Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 16 września 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    a z jakiego powodu miałaś USG przezciemiączkowe, ona mi nawet konkretnej choroby nie napisała tylko kod choroby: Z03 czyli nic tak naprawde..

    W sumie to nie wiem. Myslalm, ze to standardowe badanie, bo drugie dziecko na sali tez miało.

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ina-1409 wrote:
    W sumie to nie wiem. Myslalm, ze to standardowe badanie, bo drugie dziecko na sali tez miało.

    W sumie ona tez powiedziala ze dla niej to profilaktycznie, ze jak jest ciemiaczko to trzeba to wykorzystać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 18:50

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też miał w szpitalu USG przezciemiaczkowe i USG brzuszka. Myślę, że to ze względu na to, że dostał 9pktow (nie wiem, za co mu odjęli, chyba za kolor skóry), a na noworodki po tych dwóch godzinach kontaktu przyjechał trochę wychłodzony i był dogrzewany lampą. Albo ze względu na PROM u mnie, pod kątem infekcji.

    Matę ja mam taką dużą piankową, Mamabrum (fajna).
    Karuzele mamy ta z Canpol kontrastowa, ale małą wersje- wisi na kołysce. Na łóżeczku mamy taką jasno niebieska z projektorem, jakaś B-kids. Ogólnie fajna, ale menu jest dotykowe i czasem trzeba kilka razy wciskać żeby poszło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Mój też miał w szpitalu USG przezciemiaczkowe i USG brzuszka. Myślę, że to ze względu na to, że dostał 9pktow (nie wiem, za co mu odjęli, chyba za kolor skóry), a na noworodki po tych dwóch godzinach kontaktu przyjechał trochę wychłodzony i był dogrzewany lampą. Albo ze względu na PROM u mnie, pod kątem infekcji.

    Matę ja mam taką dużą piankową, Mamabrum (fajna).
    Karuzele mamy ta z Canpol kontrastowa, ale małą wersje- wisi na kołysce. Na łóżeczku mamy taką jasno niebieska z projektorem, jakaś B-kids. Ogólnie fajna, ale menu jest dotykowe i czasem trzeba kilka razy wciskać żeby poszło.

    Moja miala 8 pkt ale moj gin mowil ze w tym szpitalu 8 to 10, bo oni nie lubia dawac 10 🤣🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    Moja miala 8 pkt ale moj gin mowil ze w tym szpitalu 8 to 10, bo oni nie lubia dawac 10 🤣🤣
    O matko 😨. Co za szpital.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed szczepieniem zawsze ważą dziecko? Czy w ogóle nie?

  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 16 września 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Przed szczepieniem zawsze ważą dziecko? Czy w ogóle nie?

    Powinni zwazyc, zmierzyć i zbadać dziecko przed każdym szczepieniem oraz uzupełnić dane w książeczce zdrowia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 20:25

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 16 września 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Mój też miał w szpitalu USG przezciemiaczkowe i USG brzuszka. Myślę, że to ze względu na to, że dostał 9pktow (nie wiem, za co mu odjęli, chyba za kolor skóry), a na noworodki po tych dwóch godzinach kontaktu przyjechał trochę wychłodzony i był dogrzewany lampą. Albo ze względu na PROM u mnie, pod kątem infekcji.

    Matę ja mam taką dużą piankową, Mamabrum (fajna).
    Karuzele mamy ta z Canpol kontrastowa, ale małą wersje- wisi na kołysce. Na łóżeczku mamy taką jasno niebieska z projektorem, jakaś B-kids. Ogólnie fajna, ale menu jest dotykowe i czasem trzeba kilka razy wciskać żeby poszło.

    Usg brzuszka tez miała

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Przed szczepieniem zawsze ważą dziecko? Czy w ogóle nie?


    U mnie zawsze

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    O matko 😨. Co za szpital.

    Kliniczny, zdrowe dzieci to dla nich za malo 🤣🤣

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 16 września 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wasi pediatrzy wpisują w książeczce wizyty? Bo mój nic. Tylko szczepionki mamy wpisane, nawet patronazu nie wpisali 🤷🏻‍♀️

    A odnośnie mat piankowych, puzzli. Czy są jakieś które właśnie nie będą odgryzione itd? Czy to ich 'urok' i co bym nie kupiła to tak będzie? Już powoli zaczynam się rozglądać bo jak fizjo mówiła że po trzecim miesiącu dobrze się już przerzucić z takiej maty z pałąkiem co mamy na puzzle właśnie piankowe no i nie wiem jakie są fajne

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ina-1409 wrote:
    Usg brzuszka tez miała
    I to tak profilaktycznie? Standardowo chyba nie robią tych badań u noworodków?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 20:33

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 16 września 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde piszecie o tych badaniach a nas nikt na nic nie wysłał 🤷🏻‍♀️ Ani na krew ani nic. Żadne usg brzucha czy główki. W szpitalu tylko jej cukier zbadali i morfologie zwykłą robili to tyle

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 16 września 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    I to tak profilaktycznie? Standardowo chyba nie robią tych badań u noworodków?

    Wydawało mi się, ze to standard. Co chwile zabierali maluchy na jakieś badania a a to usg, a to badanie słuchu, a to badania przesiewowe, pobranie kwri, szczepienie. Ważenie, pępki, obchód i ciagle coś 🙂

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 16 września 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalu nie było profilaktycznie USG. Badanie słuchu owszem, przesiewowe, morfologia, szczepienie w ostatni dzień przed wyjściem.
    Za to mam skierowanie do neurologa z Oliwka i pewnie jej zrobią USG. Idę oczywiście prywatnie, bo na NFZ termin na grudzień, dobrze że mam w pakiecie. Syna też umowie, w ramach jego obecnej diagnostyki.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    A wasi pediatrzy wpisują w książeczce wizyty? Bo mój nic. Tylko szczepionki mamy wpisane, nawet patronazu nie wpisali 🤷🏻‍♀️

    A odnośnie mat piankowych, puzzli. Czy są jakieś które właśnie nie będą odgryzione itd? Czy to ich 'urok' i co bym nie kupiła to tak będzie? Już powoli zaczynam się rozglądać bo jak fizjo mówiła że po trzecim miesiącu dobrze się już przerzucić z takiej maty z pałąkiem co mamy na puzzle właśnie piankowe no i nie wiem jakie są fajne

    Kazda, dzisiejszej tylko nie wpisala ale szczepienie wpisala. U mnie bylo tylko sluch, przesiewowe po 48h, saturacja i cukier

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    A wasi pediatrzy wpisują w książeczce wizyty? Bo mój nic. Tylko szczepionki mamy wpisane, nawet patronazu nie wpisali 🤷🏻‍♀️

    A odnośnie mat piankowych, puzzli. Czy są jakieś które właśnie nie będą odgryzione itd? Czy to ich 'urok' i co bym nie kupiła to tak będzie? Już powoli zaczynam się rozglądać bo jak fizjo mówiła że po trzecim miesiącu dobrze się już przerzucić z takiej maty z pałąkiem co mamy na puzzle właśnie piankowe no i nie wiem jakie są fajne

    Czemu lepiej sie przerzucić? Ja bym na ta piankowa polozyla z palakiem, mysle ze jeszvze trochę z niej po korzysta, ja wlasnie tez chce piankowa kupic a i taka wodna, mega fajna sprawa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas właśnie ta z pałąkiem leży na piankowej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ina-1409 wrote:
    Wydawało mi się, ze to standard. Co chwile zabierali maluchy na jakieś badania a a to usg, a to badanie słuchu, a to badania przesiewowe, pobranie kwri, szczepienie. Ważenie, pępki, obchód i ciagle coś 🙂
    Tak, to wszystko co piszesz to standard, ale USG już nie. My jeszcze dodatkowo chodziliśmy 3x dziennie na parametry- saturacja, tętno i cos tam jeszcze mu badali. Zawozziłam go do pielęgniarek i odbierałam jakoś po 30 minutach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 22:56

  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1839 930

    Wysłany: 16 września 2021, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 23:26

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
‹‹ 533 534 535 536 537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ