X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 31 maja 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubuś jest całkowicie na nie, a ja też nigdy nie naciskała i nie namawiałam bo byłam pewna, że to bedzie zły czas na przedszkole. Myśle, że na wiosnę moze pomyśle, na jesień na pewno chciałabym zapisać go na jakieś zajęcia tak jak Kalinka chodzi 🙂
    Dzisiaj dzień bez męża i jakoś dużo spokojniej 😅 myśle, że wbrew pozorom potrzebował wrócić do rutyny i siłą rzeczy więcej czasu spędza ze mną, a takto gdzies go spychalam na tate... No i przede wszystkim Tymek był spokojny 🙂

    A to u Kalinki z jakiegoś konkretnego powodu? Podobno u 3 latków wraca lęk separacyjny...

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 31 maja 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyśmy teleporadę, dostałyśmy skierowanie do alergologa. Muszę wieczorem przetrzepać internety za numerami i jutro dzwonić. Ciekawe jak z terminami...

    Czereśniowa no właśnie już jakiś czas nas ten kaszel zastanawiał, a ostatnio się nasiliło, pewnie dlatego, ze Lila teraz taki żywioł, ze masakra, ciągle lata, wspina się itd. Zobaczymy co nam ten alergolog powie. 😐

    Kala to trochę chyba oddychniecie od siebie i tego zamętu ze zdalnym 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2021, 16:21

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 31 maja 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa u Kalinki to chyba z powodu wyjątkowej upierdliwości niż nasilenia lęku 😅 wie, że noszenia i „lulenia” jej nie odmówię i rzucę wszystko co robię i będę „lulić”🤦‍♀️ jak marudzenie i łażenie za nogą nie działa, to znalazła sobie sposób na zwrócenie uwagi 🤷‍♀️

    Totoro oj tak 😅 inna jakość życia i jaki spokój ...

    A Lili to się na wiosnę nasiliło czy wcześniej też tak miała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2021, 17:01

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 31 maja 2021, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala nie wiem czy na wiosnę czy w związku ze wzmożoną aktywnością 🤔 Bo na ogół w ciagu dnia rzadko zdarzają jej się takie ataki ot tak, zazwyczaj są po pobudce, po biegu, po lodach czy ogolnie czymś zimnym.. Bardziej mi to wygląda jak ta wysiłkowa niż alergiczna. No ale zobaczymy co powie alergolog, testy zresztą już dawno chciałam jej zrobić, tylko te z krwi, tak dla własnej wiedzy, czy powinnyśmy czegoś unikać.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 31 maja 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro a Lila będzie miała tylko te z krwi czy już mogą jej zrobić „normalne”? Pytam z ciekawości, bo w ogóle się nie orientuję jak to wygląda u takich maluchów.

    Mąż dzisiaj wrócił z pracy około 16, zabrał Kalinkę na godzinkę na plac zabaw i normalnie odżyłam 😅 wiem wyrodna jestem, ale ja jestem z nią non stop i to tak, ze na krok nie odejdzie .. to potrzebuję tego oddechu jednak, żeby nie ześwirować 🙈

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 31 maja 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala właśnie nie pamiętam od jakiego wieku robi się te normalne, ale na pewno nie wyobrażam sobie ich u Lili 😅 dlatego zawsze byłam nastawiona na te z krwi tak czy siak 😀
    A, że potrzebujesz oddechu to się wcale nie dziwię. Ja też bym dziś nie wzgardziła, bo przez ostatnie noce a szczególnie wczorajszą łażę jak zombie i tak mnie wszystko wkurza, że tylko warczę albo się drę 🙄 mąż przyszedł po 16, to chociaż trening sobie zrobiłam. Wprawdzie z wszystkimi obok, więc trudno tu mówić o odetchnięciu, no ale zawsze coś.. 😅

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 31 maja 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noc... Sara/ zęby czy Lila?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 31 maja 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara z zębami 😐 3 naraz jej się właśnie przebiły, ale jeszcze nie całą szerokością, więc dziś profilaktycznie wjechał czopek, może coś pośpię 😐 Poprzednią noc calutką się budziła, calusieńką. Przed 1 nienmogla zasnąć, nosiłam ją, potem 3.30 wstała i nara, poszłam jej zmienić pieluchę, dałam czopek, usnęła 4.15 a wstała na dobre 5.15 🥴
    Lila odkąd się taka ruchliwa zrobiła to przesypia w większości nocki, chociaż pewnie pożałuję, ze to napisałam 😅

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 31 maja 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udam, że tego nie czytałam 😂

    Czyli u Sary przód już prawie w komplecie 😉

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Udam, że tego nie czytałam 😂

    Czyli u Sary przód już prawie w komplecie 😉

    Mamy dolne jedynki, górne jedynki i dwójki, tzn przebite dopiero 😀 ale paluszki siedzą ciągle gdziesnglebiej w buzi, więc chyba dalej sie cos kroi 😵

    Umówiłam Lilę do alergologa na 21 lipca, zobaczymy co powie 🙂

    Jak tam dzieciaki po Dniu Dziecka? 😀

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Henio znowu gil wiec wczoraj zostal w domu. A takie mieli zajebiste rozrywki w przedszkolu!! eh. Na dzien dziecka dostał kolejne 2 figurki superbohaterów - mamy już sporą kolekcję. Dostał 2 czapki z daszkiem z supermanem i batmanem ;p Faza total. Dostał kilka ksiazek i walkie talkie od tesciowej, no hicior, chodzi z tym po całym domu i cos gada i odbiór, bez odbioru :)
    Jutro jedziemy na długi weekend do moich rodziców.

    Kala, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi jak Twoja dieta?
    Ostatnio o niej myslalam i powiedz mi jak to jest, musisz juz zawsze tak jesc? bo rozumiem ze jak wrocisz do zwyklego jedzenia (nawet dietetycznego ale zwyklego) to mozna szybko przytyc?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostały od nas ten zestaw sensoryczny i stos, naprawdę stos książek 🙈 Mąż polował, czekał na okazje, większość z drugiej ręki itd. W nocy, jak spałyśmy powkładał je na regał między książki dziewczyn, no i Lila wstała, wchodzi do salonu i "ooo, nowa książka! I tu... I jeszcze jedna!" i tak szukała i wyciągała 😁 nie wiem kiedy my to wszystko przeczytamy 🙈
    Od moich rodziców i rodzeństwa Sara dostała takiego śpiewającego żółwia - sorter a Lila taki świetny zestaw - bryłka gipsu, z której trzeba bylo wykuć ukryte mineraly, saszetki z kryształkami do wyhodowania samemu itd, bomba 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2021, 16:51

    Kala, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w ramach dnia dziecka pojechałyśmy do Smyka i Kalinka wybrała sobie Sulę mówiącą, 3 samochodziki i dużą łopatkę 😀 a potem na lody luksusowo do kawiarni 😋

    dzisiaj mega aktywny dzień ... rano logosensoplatyka, gdzie takie cuda robili
    c206a08b4d93.jpg

    A od 14 plac zabaw ... i muszę się pochwalić, ze pierwszy raz Kalinka tak swobodnie i bez żadnej spiny bawiła się z dziećmi. Podłapała męską ekipę, do tego starszą 🙈 i latali po krzakach, malowali kredą, grali w piłkę, wspinali się po murkach, jeździli na hulajnogach... mała brudna, szczęśliwa i zmęczona. Wracać nie chciała ..

    a435c818d334.jpg

    Totoro, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 czerwca 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala oo, u nas lody tez były 😁 poszłam z dziewczynami, mąż był jeszcze w pracy. Tzn. Lila dostała loda a Sara sam kubeczek 😅 Minę miała przednią 🤣 nawet go nie ruszyła i byla bardzo niezadowolona 🤣 Lila takie "MNAM" wcinała a jej suchy kubek matka wcisnęła 🤣

    Śliczna Kalinka 😍😍😍 no i proszę jak się rozruszała 😀 Krzaki, murki, piłka, aż mi się dzieciństwo przypomniało 😍 Szkoda, ze my zazwyczaj trafiamy na pusty plac zabaw 🙄

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro dokładnie tak ... mi tez się dzieciństwo przypomniało 😍 kiedy to było ...

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka tu cisza znowu, piszcie dziewczyny co tam u Was 😀

    U nas w sumie nic nowego, dziewczyny ganiają już coraz więcej razem. Sara najchetniej to by Lilę zjadła, przytula się do niej, włazi na nią, no komedia 😁 ostatnio Lila miała jeden strasznie ciężki dzień, praktycznie do południa to tylko histeryzowala, płakała itd a Sara do niej przyczłapała na macie, siadła za nią i ją przytuliła ❤️
    Bardzo intensywny czas u nas a keszcze bardziej orzed nami, bo wzięliśmy się za robotę ogrodzenia. Mąż po oracy idzie na dwór rozbierać stare, porządkować itd., bo w przyszłym tygodniu wchodzą robić a ja calutkie dnie z dziewczynami 😅
    Poza tym w niedzielę sie chrzcimy! ❤️ Wreszcie 😀

    Kala, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kochana Sara ❤️

    U nas tez nic ciekawego … ostatnio to głownie po przychodniach jeździmy 🤦‍♀️ w piątek ja byłam na drugiej dawce szczepionki, w poniedziałek badania sportowe młodego, a dzisiaj on z kolei był na szczepieniu … i tak leci

    Z aferami ostatnio spokój … żebym nie zapeszyła 😂

    Totoro, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Sara to jest taki pocieszny misiek, ze szok 😀 ona się non stop śmieje, za Lilą tak przepada, tylko czeka az wstanie i leci do sypialni, az się kurzy za nią, ładuje się na łóżko i zaczyna po Lili przewalać z dzikim okrzykiem 😂

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieźle ❤️ a wagowo dalej tak ciśnie? Czy już przystopowała?

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2093 2094 2095 2096 2097 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ