X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 września 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Mam pytanie - ile kupek w ciągu doby robią Wasze dzieciaczki?

    Jakieś 3-5 większych i kilka malutkich po "mokrych pierdzioszkach". ;-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 września 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja tylko czytałam, że zielonkawe kupki to również prawidłowe kupki dziecka karmionego piersią jak żółte i musztardowe (ale nie mocno zielone).

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 7 września 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podajcie proszę raz jeszcze link do tego smoczka o którym kiedyś pisałyście. My mamy smoczek Lovi ale nie zawsze Julce pasuje i chciałabym też spróbować inny. Czy u Was też tak jest, że na początku dziecko nie chce smoczka tzn. wypluwa go, wysuwa językiem i się denerwuje ale jak już zassie to jest mega szczęśliwie i spokojne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2014, 21:13

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 września 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny podajcie proszę raz jeszcze link do tego smoczka o którym kiedyś pisałyście. My mamy smoczek Lovi ale nie zawsze Julce pasuje i chciałabym też spróbować inny. Czy u
    Was też tak jest, że na początku dziecko nie chce smoczka tzn. wypluwa go, wysuwa językiem i się denerwuje ale jak już zassie to jest mega szczęśliwie i spokojne?

    Dokładnie :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 7 września 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zakupiłam właśnie Avent Soothie. Zobaczymy czy młoda zaakceptuje. Mieliśmy na początku Nuk'a 0-3 m. Mam wrażenie, że jest on już za mały...

    Co do wyjazdu, nasza też zazwyczaj grzecznie śpi w samochodzie... Tyle, że my będziemy jechać ok. 16 godzin, bo jedziemy do Toskanii... Dzielimy podróż na pół, po 8 godzinach mamy zamiar przespać się gdzieś w Austrii i rano dalej do Włoch. Oczywiście co 2-3 godziny będziemy robić przystanki, na zmianę pieluchy lub karmienie.

    Trochę mnie martwi, że w tym foteliku taka zgięta będzie tyle czasu... Podobno w innych krajach można przewozić dzieci w gondoli przypiętej pasami. Słyszałyście może coś na ten temat ?

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 września 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny podajcie proszę raz jeszcze link do tego smoczka o którym kiedyś pisałyście. My mamy smoczek Lovi ale nie zawsze Julce pasuje i chciałabym też spróbować inny. Czy u
    Was też tak jest, że na początku dziecko nie chce smoczka tzn. wypluwa go, wysuwa językiem i się denerwuje ale jak już zassie to jest mega szczęśliwie i spokojne?

    Camilia chodzi Ci o wubbanub? Ja zamawiałam przez ebay. Czy o ten bez maskotki - http://allegro.pl/smoczek-soothie-avent-silikonowy-hit-z-usa-0-3-m-i4567203650.html
    Co do smoczka to nie pomogę, bo u nas w dalszym ciągu smoczki tylko w szafce leżą :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 7 września 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy wczoraj na imprezie - grillu, takie okrągłe urodziny teściowej, stoły uginały się pod ciężarem jedzenia, a ja wróciłam w sumie głodna. Niestety na takich imprezach ciężko znaleźć coś dla siebie co można zjeść :/ Na szczęście chociaż zjadłam dwa pstrągi z grilla pieczone w folii aluminiowej i trochę szarlotki, reszta same "zakazane rzeczy" - ciężkie, mocno przyprawione, tort orzechowo-czekoladowy. Ślinka cieknie na samą myśl. Pewnie wszystkie dziewczyny, co byłyście lub idziecie na wesela będziecie mieć podobnie.
    Jeszcze odkryłam wczoraj jeden problem, ciężko znaleźć coś do ubrania w miarę eleganckiego, bo przynajmniej w mojej szafie mało co jest wygodne do karmienia.
    I tak właśnie wczoraj ze zgrozą pomyślałam o chrzcinach, czyżby kolejna impreza na której nie będę miała co jeść a na dodatek w co się ubrać. Zakładam że trzeba będzie na jakieś zakupy się udać i zakupić może rozpinaną sukienkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2014, 15:14

    Iwo, Karola:), Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 7 września 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:35

    Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 7 września 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:35

    am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 września 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am - co do jedzenia, ja też się nie ograniczam, jem wszystko w sumie, także na weselu też nie będę pościć :)
    A co do chrzcin - my chyba jednak w domu zrobimy, bo właśnie karmienie jest kolejnym argumentem do tego, aby nie organizować w lokalu. Zamówimy katering. Chrzest o 17 na półgodzinnej mszy, więc po kolacji wykąpię mała i nakarmię, pójdzie spać, a my sobie z gośćmi troszkę posiedziemy.

    Wiktoria dzisiaj pierwszy raz płakała łzami...myślałam, że sama się popłaczę jak to zobaczyłam.

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 7 września 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:35

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 7 września 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj faktycznie Toskania piekna, ale podziwiam ja bym sie chyba bala zabierac mala w taka podróz :)
    W zeszlym roku w październiku polecilismy na tydzien do Bergamo-Mediolan, wynajelismy auto i zrobilismy objazdowke, Mediolan, Werona, Wenecja, Florencja, Bolonia, Piza i Nicea. Coś wspaniałego :)

    Do Rzymu na pewno tez wrocimy, juz 2 lata nie bylsimy i pewnie predko nie pojedziemy...
    Planujemy za rok pewnie wakacje, nie wiem czy tylko samolotem czy autem, bo jak autem to do Chorwacji. Znamy jak wlasna kieszen wiec wiem, gdzie najlpeiej bedzie sie udac :) Samolotem gdzie blisko pewnie wyspy greckie.

    My wczoraj caly dzien u tesciow na tarasie.
    Wspanial pogoda w Wawie, dzis 27 st.

    Co do ubran ja kupialm troche bluzek i sukienke rozpinanych na allegro do karmienia, ale z elegantszymi rzeczami gorzej :/

    Ja nie wiem, wczoraj tesciowa zrobila mi dosc delikatne rzeczy, ale nie mogalm sie oprzec i zjadlam ciasto biszkoptowe z owoacami bo robila...nie widze roznicy w zacowaniu malej.
    Wczoraj prawie caly dzien spala na tarasie w wozku i budzila sie na jedzenie.

    Co prawda nie jem nabialu wiec nie wiem zobaczymy, kupy wyglada ok, ale sluz jest.

    Jak bylam na weselu zjadlam 2 dania cieple (byly akurat delikatne, (poprosilam bez sosów) i lody, wedliny takie wiejskie i malej nic nie bylo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2014, 17:44

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 7 września 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieszkanie mamy spore bo 120 metrów, ale mimo tego chrzciny u teściów - na dole. W domu nie chcę bałaganu, a po drugie nie mam dużego stołu.

    Maja, zazdroszczę wyjazdu i zarazem podziwiam za odwagę! Ja z małą nawet w galerii jeszcze nie byłam, a samochodem to tylko do lekarza jechaliśmy :p My za rok, myślę że w sierpniu, po roczku i przed powrotem do pracy (koniec sierpnia/wrzesień) wybierzemy się na wakacje - greckie wyspy samolotem.

    Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 września 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Jeszcze odkryłam wczoraj jeden problem, ciężko znaleźć coś do ubrania w miarę eleganckiego, bo przynajmniej w mojej szafie mało co jest wygodne do karmienia.
    I tak właśnie wczoraj ze zgrozą pomyślałam o chrzcinach, czyżby kolejna impreza na której nie będę miała co jeść a na dodatek w co się ubrać. Zakładam że trzeba będzie na jakieś zakupy się udać i zakupić może rozpinaną sukienkę :)

    Am ja też mam na chrzciny sukienkę nie nadającą się do karmienia, ale rozwiązuje problem inaczej:)
    Ściągam mleko laktatorem i podaje małej po prostu w butelce
    To jest mój patent na wyjścia, zawsze mam ze sobą trochę odciągniętego mleka i nie muszę się martwić o karmienie

    am, misia_k1, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 września 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:

    Maja, zazdroszczę wyjazdu i zarazem podziwiam za odwagę! Ja z małą nawet w galerii jeszcze nie byłam, a samochodem to tylko do lekarza jechaliśmy :p My za rok, myślę że w sierpniu, po roczku i przed powrotem do pracy (koniec sierpnia/wrzesień) wybierzemy się na wakacje - greckie wyspy samolotem.

    Ja też się bałam na początku, ale motywacji dodała mi koleżanka która jeździ ze swoim 3 m-ce starszym synkiem od początku wszędzie. Także tydzień temu pierwszy raz zapakowałam małą w samochód i pojechałam do koleżanki, dwa dni temu mała zaliczyła galerie a jutro wybieram się z nią do parku i na kawę z koleżankami do pobliskiej kawiarni, wszędzie autem bo na nogach za daleko.

    lolka83, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 8 września 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz dwa tygodnie po porodzie wsiadlysmy same do auta i od tamtej pory jestesmy bardzo saammodzielne i codzienni gdzies jezdzimy :)

    Ja po porodzie u zaprzyjaznionej krawcowej uszylam sobie 4sukienki, wszystkie z suwaczkami z przodu.. dwie na codzien i dwie na wesele i chrzest :) tylko trzeba miec dobra krawcowa..

    my juz po weselu! Bylo super, mama spala z mala w hotelu, raz pojechalam ja nakarmic i na 2 wrocilismy.. bylismy w pieknym osrodku z parkiem, z debami z18 wieku, wiec bylo co podziwiac i gdzie spacerowac:)
    Ale najprzyjemniej bylo na poprawinach, na ktore wzielismy mala.. bo polechtano moja proznosc :D wszyscy w szoku, ze mamy taka mala dzidzie, a ja tak dobrze wygladam i tak dlugo sie bawilismy :) tak... to bylo mile :D poza tym moj przyjaciel byl mega szczesliwy, ze przyjechalismy, wiec juz w ogole pelnia szczescia... tylko malutka wczoraj caly wiexzor wyla :( jedzenie weselne... nigdy nie wiadomo co tak naprawde do niego dodano... i efekty byly wczoraj... :/

    Iwo, Karola:), Paula_29, Camilia, am lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 8 września 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała wczoraj zasnęła o 20stej i obudziła się o 2.20, jestem w szoku, na dodatek ostatni raz jadła o 18stej! Moje piersi do tej chwili są przepełnione, bo nie zdążyła jeszcze wszystkiego ściągnąć :P

    Macie racje dziewczyny, nie można się bać i jeździć od razu z dzieckiem. Z tym, że ja przez pierwszy miesiąc to ja dosłownie bałam się mojego dziecka, na spacer sama ze strachem wychodziłam, że się rozpłacze itp. Teraz jest o wiele lepiej, chociaż galerii samotnie sobie nie wyobrażam. Ale w tym miesiącu na pewno się wybierzemy z mężem na początek, później już będę sama próbować :)

    Camilia, karusia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 września 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=Karola:

    Macie racje dziewczyny, nie można się bać i jeździć od razu z dzieckiem. Z tym, że ja przez pierwszy miesiąc to ja dosłownie bałam się mojego dziecka, na spacer sama ze strachem wychodziłam, że się rozpłacze itp. Teraz jest o wiele lepiej, chociaż galerii samotnie sobie nie wyobrażam. Ale w tym miesiącu na pewno się wybierzemy z mężem na początek, później już będę sama próbować :)[/QUOTE]

    Karola też się bałam, jak mi się kiedyś na spacerze rozpłakała i nie wiedziałam co z nią zrobić, jak uspokoić a ludzie patrzyli na mnie jak na wyrodną matkę. Ale z drugiej strony pomyślałam sobie, że to przecież tylko dziecko, dzieci płaczą, inaczej nie potrafią się komunikować, a ludzie niech patrzą, mam ich w ....

    Karola:), Camilia, karusia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 8 września 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej no ja to mam problem bo nwet malego chcialabym wziasc ale maz zawsze kkategoryczne nie... najlepiejzostawic n ten czas u mamy albo tesciowej ... wygodnis;D kurczak to chybaa z nas wszystkich mam najwieksze dziecko teraz... 6600 jak wazylam ze 2 dni temu ojj jest co podniesc ale nie jest klucha typowa bo jakos taki dluugi sie zrobil to sie rozklada i wyglada ladnie noo ciuszki to tk na 3 miesiace i w gor ubieram male juz musialm pochowac dawno a 62 rozmiar to na styk jest ...a takie sliczne te malenkie ubranka

    karusia, Mona :), Paula_29 lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 września 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Camilia chodzi Ci o wubbanub? Ja zamawiałam przez ebay. Czy o ten bez maskotki - http://allegro.pl/smoczek-soothie-avent-silikonowy-hit-z-usa-0-3-m-i4567203650.html
    Co do smoczka to nie pomogę, bo u nas w dalszym ciągu smoczki tylko w szafce leżą :)
    Tak, chodziło mi o ten. Kucze ale drogi jest. Powiedz czy faktycznie tak pasuje dziecku że od razu chce go ssać?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 407 408 409 410 411 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ