Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze nie przemywaj mu niczym jednak jakby nie patrzez przy kazdej zmianie mu nawilzasz spirytusem w jakis tam sposób... spróbuj tak 3-4 dni nic przy tym nie robic i moze wtedy odpadnie

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musze sie pochwalic !!! moja Dzidzia przespała dzis 5 h w nocy! a ja budziłam sie normalnie co 3h i zastanawiałam kiedy wstanie i co sie dzieje

    majeczka87, Agness27 lubią tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta to sobie pospałas chociaz co 3 h to nie jest zle :)
    Moja też co 3-4 czasem 5 wiec nie narzekam bo zawsze moglo byc gorzej i jakby miala tak jak Oscar ze co 1.5-2 h by wstawała to masakra by byla...
    Chociaz nie powiem moja mała cwaniara już wyczaiła sobie kołysanie caly czas...nawet owiniecie jej w kocyk nie pomaga bo jest za cieplo jej przez to gdyz u nas upaly...
    I jak tylko sie ją odłoży to 5 min i pobudka i tak w kółko.
    Wczoraj walczyłam z nia do 1 w nocy....a dnia dzisiejszego powiedziałam Ooo nie kochana tak się bawic nie bedziemy i cwicze z nią usypianie jej na łóżku bez kołysania,lulania,noszenia itp ...
    Pierwsze próba 1 h płaczu poprawiania smoczka ,pogłaskania po głowce aby wiedziała ze mama jest obok i nie musi się bac i tak przez całą godzine aż się wtuliła policzkiem do pieluszki i zasneła, przespała 3h :) Próba druga była na luzie bo slyszałam tylko jak sie budzi i zrobiłam jej mleko poszłam do niej polozylam się obok dałam pić wypila i w trakcie już zasneła ale ją lekko uniosłam aby sie odbiło tak aby jej nie zbudzić spała dalej .Potem poszłam do kuchni bo bylam akurat w trakcie robienia obiadu gdyż synek spał i w tym czasie mała kilka razy się też przebudziła bo smoczek jej wyleciał podałam jej za kazdym razem pogłaskałam po główce aby czula ze jest bezpieczna i odchodzilam do kuchni i zasneła potem tak ze juz sie nie przebudzala. Nie dawno znowu wstala do mleka i spi dalej.
    Mojemu M juz zapowiedzialam aby nie kolyslal jej i nie lulał kiedy bedzie ją usypiał aby się nauczyła samo usypiania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2016, 20:47

    Bobitta, majeczka87, Agness27 lubią tę wiadomość

  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej czytam sobie co tam u Was i u Waszych Malutkich pociech.
    Ja jeszcze w dwupaku, ale jak się zmieni, to napiszę :).
    Już spakowana głównie jestem,jakby co, termin właściwy na karcie ciąży, za 3 dni. Hmm, no już za 2 dni, jak nie urodzę, to zaczynam myśleć-by trochę się ruszać bardziej i chodzić częściej po schodach, przykucać, i takie tam.. :) ;). Liczę ruchy, w dzień były częste, teraz jak siedzę przy laptopie,to mniej. Jem, piję, by tylko czuć te ruchy,bo to najważniejsze i daje spokój. Skurcze tak od soboty mam przepowiadające, w niedziele miałam najwięcej, dziś trochę mniej.
    ---
    chciałam dopisac: mam skurcz aktualnie, popukałam w brzuch,by dziecko sprowokowac do ruchu, no i teraz skurcz mi trzyma. łapie tak u góry macicy i promieniuje ku dołowi, nie jest jakiś bolesny, ale zapiera lekko dech. Na ktg jak tak miałam to doszedł do 100. Hm, no teraz jakby były regularne, co 4-5 min, albo i co 10 min,tylko bardziej odczuwalne, to pewnie byłby sygnał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2016, 00:14

    Bobitta, katsuyoshi, Agness27, Evanlyn lubią tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ---
    pojawił się skurcz po 20 min. Tak więc, jeszcze przepowiadające.
    Ogólnie to już się ekscytuję, że późno spać chodzę. Gram sobie w grę...jakąś tam o farmie online. Z moim Pierworodnym nie miałam skurczy, przenosiłam ciążę, musieli wywoływać, także... dla mnie skurcze to nowość, no i że szyjka już z 3-4 tyg temu puściła i było 1cm rozwarcie. Ciekawe ile teraz rozwarcia. Mógłby tak za 1-2 dni czop odejść :). Oczywiście, nie zaplanuję tego, ale mogłoby tak być :).

    katsuyoshi, Agness27, Evanlyn lubią tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missy trzymam kciuki aby te skurcze szybko się rozwineły :)
    Jak juz przepowiadające masz to lada chwila i się zacząc może :)
    Czekam na relacje jak już bedziesz tam na bialej :)

    missy83, Agness27 lubią tę wiadomość

  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat super ze sue udalo malutka usypiac bez lulania. Jestes dzielna babka!

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy w poradni neonatologocznej dzisiaj i jak do tygodnia kikut nie odpadnie to mamy się zgłosić o pediatry po skierowanie do chirurga dziecięcego :/ czuję że nie odpadnie raczej bo ciągle wilgotnieje sam od siebie. Dobrze że babka go przemyła i osuszyła sama dokładnie bo na własne oczy zobaczyła że dosłownie po kilku minutach nie wiadomo z jakiej paki sam się robi mokry :/ zakażenia jeszcze nie ma, nie śmierdzi więc nie kazała mi się martwić na zapas ale z koleżanką po fachu stwierdziły u Karola bardzo bardzo rzadki przypadek (nazwy nie pamiętam niestety ech) i trzeba będzie go niestety tak czy siak pewnie chirurgicznie sunąć :( całe szczęście że zabieg będzie bezbolesny dla niego i że teraz go to nie boli

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się.
    Kilka dni mnie nie bylo bo nie mialam czasu:(
    Nadal walczymy z kolkami i raz jest dobrze i maly grzeczny a na drugi dzien pól dnia placze :(
    Momentami mam wrażenie ze mnie te jego kolki przerastają bo musze go nosić na rękach bo tak mocno placze ze się boje by nie zlapal bezdechu..

    Ale pochwale się mamy Chrzestna dla Wojtusia :)
    Chcieliśmy na Chrzestnego mojego brata ale on dorosly facet bo 32 zaraz skończy a tak wymysla :/
    Najpierw jak go poprosiłam to wyskoczył z tekstem a to pewnie nikogo nie macie a później ze to dla niego drogi wydatek bo musi garnitur kupic..
    Ostatecznie nie potwierdził ani nie zaprzeczyl i dalam mu tydzien czasu niech sie zdecyduje..

    Wczoraj z mezem byliśmy w HM na zakupach i takie promocje trafiliśmy ze sie tak obkupilam ze szok :)
    Dorwalam 3 sukienki ciemny pomarańcz ,biala i czarna do tego krótkie spodenki i alladynki i zaplacilam 130zl :) a normalnie by bylo ponad 300zl :)

    Dzis dziwn do polowy udany ale od 16 maly znowu zaczal marudzić ,plakac na chwile tylko pezysypial...Dopiero od ok godz w końcu zasnal bo jyz sutki zaczely mnie bolec bo co chwil chcial cyca i sie odrywal z płaczem i tak w kolko :/

    Ach te dzieci potrafią nieraz wymęczyć..

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn będzie dobrze a maluszka nie boli ten kikut.
    wiadomo jak nagle by sie sąm urwal to być może i by bolal.

    Dobrze ze bylas z tym u lekarza.

    Ja to mam nadal u Wojtka problem z oczkiem bo caly czas masuje i ciągle ta ropka wychodzi..dostal kropelki i caly czas to samo..

    23 mamy pierwsze szczepienie.

    jaskoleczka lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wnioski na dzis: nie cieszyc sie z przespanych nocy..bo to skutkuje bolacymi cyckami i w najgorszym wypadku zapaleniem piersi... Drugi, jak maluch odrzuca piers i wrzeszczy dluzszy czas - dać mu butle, bo jest glodny. Trzeci: sciagnac sobie mleko w miedzy czasie zeby nie podawac mm;p Czwarty: jeść do cholery jeść! bo na glodzie mleko sie nie wyprodukuje;) Od dzis weszlo w zycie! polizane zaklepane! ;)

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na oczkoo przemywalismy swietlikiem herbatka i potem dostalismy kropelki tabrex.. tylko ze nie powiedziala nam pediatra ze to tydz tylko sie daje bo to silny lek i my ze dwa tyg lalismy.. oby sie na okulistycznym udraznianiu oczka nie skonczylo..

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness zazdroszczę zakupów. Ja dzisiaj złaziłam miasto za sukienką i nic nie kupiłam :/ wszystko jak w rozsądnej cenie to albo za małe albo brzydkie a reszta droga albo na ramiączkach bo letnie a ja nie będę stała przed ołtarzem z gołymi ramionami, nie i już. W niedziele chrzcimy Karola tak w ogóle ;)

    Majeczka mądre wnioski :D ja jestem troche w strachu bo mam wrażenie że coraz mniej mleka mam :/ w porze karmeinia jest ok i Karol się najada ale jak chciałam wczoraj ściągnąć bo jechałam na miasto i nie chciałam cycami świecić w razie jego głodu to ledwo 10 ml się udało wydoić :( O.o :( :( :(

    U nas kikut dzisiaj odpadł ale w połowie tylko :( lipa deko. On był głęboko schowany w srodek w ten pępek i ta część która wystawała ładnie uschła a ta schowana była ciągle żółta :/w końcu ta część która byłą uschnięta zaczęła jakby gnić bo on ciągle był wilgotny sam od siebie i dzisiaj po prostu się urwał ech :/ nogi mi zmiękły jak to zobaczyłam :/ jutro dzwonie do położnej żeby przyjeżdzała i zobaczyła na niego

    Miłego wieczoru dziewczyny i spokojnych nocnych karmień życzę ;)

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka87 wrote:
    na oczkoo przemywalismy swietlikiem herbatka i potem dostalismy kropelki tabrex.. tylko ze nie powiedziala nam pediatra ze to tydz tylko sie daje bo to silny lek i my ze dwa tyg lalismy.. oby sie na okulistycznym udraznianiu oczka nie skonczylo..

    A gdzie taka herbatę można dostać?
    My tez te krople dostaliśmy i nic.
    Jak maly placze to ta ropa wylatuje i jak uciekam kącik oczka to tez ale tyle czasu.
    Spróbuje tego świetlika jak nie pomoże to z powrotem pójdziemy do lekarza.

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 04:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn daj znac jak po wizycie poloznej odnośnie kikuta.

    My właśnie po drugim karmieniu :)
    Ale chyba cos mnie rozkłada bo momentami ciężko mi oddychać i suchy kaszel nieraz dokucza...no i katar :(

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była położna - mówiła że jakby nie widziała jak ten kikut wyglądał wcześniej to by powiedziała że tak właśnie ma wyglądać pępek po jego odpadnięciu. Kazała czekać i nie panikować, jak będzie taki mokry jak teraz do wtorku to do pediatry po skierowanie do chirurga. Oby było dobrze :)

    Mój Karol dzisiaj może łącznie 2 godziny spał od 4 rano ech teraz zasnął, ciekawa jestem na jak długo.

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój Wojtuś dzis prawie caly dzień popłakuje a momentami wręcz sie drze :/
    Spal może z 3 godz dzis i 2 drzemki po 30mial i jestem umęczoną :(

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • madziarella88 Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes u mnie to samo.. opadam z sil ;(

    5b09mg7y1fm9q2ki.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale najbardziej mnie wkurza ze dajemy mu kropelki delicol,masuje mu brzuszek i doginam nóżki do brzuszka i dzieki temu puszcza baczki i kupke a mimo to nadal mu gdzies tkwią i do mecza i czuje taka bezsilność :(
    z córką rak nie miałam i jej po wspumisanie szybko przechodzilo a z małym to codziennie prawie placz :(

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a moze te kropelki mu nie slużą i boli go brzuszek przez nie...
    warto o tym pomyslec i moze zmienic na inne kropelki bynajmniej ja bym spróbowała.

    U mnie póki co nie ma tragedii.
    Czytam was i moja przy waszych jest chyba aniołkiem.
    Noce przesypia bez problemów a w ciagu dnia jest znosna nawet , malo kiedy ma jakiś kaprys a jak juz cos marudzi to głównie na kupke która ją meczy ale w miare szybko jej objawy załagadzam i jakos jest ok.
    Wczoraj kupiliśmy jej nawet bujaczek :)
    A dzisiaj świetujemy synka urodzinki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 10:57

    Agness27 lubi tę wiadomość

‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ