Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2016 :)
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2016 :)

Oceń ten wątek:
  • fabdorota Autorytet
    Postów: 1189 985

    Wysłany: 8 września 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinkowe, ja też sobie wymyśliłam pracę na jesienne siedzenie w domu. Mam zamiar zrobić cotton ballsy;) Babelek będzie miał girlande do nocnego karmienia;)
    A dzisiaj muszę się wybrać po wyniki badań i ogarnąć fryzjera i kosmetyczke do ślubu. A takiego mam strasznego lenia... Chyba przez tą pogodę;/ Jedyne na co mam ochotę to gotowanie: dziś serwuje krem z marchwi na mleku kokosowym;)

    Pola <3, córcia młodsza o tydzień wg usg 16udpc0z4oz3gttb.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 8 września 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się dzisnic nie chce, więc będzie zupa.

    Strasznie mnie muli a muszę po szkole iść z synem na lekcje pływania, jak ja wytrzymam w tym smrodzie :/

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Malinkowe oczekiwanie Autorytet
    Postów: 357 553

    Wysłany: 8 września 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabdorota wrote:
    Malinkowe, ja też sobie wymyśliłam pracę na jesienne siedzenie w domu. Mam zamiar zrobić cotton ballsy;) Babelek będzie miał girlande do nocnego karmienia;)

    Świetny pomysł! Wykorzystam ;)

    6344ea07d0.png
    Starania o dziecko od 2011 roku.
    Nasze aniołki:
    30.III.2011 [*]
    4.XII.2013 [*]
    17.IX.2015 [*]
  • jaskra Autorytet
    Postów: 693 648

    Wysłany: 8 września 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bulimulia, ja zainwestowałam w pierwsze spodnie w Happymum. Świetne rurki, ale drogie. Następne będę kupować już w H&M, ale byłam tam już mierzyć i nie powalają.. Wcale nie są takie tanie, a jakościowo trochę odbiegają od tych z Happymum, no i są strasznie małe.. Normalnie noszę XS/S i nie przytyłam jeszcze (tylko 1,5 kg), a w H&M dobre było 38. A spodnie ciążowe kupiłam już, bo moje jeansy mnie cisną trochę w brzuch a nie mogę non stop chodzić w boyfriendach, a za legginsami nie przepadam.

    2016 💗 Marysia
    10.2025 CB 💔

    2026 3 x IUI ❌❌❌

    5.2026- kwalifikacja do programu in vitro ➡️ start zaplanowany na koniec maja

    23.05.2026- dodatni test ciążowy ⏸️
    23.05 beta 11,3
    25.05 beta 36,3; progesteron 41,7
    29.05 beta 264 (ostrożna nadzieja 🙏)
    31.05 beta 694 🍀🍀🍀
    3.06 beta 2600 🍾

    preg.png
  • jaskra Autorytet
    Postów: 693 648

    Wysłany: 8 września 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wooow, ale świetny pomysł z tą girlandą, właśnie wczoraj się zastanawiałam skąd wytrzasnąć fajne oświetlenie do karmienia w nocy, które będzie pasować do naszej sypialni. Dzięki Fabdorota :D

    2016 💗 Marysia
    10.2025 CB 💔

    2026 3 x IUI ❌❌❌

    5.2026- kwalifikacja do programu in vitro ➡️ start zaplanowany na koniec maja

    23.05.2026- dodatni test ciążowy ⏸️
    23.05 beta 11,3
    25.05 beta 36,3; progesteron 41,7
    29.05 beta 264 (ostrożna nadzieja 🙏)
    31.05 beta 694 🍀🍀🍀
    3.06 beta 2600 🍾

    preg.png
  • fabdorota Autorytet
    Postów: 1189 985

    Wysłany: 8 września 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomysł zgapiony trochę ode mnie z pracy, bo takich pierdółek do mieszkania tam się robi na pęczki ;). w praktyce zrobienie tych cotton ballsów nie jest takie proste, jak się wydaje- tym bardziej, że mam dwie lewe ręce, ale za to czasu mam na tyle dużo, że do kwietnia się, mam nadzieję, wyrobię i będą idealne :D
    Jakbyście chciały też robić, to nauczona doświadczeniem koleżanek, podzielę się radą: nie róbcie z bandaży, tylko z wełny albo kordonka i od razu namaczajcie go w kleju rozcieńczonym z wodą. Jest o niebo prościej i lepiej się trzyma ta cała konstrukcja ;).

    Sunday lubi tę wiadomość

    Pola <3, córcia młodsza o tydzień wg usg 16udpc0z4oz3gttb.png
  • jaskra Autorytet
    Postów: 693 648

    Wysłany: 8 września 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie chciałam z bandaży, bo taki ładny efekt to daje i myślałam, że łatwiej.. No ale cóż- skoro kordonek prostszy to z kordonka ;) Nie wiem tylko, kiedy znajdę czas.

    2016 💗 Marysia
    10.2025 CB 💔

    2026 3 x IUI ❌❌❌

    5.2026- kwalifikacja do programu in vitro ➡️ start zaplanowany na koniec maja

    23.05.2026- dodatni test ciążowy ⏸️
    23.05 beta 11,3
    25.05 beta 36,3; progesteron 41,7
    29.05 beta 264 (ostrożna nadzieja 🙏)
    31.05 beta 694 🍀🍀🍀
    3.06 beta 2600 🍾

    preg.png
  • fabdorota Autorytet
    Postów: 1189 985

    Wysłany: 8 września 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskra, w sumie to możesz spróbować po jednej kuli oboma sposobami i zobaczyć, jak Tobie jest łatwiej :D.

    Pola <3, córcia młodsza o tydzień wg usg 16udpc0z4oz3gttb.png
  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 8 września 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :). Ja dziś przesadziłam, bo spałam do 11 :P - nie wiem co mi sie stało ;)


    O tak te cotton balls są piękne :D. Też takie będę chciała w pokoiku malucha :). Tylko pójdę na łatwiznę i kupię gotowe :P. Kiedyś próbowałam robić takie duże kule i za grom mi nie chciały wyjść :/

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 8 września 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olina wrote:
    Kawuszka a jakie mialas wyniki???

    Olina, TSH norma według laboratoriu, 0,350-4,940,
    Kobiety ciężarne:
    I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml
    II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
    III trymestr: 0,1-2,65 uIU/ml

    Ja miałam 0,162, normalnie trochę chyba za mało, ale jak na I trymestr zgodnie z tym co wyżej to chyba ok.

    FT3, mój wynik 3,68 pg/ml normy: 1,71-3,71 - czyli prawie na granicy...
    FT4, moj wynik 1,35 ng/dl normy: 0,70-1,48 - czyli też wysoko trochę.

    Nie wiem co na to powie lekarka w środę, zobaczymy...

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 8 września 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawuszka tsh pod wpływem hcg spada w drugim trym powinno zacząć samo rosnąć mi kazali zejść z leków nawet na razie bo nie ma sensu tylko kontrolowac co 2 tyg mam tsh bo mam nadczynność ;) ostatni wynik z przed 2 tyg miałam 0.46 ;)

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 8 września 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawuszka wrote:
    Olina, TSH norma według laboratoriu, 0,350-4,940,
    Kobiety ciężarne:
    I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml
    II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
    III trymestr: 0,1-2,65 uIU/ml

    Ja miałam 0,162, normalnie trochę chyba za mało, ale jak na I trymestr zgodnie z tym co wyżej to chyba ok.

    FT3, mój wynik 3,68 pg/ml normy: 1,71-3,71 - czyli prawie na granicy...
    FT4, moj wynik 1,35 ng/dl normy: 0,70-1,48 - czyli też wysoko trochę.

    Nie wiem co na to powie lekarka w środę, zobaczymy...
    ponoć w ciąży najważniejsze jest TSH i fT4. Ja teraz miałam TSH 0,55, a fT4 20,6 pmol/ml przy normie do 20,85 i gin-endo z kliniki kazał brać dalej mi tą większą dawkę, którą zalecił jak mi skoczyło TSH do 4,65

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • Wiolcia1405 Autorytet
    Postów: 619 525

    Wysłany: 8 września 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ubrania które kupiłam w zeszłym roku ciążowe z H&m mam do teraz :-) na jakoś nie narzekam fakt nie są to ukochane Wrangler lub levis ale spokojnie trzymają :)
    Z happy mam sukienkę adekwatna cena do materiału chyba ze wina pralni i mi zniszczyli ? :/

    f2w39jcgyl35ko6r.png

    mker2l4.png
  • triste Autorytet
    Postów: 262 188

    Wysłany: 8 września 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cotton balls mozna kupic teraz w biedrze za 35zl :) u mnie sa juz biale ;) a co do robotek to na szydelku chce zrobic kokon dla maluszka:) no i karuzele nad lozeczko chce też zrobić: styropianowe rondo+material w kropki+ wstazki+ pluszaki (prawdopodobnie) i czarno-biala karuzela bedzie za grosze;)

    Malinkowe oczekiwanie, monia_em lubią tę wiadomość

    ckai9jcg2r8f85gp.png
  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 8 września 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triste wrote:
    Cotton balls mozna kupic teraz w biedrze za 35zl :) u mnie sa juz biale ;) a co do robotek to na szydelku chce zrobic kokon dla maluszka:) no i karuzele nad lozeczko chce też zrobić: styropianowe rondo+material w kropki+ wstazki+ pluszaki (prawdopodobnie) i czarno-biala karuzela bedzie za grosze;)
    Słyszałam właśnie, że od wczoraj są w Biedronce. Byłam wczoraj w jednej, ale ani jednej sztuki nie było już. Dziś męża wysłałam żeby skoczył do innej i kulek już też nie było. Spodobały mi się też lampki nocne, ale też już 2 ostatnie sztuki były i nie te które mi się podobały :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 12:40

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 8 września 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    mam pytanie czy robiłyście już morfologię i jak wyniki?

    Bo ja odebrałam dziś wyniki z wczoraj i spadły mi minimalnie erytrocyty i hematokryt - nie jakoś bardzo, ale jest zaznaczone, że ponieżej normy.

    Powinnam się martwić czy to raczej w ciąży to normalne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 12:52

    f2w3rjjg787he44v.png
  • triste Autorytet
    Postów: 262 188

    Wysłany: 8 września 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odwiedzilam 3 sklepy zanim kupilam, chcialam szare ale w zadnym nie bylo i w każdym sklepie tylko 3-5 szt, prawie jak walka lidlowska ;)

    ckai9jcg2r8f85gp.png
  • triste Autorytet
    Postów: 262 188

    Wysłany: 8 września 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małazłośnica wrote:
    Cześć,
    mam pytanie czy robiłyście już morfologię i jak wyniki?

    Bo ja odebrałam dziś wyniki z wczoraj i spadły mi minimalnie erytrocyty i hematokryt - nie jakoś bardzo, ale jest zaznaczone, że ponieżej normy.

    Powinnam się martwić czy to raczej w ciąży to normalne?

    Hematokryt tez mialam poniżej i lekarz powiedział ok.

    ckai9jcg2r8f85gp.png
  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 8 września 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małazłośnica wrote:
    Cześć,
    mam pytanie czy robiłyście już morfologię i jak wyniki?

    Bo ja odebrałam dziś wyniki z wczoraj i spadły mi minimalnie erytrocyty i hematokryt - nie jakoś bardzo, ale jest zaznaczone, że ponieżej normy.

    Powinnam się martwić czy to raczej w ciąży to normalne?
    Nie martw się na zapas, ale idź do swojego ginekologa albo zadzwoń. Pokieruje Cię co dalej i nie będziesz się martwiła :*. Bierzesz jakieś witaminy?

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 8 września 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę dzisiaj - dzwoniłam właśnie, bo poza tym nienajlepiej też się czuję, praca mnie wykańcza.

    Nie nie biorę witamin - na pierwszej wizycie lekarz kazał tylko kwas foliowy, powiedział, że od 12 tygodnia włączymy witaminy

    Dzięki za odp!

    f2w3rjjg787he44v.png
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ