X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Iwo obejrzalas Homeladnd 10?

    Taaaa- no petarda bez dwoch zdan :D

    Camilia, lolka83 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie myślę, że od dzisiaj zacznę podawać Małej łyżkę kaszki sinlac do mm na noc. Wątpię, że przełoży się to na lepszy sen w nocy no ale skoro ją kupiłam to zużyje. Tymbardziej, że za jakiś czas trzeba będzie wprowadzić gluten wiec wtedy ta kaszka jest raczej bez sensu?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Tak sobie myślę, że od dzisiaj zacznę podawać Małej łyżkę kaszki sinlac do mm na noc. Wątpię, że przełoży się to na lepszy sen w nocy no ale skoro ją kupiłam to zużyje. Tymbardziej, że za jakiś czas trzeba będzie wprowadzić gluten wiec wtedy ta kaszka jest raczej bez sensu?
    He u mnie nic to nie pomoglo jesli chodzi o sen Camilia:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwcowe mamy też założyły sobie prywatne forum. Też chyba nie akceptowały " podglądactwa",zwłaszcza że umieszczały tam prywatne zdjęcia. Galanea napisała mi, że jeśli chcemy to może założyć nam zamknięty wątek na www.fasolkowo.pl, gdzie jest administratorem. W sumie mamy już zamkniętą grupę, ale informuję ;)

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Kurcze co to się dzieje z naszymi pociechami dzisiaj? Jula marudzi i ani cycek, ani noszenie, zabawianie, smoczek nic nie pomaga :| Ja też jestem sama z Małą i padam na twarz ech. Wczoraj było to samo... Dobrze, że Wy jesteście i można się wygadać i spotkać ze zrozumieniem :-)
    To możemy sobie podać rękę, tylko,że u nas to już od dłuższego czasu,zaczynam popadać w paranoję, zastanawiam się znowu czy to normalne czy nic jej nie jest.jutro szczepienie,ale lekarka pewnie znów nas oleje

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, jeszcze raz napiszę :) tu, bo nie moge na priv. Ja też wszystko robiłam by karmić piersią (wizyty w poradni laktacyjnej, koleżanka położna laktacyjna wpadała i siedziała z nami), teraz piszę z laktatora i mam koleżankę, która nie rozumie, że robię i robiłam, co mogłam, by karmić piersią i zadręczała mnie telefonami: "a nie możesz karmić tylko piersią?". Fajnie, że Tobie na początku tak ładnie się udało rozkręcić. U nas były mega kolki i ja albo karmiłam albo laktator i nie miałam czasu na forum, a ciążę miałam zagrożoną, więc bałam się do grup dołączać, teraz sobie zerkam, co u Was, bo te same problemy i warto zobaczyć, jak to u innych wygląda. Jak tak przeczytałam, Twoja wypowiedź, to tak mi głupio, że wczoraj Ci tak napisałam. Wiem, jak to boli, jak ktos doradza nie znajac calej sytuacji i jak sie zrobilo co bylo mozna a inni tego nie rozumieja. Przepraszam, nie chcialam zle :) no i tym bardziej widze, ze słuszna decyzja, teraz nie ma juz o czym gadac ;)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Czerwcowe mamy też założyły sobie prywatne forum. Też chyba nie akceptowały " podglądactwa",zwłaszcza że umieszczały tam prywatne zdjęcia. Galanea napisała mi, że jeśli chcemy to może założyć nam zamknięty wątek na www.fasolkowo.pl, gdzie jest administratorem. W sumie mamy już zamkniętą grupę, ale informuję ;)
    no widziałam...one sie całkowicie tam przeniosły...a co Wy na to>??zakładamy priv forum fb swoją droga:)???

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    no widziałam...one sie całkowicie tam przeniosły...a co Wy na to>??zakładamy priv forum fb swoją droga:)???


    Czy jest sesn tworzyc 3 twór, ja nie wiem, czy my sie miedzy tym juz nie pogubimy ;) ?
    Bo ja juz raz tu pisze, raz na FB, czasu w koncu nam nie starczy :)
    albo sie konkretnie przenmosimy i nie piszemy tu albo nie ma sensu..ja jestem otwarta na propozycje.
    na czerwcówki nie wchodzę, chociaz niby Wiktorie mi wyjeli 30 :P Wiec moze powinnam, ale czasu brak :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy ta kulka po szczepieniu zejdzie?
    Jest od niedzieli, mam wrażenie, ze jest taka jak duzy orzech laskowy, twarda.
    Myslalam,ze sie rozbije, smaruje altacetem, okladam soda i nic, zaczynam sie martwić, bo czytalam, ze niektorym dzieciom to nie schodziło dlugo i az trzeba bylo robic usg...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie wszystkie musimy to przemyśleć, bo 3 for ja na pewno nie ogarnę ;) Myślę, że narazie jest ok. Prywatne zdjęcia czy problemy możemy poruszać na fb.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2014, 20:58

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny kiedy ta kulka po szczepieniu zejdzie?
    Jest od niedzieli, mam wrażenie, ze jest taka jak duzy orzech laskowy, twarda.
    Myslalam,ze sie rozbije, smaruje altacetem, okladam soda i nic, zaczynam sie martwić, bo czytalam, ze niektorym dzieciom to nie schodziło dlugo i az trzeba bylo robic usg...
    Czasem może zrobić się krwiaczek lub ropień, ale to rzadkość, dziecko wtedy gorączkuje, a miejsce wkłucia jest bolesne i zaczerwienione. Myślę, że daj sobie z 2 tyg i obserwuj czy jest tendencja do zmniejszania :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Karola, jeszcze raz napiszę :) tu, bo nie moge na priv. Ja też wszystko robiłam by karmić piersią (wizyty w poradni laktacyjnej, koleżanka położna laktacyjna wpadała i siedziała z nami), teraz piszę z laktatora i mam koleżankę, która nie rozumie, że robię i robiłam, co mogłam, by karmić piersią i zadręczała mnie telefonami: "a nie możesz karmić tylko piersią?". Fajnie, że Tobie na początku tak ładnie się udało rozkręcić. U nas były mega kolki i ja albo karmiłam albo laktator i nie miałam czasu na forum, a ciążę miałam zagrożoną, więc bałam się do grup dołączać, teraz sobie zerkam, co u Was, bo te same problemy i warto zobaczyć, jak to u innych wygląda. Jak tak przeczytałam, Twoja wypowiedź, to tak mi głupio, że wczoraj Ci tak napisałam. Wiem, jak to boli, jak ktos doradza nie znajac calej sytuacji i jak sie zrobilo co bylo mozna a inni tego nie rozumieja. Przepraszam, nie chcialam zle :) no i tym bardziej widze, ze słuszna decyzja, teraz nie ma juz o czym gadac ;)


    Spoko kasjja, cieszę się, że się zrozumiałyśmy. Nie jestem zła i rozumiem Twoją wczorajsza intencję, ale cieszę się że wiesz, że moglam troszkę się podirytować. Teraz siedzę tu na forum, mała wypiła 180 mm i padła nie przy karmieniu ALE SAMA BEZ USYPIANIA ODŁOŻONA DO ŁOŻECZKA ZE SMOCZKIEM :) więc mały sukces, a mój prawy cycek cały twardy już się robi. Cały czas dręczy mnie to wszytsko, to moje odstawianie...

    Jeeenki dziewczyny Paula, Camilia, Lolka - współczuję dnia z marudzeniem. Nienawidzę takich dni, najgorsze gdy jestem sama z tym wzystkim, to już w ogóle się załamuję i tracę cierpliwość. Ale trzeba pomyśleć, że będzie lepiej. Paula, tylko u Was jakoś długo to trwa, kurczę...planujesz wizytę u lekarza? Wiesz co ja odkryłam - u nas Wiktoria jak marudziła, to czesto zmieniałam jej pozycje, nosiłam itp, a teraz jak jej się nie podoba coś a leży sobie lub siedzi w leżaczku to daje jej smoka i jakaś zabawkę i wtedy potrafi tak nawet do godziny się sobą zająć. Ten smoczek ją bardzo uspokaja, a kiedyś nienawidziła smoczka! Próbowałaś?
    Wiki dzisiaj spała ciągiem w dzień 3 h...gdybym to wiedziała, to tez bym zasnęła po ciężkiej nocy, ale zdrzemnęłam się tylko pół godzinki a później mieliśmy gości całe po południe. Dzień jakoś minął.
    Jutro robię ostatnie prezenty i ginekologa mam na 18.40, bo te upławy 4,5 m-ca po porodzie normalne na pewno nie są.

    A co przechodzenia na kolejne forum - uważam jak Lolka, za dużo tego moim zdaniem, idzie się pogubić już z tym fb, no ale jak chcecie :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, coś mnie ominęło? Macie siebie na fb ???????

    Lolka, moja Jula po wczorajszym szczepieniu tez ma kulkę, zresztą poprzednio również miała. Rozmawiałam na ten temat z pielęgniarką i mówiła, że niekiedy tak się robi i ze to jest normalne i zniknie za kilka dni ;-)

    Karola, ja karmię juz tylko nocami, rzadko się zdarza aby mała chciała piers w dzień. Mam przez to lekkiego doła i doskonale Cię kochana rozumiem .... Ale ja juz nie mam siły w ogóle chyba na nic. Dopadła mnie chyba jakaś depresja, cały czas mam w głowie jakieś czarne myśli, do tego jestem chuda jak szkapa :'( Rodzina mnie tylko dołuje tekstami jaka ty chuda itp. Jak jeszcze trochę pokarmie to zejdę chyba poniżej 50 kg ehh. Trzeba naprawdę wziąć się za siebie, bo jest dla kogo !!!!!!!

    Iwo, Camilia, lolka83, Karola:) lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Czasem może zrobić się krwiaczek lub ropień, ale to rzadkość, dziecko wtedy gorączkuje, a miejsce wkłucia jest bolesne i zaczerwienione. Myślę, że daj sobie z 2 tyg i obserwuj czy jest tendencja do zmniejszania :)


    to jest ewidentnie guz, spory, twardy...nie ma zadnych ropieni, krwiaków nic, tylko guz...
    Moze zadzwonie do przychodni, zapytam co z tym fantem zrobic...eh, nie dośc ze te szczepienia 5w1 przchodzi masakrycznie to ejszcze takie gowno...
    Wykapana, najedzona, ( butla mm) i sie bawi w lozeczku, dzis testuje nowa taktyke :) Zawsze usypiam ja przy cycyku jeszcze, a ona czesto sie budzi po godzinie...dzis zobacze, czy po zbawaie zasnie, czy jednak cyc bedzie potrzebny...padla nam po 18 na 45 min aby to sie nie przelozylo, na brak snu :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2014, 21:26

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    to jest ewidentnie guz, spory, twardy...nie ma zadnych ropieni, krwiaków nic, tylko guz...
    Moze zadzwonie do przychodni, zapytam co z tym fantem zrobic...eh, nie dośc ze te szczepienia 5w1 przchodzi masakrycznie to ejszcze takie gowno...
    Wulapana, najedzona, ( butla mm) i sie bawi w lozeczku, dzis testuje nowa taktyke :) Zawsze usypiam ja przy cycyku jeszcze, a ona czesto sie budzi po godzinie...dzis zobacze, czy po zbawaie zasnie, czy jednak cyc bedzie potrzebny...padla nam po 18 na 45 min aby to sie nie przelozylo, na brak snu :(
    Lolka, u nas tez twardy jak kamień guzek po szczepionce 5 w 1, poprzednio również był i zniknął samoistnie po ok tygodniu. Myślę, że u Was bedzie tak samo. Lekarka mówiła, że to taki odczyn poszczepienny.

    Karola, 180 ml mm na raz? Super, moja Jula maksymalnie wypija 120 ;-)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to duzo jak na mm, mala wypija tak 160 mm do tego co prawda pzniej jeszcze ciagnie cycka, kiedys kilka razy dalma 180 ale mialam wrazenie, ze juz tego za duzo i zostawiala ok 20ml...takze niezly ciąg ma Wiki :)

    Co do smoczków od kilku dni Wiki znów ssie Wubba, teraz super sie sprawdza ta maskotka bo trzyma za nia i super to wyglada :)
    Ciekawe ile tym smokiem znow sie nacieszy :)

    Miklulka now alsnie u nas 1 raz wystapilo, az się zdziwilam, no to czekam i obserwuje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2014, 21:33

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia zapewne u nas też się to nie przełoży na sen no ale marzenia nic nie kosztują :-P

    Iwo no właśnie czytałam, że czerwcówki się przeniosły. Szkoda bo lubiłam je czytać. Prawda jest, że trzecie forum nam już chyba niepotrzebne ale powiem Wam szczerze, że jak dla mnie to tu jest przejrzyściej niż na fb.

    Paula u Was to faktycznie już długo trwa. Kurcze ciekawe dlaczego. Wydaje mi się, że to ząbki a może po prostu jeszcze ich nie widać. U nas dzisiaj ewidentnie ząbki bo po paracetamolu było lepiej. Dałam też Julce viburcol i gryzak z lodówki co przyniosło jej chwilową ulgę.

    Karola no to Wiki ma apetyt :-) Moja Jula przeważnie wypija 120 ml, rzadko kiedy 150 ml. Dzisiaj do mm dodałam sinlac i bardzo jej smakowało :-)

    Mikulka być może to chwilowa niedyspozycja, życzę byś szybko poczuła się lepiej :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co z tym fb ???

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, co z tym fb ???

    Pisz do mnie na priv

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eksperyment się nie powiódł :p Zdążyliśmy zjesc obiad i caly czas marudzenie w lozeczku...
    takze do cycka idzie...eh :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 567 568 569 570 571 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ