X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa, Agusia_pia ciekawe z czego to wynika, czy to kwestia charakterów dzieci czy chłopcy po prostu z gruntu trudniej znoszą dzielenie się mamą 🤔 pewnie i to i to po trochu. Ja oczywiście przechodziłam też ten okres rozdarcia między - chciałabym spędzać czas tylko z maluszkiem, tulić się, karmić, spać razem itd. i chciałabym mieć czas rtlko dla Lili, móc się razem bawić, gdzieś wyjść itd.. Ale Lila generalnie wzięła zmiany na klatę, bardzo szybko zaadaptowała się do nowej sytuacji i bywało różnie oczywiście, alw nigdy nie bałam się zostawić jej na chwilę samą z Sarą, że coś jej zrobi itd. Mogłabym też na palcach rąk policzyć sytuacje, kiedy Lila specjalnie hałasowała, żeby nie dać mi uśpić czy chcieć obudzić Sarę. Pewnie dziewczynkom łatwiej przychodzi akceptacja nowego członka rodziny, może wynika to też z takiego wrodzonego instynktu opiekuńczego u dziewczynek.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że bardziej wynika to z charakteru dziecka … chyba najtrudniej jest takim dzieciom przyklejonym do mamy, wtedy traktują rodzeństwo jak konkurencję, jak coś co zabrało im mamę albo takim „biegająco - skacząco - krzyczącym”, wtedy traktują niemowlę jak coś co z kolei zabrało im przestrzeń do zabawy … i nie pomaga też fakt, ze jednak rodzice są zmuszeni częściej je uciszać i upominać, bo „dzidzia śpi”. I się wkurzają tym bardziej. Z tym, ze u dziewczynek może właśnie zadziałać ten instynkt opiekuńczy i wtedy jest łatwiej. O ile go mają oczywiście 🤷‍♀️ Ja osobiście nie miałam, nie bawiłam się lalkami, nie lubiłam małych dzieci (chyba dopiero własne 🤦‍♀️) itp. i młodszy 1,5 roku brat to był dramat … m.in dlatego nigdy nie brałam pod uwagę małej różnicy wieku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 10:07

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no to Bartek nie przyklejony był nigdy szczególnie do mnie... A jednak tak ciężko mu było zaakceptować brata. Z jednej strony się cieszył a z drugiej bił kiedy miał okazję... Nie wiem czy z dziewczynką było by inaczej. Ciężko powiedzieć.

    No ja dziś zaliczyłam plus sto do zajebi**ości 😂 odwiedziłam rano targowisko zakupiłam trampki za całe 5 zł za parę hehe takie cienkie koło domu w super pomarańczowym kolorze jest lans na wsi 😅 i kilka pierdulek jeszcze :) także byłam u ludzi i już mi lepiej 😃

    Kala lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia no właśnie… ciężko powiedzieć 🤔 my sobie tak możemy gdybać czy płeć czy charakter, a i tak wszystko wychodzi w praniu 🤷‍♀️

    Normalnie będziesz świecić tymi trampkami 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 18:18

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no błyszczę jak gwiazda 😅 mają jeszcze cekiny z boku to się świecą serio hehe. Oj tak to jest jak się nie ma jak wybrać do miasta na porządne zakupy. Po drugie krucho z kasą na jakieś porządniejsze buty czy ciuchy więc trzeba się ratować tym co się ma pod ręką. Jak się przeprowadzimy i urządzimy już to wybiorę się na porządne odświeżenie szafy. Może do tego czasu kilka kg zgubię. Bo ostatnio jem ciągle sałatę. Posiałam duża tej sałaty urosła i jem trzy razy dziennie hehe :)

    Kala lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala a jak ten Wasz bunt nastolatka sie objawia? 😉

    Bardzo wam dziękuje za wsparcie i zrozumienie 😘

    U nas na szczęście narazie nie ma problemu z agresją, nie boje się Tymka zostawić przy Kubie chociaż wiadomo, że trzeba uważać, ale jestem prawie pewna, że świadomie nic mu nie zrobi. Raczej jest obojętny, a czasem nawet pogłaszcze lub da buzi jeśli wcześniej ze mną spędzi dużo czasu na zabawie 🙂 dlatego poranki sa najgorsze bo jesteśmy sami, a Tymek potrafi 2h leżeć u mnie na rękach, a Kuba zawsze ma ciężkie poranki i trzeba z nim sie obchodzić jak z jajkiem 😉
    A z tym krzykiem to raczej chodzi o to, że gdy usypiam Tymka to Kuba potrzebuje mojej uwagi i w końcu zaczyna sie wkurzać i hałasować bo musi czekać jakby do niego nie docierało, że to pogarsza sprawę. Na szczęście bardziej złości sie na mnie niż na Tymka.

    Agusia dziękuje za Twoją historie ❤️

    Totoro jak długo trwało u Ciebie to rozdarcie? Myśle, że u mnie tez mocno podziałały hormony... szczerze miałam ogromna potrzebę bycia z nimi na 100% i ciagle się wkurzylam że zaniedbuje ich obu.. powoli chyba zaczynam się uspokajać, ale dużo było we mnie złości i chyba na Kubie to się odbijało, to prawda ze nagle dużo więcej chce się wymagać od starszaka 😢 i nagle kochasz równie mocno kogoś innego.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala to ja z kolei miałam zmysł do opieki nad dzieckiem, mam rodzenstwo młodsze 8 i 11 lat i dużo się nimi zajmowałam. Z perspektywy czasu na pewno za dużo, wręcz im matkowałam do pewnego momentu, no i zresztą rodzice tez tego nadużywali za bardzo. W każdym razie mam z nimi bardzo dobre relacje 😀 w sumie i z rodzeństwem i z rodzicami 😁 ale ja wlasnie przez swoje doświadczenia nie chciałam dużej różnicy wieku 😀 Kazdy inaczej 😀
    Lila była początkowo z tych też mocno przyklejonych do mamy dzieci, dopiero z czasem dojrzała do zostawania bez mamy 😀 Też się bałam tego, że jak urodzę Sarę to mocno uderzy ją, że nie jest już sama, że nie ma już 100% uwagi itd. No ale jakoś szybko się odnalazła w sytuacji 🙂 A teraz obserwowanie ich w duecie po prostu nas rozwala z mężem ❤️

    Czereśniowa w sumie nie wiem czy kiedykolwiek minęło 😅 Tylko teraz podchodzę do tego bardziej zadaniowo i bez takiej dawki emocji🙂 Po prostu zastanawiam się, ile się dziś z jedną czy drugą bawiłam, co robiłyśmy razem, jak wykorzystałam drzemkę jednej czy wizytę u dziadków drugiej - na tej zasadzie 🙂 Ale dalej bywają dni, ze mam wyrzuty sumienia, np., że wykorzystuję to, że Sara ladnie sie bawi na macie i ją tam często zostawiam próbując ogarnąć obiad/pranie czy inne bieżące rzeczy. Albo, że drzemkę Sary wykorzystałam zamiast na zabawę z Lilą to też na ogarnianie czegoś. To już chyba tak działa 😅 No może z tym odkładaniem na matę już nie mam problemu, bo Sara tak popieprza po domu i wszędzie próbuje wstawać, że minęły dobre czasy 😁 Dziś chciałam zrobić pomidorową. "Z rosołu z wczoraj". Miałam raptem ugotować ryż, wyłowić warzywa rosołu, zagrzać go i wlać przecier. Ja pierdzielę. Po kilku próbach napisałam męzowi "Nie będzie obiadu. Mam to w dupie." 😅 Ostatecznie wreszcie zrobiła drzemkę i ogarnęłam 😅 Ale generalnie jest niezły Sajgon ostatnio 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 20:21

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro ja mam jeszcze siostrę 13 lat młodszą i pamietam, ze zachwycona nie byłam faktem, ze ma się urodzić. Nie zajmowałam się nią prawie wcale, na palcach jednej ręki można policzyć ile razy wzięłam ją na spacer czy coś tam z nią porobiłam. Koleżanki mi zazdrościły i się dziwiły, ze nie wożę jej w wózku, a ja patrzyłam się wtedy na nie jak na kosmitów 😲 na szczęście rodzice mnie nie zmuszali do opieki.

    Jejku ja to przy was wyrodna matka jestem 🤦‍♀️ uwielbiam spędzać czas z Kalinką, wspólne leżenie rano czy wieczorem w łóżku, wspólne wypady, spacery, czytanie książek, rozmowy … ale szczerze nie lubię się bawić!!! Czasami to wręcz się zmuszam, aż mi jej szkoda i mam wyrzuty sumienia. Naprawdę cieszę się, ze idzie do tego przedszkola, wybawi z dziećmi i ja nie będę musiała …

    Czereśniowa bunt… hmm ciężko powiedzieć, bo u nas jest od zawsze 😂 ale teraz jest jakoś inaczej … mniej do niego dociera, mniej liczy się z naszym zdaniem, zrobił się drażliwy na swoim punkcie, nie panuje nad emocjami (sam przyznał, że ma z tym problem, bo wkurza się nagle o pierdoły), ma, że tak powiem wyj… np. wrócił do tej szkoły i naprawdę za dużo tam nie był, bo adaptacja, potem egzaminy, potem szczepienie i też trzy dni w domu przesiedział, wiec łącznie może był tam z tydzień, a już na dzień dobry zaliczył kilka uwag, wizytę u pedagoga szkolnego, ja telefon od wychowawcy, a mąż od innego rodzica 🙈 tylko kiedyś by się tym przejął jakoś, a teraz ma wyrą… bo NIKT nie ma racji i wszyscy dookoła są GŁUPI !!! A my się nie znamy i go nie rozumiemy i nie chcemy zrozumieć … itp. na szczęście w żadne szemrane towarzystwo nie wskoczył (jeszcze)… chodzi na te swoje treningi popołudniami, a wieczorami siedzą w lesie, budują jakieś „hopki” i skaczą na rowerach. Ja się tak wybiega, to spokojniejszy jest 😂
    No nie ma jeszcze jakiegoś dramatu, ale chciałabym już mniej więcej wiedzieć jak to przejść, tak żeby nie stracić kontaktu z dzieckiem, jego zaufania i w ogóle żeby nie pogorszyć sprawy 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 21:53

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala nie jesteś wyrodną matką, ja mam podobnie 😁 tzn zależy jeszcze jakie zabawy 😁 bo wlasnie mogę z nią czytać, robić prace plastyczne, gotować, lepić z ciastoliny, budować z klocków itd. Ale męczą mnie np. bardzo zabawy w odgrywanie ról, w lekarza, zakupy, weterynarza itp. Ostatnio świetnie się bawiłyśmy tym zestawem od moich rodziców, gdzie można wyhodować sibie kryształki w pojemniczku. Miałyśmy frajdę obie 😁 byłyśmy też zbierać kamienie razem wczoraj - wszystko to bardzo lubię 😀
    Aaaa no i oczywiście wszelkie puzzle i planszówki uwielbiam 😀 czasem jak Sara wczesniej zaśnie czy w weekendy na drzemce gramy we trójkę, ja mąż i Lila 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 21:18

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puzzle też lubię, jakieś łamigłówki, tą karotkę od Was … planszówki uwielbiam, mamy całą kolekcję klasyków po młodym: scrable, roomikub, monopol itp. i nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli w czwórkę zagrać. Kalina oprócz domina to narazie żadnych specjalnie nie ogrania 😅 chociaż ostatnio Franek uczy ją grać w szachy (wkręcił się na maksa) i był w szoku, bo poprawnie ruszyła koniem i gońcem, tak jak jej wcześniej pokazywał

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, co do buntu to pamiętam taki okres u mojego brata 😁 Nie sprawiał żadnych kłopotów, ale wszyscy z nim na czele byli najmądrzejsi, tylko nie rodzice 😅 Przy czym przy jakiejś wymianie zdań nie przyznał rodzicom racji, a chwilę później gadając z kolegami używał ich argumentów😂 yh, ciężki wiek 😅 a jakie masz teraz relacje z siostrą? 😀

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w ramach nie bycia wyrodną matką, ruszam dupę z kanapy i zrobię młodemu kolację 😂 pewnie zaraz wróci, to niech ma … no dobra … szczerze, to nie tyle z dobrego serca, co żeby mi nie stukał w kuchni garami po nocy 🤦‍♀️

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Kala, co do buntu to pamiętam taki okres u mojego brata 😁 Nie sprawiał żadnych kłopotów, ale wszyscy z nim na czele byli najmądrzejsi, tylko nie rodzice 😅 Przy czym przy jakiejś wymianie zdań nie przyznał rodzicom racji, a chwilę później gadając z kolegami używał ich argumentów😂 yh, ciężki wiek 😅 a jakie masz teraz relacje z siostrą? 😀

    Nieźle 😂😂😂
    U nas jest tylko jeden MĄDRY - on sam 😂 no może jeszcze trochę mądra jest Pani od angielskiego i biologi, kilku kolegów i jakiś trener też by trafił do tego elitarnego grona … a cała reszta 🤷‍♀️

    Z siostrą relacje mam całkiem dobre 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 21:42

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Nieźle 😂😂😂
    U nas jest tylko jeden MĄDRY - on sam 😂 no może jeszcze trochę mądra jest Pani od angielskiego i biologi, kilku kolegów i jakiś trener też by trafił do tego elitarnego grona … a cała reszta 🤷‍♀️

    Z siostrą relacje mam całkiem dobre 🙂

    Yh, każdy rok w przypadku rozwoju dziecka przynosi lepsze smaczki... 😂 Strach się bać 😂 a najpierw wszystkie są takimi słodkimi bobo...😍😂 Ja tylko patrzę na Sarę i ubolewam, że czas tak pędzi... Taka jest twraz do schrupania 😍śmieje się dalej non stop, przytulas taki, coś tam gadać, powtarzać próbuje, tak się cudnie wstydzi jak jej nie wychodzi... ❤️ A potem bunt 2-latka, 3-latka, 4-latka itd.. 😁 Chociaż na Lilę i tak nie mogę narzekać 😀

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala Henio jest totalnie przetyrany w przedszkolu, a teraz jak spędzają całe dnie na dworze to nawet wrócił do drzemek bo pada na ryjka, mimo to wraca do domu i prosi żeby się z nim bawić. Też to średnio lubię. Tzn w weekendy jak mogę później wstać i nie jestem taka zmęczona to łatwiej mi to przychodzi. Ale w tyg ciężko.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro zdecydowanie za szybko 🙁 zaraz będzie z Kalinki słodki przedszkolak, a nawet się nie obejrzę jak zerówkowicz bez zębów 😍
    Gdzieś obiło mi się zdanie (nie pamiętam czyje), że dziecko wychowuje się do 12 roku życia … potem już jest za późno 😅 także tego …

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 22:08

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda podejrzewam, ze Kalinka też do spania wróci w przedszkolu … z młodym tez tak było… jednak więcej wrażeń, atrakcji, ciagle coś się dzieje, to dziecko potrzebuje tego odpoczynku

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala a na ile godzin będziesz posyłać Kalinkę do przedszkola? Kurczę, mnie najgorzej wkurza, że teraz przez covid żadnej adaptacji, rodzice nie wchodzą itd 😐 Ciekawe jak Lila przez to przebrnie.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro docelowo tak do 15 po podwieczorku … wcześniej nie ma sensu, bo z tego co pamiętam, to ten czas jest w pełni zorganizowany, a potem to już swobodna zabawa w sali albo w ogrodzie. No ale na początku to nie wiem jak będzie. Pewnie zaczniemy od godziny, dwóch i zobaczymy jak się odnajdzie.
    Mi akurat pasuje, ze rodzice nie mogą zostawać z dzieckiem, bo mam wrażenie, ze Kalince mogłoby to trochę namieszać w głowie: „ dlaczego wczoraj zostałaś, a dzisiaj już nie???” Chyba nawet takiej opcji nie było jak Franek chodził. Jakieś spotkania w wakacje rodzice + dzieci coś mi się kojarzy, ze były …
    Kalinka jest przygotowana, ze zostanie tam sama i ja po nią przyjdę … poza tym jestem spokojna, bo bardzo dobrze znam kadrę i wiem, ze krzywdy nie będzie. Pewnie jakby to było zupełnie obce przedszkole, to bardziej bym się stresowała.

    Ale kurcze i tak jest mega przepaść między nią a Frankiem 🤨 on się nie adoptował w ogóle, tylko po prostu poszedł … i to chodził do dwóch przedszkoli naprzemiennie po trzy miesiące : w Polsce i w Chorwacji. A teraz??? Zastanawiam się, czy mogę wyjść siku na rytmice i zostawić ją w sali samą 😂
    Została, a jaka dumna z siebie potem była 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2021, 21:53

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ebba7a1fc0a1.jpg

    Chyba sobie to do lustra przykleję i przeczytam za każdym razem jak po 15 mamo w ciągu minuty, będę chciała posadzić Kalinkę z lodami na kanapie i spierdzielić do łazienki z telefonem…

    Totoro, Agusia_pia, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2096 2097 2098 2099 2100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ