X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro to w takim razie koniecznie 2 kg do przodu jak mąż ma Cię z wiadomym skutkiem ścignąć 😂 a tak serio Ty byś chciała trzecie?

    No w szkole są wakacje …

    A w przedszkolu masz pewne 2 lata? Bo z tego co piszesz zrozumiałam, ze idziesz pod konkretne dziecko i jakby ono wcześniej zrezygnowało z przedszkola, to też musiałbyś odejść czy normalnie zostajesz?

    Z takà wagą jak Twoja też bym się dobrze czuła 🙂 no nic będę ze sobą walczyć i jakoś przestawić organizm, bo u mnie to nie jest tylko kwestia zachcianek, ale też tego, ze jak się najem to super mi się śpi, a jak nie to zasnąć zasnę, ale budzę się o 4 nawet nie z głodu, tylko jakaś taka wyspana i leżę jak głupia przez godzinę, chociaż najchętniej już bym wstała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2022, 07:27

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy ktoś jeszcze mnie pamięta trochę mnie tu nie było....
    Wszystkiego dobrego w nowym roku

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Czereśniowa o kurczę, nie zrobiłabym RTG dziecku jeśli nie byłoby to naprawdę konieczne - jakieś złamanie itp. Skonsultowałabym to z innym fizjo, jestem przekonana, że kwestia ćwiczeń i będzie ok😀

    My po neurologu. Czeka nas test ados2, na podstawie którego Lila dostanie pełną diagnozę, ale raczej na pewno będzie to spektrum autyzmu 🙂 teraz czekamy na wizytę w poradni psychologiczno - pedagogicznej, zobaczymy jak wygląda u nich ados2, ile się czeka itd., ale mocno zastanawiamy się czy nie zrobić tego prywatnie i nie dać już gotowej diagnozy do poradni publicznej. Muszę to jeszcze w pracy skonsultować, dziewczyny są bardziej doświadczone w tym temacie. No i będzie nam przysługiwać war czyli wczesne wspomaganie rozwoju, w ramach którego na pewno będzie terapia SI, przy czym to akurat na pewno będziemy chcieli też zrobić prywatnie, bo na NFZ z tego co się orientuję, tych zajęć jest mało. No ale zobaczymy, chyba już poczekam na tę wizytę w poradni, żeby wiedzieć na.czym stoimy. No i w przedszkolu będzie musiała mieć nauczyciela wspomagającego, o ironio 😅
    Jestem w podobnej sytuacji u nas też spektrum autyzmu jesteśmy aktualnie pod opieką ppp neurologa logopedy czekamy na wwr...

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, sama nie wiem, waham się... Jakbym miała stabilną pracę, to pewnie bym się skusiła. Nie wiem.😐
    A co do pracy właśnie, to tak, do konkretnego dziecka bym była i tak jak piszesz, jakby zrezygnowało to też lecę. Tak to niestety wygląda. Będę jeszcze rozmawiała z moją dyrektorką w tym tygodniu pewnie i zobaczymy.

    Rene, pewnie, że pamiętamy! Napisz coś więcej - co Was zaniepokoiło, jakie objawy zwróciły Waszą uwagę itd🙂 Ja mam w tym tygodniu pierwszą wizytę w poradni 🙂

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Kala, sama nie wiem, waham się... Jakbym miała stabilną pracę, to pewnie bym się skusiła. Nie wiem.😐
    A co do pracy właśnie, to tak, do konkretnego dziecka bym była i tak jak piszesz, jakby zrezygnowało to też lecę. Tak to niestety wygląda. Będę jeszcze rozmawiała z moją dyrektorką w tym tygodniu pewnie i zobaczymy.

    Rene, pewnie, że pamiętamy! Napisz coś więcej - co Was zaniepokoiło, jakie objawy zwróciły Waszą uwagę itd🙂 Ja mam w tym tygodniu pierwszą wizytę w poradni 🙂
    Zaniepokoił nas brak mowy,układanie zabawek i innych przedmiotów w rzędzie próba zabrania mu chociaż 1 elementu czy to zabawki czy innego przedmiotu kończyła się krzykiem,w przedszkolu bawi się sam przeważnie ta sama zabawka nie szuka kontaktu z innymi dziećmi nie potrafi zrozumieć ich potrzeb i uczuć ostatnio ma napady złości jak jest przebodzcowany,jak przebywamy w pomieszczeniu gdzie są lampy które mocno świecą to patrzy na nie jak zahipnotyzowany ale to też nie zawsze
    Ogólnie jak nikt mu nie przeszkadza to jest aż za grzeczny jak by go nie było

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 1 stycznia 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tych terminów to jakaś tragedia też rozważam cześć wizyt i badań robić prywatnie...Termin w ppp szybki ale na decyzję o wwr czekamy od października

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene dzięki za odpowiedź 🙂 Lila też ma swoje "fanaberie",mniej charakterystyczne dla samego autyzmu a chyba bardziej właśnie w kierunku Aspergera (chociaż według nowych zasad wszystko z pogranicza autyzmu będzie teraz po prostu spektrum autyzmu, odchodzi się już od wyszczególniania aspergera). Na pewno potrzebujemy zajęć SI i logopedy, a zobaczymy co dalej. Sama jestem ciekawa co nam wyjdzie z tego testu i jak u nas właśnie z terminami🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2023, 21:21

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, dlaczego Lilce bedzie potrzebny logopeda? W końcu jest ponad normę jeśli chodzi o mówienie?
    Wow, jednak rozważasz trzecie dziecko 😀 ciekawe co zdecydujecie 🙂

    W końcu nas dopadła choroba… szczerze mówiąc nigdy nie mieliśmy konieczności inhalacji… aż do dzisiaj. Polecacie jakiś inhalator? Ehh

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa, bo Lili buzia się nie zamyka, nawet jak śpi, ale ma wadę wymowy. Dalej mówi G zamiast D, K zamiast T, spłaszcza, typu "patś" zamiast patrz itd. Czekałam, myślałam, że samo jej zaskoczy, ale nic się nie zmienia 😐 A dziecko, tak rozważamy 😅 Głównie wstrzymuje mnie sytuacja finansowa 🙄
    Zdrówka dla Was❤️ My mamy Sanity, u nas się sprawdza, no ale nie mam żadnego porównania z innymi 🙂

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa zdrówka dla Was 😘 my mamy ten https://apteczka24.pl/flaem-nebulair-inhalator-pneumatyczno-tlokowy,id27344.html?gclid=CjwKCAiAwc-dBhA7EiwAxPRylBL6AFUtv36Kn3L5Zc8Xo9ECgR5FGnvoUsBinesviXHb63o_OF28MxoChI4QAvD_BwE sugerowałam się rankingiem, który zresztą sama mi podesłałaś 😀

    Rene pamiętamy pamiętamy … odzywaj się czasem 🙂 przypomnij w jakim wieku są teraz Twoje dzieci

    Totoro Franek bardzo długo chodził do logopedy, całe przedszkole i wczesną podstawówkę. U niego był problem z międzyzębówką i długo nie wymawiał „sz”, „cz”, „dż”. Wszystko się wyprostowało.

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 🙂
    Faktycznie pamietam, że Ci wysyłałam 😉 zawsze patrzyłam na te inhalatory, ale nigdy nie byl potrzebny to nie kupowałam. Aż w końcu teraz tak nas wszystkich rozłożyło… przez 2 dni Tymek mi z rak nie schodził, nawet w nocy musiałam na fotelu go trzymać na rękach.. teraz został nam tylko okropny kaszel..
    Ten co wybrałaś to szybko robi inhalacje? Jest bardzo głośny? Da radę oglądać bajke? I tak nie wiem czy Tymek na cokolwiek się zgodzi… pomagały Wam inhalacje sterydowe - nebbud i berodual? Tak pytam no w ogóle nie jestem w temacie inhalacji..

    Totoro nie masz obaw, że nie ogarniesz trójki? W szczególności, że dziewczyny w domu? 🙂

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa inhalacje robi szybko, można ustawić trzy poziomy szybkości. Jest napewno cichszy niż poprzedni, który miałam Microlife, ale i tak głośny jak to inhalator. Bajkę można oglądać, chociaż Kalina wtedy nie lubi i chce żeby jej zatrzymać.
    Co do sterydów, to ja też jestem raczej zielona. Do tej pory robiliśmy tylko z soli przy kaszlu czy katarze, nebud dostaliśmy przy ostatniej (nie przedostatniej) infekcji i to był pierwszy raz, ale jednocześnie dostała antybiotyk, więc nie wypowiem się co do jego skuteczności.

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala to pocieszające 😊

    Czereśniowa tego się akurat nie boję, dziewczyny ogólnie same są bardzo "ogarnięte"😀 jak ogarnęłam Lilę z malusią Sarką, to teraz, gdy obie są starsze powinno nie być źle 😅 bardziej męczy mnie to, że nie miałabym już dla nich tyle czasu..🙂

    Co do sterydów, to my przerabialiśmy już kilka razy, bo Lila zapalenie oskrzeli miała już chyba 4 razy, a ostatnio miały obie 🙄 U nas był berodual za każdym razem i benodil albo zamienniki (pulmicort, benodix itp). No i u nas pomagały zawsze. Dziewczyny nie brały antybiotyków przy oskrzelach (Lila przy pierwszym zapaleniu, jak miała 1,5 roku, bo byłam przerażona, a lekarka wypisała 🙄 przy czym było to zbędne) a za to właśnie dostawały sterydy. Trzeba pamiętać, żeby myć zęby po każdej inhalacji (jedna lekarka mówiła nam, żeby płukać buzię wodą z cytryną tylko, ale ostatecznie zawsze i płuczemy, i myjemy). No i pilnować, żeby steryd w czasie inhalacji nie dostał się do oka, bo można podrażnić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2023, 14:29

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro dzięki za info o zębach 🙂 nie miałam pojęcia … zapamiętam na przyszłość

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zawsze jak jedziemy na kontrolę do dentysty, to mam schizy, że coś tam się przez sterydy zadziało 🙈 Na szczęście byłyśmy w grudniu i wszystko ok😀

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy jakiś microlife, kupiony 4 lata temu więc teraz na pewno są fajniejsze. My używamy prawie że co chwilę, nawet go nie chowam :p przy katarze zawsze inhalacje z soli. Berodual i steryd też był często zanim nie zostaliśmy obstawieni lekami od pulmonologa. Działa. Zdecydowanie zęby po sterydzie zawsze!

    Co do wady wymowy to Henio sz, rz, dż rewelka, za to dosyć często ma problem z cz. W przedszkolu na konsultacji logopedycznej pani nie widziała problemu więc na razie tylko obserwuje. Po 5 urodzinach pomyślę czy się nie skonsultować. W Henia w grupie jest dziewczynka która mówi t zamiast k i Henio mi ostatnio opowiadał że jej nie rozumie haha ;)

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nas logopedycznie będzie czekało sporo roboty 😅

    Jestem po poradni. Siedziałam grubo ponad godzinę, wywiad był mega dokładny - od samej ciąży, przez pierwsze miesiące, po czas obecny. 25 stycznia mam się zgłosić z Lilą na diagnozę 🙂 Generalnie coś jest na rzeczy, skłaniamy się nadal w kierunku Aspergera, ale tutaj decydujące słowo ma psychiatra (neurolog wprowadziła mnie w błąd, mówiła, że przy tak małych dzieciach wystarczy wynik testu ados2, tymczasem tak jak zakładałam, diagnozę może postawić tylko psychiatra).

    A tak z innej beczki, byłam dziś w przedszkolu Lili uregulować zaległości za te jej 3 obiady 🙈 i przydybala mnie pani dyrektor, że szuka wspomagającego od początku lutego, nie omieszkując mi wypomnieć, że drugi raz mi proponuje pracę 😅 Pierwszy raz mnie chciała zgarnąć jak kończył mi się macierzyński z Lilą, ale odmówiłam 😅 i cholera, chyba to wezmę. Ten rok i kolejne 2 miałabym pewne, praca na miejscu, moje dziewczyny pod ręką od września... Same plusy 😅 No poza tym, że nigdy w przedszkolu nie pracowałam 😅

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro to super 😀 chyba to dla Ciebie będzie najlepsza opcja? A z Twoim podejściem do dzieci w przedszkolu napewno dasz radę 😘

    A ten test ados2 Lila już miała? Na czym on w ogóle polega?

    Co do wad wymowy, to Kalinka też miała konsultację w przedszkolu i cały zeszły rok chodziła do logopedy. Teraz we wrześniu też sprawdzali i już nie było wskazań. Widzę, ze coraz lepiej radzi sobie z trudniejszymi głoskami. Największy problem miała z w jak było w połączeniu z ł np. włosy, Władek itp. wtedy zmieniała w na G i mówiła głosy, gładek. Na szczęście się wyprostowało i już mówi normalnie.

    Edwarda Kalina we przedszkolu ma koleżankę, która właśnie zmienia K na T i śmiesznie to brzmi jak zwraca się do mojej TAlina

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kala ❤️ Właśnie chyba najkorzystniej będzie mi iść do tego przedszkola. W poniedziałek będę z moją dyrektorką rozmawiała, żeby jej na lodzie nie zostawić, bo też już rozmawiała z tym, z tamtym itd. Czy ja już kiedyś wspominałam, że mnie praca zawsze sama znajduje?🙈

    Co do Ados2, to ten test właśnie będzie miała tego 25 stycznia. To jest test stricte do diagnozowania spektrum. Polega na wykonywaniu przez dziecko różnych zadań, aktywności przy stoliku i obserwacji zachowań przy tym. Szczegółów sama nie znam, nie siedziałam w tym nigdy🤔

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro tak pamiętam 😀 Ty nigdy nie pisałaś, ze szukasz pracy … tylko, ze dostałaś propozycję i się zastanawiasz 🤔 pozazdrościć 😘 oczywiście w pozytywnym znaczeniu

    A swoją drogą to temat Twojej aktualnej pracy jest bardzo interesujący i tak z ciekawości się zapytam jak wyglada praca z takim starszym dzieckiem? Wspominałaś coś o ósmoklasiście. O ile z młodszym to jakoś jestem w stanie sobie to wyobrazić, to ze starszym co musisz robić? Bo chyba nie jesteś w stanie tłumaczyć mu wszystkich przedmiotów… czy jesteś? 😉

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2173 2174 2175 2176 2177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ