X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja rozumiem, że jesteście na Bebilonie Pepti?
    Karola u nas raz lepiej raz gorzej. Ostatnio Jula miała tak mocno suche placki na lydkach, że aż zrobiła się jej tam taka skorupka. Już nic nie pomagało więc posmarowałam jej to 2-3 razy maścią Locoid którą kiedyś dał nam alergolog i trochę przeszło. Ale powoli wraca a ta maść jest ze sterydami więc nie można jej stosować cały czas. Biedne te nasze Małe Alergiki. Mam nadzieję, że to minie.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB Jula też śpi pod kołderka więc nie inwestowalam w żadne śpiworki tak jak Ty ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja, jesli jest na bebilonie pepti, to wystarczy ze na chwile zrezygnujesz ze stałych pokarmow, poczekasz az sie skora wyciszy i zaczniesz wprowadzac kazdy nowy produkt przez 7 dni i obserwowac jak reaguje ale z doswiadczenia wiem, ze dopoki kp to nie dojdziesz co ja uczula....Powodzenia.

    kasjja lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Mamusie, kurcze współczuje tych alergii u takich dzieciatek nic nie wiadomo co i jak. Mam nadzieje ze zarówno u Wikusi i Marysi i Juli, zmiany skórne szybko miną a co najważniejsze z biegiem czasu będzie coraz lepiej.
    Może faktycznie to wina rozszerzenia diety...cieżko stwierdzić-można tylko przypuszczać.

    Ja kasze manne daje rano i dzis podałam do tego jabłuszko-odruch wymiotny eh, widzę że te jabłka nie podchodzą za bardzo...

    Zupke z królikiem podałam w czwartek a dziś jakaś cielęcinka.

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wszystkiego najlepszego dla Jasia z okazji 6 m-cy

    Mandalena, misia_k1 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Pół roku temu o tej porze już leżałam sobie z Jasienkiem na łóżku szpitalnym i czekałam na M i dziadków ahh co to były za emocje i niepowtarzalne szczęście,które trwa do dnia dzisiejszego...he a dziś o 0.40(godz urodzenia Jasia) wypiliśmy szampana hehe my,siostra i moi rodzice:):)

    am, Karola:), lolka83, Paula_29, Mandalena, kasjja lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia samych radosnych chwil dla Jasia i przespanych nocy dla Mamusi :-)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Pół roku temu o tej porze już leżałam sobie z Jasienkiem na łóżku szpitalnym i czekałam na M i dziadków ahh co to były za emocje i niepowtarzalne szczęście,które trwa do dnia dzisiejszego...he a dziś o 0.40(godz urodzenia Jasia) wypiliśmy szampana hehe my,siostra i moi rodzice:):)


    Misia gratulacje i buziaki dla półrocznego Jasia :D

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Hej, dawno nie zaglądałam, bo my w ciągłych rozjazdach. Mamy problem z alergią (chyba?) ,pediatra bagatelizowała problem, ale ciągle coś się pojawia (jak nie krostki, to skóra szorstka i czerwona, czasem znika, czasem wraca), wolę sprawdzić. Pamiętam, że pisałyście kiedyś o alergologach. Możecie polecić kogoś w Warszawie? W ogóle to taka wizyta ma sens? U maluchów jeszcze nie robi się chyba testów?
    Dzięki za pomoc, zawsze jesteście nieocenione :) Pozdrowienia :-)


    Witaj, my jezdzimy tu Baby Clinic
    http://www.baby-clinic.pl/. Kawalek mamy ale lekarka z polecenia.
    JUz kilka naszych znajomych skorzystalo tez z jej wiedzy. Ma klinikę na Ursynowie lub Wilanowie.
    Sama najpierw ocenia i jesli tyzreba wysyla do alergologa.
    Doktor Gołkowska.
    U nas na poczatku byla z kupa ze sluzem. Karmilam piersia przez 6 miesiescy, a dokarmialam pepti. Teraz lecimy juz tylko na pepti i niedlugo mamy przechodzic na mleko Ha a pozniej normalne. Jednak u nas nie bylo takich wysypek i innych przygod. Takze mam nadzieje, ze jesli nawet bylo podejrzenie na alergie na mleko krowie tu juz przeszlo.
    Naprawde warto do niej pojechac, bo pracuje rowniez w Centrum Zdrowia Dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 11:09

    kasjja lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia 100 lat dla Jasiulka :*

    Dzis wspaniala nocka. Mala spala jak zabita.Zasnela po pojach godzinnych o 22.30. Pierwsza pobudka o 6.40. Zjadla butle i spala do 10.30. Wspaniale! Wreszcie sie wyspalam bo polozylam sie przed 1 :)
    Eh, no i od czego to zalezy, hmmm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 11:10

    misia_k1, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Jaśka :*

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Jasia :) duży już chłopak ;)

    Współczuję dziewczyny wam tych alergii...z doświadczenia jednak wiem, że alergia atopia pozostaje już na całe życie. Najpierw jest to alergia pokarmowa, później wziewna lub kontaktowa, astma....dobra już nie straszę, mam nadzieję, że wam przejdzie ;)

    Am- dobrze karmisz Dawidka, dziecko półroczne powinno zjadać obiadek, deserek i kaszkę wieczorem, reszta to posiłki mleczne.

    U nas kolejna dobra noc, Dawid zasnął 21:30, pierwsza pobudka na karmienie 6 i spał do 10 :) takie poranki w weekendy lubię.

    Dziewczyny, jak radzicie sobie z wprowadzeniem jajka? Niby już w 5 miesiącu całe jajko z białkiem. Ja gotuję zupki synkowi sama i dodaję narazie żółtko. Za tydzień kończy 6 miesięcy i wprowadzam mięso i ryby. I tak chyba na zmianę trzeba? mięso i rybę przeplatać jajkiem z zupie? Oliwę z oliwek tez dodaję pół łyżeczki, żeby wit rozpuszczalne w tłuszczach miały się w czym rozpuścić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 11:33

    am, misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny, jak radzicie sobie z wprowadzeniem jajka? Niby już w 5 miesiącu całe jajko z białkiem. Ja gotuję zupki synkowi sama i dodaję narazie żółtko. Za tydzień kończy 6 miesięcy i wprowadzam mięso i ryby. I tak chyba na zmianę trzeba? mięso i rybę przeplatać jajkiem z zupie? Oliwę z oliwek tez dodaję pół łyżeczki, żeby wit rozpuszczalne w tłuszczach miały się w czym rozpuścić.

    Ja jeszcze jajka nie dawałam, jakoś nie pomyślałam o tym. Zapytam pediatrę jaką ma opinię na ten temat. Co do rozpuszczania wit to dobry jest też olej rzepakowy.
    Iwo a jak gotujesz zupki sama, to skąd bierzesz warzywa? Masz "swoje" sprawdzone czy kupujesz w sklepie? I gotujesz normalnie, czy masz któreś z urządzeń do pomocy?
    My na razie na słoiczkach.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warzywa kupuję w sklepie ekologicznym, jajka mam wiejskie ze sprawdzonego źródła. zupki gotuje sama na wodzie źródlanej, dodaje oliwę, jajko i blenduję na końcu. Nie mam żadnego specjalnego sprzętu ;) tylko blender ;)
    O to czy wprowadziłam już jajko pytała mnie pediatra już na ostatnie wizycie szczepiennej miesiąc temu. Wiem, że wytyczne mówią, żeby nie opóźniać wprowadzania jajka...podobno już w 5 miesiącu, ma zapobiegać wystąpieniu alergii. Ja odważyłam się w zeszłym tyg dopiero na żółtko, w przyszłym chcę spróbować z białkiem. Dawid reaguje na jajko dobrze.

    PS. Jedziemy na wyprzedażowy shopping :) :)

    am, lolka83, misia_k1, Mandalena lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy po miesku zaczac wprowadzac zoltko i wczesniej gluten.
    Wieć w tym miesiacu caly szereg nowych smaków, 2-3 dni podam jeszcze nowe owoce i zaczynamy z miesem.
    Niby 24 stycznia mamy szczepienie i mowila, ze wtedy jeszcze powie o zoltku co i jak.
    Mam przed soba rozpiskę w ksiazeczce Bobovity schemat zywienia i tu pol zoltka co drugi dzien w 7 miesiacu.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 5-10-15 nawet fajne wyprzedaze. Kupialam kilka rzeczy dla malej na rozm 80 i kurteczke przejsciowa, do tego jeszcze jakis rabat byl. Wyszlo ze 190 na 139 zl.
    Patrze w smyk moze jeszcze zapasy zrobie, bo chyba nastepne wyprzedaze nie predko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 12:41

    BiB, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka tez poluje na ciuszki z wyprzedazy ale kurcze nie mam pojecia jaki rozmiar wziac,teraz w 74 wchodzimy-chodzimy i 80 to chyba na wiosne a 86 może zima???

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego dla Jasia :) To jest niesamowite, jak ten czas szybko leci!

    PS. Ja też poluję na promocje, ale w sumie dla chłopców to nie ma nic ciekawego. Co do rozmiarów to my powoli wyrastamy z 74, więc koniec zimy/wiosna będziemy chodzić w 80, potem lato i pewnie jesień 86. Większych ubranek nie kupuję, bo to nigdy nie wiadomo jak dziecko będzie rosło, a w lipcu będą kolejne wyprzedaże to się najwyżej coś kupi. Poza tym dla chłopców najładniejsze ubranka są w h&m, a tam lipne te promocje :P

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Gratulacje dla Jasia :) duży już chłopak ;)

    Współczuję dziewczyny wam tych alergii...z doświadczenia jednak wiem, że alergia atopia pozostaje już na całe życie. Najpierw jest to alergia pokarmowa, później wziewna lub kontaktowa, astma....dobra już nie straszę, mam nadzieję, że wam przejdzie ;)

    .

    Wystraszyłaś na maksa...co znaczy alergia atopia? Oznacza, że są zmiany na skórze? I że te zmiany nigdy nie zejdą?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez w 74 smigamy, cos czuje, ze za miesiac. może troche więcej bedziemy przechodzic na 80, wiec u nas 80 na zimę i pewnie poczatek wiosny...takze koniecznie musze juz powoli groamdzic ubranka.
    Kuzyna chlopczyk, raczej standardowy, 86 nosi na roczek swój. A Wiki szybko rosnie.
    Co do 86 sie wstrzymuje, najwzyej kupie kilka body i tyle, a na wiosne zobacze jak ona rosnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 13:42

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 603 604 605 606 607 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ