X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 lutego 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Dla Julci i Zuzi duzo radosci;)

    Misia niestety nie kazdy facet ma podejscie do dzieci, czasem mam wrazenie ze by bardzo chciali ale wogole nie wiedza od czego zaczac i co robic z takim bobasem, moj m tez nie garnal sie do zabawy nosil ale jak juz hania marudzila to mi oddawal ale mu pokazalam co moze z nia robic, jak jej spiewac i co ja moze zainteresowac;) duzo lepiej mu to wychodzi;) moze Twoj m tez potrzebuje czasu, moze jak Jasiu bedzie starszy to bardziej mu bedzie wychodzilo zabawianie samochodami czy jazda rowerkiem;) moze wtedy znajdzie frajde w zajmowaniu sie nim. Moze delikatnie zasugeruj jak on by byl taki malutki to czy nie chcialby zeby tatus go rozpieszczal bawil sie calowal i tulil? U mnie to zawsze dziala;) tekst: kochanie zobacz jak hania sie usmiecha i macha nozkami ona chce do Ciebie;) zawsze ja bierze;) a jak widzisz ze nic nie pomaga to odpuść na trochę;)

    staramy się z mężem stworzyć Hani najlepsze co może być, ciągle jej mówimy ze ja kochamy, moj tata się ze mną nie bawił nie miał do tego ręki, ale za to teraz świetnie się z nim dogaduje, za to mama była najlepsza na świecie, gadam z nią od małego prawie jak z przyjaciółką; ) chciałabym żeby Hania tez kiedyś powiedziała ze ma kochających i fajnych rodziców;)

    Misia tak jak napisala am pracuje w gabinecie stomatologicznym,
    Am oby wiecej i dluzej takich wypadow;)

    Pieknie sie rozwijaja dzici;) aleee fajnie ze mozemy byc tego swiadkami i nie musiec wracac do pracy na stale jeszcze;)

    Inprezka udana;) gosciom tak sie podobalo ze sie zasiedzieli a ze byli z 3 latkiem to zostali na noc, wszyscy jeszcze spia, hania wstawala 23 i pozniej o 6 na jedzenie i zabawe i o 8 poszla spac, oby takich nocek wiecej;) a ja nadrabiam i siedze cicho zeby nikogo nie obudzic;) milej niedzieli;)

    Marta,już chyba wszystkiego próbowałam...on uparty a ja z charakterkiem i też nie dam sobie.Dobra nie będę tu zaśmiecac Wam.

    gratuluje nowych umiejetnosci:):)My jeszcze daleko w tyleee,ale bez paniki:)Wszystko w swoim czasie:):):)

    Camilia,jak czesto masz ten angielski:) Zuch dziewczyna z Ciebie:):)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 22 lutego 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :-) Jak minęła noc?

    Am, Dawidek wyspal się w swoim łóżeczku? Czy lepiej było mu u babci?

    BiB, jak Wam idzie przechodzenie na mm??

    Karola, Paula jak siadanie u dziewczyn? Jula sama usiadła wczoraj wieczorem i narazie to wszystko heh

    Lolka, a widziałaś może w tesco takie mietowe wiosenne kurteczki? Widziałam na stronie FF, że są w ofercie, ale póki co u nas w tesco ich nie ma. Jestem mega ciekawa jak wyglądają na żywo hmm.

    Marta, super że imprezka się udała ;-) Czasem dobrze jest posłuchać opinii kogoś z boku żebypprzekonać się, że nie jest tak źle jak myślimy ;-) a to tak w kontekście jedzenia Hani.

    Misia, tak jak piszesz, na wszystko przyjdzie czas, tylko bez paniki ;-) Nasze dzieci to nie robociki :-D
    Co do Twojego M, naprawdę nie zamartwiaj się tak (chociaż wiem, że nie jest to proste), ale pomyśl: teraz mamy jedyny i niepowtarzalny czas kiedy nasze dzieci są w najcudowniejszym okresie swojego życia. Cieszmy się tym i starajmy, aby nasze dzieciątka jak najmniej odczuwaly nasz stres i zdenerwowanie :-) Tylko to przychodzi mi do głowy, skoro piszesz, że M należy do uparciuchów ;-)

    Camilia, jak ja Cię dziewczyno podziwiam za tą pełną mobilizację do nauki angielskiego. Chodziłam kiedyś na kursy, ale zawsze znalazł się jakiś powód żeby zrezygnować. Teraz bardzo żałuję, ale cóż ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 10:49

    misia_k1, Camilia, am lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 lutego 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeeeny - Wiktoria dzisiaj dwukrotnie sama wstała przy meblach - jestem w szoku :) Moja kochana!

    Wiecie - mamy takie niskie komody i przy tym, jak uda mi sie ją dzisiaj nagrać to wstawie na fejsa :)

    A o 5 rano budze się, patrze w nianię a Wiki siedzi :P wiec lece, a ona bawiła się miskiem na siedząco :D

    Nie ma raczkowania a jest wstawanie i siadanie - myślałam że najpierw jest raczkowanie...
    Ale mnie tym wstawaniem zaskoczyła :)

    misia_k1, am, mikulka, Camilia, marta&hania, ciążomania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 22 lutego 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, ekstra !!! Takie postępy i to z dnia na dzień, wow ;-) Często jest tak, że dzieci stoją, siedzą, a jeszcze nie raczkuja :-) Wiki zaskoczyła mamusie, podobnie jak mój Mikołaj. Pewnej nocy wstał trzymając się szczebelek i gadał po swojemu. Myślałam, że zawału dostanę jak to zobaczyłam. Takie momenty pamięta się na zawsze !! Jeszcze raz Karola gratki dla małej zdolniachy :-)

    Karola:), misia_k1, Camilia, marta&hania, Paula_29 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 lutego 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia minimum 4 zajęcia w tygodniu plus zadania domowe i samodzielna nauka w domu. Trochę tego jest no ale w lipcu będę szukać nowej pracy i być może wtedy będę się cieszyć, że podszkolilam język :-)
    Mikulka trochę wydałam na ten kurs więc tym bardziej trzeba być konsekwentnym :-P

    mikulka, marta&hania, Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 lutego 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka u nas bez postępów, Zuzia raz usiadła i tyle. Leniuszek mały, nie wiem czemu nie chce wstawać, za to porusza się na pupie. Nie wiem jak ona to robi, ale jak ją zostawię na siedząco i wracam to potrafi siedzieć na drugim końcu maty:)
    Co do raczkowania Zuzia porusza się dokoła pełzając i wtedy ładnie w ruch idą kolanka i rączki, ale jak ma iść do przodu to tak się wyciąga że staje na paluszkach, jakby takie pompki robiła i nie ogarnia niestety na razie, że tak to daleko nie zajdzie:)
    Czekam czekam aż jakieś postępy będą , ale ciężko
    Co do ząbków, ile dni dziewczyny wychodzi ten ząbek, tak,że jest w całości na zewnątrz?
    Wczoraj znowu ciężka noc od 23-1 nosiłam ją na przemian z głaskaniem w łóżeczku i za nic nie chciała spać, nawet nurofen nie pomógł

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 lutego 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki :)

    Jakie błyskawiczne postępy u Was :) super sprawa z siedzeniem i wstawaniem, to tak błyskawicznie się dzieje :)

    U nas nocka ok, Mały przebudził się z płaczem po 1, ale suszarka pomogła, a pobudka na cycka o 5:30, więc trochę później niż u babci :) Dospaliśmy do 7, a potem jeszcze drzemka między 9:30 a 11, na którą i ja się załapałam ;) Zaraz musimy się pozbierać na spacer, bo już strasznie późno, a takie piękne słońce że żal w domu siedzieć. Taka wiosna za oknem :)

    Dawid ma dziś dzień płaczka, z byle powodu, lub całkiem bez niego zaczyna ryczeć......... hmm ciekawe o co tu chodzi? Mam nadzieję że na spacerze mu przejdzie, bo inaczej pół godziny i do domu.

    Miłego dnia :)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Co do ząbków, ile dni dziewczyny wychodzi ten ząbek, tak,że jest w całości na zewnątrz?
    Wczoraj znowu ciężka noc od 23-1 nosiłam ją na przemian z głaskaniem w łóżeczku i za nic nie chciała spać, nawet nurofen nie pomógł

    Paula polubiłam oczywiście za postępy a nie ciężką noc. A co do zębów to one długo wychodzą, ale wydaje mi się że bolą tylko początki, bo Dawid drugą jedynkę jeszcze ma nie całą, a wybiła się ona na początku lutego, ale nie sądzę że go to jeszcze boli. Chyb zaczynają go denerwować górne jedynki, bo ciągle wkłada tam palce i maruda z niego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:25

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, z tymi zębami jest tak jak Am pisze, bolą przy przebijaniu dziąsła. U nas jak narazie w ogóle nic zębów nie zapowiada. Jak dotąd Julka ma wszystko inaczej niż Miki, on miał dolne jedynki jak miał 5 i pół miesiąca.

    Julcia zaczęła skakać jak żabka do przodu, wygląda to komicznie. A jest takim leniuszkiem, że bez celu tego nie zrobi. Dopiero jak wytycze jakiś cel np położę półtora metra przed nią pilota od tv to zaczyna skakać ;-)

    Lecę kąpać małą i zaczynam codzienne wieczorne rytuały :-)

    misia_k1, Paula_29, Camilia, am lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już narzekałam , że Zuzia tu leniuszek, a tu goście przyszli, siedzę sobie obok dziecka a ta zaczyna z siadu przechodzić na kolana do pozycji przypominającej raczkowanie. Istnieje tylko obawa, że walnie głową w podłogę, bo to co ona wyczynia to masakra. Ja się dziwie że ona sobie nóg nie powykręca tym co robi. Ale jeszcze utrzymać się w tej pozycji nie potrafi
    Po kąpieli kładę ją do karmienia a ta się zaczyna turlać po łóżku. W ostatniej chwili ją złapałam bo by wylądowała na podłodze
    Ciekawe co jutro nawyczynia.
    Dziewczyny ząbek już się przebił bo dziś mnie ugryzła w palec:) ale widać, że dalej ją męczy. Wieczorem tak płakała, że nie mogłam jej uspokoić, podałam paracetamol i po jakiejś godzinie przeszło. No chyba że drugi idzie a ja nie widzę...

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję nowych umiejętności. Jak widać dziewczynki zawsze takie 'do przodu' ;)

    Mikulka, przechodzenie na mm raczej kiepsko. Puki co w dzień pięknie jadł butlę, ale noce kiepskie. Obudził się z płaczem przed 1, zrobiłam mm i nawet nie tknął. Płakał okropnie, przestawał tylko jak z nim na rękach chodziłam. Jęczał, więc dałam mu syropek przeciwbólowy i w miarę przeszło, ale dalej nie chciał spać. Po 1,5h noszenia wciąż nie chciał butli, więc dałam cyca. Zjadł jedną pierś i przy niej usnął.

    Wogóle laski nie wiem co się z tym moim dzieckiem dzieje. Jak tylko uśnie na noc to zaczyna się jęczenie i wiercenie z wybudzaniem co godzinę. Już nie mówiąc o tym płakaniu dziś w nocy. Totalna pobudka dziś znów o 5.30, ledwo żyję...

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib niestety takie objawy to zęby :( oby szybko się wybiły i przestały męczyć Szymka.

    Mikulka, Paula super z nowymi umiejętnościami, gratulacje, my na takie "szaleństwa" pewnie jeszcze długo poczekamy ;)

    Paula a ból powinien minąć jak zęba zacznie być widać gołym okiem, chyba że idzie kolejny.

    U nas też kiepski dzień, nawet na spacerze Mały nie chciał zasnąć, marudzi i płacze bez powodu. Dałam mu nurofen na noc, bo podejrzewam że sprawcą tego jest górna jedynka, co prawda wcale jej nie czuję, ale Dawid co chwilę przykłada palec w to miejsce.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB u nas się tak zaczęło jak zaczął ząbek wychodzić. Po jakiś 2 tygodniach zaczęłam go widzieć pod dziąsełkiem, a Szymonek nie ma ani jednego więc to pewnie to. Dużo dzieci pierwszy ząbek ma około 7 miesiąca
    Co do tego "do przodu" to przecież poza Mają chyba Szymon zaczął pierwszy raczkować, pamiętam jak filmik z łóżka wrzucałaś

    Am my też jesteśmy w tyle za dziewczynami. Zuzia coś tam kombinuje, ale ja nie wiem czy ona się dobrze do tego zabiera, coś tego nie widzę:)

    U nas też Zuzia marudna i płaczliwa. Zachciało jej się śmiania i zabawy jak o 19 chciałam położyć ją spać

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 lutego 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, Paula i my z Wami w tym tyle siedzimy :-P
    Ale i dla nas przyjdzie ten czas :-)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 23 lutego 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, przynajmniej macie już ząbki ;)

    Ja też myślałam, że to zęby, ale mama mówi, że to dziwne, że on tylko w nocy tak świruje, a w dzień jest w miarę ok. No nic, trzeba to przeczekać!
    Dzisiejsza nocka była super. Byliśmy wczoraj u znajomych w Krk, Szymek usnął w drodze powrotnej ok 20 i dospał tak do 2.30 :) (chyba nawdychał się smogu :P)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 lutego 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB to nie od tego;), Zuzia wdycha krakowski smog codziennie i nie śpi dobrze;)

    BiB lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 lutego 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB tak ząbki już mamy ale ruchowo jesteśmy na etapie przewrotów na brzuszek i plecki. Jednak cieszy mnie, że wychodzi już to Julce bardzo płynnie :-) Przed nami pełzanie, raczkowanie, siadanie, wstawanie i wiele pięknych chwil ach :-D

    BiB lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 lutego 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib u nas przy zębach Mały płakał w nocy, w dzień był znośny, w zasadzie nie marudził jakoś szczególnie.

    Camilia my jesteśmy dokładnie na tym samym etapie. Dawid już bardzo płynnie przewraca się, więc teraz czekają nas jeszcze fajne osiągnięcia.


    U nas nocka ok, Mały po nurofenie nie wybudził się ani razu, dospał mi do 6. Potem jeszcze z godzinkę i marudzi w łóżku żebym nie spała, a mi się dziś tak nic nie chce.
    Zauważyłam że Mały po nocy jest głodny tak ze zjadłby ze trzy cycki, chyba będę musiała za chwilę wstawać i podawać mu rano jakąś kaszkę, żeby jednak najadał się nie na pół godziny tylko na dłużej.

    Misia, Lolka co u Was?
    Iwo nie odzywałaś się już dawno, jak Dawisko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2015, 12:16

    Camilia, BiB lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 lutego 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamusie, wiele nowości ciągle przed nami ;-) Musimy się uzbroić w cierpliwość :-)

    U nas w domu zaczyna się jakiś wirus eh :'( M i młody mają od rana biegunkę i ból brzucha, oby Jula nie złapała!! Ja na dodatek dostałam @ i umieram ... Zapowiada się ambitny dzień ;-)

    Miłego dnia kochane :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 lutego 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cisza ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 671 672 673 674 675 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ