X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 642 784

    Wysłany: 9 lipca, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris - wtf?!😡😡 No dramat. Chyba wymuszałabym na nich zamowienie taxi na ich koszt. No sumienia nie mają.

    Dori - ja też to zrobiłam! Nigdy nie prasowałam naszej pościeli, a tym razem popralam w dzidziowych płynach i poprasowałam. I też jak to robiłam, to było gorąco. Pamiętam, że pot lał mi sie po twarzy. Nigdy wcześniej tego nie doświadczyłam. 🙈

    Mega się boję tego czasu po narodzinach. 😱 Przyjedzie do nas moja mama na 2 tygodnie, bo mieszka kilkaset km od nas i nie wpadnie tak po prostu na pol dnia żeby nas wesprzeć. No i pewnie mój mąż też będzie na podorędziu, ale z racji własnego biznesu, nie da się zastopować tematów na biegu. No ale trzeba dobrze myśleć, żeby było dobrze. I tego się trzymam.

    Moj Maluch dzisiaj się odwrócił z prawego boku na lewy. Ponoc lepiej się rodzi w tej pozycji. Większość czasu był wlasnie na lewym boku, a tu nagle tydzien temu gibnął się na prawy. Na szczęście dzisiaj się przekręcił i to chyba najlepsza informacja dla mnie tego dnia. 😁 Oby tylko znowu nie zechciał się przekręcić. 🤣🤣

    Doris8, Ania1985, Kejt93, dori lubią tę wiadomość

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 642 784

    Wysłany: 9 lipca, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Junjul, to dobrze, że Córeczka już ogarnięta. Też myślę, że jest na tyle mała, że wszystko szybko się zagoi 😘

    Doris - o ku*wa! 😶😶😶 Tyle napiszę, bo brak słów. Ale jaja...

    Dziewczyny, myślałam, że mi przejdzie, ale jednak od wczoraj trzymają mnie bóle krzyżowe. Mam deja vu z pierwszego porodu, tylko wtedy te przepowiadające były bez krzyżowych. No ale teraz ewidentnie to bóle krzyżowe. Bez dwóch zdań. Nie mogę chodzić, najbardziej boli lewa strona, więc głównie leżę na prawej, ale wtedy szybko dostaję zgagi 😶 Czy któraś z Was miała jeszcze przed porodem bóle krzyżowe? Ile to było przed porodem?

    A może coś u Ciebie się zaczyna? Ja mialam raz skurcz z bólem w krzyżu - tydzień temu. Szczerze? Nie wiedziałam co się dzieje. Tak mnie to zdziwiło. Oby podczas porodu tego nie doświadczyć...

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1617

    Wysłany: 9 lipca, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Hmm, jak coś przez pierwszy rok życia może wziąć urlop ojcowski (14 dni, można go rozbijać na 7+7), jeśli podlega pod ubezpieczenie chorobowe. ☺️ Dostaje normalnie zasiłek z ZUSu i co do zasady może mieć obniżone składki.

    Kocur, ja też bym oszalała jakbym miała jeszcze teraz chodzić w ciąży, w takich upałach. 😂

    Z tego co księgowa podpowiadała to obniżone składki , ale o zasiłku nie wspomniała. Wykorzysta tydzień pod koniec lipca bo plan jest taki, że jedziemy nad polskie morze w tym roku.

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 9 lipca, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Z tego co księgowa podpowiadała to obniżone składki , ale o zasiłku nie wspomniała. Wykorzysta tydzień pod koniec lipca bo plan jest taki, że jedziemy nad polskie morze w tym roku.
    Ale ma jdg?

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1617

    Wysłany: 9 lipca, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie absolutnie nie chciałam straszyć dziewczyny , nie bójcie się, tego co po narodzinach. Ja po narodzinach syna nie miałam w ogóle baby bluesa. To nie jest reguła. Czułam się super , bardzo zbudowana jako matka i w ogóle. Zakładałam najgorszy scenariusz , a miałam bardzo spokojne niemowle i emocje zupełnie opanowane. W zasadzie cały czas byłam bardzo radosna. Teraz jest trochę inaczej ale to nie jest tak, że ten stan towarzyszy mi cały czas. Myślę, że te spadki nastroju to ledwie kilka minut w ciągu dnia. No i to, co jest mega ważne - nie zamieniłabym żadnego dnia teraz, z Lucyna na choćby jeden dzień w ciąży 😅. Ciąża mnie przeorała-fakt, ale bycie mamą Luśki to absolutnie spełnienie marzeń.

    Ania1985, Doris8, Kejt93, dori, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1617

    Wysłany: 9 lipca, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ale ma jdg?
    Tak

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 9 lipca, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Tak
    To może na 100%. Wkleję Ci tu info o tym, jak będę w domu, tak wyszłam szalona do spożywczaka. 🫣

    Kocur, Kejt93 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 9 lipca, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O.o. Ja też dzisiaj miałam szalony wypad do Urzędu Gminy i spożywczaka po przysłowiowy chleb. Nie było mnie całą godzinę! 😯 Dziecko nawet nie zauważyło, Stary stwierdził, że strasznie długo, chyba się stresował, że się obudzi. 🤣 Ale w sumie to wypad beż żadnych większych emocji, ot, trzeba było to załatwić i już. Ja natomiast czuję się zmęczona, ale tak fizycznie. Jest 17.40, Stary jeszcze chce nas wyciągnąć na spacer, a ja najchętniej to poszłabym spać. 🥱 Niby Basia jest łaskawa, bo karmionko było o 23 i później o 4 nad ranem i do 9 spała, ale jakoś tak mocy nie mam zupełnie... Ale tak jak Kocur pisze - na nic w świecie nie zamieniłabym tego, że Ona jest z nami. Dla Niej mogę chodzić na rzęsach. Ciekawe, jak będę śpiewała jutro... Stary wraca do pracy i pierwszy raz zostajemy tak naprawdę same...

    Doris8, AEGO, Lady_Dior, Kocur, dori, totylkoja, Emimo, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3116 2191

    Wysłany: 9 lipca, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Aego, Kejt, trzymajcie się, dziewczyny 💛
    początki bywają takie właśnie ciężkie, ale później będzie lepiej, maluchy będą robiły większe przerwy, albo staną się bardziej regularne w tym jedzeniu. Możecie np. zamiast jednego kp w jakiś dzień, gdy potrzebujecie wyjść, podać mm, ściągnąć przed wyjściem i po przyjściu już cycka dac. No chyba, że chcecie zrobić zapasy, to ogólnie mleka najwięcej się zbiera z samego rana, po nocnym wyrzucie prolaktyny.
    Nowy, inny rozdział z życia trochę, na pewno to jest męczące dla głowy... Wiem, co czujecie, po 1 porodzie czułam to samo, był to duży stres, napięcie, łatwo było ze skokami nastrojów... Te zmiany i hormony zarazem to jest nieźle kombo. Na szczęście to przejściowe, będzie lepiej 😘

    @Ania1985, powodzenia jutro na cc! ✊🏻

    @Aga37, u nas przeważnie zakładają najpierw balonik, jeśli jeszcze nie ma większego rozwarcia. Jak nie balonik, to tasiemkę.

    @Junjul, na pewno całą Wasza rodzina przeżyła dużo stresu w związku z tą sytuacją. Mam nadzieję, że teraz już będzie lepiej. ✊🏻 7 latka to jednak dalej dziecko, mimo, że kumate, to jednak wypadki chodzą po ludziach...

    @Doris, coooo?! Powaliło ich? Powinni takie rzeczy weryfikować... 😳

    @Nimfadora, u mnie podobny temat, mąż też ma DG, więc niestety nie pracujesz=nie zarabiasz, także nie będzie mógł sobie pozwolić na typowy tacierzyński. Moja mama z kolei jest czynna zawodowo, także zostane sama z dzieciakami. Tyle dobrego, że chociaż najmłodszego mąż będzie zawoził do żłobka na te kilka godzin. No chyba, że się pochoruje 😳
    Ooo to mój od daaaaawna leży plecami w kierunku mojego lewego boku. Prawego totalnie nie lubi 😂 chyba za dużo zrostów tam u mnie.

    AEGO, Nimfadora, Kejt93, Ania1985 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 9 lipca, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny 🙂 mam nadzieję że będzie dobrze i że dziś poradzę sobie sama z dwójką bo jestem wykończona 🤦
    Doris współczuję przygody z przychodnią, wgl podziwiam za jazdę autobusem w 40 tygodniu. Ja autobusem odważyłam się jechać raz i to w pierwszej ciąży, po tej przygodzie nigdy więcej 😄
    Czy dzisiaj nie miały pojawić się jakieś nowe dzieci? 🤔

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 9 lipca, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Tak
    https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-wnioskowac-o-urlop-ojcowski-przedsiebiorcy

    https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-wnioskowac-o-urlop-ojcowski-przedsiebiorcy

    https://matkaprawnik.pl/urlop-ojcowski-na-dzialalnosci-gospodarczej/

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2992 6633

    Wysłany: 9 lipca, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o 16:25 przyszedł na świat Bąbelek
    10/10 3700 58 cm

    Wszystko poszło super szybko, przy porodzie trzy parte, rodził się na supermana przez to mam założone 3 szwy w środku na lekkim obtarciu.

    Ładnie chwycił pierś ❤️❤️

    Później nadrobię, narazie idę pod prysznic żeby zmyć z siebie tą maź 😂


    Jestem super szczęśliwa ❤️❤️❤️❤️❤️

    Doris8, Myszkaaa20, AEGO, Zosis, Ammeluna, Sajgonka, Bluesky, Kejt93, Edithka, dori, Mamma-mia, Junjul, Kocur, kejdens, Miminka, Magic05, Marti27, Lady_Dior, Kinia197, Ania1985, totylkoja, Emimo, Roxie_eS, Angel989 lubią tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 9 lipca, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moon ogromne gratulacje ❤️ milion tulasów dla Mamuśki i Bąbelka!

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 9 lipca, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    o 16:25 przyszedł na świat Bąbelek
    10/10 3700 58 cm

    Wszystko poszło super szybko, przy porodzie trzy parte, rodził się na supermana przez to mam założone 3 szwy w środku na lekkim obtarciu.

    Ładnie chwycił pierś ❤️❤️

    Później nadrobię, narazie idę pod prysznic żeby zmyć z siebie tą maź 😂


    Jestem super szczęśliwa ❤️❤️❤️❤️❤️

    Gratulacje ❤️ cieszcie się sobą i przytulajcie 🥹
    Kolejny maluch po tej stronie brzucha 😍
    Nie wiem czemu myślałam cały czas że Ty będziesz miała CC🤔

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 9 lipca, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moon cudownie! 🥰 Gratuluję!

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1549 1617

    Wysłany: 9 lipca, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-wnioskowac-o-urlop-ojcowski-przedsiebiorcy

    https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-wnioskowac-o-urlop-ojcowski-przedsiebiorcy

    https://matkaprawnik.pl/urlop-ojcowski-na-dzialalnosci-gospodarczej/
    Dzięki :*
    Ja w czwartek i tak będę u księgowej to dokładnie dopytam, bo mój mąż to 3/4 nie dosłyszy albo zapomni ;)

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 632 602

    Wysłany: 9 lipca, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie wspaniale, że się odezwałaś! Wczoraj myślałam co tam u Ciebie. Doskonale Cie rozumiem w kwestii odcięcia się od forum. Sama też nie uczestniczyłam w wątku przez który znalazłam ta społeczność.
    Ja nic nie stosowałam. 6 dni przed porodem odchodził mi czop, w dniu porodu silniejsze miesiączkowe skurcze, które nasiliły się o 19, a o 21 regularne skurcze co 7-8 min. Wszystko poszło w swoim rytmie dzień przed terminem.


    Kejt93 ja mam wrażenie, że nic nie robię tylko karmie. Dziś znowu nie potrafiłyśmy się dograć ale udało się w końcu efektywnie pokarmić.. czuję presję, bo mała ma ciągle ta żółtaczkę.
    Masz prawo do tego by mieć gorszy dzień, bez nich nie ma tych lepszych.

    AEGO mam tak samo! Nieraz wołam o podanie wody. Stary wszystko ogarnia w domu, a ja tylko cyc, obserwacje ile wysikała i jakie kupki. Póki co nie mam aż takiego dola, korzystam z tego, że już te chwile nie wrócą, przytulam moja kruszynkę ile mogę. Ale kurde muszę jechać z papierami do pracy, a mam 50km w jedną stronę i nie mam pojęcia jak to ogarnąć.. nie mam skila żeby karmić okrakiem w aucie czy na ławce. Ledwo nam wychodzi normalne karmienie i nieraz nieźle się namecze żeby mi i małej było wygodnie. Myślę nad odciąganiem mleka na zapas, ale czy sobie tym krzywdy nie zrobię?

    Ania1985 kciuki 🤞❤️ to już niedługo i maleństwo będzie z Tobą

    AEGO, Kejt93, Ania1985, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 9 lipca, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko jest dzisiaj tak aktywne w brzuchu że aż zaczęłam się zastanawiać czy to normalne 🤔 przeciąga sobie stopą (albo ręką) po całym boku i jest to bolesne 🫣

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 9 lipca, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    o 16:25 przyszedł na świat Bąbelek
    10/10 3700 58 cm

    Wszystko poszło super szybko, przy porodzie trzy parte, rodził się na supermana przez to mam założone 3 szwy w środku na lekkim obtarciu.

    Ładnie chwycił pierś ❤️❤️

    Później nadrobię, narazie idę pod prysznic żeby zmyć z siebie tą maź 😂


    Jestem super szczęśliwa ❤️❤️❤️❤️❤️

    Super, gratuluję 😀

  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 9 lipca, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    o 16:25 przyszedł na świat Bąbelek
    10/10 3700 58 cm

    Wszystko poszło super szybko, przy porodzie trzy parte, rodził się na supermana przez to mam założone 3 szwy w środku na lekkim obtarciu.

    Ładnie chwycił pierś ❤️❤️

    Później nadrobię, narazie idę pod prysznic żeby zmyć z siebie tą maź 😂


    Jestem super szczęśliwa ❤️❤️❤️❤️❤️
    Gratulacje! 😍

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
‹‹ 560 561 562 563 564 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ