X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 11 października 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala jak sie sprawuje oczyszczacz? Przymierzam sie do tej klarty. Znalazłam ją w rankingu na 1 miejscu.


    Nie wiem jak u was, ale w Łodzi rano tak dawało dymem i smogiem, że az gryzlo w gardlo. Masakra czym Ci ludzie palą! maz wybiera maseczke antysmogową dla małego a ja szukam oczyszczacza. Martwie sie o jego płuca :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 października 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda u mnie na wsi powietrze w miarę ok.
    U nas w przedszkolu pogrom. Od Bartka z grupy 5 dzieci na kwarantannie bo pani od Angielskiego ma wirusa. Dziś Bartek poszedł i było ich dwoje w sumie. Także taki pogrom. Reszta chora. Może to i lepiej że ich mniej. Może dluzej pochodzi. Zobaczymy. Nie płakał. Było ok. Pani go pochwaliła że ładnie się bawił i zajmował wszystkim co mu dała.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 11 października 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie mam porównania … ale raczej spełnia swoją funkcję. Ja mam łącznie 3 te mniejsze klarty ( w pokojach dzieci i w sypialni). Na Pomorzu mamy raczej dobre powietrze i latem wskazywała przeważnie między 0 a 2, więc praktycznie nie miała co robić 🤷‍♀️ teraz już tak 7-8 (do 7 jest ok). U nas głównym problemem są okoliczne działki i jak tam zaczynają palić, to momentalnie parametry podskakują do 100 i więcej (nawet tylko przy rozszczelnionych oknach). Dzisiaj np. byłam w szoku, bo nie zdążyłam zamknąć okna, zanim zajarzyłam, ze zaczęli akcje działkowcy i kurcze aż 850 wskazywało 😮 zamknęłam i bardzo szybko zbiła do 7.
    Tak samo działa jak np. w kuchni coś smażymy, to smrody też wyłapuje, chociaż kuchnia jest w zupełnie innej części mieszkania.

    No i tak jak kiedyś pisałam, sporo kurzu wyłapuje. Co 2-3 dni muszę czyścić wstępny filtr, chociaż odkurzamy min raz dziennie.

    Wizualnie też jest w miarę ok, nie jakiś wielki klamot.

    No i cena … do 1000 zł , to nic lepszego nie znalazłam, a jak czytałam, to parametry ma zbliżone do tych za 3 -4 tyś i w rankingach tak jak pisałaś jest wysoko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2021, 16:55

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 11 października 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia to w sumie miałaś szczęście, ze Bartka nie było, bo też by trafił na kwartantannę? Ty lubelskie? Tak? To przodujecie teraz w rankingach covidowych niestety 🤨
    Dobrze pamiętam czy coś pomyliłam? Na pewno gdzieś na dole 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2021, 16:59

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 października 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala w sumie może i przedszkole i praca się nałożyło 🤷‍♀️

    Iggi mi ta mamoza nie przeszkadza, szkoda mi tylko Lili, bo bardzo przeżywa kazde moje wyjście ☹️

    My też juz mamy oczyszczacz, pierwszy raz jak włączyliśmy to w salonie mieliśmy efekt jak po zdjęciu wszystkich firanek i zasłon i przy świeżo umytych oknach 😅 jest fajny, intuicyjny, sam załącza odpowiednie programy, zależnie od stanu powietrza (kurz, zapachy itd)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 października 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala tak ja z lubelskiego także niestety u nas dużo zakażeń... No tak. Nam nieobecnośc wyszła na plus.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 12 października 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro a wy jaki macie oczyszczacz? Tez muszę jeszcze jeden kupić.
    Edwarda, Henio bedzie chodził w maseczce? Też zastanawiam się nad klarstą.
    Kala, a używasz jonizacji?

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 października 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa my mamy ten: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/oczyszczacze-powietrza/oczyszczacz-sharp-ua-hg60e-l?gclid=Cj0KCQjw5JSLBhCxARIsAHgO2SerW-6fi64htalvXlbab8vRTB4L0aoP_fnliaXhStXUjKvSU7rTALwaAlzzEALw_wcB

    Na noc bierzemy go do sypialni a caly dzien pracuje w salonie (mamy połączony z kuchnią)🙂 Dziś wieczorem śmierdziało nam w sypialni dymem, włączyliśmy i po problemie ❤️ Mieszkamy na górce, w polach, sami nie palimy a caly okres grzewczy mamy problem z dymem w domu wieczorami 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2021, 11:59

    Kala, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 października 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeresniowa nie wiem czy bedzie chciał, ale powiemy że tylko duzi chłopcy noszą i pewnie pójdzie na to. Ostatnio az gryzlo w gardlo, kasłał bardzo po drodze :(


    PS. Olej z czarnuszki pije z sokiem (mimo ze jest tylko ciut mniej obrzydliwy), bo powiedzialam ze to piracki sok ;p

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 12 października 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa używam, w sumie cały czas jest włączona.

    Edwarda tak wygląda filtr wstępny po dwóch dniach df87826aca7a.jpg

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 12 października 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj powietrze doskonałe 🙂 cały czas 1 albo 0

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 października 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala zamówiłam oczyszczać Klarta forste 3, ty chyba masz ten sam?


    Totoro powiedz mi, alergolog stwierdziła że przy alergii i astmie nie należy używać nawilżacza przez możliwość grzybów i innych syfow które ulatniają?
    My teraz używaliśmy 2 dni i Henio znowu zaczął bardzo kaszleć :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 13 października 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda dokładnie ten sam 🙂 czekam oczywiście na opinię, bo tak jak pisałam w temacie oczyszczaczy nie mam żadnego doświadczenia, więc będę ciekawa co o nim sądzisz

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 października 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda nie mówiła dokładnie dlaczego, ale powiedziała, ze absolutnie zadnych nawilżaczy w przypadku alergików, zwłaszcza właśnie jak Lili wyszlo na grzyby :/ Pytałam co w przypadku zimy, kiedy przed zakupem nawilżacza mieliśmy tak suche powietrze, że budziliśmy się z popękaną śluzówką w nosach - powiedziała, że oczyszczacz z funkcją nawilżania w takim wypadku, ale nigdy nawilżacz :/ no i u nas ze względu na astmę Lili, mamy zakaz używania wszelkich aromactivow, maści wygrzewających, oilbasow itd itd, nawet maści majerankowej nie możemy używać 😐 Nic co mocno pachnie. Powiedziała, ze ostatnio te oskrzela mogły być od tego, ze smarowałam Lilę balsamem lekki oddech od Hebdy i przyklejałam aromactiv 😐

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 14 października 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Henryk dziś zostal w domu wrrrr. Podobno w przedszkolach i zlobkach grasuje wirus RSV. Kuzwa jak nie urok to sraczka.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 października 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla Henia ☹️ Jest pogrom wszędzie, multum dzieci chorych😐 Moje na razie zdrowe, ale nie mają gdzie łapać. Lila do przedszkola nie chodzi, do sklepów ich na razie nie zabieram, chcę, żeby się po ostatnich infekcjach pozbierały. W sobotę idziemy do teściów, teściowa jest nauczycielką, mam nadzieję, że nic od niej nie przyniosą..

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 października 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda współczuję. Mój Bartek dziś poszedł. Jest ich 3 w grupie i to by było na tyle. W innych grupach pusto. Za to Kacper słabo. Wczoraj byłam z nim u lekarza bo znowu kaszel i katar. Kaszel taki że aż wymiotuje. Dostał do inhalacji na kaszel syrop i tyle. Ale widać że jest słaby bo śpi. W dzień potrafi się przytulić i zasnąć gdzie tak nie było. W nocy miał gorączkę 38. Oby się poprawiło.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 14 października 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla wszystkich chorujących 😘 Kalinka jeszcze chodzi … w przedszkolu na razie frekwencja całkiem niezła. Dzisiaj dzień nauczyciela, więc mała wczoraj dziergała laurki dla pań i dzisiaj zaniosła razem z czekoladkami 🙂
    Syn za to się obija, bo lekcji nie mieli tylko jakieś biegi przełajowe, na które nie poszedł…. ale przynajmniej spędziliśmy trochę czasu razem, bo pojechał ze mną do tk maxx oddać kalosze Kalinki, potem hot dogi z frytkami zaliczyliśmy w ikea i jeszcze mnie do lumpa wyciągnął - łażenie po lumpeksach to ostatnie hobby młodzieży 😉
    A poza tym rozkminia jaką szkołę wybrać 🤔 na szczęście odpuścił sportową, która jest na drugim końcu miasta albo w Sopocie albo jeszcze dalej w Gdyni. Teraz bierze pod uwagę najbliższe liceum profil mat. fiz. albo Technikum Budowalne… nic mu nie doradzę, co najwyżej mogę przedstawić plusy i minusy każdej z nich, ale wybrać musi już sam 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 13:56

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 14 października 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala gdyby mój syn mnie pytał o opinię to wysyłałabym go do Technikum lub jakiejs szkoły technicznej (np przy politechnice). W tych czasach liczy się fach w ręku, umiejętności techniczne. My najwiekszy problem w pracy mieliśmy z elektrykami, narzędziowcami, długie miesiące poszukiwań, a jak się trafił chętny to życzył sobie grubą kase. Naprawdę grubą.

    Jesli wybrałby liceum i mat fiz to powinien mieć już plan na kolejne lata, żeby się jakos ukierunkować i nie zostawiać to losowi.

    Kala lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 października 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no wybór szkoły poważna rzecz. Wiadomo musi wybrać.
    U nas w grupie dla pań robiliśmy drobne upominki. Herbaty zamawiane z dedykacją i ręcznie robione czekolady.

    Kala lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 2129 2130 2131 2132 2133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ