Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Rzadko zaglądam bo nie mam czasu na nic. W środę Nasza córeczka skończyła 6 tygodni :) Też mamy problemy brzuszkowe, z kupką, podajemy dicoflor i debridat. Przez trądzik też przechodzimy.

    Mam pytanie o karmienie do mam karmiących piersią, dokarmiacie dzieci mm? Jak tak to jakie mleko i jak często?

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też ma trądzik niemowlęcy ale jej nic na to nie podajemy bo to samo minie ;)
    Synek też miał.

    Karolla ja karmie tylko MM ... z MM sprawa wygląda tak ze każde dziecko akceptuje inne mleko wiec nie warto sie sugierować tym jakim karmią inne mamy gdyz jednemu dziecku dane mleczko bedzie pasować a innemu zaś nie itp.
    Mój synek pił mleko firmy " cow&gate anty refluksowe " Nim udało nam się dopasować mu mleko mielismy wielki problem gdyz kazde odrzucał - przyczyn było wiele.Nawet dostał na recepte dla alergików.
    Z jednym mleczkiem byly ogromne problemy z kupka,z innym bóle brzuszka,płacze a jeszcze z innym sie nie najadał i byl ciagle glodny lecz w tym wszystkim najgorsze bylo to że każde ulewał po pół butelki :/ a mleko dla alergików w ogóle nie chciał tknąc i głodował cały dzien. Dopiero zaakceptował " cow&gate anty refluksowe " nie dosc ze mu smakowało to się najadał a co najważniejsze przestał ulewać i bóle brzuszka mineły a kupka nie była aż tak twarda.
    A córeczka pije mleko firmy " SMA " takie wybralam dla niej w szpitalu kiedy miałam 3 rodzaje do wyboru.Było caly czas ok...najadala sie i spala dlugo- jak wrócilismy do domu zaczely sie zaparcia i wyginanie sie na bączki wiec kupilam jej " SMA Comfort " te mleko rzekomo jest lekko strawne bylo ok kilka dni ale przeszlo i bylo gorzej do tego byla czesciej glodna tak jakby te mleko bylo dla niej za slabe wiec wróciłam spowrotem do " SMA " i na tym jest do dnia dzisiejszego a i kupki są każdego dnia :) oczywiscie pomagam jej nóżkami ale widze ze te mleko mimo wszystko jej służy a jelitka chyba już mają sie lepiej bo jednak widze roznice pomału :)

    Tak wiec wiesz każde dziecko jest inne i inne mleko mu pasuje.
    Jesli zdecydujesz sie dokarmiac MM wybierz mleko jakie uważasz za słuszne i spróbuj czy twoja dzidzia je zaakceptuje dobrze :)

    PS. Co do mleka BEBILON to słyszałam ze po nim bardzo dużo dzieci ma problemy róznego rodzaju - niby mleko drogie a tak nie akceptowane przez dzieci chociaż jesli na nie bys się zdecydowała to może akurat zaakceptuje je dobrze ;) To tylko tak dla ciekawostki dla Ciebie bo ja tu w UK mam inne mleka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 15:31

  • CiniMini Koleżanka
    Postów: 46 23

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    synek urodził się 31 lipca,dzień po terminie :D ogólnie jest spokojny,śpi, dużo je, ściagane mleczko bo nie chce ssać cyca,
    miedzy czasie dodajemy mleczko w proszku.
    Problem jest z bolącym brzuszkiem przed zrobieniem kupki, a robi je kilka w ciągu dnia i są rzadkie w kolorze jajecznicy :D
    jak już zrobi kupkę lub tylko pusci bąka, uspokaja się
    zaczęliśmy podawać kropelki,ale nie wiele pomaga



    katsuyoshi my dajemy aptamil pro futura, taki dostawał w szpitalu i mu słuzył,nie wiem juz czy moja dieta nie ma wpływu na te bóle brzuszka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2016, 10:15

    mhsvx1hpaa04ebdy.png
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat, właśnie mamy przepisane bebilon dla alergików ale ma po nim zaparcia, że obecnie robi kupę przy pomocy windi. Chcę jej zmienić na hippa ale chyba najpierw skonsultujemy z lekarzem, w środę szczepienia, ma lekki katar i zapchany nosek, ściągam jej wydzielinę aspiratorem więc zobaczymy czy będzie szczepienie teraz czy wyznaczą nam następny termin.

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla tylko przypilnuj by lekarz dobrze zbadal maluszka bo nie zaleca się szczepic jak dziecko chore bo mogą byc powikłania.
    Ja córce tez raz odwolalam szczepienie .

    Kat co do bolow brzuszka zrezygnowaliśmy z kropel od wczoraj i maly jakby odpukać sie uspokoił i kupki ładne zaczal robic i w większości sam :)
    My pomagamy mu z baczkami doginajac nóżki.
    Na poczatku po tych kroplach bylo dobrze a potem znów mega placz i prężenie a teraz znowu odpukać spokój.
    W piatek bylam tak umęczoną noszeniem Malego i ręce myślałam ze mi odpadną.dobrze ze mąż szybciej wrócił z pracy to troche tez go nosil ale szkoda bylo patrzeć na małego bo aż lzy z bólu mu leciały.puścił z nasza pomocą 6 baczki i od razu ulga na buzi.
    Potem cieplejsza kapiel i mogl po niej spokojnie się najeść :)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do szczepień szczepicie na pneumokoki,meningokoki i rotawirusy ???

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla. wrote:
    Kat, właśnie mamy przepisane bebilon dla alergików ale ma po nim zaparcia, że obecnie robi kupę przy pomocy windi. Chcę jej zmienić na hippa ale chyba najpierw skonsultujemy z lekarzem, w środę szczepienia, ma lekki katar i zapchany nosek, ściągam jej wydzielinę aspiratorem więc zobaczymy czy będzie szczepienie teraz czy wyznaczą nam następny termin.
    Dlaczego dla alergików ma? czyżby miała alergie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness27 wrote:
    Karolla tylko przypilnuj by lekarz dobrze zbadal maluszka bo nie zaleca się szczepic jak dziecko chore bo mogą byc powikłania.
    Ja córce tez raz odwolalam szczepienie .

    Kat co do bolow brzuszka zrezygnowaliśmy z kropel od wczoraj i maly jakby odpukać sie uspokoił i kupki ładne zaczal robic i w większości sam :)
    My pomagamy mu z baczkami doginajac nóżki.
    Na poczatku po tych kroplach bylo dobrze a potem znów mega placz i prężenie a teraz znowu odpukać spokój.
    W piatek bylam tak umęczoną noszeniem Malego i ręce myślałam ze mi odpadną.dobrze ze mąż szybciej wrócił z pracy to troche tez go nosil ale szkoda bylo patrzeć na małego bo aż lzy z bólu mu leciały.puścił z nasza pomocą 6 baczki i od razu ulga na buzi.
    Potem cieplejsza kapiel i mogl po niej spokojnie się najeść :)
    Widocznie wina kropelek moze lepiej zmienic je na inne...bo skoro piszesz ze jest jak jest to musi byc tego jakas przyczyna.
    Ale spokojnie mamusie nasze dzieciaczki ukonczą 3 miesiące i bedzie juz o wiele lepiej teraz niestety tylko cierpliwosc nas moze uratować.

    Agness27 lubi tę wiadomość

  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Dlaczego dla alergików ma? czyżby miała alergie ?

    No właśnie przecież nie da się stwierdzić alergii u takiego maluszka. Ma uczulenie na buźce i lekarka stwierdziła, że to reakcja alergiczna a mi to na trądzik wygląda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kompletna bzdura :/
    moja mała też ma wysypke na całej twarzy i ja jestem pewna ze to trądzik bo trądzik cechuje się białymi kropeczkami na srodku pryszczyków...
    a potówki są wodniste ...
    Ja zmieniłabym mleko nie pytajac lekarza bo oni zawsze cos wymysla albo nie pozwolą ci zmienic...
    Mój synek tez mial tradzik i mała też ma ..zniknie samo po kilku tygodniach.
    Kompletna bzdura karmic dziecko takim mlekiem kiedy nie jest stwierdzona alergia w 100%

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Mojemu małemu tez przepisano mleko dla alergików tylko dlatego że nie chciał mic mi w ogóle mleka i każde odrzucał wiec uznali że ma alergie na mleko ...gówno prawda sie potem okazało bo tego na alergie wcale mi nie tknął wtedy i dopasowałam mu takie ze mu przypasowało i pił bez problemów.
    Czasem warto słuchac swojego rozumu nie lekarza...

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez ma trądzik na policzkach najwięcej i troche mniejszych na czole ale polozna wspominała ze do 3 mies może sie utrzymywać.
    Ja w dzień przemywam woda przegotowana badz w ostateczności jak gdzies jestem to mokrymi chusteczkami szczególnie po karmieniu bo zawsze mleczko z cyca go pochlapie ;)
    Dzis Wojtuś u Babci zaliczył pierwszy spacer ;)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness no widzisz moja ma własnie w identycznych miejscach jak twój Wojtuś.
    Zgadza sie może utrzymac się do 3 miesiaca ale nie jest on niebezpieczny także mamy spokojnie :)

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem :)
    Normalnie to prawie go nie widac ale jak placze badz go mlekiem zaleje przy karmieniu to robią sie bardziej czerwone krostki .
    Wazne by niczym nie smarowac bo wtedy skora nie oddycha.

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Karolla. Autorytet
    Postów: 373 300

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza mała też tak ma, że jak mlekiem zaleje to widać mocniej albo jak jest cieplej. Ja też odstawiłam nabiał ze względu na tę alergię...nie jem ani serów ani jogurtów. A u Was też te krostki (skóra wokół nich) w dotyku są takie suche i chropowate?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla dokladnie tak wiec twoje malenstwo tez ma trądzik a nie jakas tam alergie
    Kolejna sprawa jesli mialoby alergie to zniknelaby dziecku wysypka skoro pije mleko dla alergików i ty nabiału nie jadasz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2016, 00:09

    Agness27 lubi tę wiadomość

  • CiniMini Koleżanka
    Postów: 46 23

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny co ile karmicie swoje maluszki, moj ma dwa tygodnie,chce jeść co chwile,ale też robi duzo rzadkich kupek
    zanim zrobil kupę bardzo się wiercil i plakal
    podejrzewam ze moje mleko mu szkodzi,pewnie cos jem co mu nie odpowiada,mleko,żólte sery czy owsianka?
    wczoraj podalam sam Aptamil i znacznie lepiej,swoje mleko odciagam i zamrażam
    zobaczę jak ograniczę jedzenie czy bedzie lepiej

    chciałabym go karmić swoim mlekiem,jednak jest go za mało,mały nie umie ssać
    polozna podejzewa że może mieć języczek przyrośniety
    jedziemy na konsultację,może to jest przyczyną że nie może ssać bo odruch ma,lapie za cycek,szuka go ,a nie umie pociagnąć

    mhsvx1hpaa04ebdy.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyni mini może to być wina języczka -warto sprawdzić.ze mną na sali lezaka dziewczyna której synek bon stop wisial na cycu a przyszla inna pediatra i sie okazalo ze wedzidelko mu przeszkadza i pościeli mu tego samego dnia i od razu ulga i dla Malego bo zaczal sie najadą i dla mamy bo muala chwile dla siebie:)

    Co do kupek to mój tez robi rzadkie-slyzowate lub jakby z woda w kolorze nusztardowym z małymi gródkami.

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness27 wrote:
    Cyni mini może to być wina języczka -warto sprawdzić.ze mną na sali lezaka dziewczyna której synek bon stop wisial na cycu a przyszla inna pediatra i sie okazalo ze wedzidelko mu przeszkadza i pościeli mu tego samego dnia i od razu ulga i dla Malego bo zaczal sie najadą i dla mamy bo muala chwile dla siebie:)

    Co do kupek to mój tez robi rzadkie-slyzowate lub jakby z woda w kolorze nusztardowym z małymi gródkami.

    A i spróbuj ograniczyć nabial albo przez kilka dni nie jeść i zobacz reakcje malucha.
    Nasz bardzo plakal jak pilam mleko i bolal brzuszek.
    Teraz pije bez laktozy ale troszkę do kawy.Ser np jem 1-2 plasterki dziennie i odpukać problem ustapil.
    Podawaliśmy tez małemu Delicol -enzym laktozy i byl spokój na pare dni potem znowu mega placz.
    Dzis mija 3dzien bez leków i odpukać inne dziecko :)
    Pomagam mu tez doginajac nóżki do brzuszka by puszczal baczki badz zeby szybciej kupi wyszla a jaki szczęśliwy jak coś pójdzie :)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzisiaj moja mała zrobiła mi miłą smierdzącą niespodzianke z samego rana :)
    Piła mleko i w trakcie robiła kupke sama bez pomagania :D
    Po za tym na 14.20 mam dzisiaj lekatrza z małą bo dostałam list ale nie wiem jeszcze czy to na szczepienie jakies czy tylko kontrolna wizyta.
    Też jestesmy z moim w trakcie remontu łazienki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2016, 08:21

    Agness27 lubi tę wiadomość

‹‹ 181 182 183 184 185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ