X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Zapisuje wszystko co je odkad rozszerzam diete czyli od 5 mca. Na poczatku zapisywalam bo jakies alergiie moga wystapic czy cos, a potem z przyzwyczajenia + pamiec mam dobra ale krotka ;p i zapisuje zeby bylo roznorodnie.

    Ta pokrzywka to nie wysypka sensu stricte, te bąble sie pojawialy i znikaly, potem pojawialy sie w innym miejscu. Od 16 mial tylko kilka malutkich.

    Leira czy to mozliwe zeby uczulil sie nagle na cos co jadl wczesniej kilanascie / kilkadziesiat razy?

    Podobno możliwe.

    Ale przeanalizuj też inne kwestie, pozażywieniowe: np. mały spał u babci, w jej pościeli, którą pierze w jakimś detergencie? Przyjmowanie dużej ilości leków w ostatnim czasie, albo kwaśne kupy.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę zacząć zapisywać. U nas właśnie kupa i tak jak konsystencja super (w końcu nie rozlana maz po całej pieluszce) to z tym nazwijmy to skladnikiem drażniącym- mimo że zmieniam 2 min.po tym jak zrobiła skóra już jest zaczerwieniona i pojawiają się krostki. Pytanie z czego ta kupa-z rannego jedzenia (jadła kanapkę z serkiem i wędliną), czy wczorajszego..od teraz wszystko zapisuję.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Ja muszę zacząć zapisywać. U nas właśnie kupa i tak jak konsystencja super (w końcu nie rozlana maz po całej pieluszce) to z tym nazwijmy to skladnikiem drażniącym- mimo że zmieniam 2 min.po tym jak zrobiła skóra już jest zaczerwieniona i pojawiają się krostki. Pytanie z czego ta kupa-z rannego jedzenia (jadła kanapkę z serkiem i wędliną), czy wczorajszego..od teraz wszystko zapisuję.

    Zawsze możesz dodać np. trochę buraka, albo kilka ziaren (z chleba), albo cokolwiek innego co się nie trawi, albo daje kolor, do posiłku i będziesz wiedzieć :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Podobno możliwe.

    Ale przeanalizuj też inne kwestie, pozażywieniowe: np. mały spał u babci, w jej pościeli, którą pierze w jakimś detergencie? Przyjmowanie dużej ilości leków w ostatnim czasie, albo kwaśne kupy.
    Nie zmienialismy kosmetykow ani chemii. Nie mial tez ostatnio kontaktu z inną chemia. Wiec tutaj odpada.

    Duza ilosc lekow, czyli ostatnie 3 dni co 4-6 godzin paracetamol z ibuprofenem, tak. W czasie 3dniowki mial tez luzniejsze kupy ale podobno to normalne przy 3dniowce. Pupke tez mial odparzoną, przeszlo jak spadla gorączka.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Nie zmienialismy kosmetykow ani chemii. Nie mial tez ostatnio kontaktu z inną chemia. Wiec tutaj odpada.

    Duza ilosc lekow, czyli ostatnie 3 dni co 4-6 godzin paracetamol z ibuprofenem, tak. W czasie 3dniowki mial tez luzniejsze kupy ale podobno to normalne przy 3dniowce. Pupke tez mial odparzoną, przeszlo jak spadla gorączka.

    No właśnie. Mogło być od leków i od biegunki. Póki co może nic nie zmieniaj i obserwuj min te 3 dni. Jak nie będzie znikać, albo zacznie się nasilać, to trzeba będzie szukać, ale to może być wina choroby i wszystkiego co było z nią związane.

    A co do samej wysypki to już kilka opinii słyszałam, żeby nie smarować niczym, tylko myć i osuszać, bo organizm oczyszcza się przez skórę i nie powinno się tego blokować kremami i maściami.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Zawsze możesz dodać np. trochę buraka, albo kilka ziaren (z chleba), albo cokolwiek innego co się nie trawi, albo daje kolor, do posiłku i będziesz wiedzieć :P

    Zainspirowalas mnie, poszłam jeszcze obejrzeć tą kupę ;-P (wywalam do reklamówki którą potem wynoszę). Po analizie oceniam, że to jedzenie z wczoraj, trochę marchwi (była w słoiczku, ale i od teściowej trochę surówki zjadła), i trochę czarnego, co wskazuje na kolację (kaszka z jagodami liofilizowanymi i borówkami).
    No i tak, może faktycznie borówki (takie amerykańskie, co już są na straganach, dużo nie dostała, ale jednak), albo jednak coś ze słoiczka.
    Co do tego smarowania. Ja zauważyłam, że Kinia ma tendencję do podrażnionej skóry na tyłku, chyba, że to właśnie problem od początku, że jakieś jedzenie ją podrażnia. Był czas, że nie smarowałam, ale właśnie przez tą tendencję znów zaczęłam. Może jak rozkminie i wyelimuje ten składnik drażniący to i smarować już nie będę musiała,hmm.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    No właśnie. Mogło być od leków i od biegunki. Póki co może nic nie zmieniaj i obserwuj min te 3 dni. Jak nie będzie znikać, albo zacznie się nasilać, to trzeba będzie szukać, ale to może być wina choroby i wszystkiego co było z nią związane.

    A co do samej wysypki to już kilka opinii słyszałam, żeby nie smarować niczym, tylko myć i osuszać, bo organizm oczyszcza się przez skórę i nie powinno się tego blokować kremami i maściami.
    Kurde dzis go nie umylismy bo balam sie ze podraznie... No nic trudno.
    Na razie obserwuje. Intuicyjnie nie dalam dzis jajka ani nic co jeszcze moglo mu nasilic te bąble. Zobaczymy jutro.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik ja tez wlasnie jakis czas juz nie smarowalam tylko, ale wlasnie ostatnie pare tygodni non stop cos. Moze to przez cieplejsze dni...?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Zainspirowalas mnie, poszłam jeszcze obejrzeć tą kupę ;-P (wywalam do reklamówki którą potem wynoszę). Po analizie oceniam, że to jedzenie z wczoraj, trochę marchwi (była w słoiczku, ale i od teściowej trochę surówki zjadła), i trochę czarnego, co wskazuje na kolację (kaszka z jagodami liofilizowanymi i borówkami).
    No i tak, może faktycznie borówki (takie amerykańskie, co już są na straganach, dużo nie dostała, ale jednak), albo jednak coś ze słoiczka.
    Co do tego smarowania. Ja zauważyłam, że Kinia ma tendencję do podrażnionej skóry na tyłku, chyba, że to właśnie problem od początku, że jakieś jedzenie ją podrażnia. Był czas, że nie smarowałam, ale właśnie przez tą tendencję znów zaczęłam. Może jak rozkminie i wyelimuje ten składnik drażniący to i smarować już nie będę musiała,hmm.


    Też oglądam kupy i analizuję :P
    Po marchwi - zawsze kolorek trzyma, po jagodach czarno-zielona i też dużo ich nie trzeba, żeby cała kupa była w takim kolorze, po malinach czuć malinę w kupie, po pomidorach czerwona :P Generalnie u nas po warzywach i owocach zawsze te kupy są rzadkie, no nie zdarzył się nam jeszcze ładny bobek przy jedzeniu warzyw i owoców.

    edwarda20 wrote:
    Kurde dzis go nie umylismy bo balam sie ze podraznie... No nic trudno.
    Na razie obserwuje. Intuicyjnie nie dalam dzis jajka ani nic co jeszcze moglo mu nasilic te bąble. Zobaczymy jutro.


    I dobrze - lepiej, że nieumyty niż jakby miał być wymyty i nasmarowany. Przemyj mu dupkę z rana wodą przegotowaną, albo solą fizjologiczną i osusz. Jeśli ta wysypka jest taka mocno zaogniona to dobrze też dużo wietrzyć skórę, np patent z bokserkami męża Ferminy był genialny, ewentualnie może daj małemu trochę połazić w bawełnianych majteczkach jak masz - tak jest to upierdliwe i trzeba mieć szmatę w pogotowiu, ale tyłek się wietrzy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 21:41

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez ogladam kupy :)

    Leira, tak czytalam na majowkach. Fajny patent. Tylko ze u nas te bąble mial na poczatku na dupce i udku, potem zniknely i pojawily sie na nozkach i raczkach, a nawet male na brzuszku i policzku. I tak sie pojawialy i znikaly. Dziwne to. Przed snem mial tylko kilka malutkich babelkow gdzieniedzie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Tez ogladam kupy :)

    Leira, tak czytalam na majowkach. Fajny patent. Tylko ze u nas te bąble mial na poczatku na dupce i udku, potem zniknely i pojawily sie na nozkach i raczkach, a nawet male na brzuszku i policzku. I tak sie pojawialy i znikaly. Dziwne to. Przed snem mial tylko kilka malutkich babelkow gdzieniedzie.

    Na brzuszku i nóżkach to i my miewamy, ale to mi wygląda bardziej na potówki niż bąble, chociaż wiem, że to nie od potu. Też szukamy teraz, bo już było dobrze i nagle krostki. Wrzuć fotkę jak będziesz mieć chwilę, ja postaram się też jutro wrzucić fotkę naszych krostek.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Na brzuszku i nóżkach to i my miewamy, ale to mi wygląda bardziej na potówki niż bąble, chociaż wiem, że to nie od potu. Też szukamy teraz, bo już było dobrze i nagle krostki. Wrzuć fotkę jak będziesz mieć chwilę, ja postaram się też jutro wrzucić fotkę naszych krostek.
    Nie zrobilam mu zdjęcia bo tak sie ruszal. Ale w necie znalazlam cos takiego, wygladalo podobnie, mniejsze wieksze:
    https://s2.dziennik.pl/pliki/10164000/10164188-zmiany-skorne-643-385.jpg

    Do tej pory nie mielismy uczulen i wysypek, oprocz suchych plamek na nozkach po bebilonie w nowym opakowaniu. Po zmianie mleka przeszlo zupelnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 22:09

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to wygląda bardziej tak:
    tradzik-niemowlecy-PLAYER_VIDEO-37666.jpg

    Tyle, że nie w takim nasileniu, są to pojedyncze krostki, ale nie wierzę, że to potówki bo są na brzuszku i wewnętrznej stronie uda. Pojawiają się jednego dnia i znikają kolejnego i znów się pojawiają :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to u nas właśnie takie krostki dokładnie jak Leira wkleiła, ale w dużo mniejszym nasileniu, dookoła ust (nieregularnie rozrzucone i od jakiegoś czasu cały czas są - raz mniej raz więcej), i na pupce raz są raz ich nie ma w ogóle, dziś ma trochę, tuż po wytarciu kupy czerwone i zaognione, potem jak na noc przemywałam ciepłą przegotowaną wodą i zakładałam pieluchę to już ich się zostało dosłownie kilka z jednej i kilka z drugiej strony, bez czerwonego podrażnienia.
    Tak czy siak dziś kolejna noc idzie bez smoka, chyba już pożegnaliśmy go na zawsze, super :-)

    A zmienię temat na chwilę - jak dbacie o uszy dzieciaków - jak je czyścicie ?

    I jeszcze pytanko - wszystkie już zmieniałyście fotelik na drugi ? Jakie wybory ? Pamiętam, że WI pisała, a reszta jakie macie? My w tym tyg. chcemy kupić, przymierzamy się do jednego, tylko czekamy aż go do sklepu dowiozą, żeby go przymierzyć do auta i sprawdzić, czy jej będzie wygodnie, ale sama nie wiem, boję się że mi się nie spodoba i trzeba będzie na szybko innego szukać.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    To mam jeszcze pytanie dotyczące diety po ilu dniach od zjedzenia czegoś czego dziecko wcześniej nie jadło może pojawić się ewentualna reakcja organizmu?
    Mój Patryk jeszcze podróżuje w tym pierwszym
    Co do higieny uszu raz na jakiś czas stosujemy spray do czyszczenia uszka w środku na zewnątrz w tych zakamarkach patyczkiem
    Jupik gratuluję smokowego sukcesu, my też spróbujemy może się uda tak bezboleśnie jak u was🙂
    Kala jak u was nocka?
    Agusia jak się czujesz?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira no to u was typowa wysypka.
    Na pewno nie sa to potowki.


    Jupik moj jeszcze jezdzi w lupinie, jeszcze mu glowa nie wystaje :p Chcemy w wakacje kupić auto i potem fotelik. Podobno te Axid Minikidy sa dobre.

    Malemu codziennie czyszcze patyczkiem z zewnątrz, jeszcze nigdy nie psikalam mu niczym do srodka.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene nocka fantastycznie tylko 2 albo 3 pobudki, wstaliśmy o 6 jak dla mnie to wypas 😉

    Rene lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik my kupilisnu avinout ;)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fotelik łupina i jeszcze ma dużo miejsca, nawet jednej wkładki jeszcze nie wyjęliśmy

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uszy tak jak Rene spraj i patyk. Moja ma strasznie dużo wydzieliny

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 1645 1646 1647 1648 1649 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ