol sukcesu ze wie ze robi, umie zawolac i chetnie siada na nocnik ;) Idziemy w dobrym kierunku ;)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo, mały wspina się po meblach to tego stopnia, że się na nich uwiesza, tj. stoi najwyżej na palcach jak to możliwe i rękami chwyta za najwyższy możliwy punkt. Gorzej, że potem nie umie wrócić do klęczków i leci do tyłu jak kłoda, kiedy się puści. Oczywiście jak go odciągam i mówię "nie", albo "no no no" to kręci głową na nie, że niby rozumie, śmieje się i dalej robi swoje, ignorując słowa. Najgorzej, że upodobał sobie walenie klockami w szyby drzwi balkonowych, też jak zabieram mu klocki i mówię "nie", tłumaczę, etc to on siedzi słucha, jestem pewna, że rozumie, ale i tak na przekór zrobi. Jak zabiorę klocki to leci do przedpokoju po swoje buty i butami napierdziela w szybę, noż kuźwa :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 maja 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to u nas się zaczął właśnie okres pt.-byc może Twoje dziecko jest bardziej wybredne ;-) (to by się zgadzało), a skok pełną gębą z piorunem mamy dokładnie wtedy kiedy wyjeżdżamy. No bajka :-/ już przeczytałam, kolejny skok to świat zasad.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 24 maja 2019, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda to bardzo kumaty Twoj synus ;) u nas az tak nie ma. Hehe. Jak zrobi kupe to sie przytula haha.
    Dzis wstal z tem 38 na czole :( dalam mu patacetamol bo jade na badania dzis i robie test obciazebia glukoza wiec mi sie dlugo zejdzie a maly z tesciowa zostaje. Teraz ma 37 na czole wiec spadla. Mam nadzieje ze to od zebow bo trojki w natarciu.
    Ja sie za to obawiam o ten test glukozy bo z palca pyklam sobie cukier i wyszlo 92 :O a kolacje jadlam o 17:30! No ale zobaczymy... Oby wyszlo ok. Jak badalam cukier w labo na poczatku ciazy mialam 81 a na glukomentrze nigdy taki mi nie wyszedl zawsze 87-91. I badz tu czlowieku madry. Eh. Po poludniu beda wyniki.
    Maly obudzil mnie o 5 do labo mam na 7:30 w domu bede po 10 a juz jestem glodna!! Aaaa.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira jak zacznie chodzic to dopiero bedzie pogrom :p


    Agusia kupilam nocnik jak mial 9 mcy i od poczatku sie nim bawilismy w robienie kupy i siku. Szybko zalapal tez jestem wciaz pod wrażeniem :) Pamiętam jak te pare mcy temu napisalam ze kupilam nocnik to bylam wysmiana, szczegolnie przez kolezanke Kachne, która wtedy miala prawie 3 letnia córkę w pampersie, bo twierdzila, ze takie male dzieci nie rozumieja, nie sa gotowe bla bla. Kachna jak to czytasz to pozdrawiam :d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 08:13

    Jupik lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda dzieciaki rozumieja wiecej niz nam sie wydaje. Ja sie staram z malym ten nocnik oswoic ale on nie komunikuje jak ma kupe czy siku. Wiec sama musze pilnowac. Moze na dwa latka zrzuci pieluche ;)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda super 🙂 coś czuje, ze Henio po wakacjach już będzie bez pieluchy biegał. A trzyletnie dziecko .... hmm... już doskonale wie o co chodzi, robi w pampers bo tak mu pasuje. Także tego... moim zdaniem już taka ostateczna granica to max 2-2,5 roku, jeżeli wcześniej się uda to mega, ale to już kwestia dojrzałości układu nerwowego i widać, ze u Henia to szybciutko to idzie, bo doskonale komunikuje swoje potrzeby

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 09:05

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie troche wzoruje na mojej siostrze, która ma 2 synow. Jej mlodszy majac 2 lata juz w ogóle nie uzywal pieluchy, nawet na noc. Sadzala go na nocnik jak zaczal stabilnie siedziec, czyli tez tak jak mial 8-9 mcy. Takze wiedzialam ze sie da, kwestia byla tylko dziecka, czy bedzie chcial, czy sie nie bedzie bal itp.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam kupili teście nocnik, pewnie na dzień dziecka Lila dostanie. Generalnie nie spieszę się, ale Lila ostatnio ciągle komunikuje jak sika albo robi kupę, więc kto wie.. A raz zakomunikowala przed zrobieniem siku - zawsze sika wnwaniecne przy kąpieli jak tylko ciepłą wodę poczuje 😁 i kiedyś rozbiera łam ją na przewijaka a mąż wlewal wodę do wanienki no i nagle Lila "siii" - patrzę, nic, mówię "NIE ma sii Lilusiu", a ona znowu "siii" i łapie się za pipkę. No i chwilę później "siii" było już na przewijaku 😁 Czyli już jej się chciało i chciała dać znać, że nie zdąży do wanienki xD no i to nam tak dało do myślenia, że może można byłoby już spróbować. Tylko trochę się boję, bo ostatnio dziewczyny pisały, że za słabe są mięśnie dna miednicy jeszcze i, że fizjo zaleca poczekać do 1,5 roczku 😶 muszę chyba jeszcze poczytać.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro ale to ze zaczniesz ja sadzac czy zapoznawac z nocnikiem nie znaczy ze zacznie tam robic. A tym bardziej ze bedzie wstrzymywać :p Na razie to ma byc zabawa, która albo cos przyniesie albo zostanie poki co zabawa.

    Totoro lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda poszłam za Twoim przykładem i dzisiaj bawimy się nocnikiem 😀 tylko, ze musimy na nim siadać na zmianę hahahahah Rene wróci to może tez coś doradzi w tej kwestii 😉 trochę już dzieci odpieluchowała. Ja się nie wypowiadam, bo jak pisałam porażka była na całej lini

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 1639 1640 1641 1642 1643 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ