X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim, właśnie Was podczytuje przy kawie i torcie w ramach drugiego śniadania, widzę że nie tylko ja jestem taka fit 😄 wczoraj piłam jakiś super zdrowy koktajl po którym było mi niedobrze przez cały wieczór, dziś uznałam że nawet jak się porzygam po tym torcie to i tak było warto 😂

    Kama_86 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zamawiamy pizzę na obiad. Często tak robimy jak mąż jest między nocnymi zmianami,ale do krzywej mam jeść normalnie. Poza tym w pierwszej ciąży miałam zawsze dobre cukry po tej pizzy, a po domowej już nie do końca.
    Powoli dochodzę do siebie, czyli dolegliwości chyba jednak miałam od jelitówki. Już dziś jem, tylko osłabiona jestem.
    Na inne fastfood też mam ciągle chęć. A wczoraj przy mdłościach pomogła mi o dziwo cola. Od czasu pierwszej ciąży bardzo rzadko piłam gazowane napoje,a teraz cały czas mi się chce.

  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martini92 wrote:
    Hej wszystkim, właśnie Was podczytuje przy kawie i torcie w ramach drugiego śniadania, widzę że nie tylko ja jestem taka fit 😄 wczoraj piłam jakiś super zdrowy koktajl po którym było mi niedobrze przez cały wieczór, dziś uznałam że nawet jak się porzygam po tym torcie to i tak było warto 😂

    Smacznego 🙂 🤣

    martini92 lubi tę wiadomość

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam że ja mam zupełnie inaczej, słodycze zawsze uwielbiałam, teraz bardzo rzadko mam na nie ochotę, fast foody odpadają, jak tylko pomyślę to mi gorzej 🙂 ale znowu mogę tonami jeść owoce i pić soki owocowe ale najlepiej takie z wyciskarki a nie ze sklepu i faza na wszystkie domowe obiadki z czasów dzieciństwa, zupki, sosiki z mięskiem 🤣chipsy zdarzyło mi się 2 razy zjeść i nie było mi po nich dobrze😉 ja też równo za tydzień prenatalne i trochę się cieszę a trochę się obawiam 🙂

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 14:03

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zjechałam 1.5kg w tydzień. Ale mam z czego
    W pierwszej ciąży jedyne co jadłam to warzywa i owoce. Nic innego nie wchodziło. Mięso mnie odrzucało, słodkie i fast foody tez. Tym razem zupełni odwrotnie. Marzę o hamburgerze, ale takim porządnym z miecha wołowego i z jalapeno...

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • adu Autorytet
    Postów: 1516 1345

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeny, dla mnie tez najlepiej jesc wszystko na słodko albo fryteczki z maka. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


    Bylam wczoraj na wizycie, karta ciąży zalozona, kolejne badania zlecone. Zapisalam się juz na usg i test pappa na 11.01 bo dostałam juz skierowanie i zalecenie, żeby wtedy się zapisać. :) tylko tydzień wcześniej mam sie zapisać na wizytę so lekarza, a tu brak terminów i musze polować.

    Zula36, Tabolek, Kama_86 lubią tę wiadomość

    l22n9vvj7w8s7hd1.png
  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adu to mamy prenaty w tym samym terminie😊

    preg.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, to widzę że w większości mamy smaka na fastfoody, ja już zaliczyłam zachciankę na kebaba, innym razem hot dog z Orlenu przy okazji tankowania 🙊🙊🙊 i fryyytki za mną chodzą meeega :D

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle dziewczyny czy tylko ja jestem taka dziwna, że zaczęłam do brzucha już po imieniu mówić?🤭 Nie wiem co mnie wzięło, ale od kilku dni nazywam dzidzię Emilka, nigdy tego imienia nie brałam pod uwagę, więc tym dziwniejsze, w dodatku mąż też podłapał 😂 wiem, że to absurdalnie wcześnie, nie znamy płci, pewnie "Emilka" pokaże jajka na prenatalnych i się skończy 🙈

    preg.png
  • Umina88 Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Mogę dołączyć? Termin na 20 lipca. Wczoraj wreszcie miałam zakładaną kartę ciąży. Maluszek 18 mm. Wszystko ok, tylko całymi dniami okropnie męczą mnie wymioty. Mamy w domu już synka i córeczkę. Bardzo się ucieszyli na wieść o baby nr 3 :)

    martini92, sandrina22, Zula36, Mimi2, Maniuś, Aneta, Tabolek, Kama_86 lubią tę wiadomość

    f2w3qqmzxk27v8wp.png

    f2w3qqmzo6fost3l.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Ja dziś w końcu się dowloklam na badania. Kolejka jak nie wiem co była a potem zrobiło mi się tak słabo, że batonem zgrzeszyłam od starego. Teraz sobie wyrzuty robię, że mogłam coś zdrowego wziąć do jedzenia 🤦🤦 Miejmy nadzieję, że jedna wpadka dzidzi nie zaszkodzi.

    Ja do brzucha nie mówię, ale nasze nowe dziecko już nazywam Weroniką. I jak ze starym rozmawiam, to mówię że np Weronice trzeba będzie to czy tamto kupić.
    Ja jestem przekonana, że to będzie córka ( a jest mi płeć zupełnie obojętna).

    Miłego dnia wszystkim 🌷

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze do brzucha nie mówię, bo cały czas czekam na potwierdzenie na drugiej wizycie w przyszły wtorek że nadal jest wszystko ok, bo mimo dolegliwości wciąż nie mogę w to uwierzyć że to się dzieje... Ale... Jestem pewna że to będzie córka. Nie wiem skąd, nie miałam nigdy preferencji co do płci, po prostu tak czuję. Jak się okaże że chłopiec to naprawdę wszystko w głowie będę sobie musiała przeprocesować 😆

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znów mam przeczucie na chłopca :D i w sumie trochę się zdziwię jak się okaże dziewczynka. Choć też mi to oczywiście wszytko jedno, tym bardziej że to pierwsze dziecko :) ale nawet podświadomie się o dziecku wypowiadamy w rodzaju męskim 😃

    Zobaczymy 🥰

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też płeć obojętna,ale synek ciągle odpowiada że chce siostrę jak go pytamy i sie wykręciłam😌 źle się wyraziłam, też z brzuchem nie rozmawiam jeszcze tylko tyle że nazywam lokatora z brzucha po imieniu jak Ty, Sandrina☺️

    preg.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martini92 wrote:
    W ogóle dziewczyny czy tylko ja jestem taka dziwna, że zaczęłam do brzucha już po imieniu mówić?🤭 Nie wiem co mnie wzięło, ale od kilku dni nazywam dzidzię Emilka, nigdy tego imienia nie brałam pod uwagę, więc tym dziwniejsze, w dodatku mąż też podłapał 😂 wiem, że to absurdalnie wcześnie, nie znamy płci, pewnie "Emilka" pokaże jajka na prenatalnych i się skończy 🙈

    W pierwszej ciąży padło że na 90% dziewczynka, która na połówkowym pokazała jajka. Także przez dwa.miesoace mówiliśmy Lena, jest Dawid 😜
    Ale ta ciąża jest tak inna od pierwszej że zdziwię się jak będzie chlopak.

    martini92 lubi tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lokator na razie nazywa się krewetka 😜 ewentualnie obcy 🙃

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Umina88 Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi podobnie jest to totalnie obojętne. Zwłaszcza, że w domu mamy już parke wiec mam wszystko i dla chłopca i dla dziewczynki ;)

    f2w3qqmzxk27v8wp.png

    f2w3qqmzo6fost3l.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już jedna córkę i jednak myślę ciągle o drugiej córce :) oczywiście byle zdrowe! Ale po cichutku chciałabym druga córeczkę :)
    JA z kolei grzeszę ze słodyczami, na fast foody też mam ochotę i na owoce.

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Mimi2 Przyjaciółka
    Postów: 108 226

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilowo mamy przeczucie na dziewczynkę ale imię dla chłopca w razie czego też ustaliliśmy.
    Byle zdrowe :)

    km5s8iik6akuuidv.png
    2690g i 51cm słodkości- Igusia ❤
    USG 18.04 1011 gram ❤
    USG 18.03 700 gram szczęścia 🥰
    USG 18.02 Dziewczynka ❤ 320 gram 😍
    USG 04.01 - 152bpm, CRL 6,64 cm szczęścia <3
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ