X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • pomarańczka_33 Autorytet
    Postów: 1387 2378

    Wysłany: 26 września 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż chce być przy porodzie a ja mówię, że nie chcę żeby był i to widział. jak będzie ostatecznie nie wiem, ale na chwilę obecną mówię nie

    Kirunia - jesteś już z nami Maleńka <3
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 26 września 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam faceta przy 1 porodzie. Jednak nieoczekiwanie wyszla CC tak wiec nie było. Teraz póki co łożysko przodujące. Ze mną leży teraz dziewczyna z bolami promieniujacymi na pachwine i noge. Narazie ma brać no-spe i diagnozuja ja. Ja ciągle jestem obserwowana. Zobaczymy jak długo.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 26 września 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego nie będzie. Coś czuję, że długo i tak by nie wytrzymał i skończyłoby się omdleniem :D

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetmalenka czytałam, że przy przodującym łożysku, to jest problem duży, jak jest po 20 którymś tygodniu i, że często stan się poprawia.

    Czyli te bóle które miałaś to od tego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie cc, więc mojego nie bedzie przy porodzie maluchów. Jutro jadę je podejrzeć.

    Kate86 lubi tę wiadomość

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 26 września 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia ja nie chce mojego przy porodzie,był razem z moim tata jak rodził się nasz starszy syn i jak mam być szczera to mój tata(akurat był w tą noc w robocie jak rodziłam więc mógł wejść nie tłumacząc się)był bardziej pomocny mimo że na porodówkę wszedł dopiero jak mnie już zszyli i ubrali.To on rozmawiał z personelem o mnie i dziecku.Przy porodzie młodszego synka była moja siostra i byłam zadowolona:-)Mój lepiej sprawdził sie w przygotowaniu domu na przywitanie mnie i naszego synka,jak wróciłam do domu to wszystko było posprzątane zrobione o nic nie musiałam sie martwić za to mu dziękuję:-)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • monroe Przyjaciółka
    Postów: 88 87

    Wysłany: 26 września 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od zawsze wiedziałam że nie chce żeby mój facet był ze mną w trakcie porodu tzn w czasie samej akcji, chciałabym żeby był w pobliżu ale nie konkretnie ze mną w sali. Na szczęście nie ma u nas nieporozumienia w tym temacie, jesli będę chciała żeby był to jest gotowy i będzie jeśli nie- rozumie i dzielnie poczeka pod salą ;)

    oar8flw1tpge67lg.png
  • monroe Przyjaciółka
    Postów: 88 87

    Wysłany: 26 września 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Ja chciałam faceta przy 1 porodzie. Jednak nieoczekiwanie wyszla CC tak wiec nie było. Teraz póki co łożysko przodujące. Ze mną leży teraz dziewczyna z bolami promieniujacymi na pachwine i noge. Narazie ma brać no-spe i diagnozuja ja. Ja ciągle jestem obserwowana. Zobaczymy jak długo.

    Sweetmalenka masz łożysko nisko i na przedniej ścianie? Mi na usg dr powiedziała że narazie co prawda jest nisko ale trzeba obserwować bo w 90% w kolejnych tygodniach się podnosi

    wklejam ciekawy link odnosnie lożyska
    https://mamaginekolog.pl/lozysko-przodujace-a-lozysko-przedniej-scianie/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 11:52

    oar8flw1tpge67lg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene Ty wszystkie porody miałaś naturalne? Długo rodziłaś?

    Moja młodsza siostra rodziła w obecności starszej. Bo się bała - 18 lat, to jednak bardzo młodo. Obie były zadowolone. Starsza jest po dwóch porodach i ogólnie jest bardzo rzeczowa i konkretna.
    Ja wolę być sama.

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 26 września 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do imion polecam sobie wpisać w Google ranking imion i wyskoczy np. na 2016 r. jakie imiona były wybierane najczęściej. Już nawet na niektóre miesiące w 2017 widziałam. Jak to przejrzałam to będzie chyba mala zmiana planów co do imienia bo nie chciałabym żeby moje dziecko nazywało się jak co drugie w przedszkolu czy w szkole. A sama pracuje w szkole więc wiem, że niektóre imiona teraz są bardzo popularne, typu Julka, Marcel, Marysia, Wiktor ;-). Co nie znaczy że jak nasze dzieciaki pójdą do szkoły to takie imiona będą "na topie" dlatego jeszcze imienia nie wybieramy tak na 100%.:-)

    Ja bardzo chce żebyy mąż był przy porodzie - mąż też chce więc w tej kwestii jesteśmy dogadani :-)

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 26 września 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    10.10 prenatalne. Ale wiadomo, jak sie poczuje gorzej, czy bede sie martwic to polece wczesniej.

    A myslisz ze powinnam się martwic, czy jest to normalne że czasami "boli" częsciej lub mocniej?
    Jeżeli mozesz wytrzymać bol, to wszystko jest dobrze. Takie bola, kłucia, ciągnięcia w pochwie, macicy, pachwinach sa "normalne" w ciazy. Jednak trzeba tam w środku zorganizować myrhsce ba ponad 3kg bobasa. Wszystko sie uciągu, naciąga, wydłuża .
    Fakt, ze łatwiej jest kobietom, ktore maja juz 1 dziecko to wiedza co jest grane z organizmem podczas ciazy :)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 26 września 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:

    Chcecie dziewczyny swojego faceta przy porodzie? My zdecydowanie nie chcemy być razem jak będę rodzić. To znaczy jak już finisz będzie.
    Obowiązkowo. Ostatnim razem ustaliliśmy ze nie musi przecinać pępowiny (typ który mdleje na widok krwi), a jak przyszło co do czego, to oglądał łożysko, przecinał pępowinę itp. Ogólnie bardzo pozytywnie przeżył poród, od tamtej pory ten wysiłek jest dla niego czymś realnym, bo sama wiedza teoretyczna np ze SR, a życie to 2 światy. Teraz nawet nie ma opcji że mogłabym chceć rodzić sama. Wie że ja go potrzebujemy (ja i dziecko), bo zajmował się córką jak poszłam się wykąpać po porodzie czy poszedł ją lekko umyć z krwii, gdy ja jadłam kolację itp.

    Ilona92, Rene lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 26 września 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce męża przy porodzie. Wiem, że będzie dla mnie najlepszym wsparciem i motywatorem. Nie wyobrażam sobie żeby miało to się odbyć bez niego, on z resztą też ;)

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 26 września 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Emily hm, to będziesz się jeszcze zastawiać? Czy już postanowione?

    Chcecie dziewczyny swojego faceta przy porodzie? My zdecydowanie nie chcemy być razem jak będę rodzić. To znaczy jak już finisz będzie.

    Aliska może mogłabyś umieścić ten link do strony że szpitalami na pierwszej stronie? https://www.gdzierodzic.info
    Nie bede zmieniac szpitala, moj lekarz tam pracuje, mam fory u niego (przyjaciolka tesciowej) wiec licze na lepsze traktowanie ;)

    Ja nie chce Pawla przy porodzie, nie wiem czy chce go nawet w pierwszej fazie porodu.

    Wlasnie czytalam o douli i albo sie zdecyduje na nia albo na tesciowa lub przyjaciółke, ktora juz rodzila.

    Pawel tez sam mowi, ze on nie chce byc przy porodzie wiec w tej kwestii jestesmy zgodni :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 26 września 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia, ja też mam czarne myśli, że raczej lepiej nie będzie, skoro jestem słaba już tak wcześnie, przecież nawet 2 trymestru nie zaczęłam:(
    Co do porodu, to bardzo bym chciała sn. Bo jak znowu cc by było, nie dość że musiałabym ogarnąć noworodka, to większe dziecko w domu, ruchliwe bardzo. No i ta wizja tych ciągnących się dni w szpitalu;/ Przyjęli mnie w czwartek, wieczorem rodziłam a wyszłam we wtorek dopiero, masakra;/

    Edwarda, no to teraz kontroli nie będziesz miała takiej dużej;) przyzwyczajaj się kochana;) Właśnie też czytałam że maluchy mogą jakieś nerwy uciskać.

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 26 września 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chcialam aby moj facet byl do samego konca ale w w fazie skurczow chcialam aby pomagal a wyszedl na fazeparcia. Umowe mialam ze ma siedziec ile da rade ale jesli bedzie mu zle sie robilo to niech wyjdzie i siedzi pod drzwiami ale tak ze jak zawolam ma biegem isc chociaż na czworaka mam wpelzac i opierdzielic jesli ja nie bede miala jak ;)
    Ja sie balam że jak będę sama to inaczej do pacjentki niz jak jest mąż tak nam na szkole rodzenia mówili że dobrze jak ktos jest i widzi wszystko z innej perspektywy tym bardziej jak zna swoja partnerke.
    U nas sie sk9nczylo cesarka więc M ani ja dlugo na porodowce nie posoedzielismy.
    Teraz nie wiem pewnie też cc.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • MaminaMina Przyjaciółka
    Postów: 66 44

    Wysłany: 26 września 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też przodujące. W pierwszej ciąży to samo było, podniosło się bezpiecznie dopiero po 25tc. W tym wszystkim ważna jest też długość szyjki, nie tylko łożysko. I tak jak dziewczyny piszą, w 95% podnosi się do 20tc. :)

    8uneyx8dg0pub9vz.png
  • MaminaMina Przyjaciółka
    Postów: 66 44

    Wysłany: 26 września 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomarańczka_33 wrote:

    a do Was doświadczonych Mamuś mam pytanie, jakie staniki polecacie? Normalnie nie mam dużego biustu, miseczka B, ale teraz trochę mi piersi urosły i muszę się w coś zaopatrzyć, na co zwracać uwagę? a może możecie coś konkretnego polecić?

    Ja bardzo polecam Alles. Maja super kobiece modele mimo przeznaczenia do karmienia. Nie znalazłam fajniejszych, jakościowo dobrych i mega wygodnych biustonoszy. Ceny maja wysokie ale nic soe z nimi noe dzieje w praniu, leżą super i trzymają co mają trzymać.

    8uneyx8dg0pub9vz.png
  • MaminaMina Przyjaciółka
    Postów: 66 44

    Wysłany: 26 września 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    o co chodzi z wykupem położnej? w państwowych szpitalach jest taka możliwość?

    W większości szpitali państwowych jest taka opcja. Jak szpital w którym chcesz rodzić ma swoją strone www to powinna być tam też lista położnych, czasem podają też cennik usług komercyjnych czyli w sensie dodatkowych opłat, bo taką położna możesz sobie wykupić za określoną kwotę. Tak samo jak lepszy pokój przykładowo. Czasem za obecność męża przy cc tez się płaci - u mnie to było 200zł. A jak na stronie szpitala nie ma info, to zadzwon i zapytaj czy jest taka opcja u nich. :)

    sweetmalenka lubi tę wiadomość

    8uneyx8dg0pub9vz.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 26 września 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Rene Ty wszystkie porody miałaś naturalne? Długo rodziłaś?

    Moja młodsza siostra rodziła w obecności starszej. Bo się bała - 18 lat, to jednak bardzo młodo. Obie były zadowolone. Starsza jest po dwóch porodach i ogólnie jest bardzo rzeczowa i konkretna.
    Ja wolę być sama.
    wszystkie naturalnie bez znieczulenia
    1-o 7 odeszły wody o 10 zaczęły się skurcze o 17,20 urodziłam
    2-o 22 skurcze regularne ale do wytrzymania około 8-9 rano już mocne o 14,30 urodziłam
    3-skurcze z krzyża od rana nie bolesne ale dokuczliwe,po południu już z brzucha i mocniejsze,o 22 już bardzo mocne o 0,25 urodziłam
    4-około 23 skurcze regularne do wytrzymania,około 21 już bardzo mocne o 01.00 urodziłam :-)

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
‹‹ 219 220 221 222 223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ