Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 11 kwietnia, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Moja Pani doktor wczoraj na wizycie wspomniała też o moich szczepieniach na krztusiec i rsv. Jakie macie do tego podejście ?

    Ja zaliczam obydwa :) ale narazie czekam bo krztusiec może być od 27 tygodnia. Później RSV a ono może być od 32 tygodnia ciąży.

    preg.png
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 674 646

    Wysłany: 11 kwietnia, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bede się szczepić dodatkowo jeszcze przed porodem przyjmę dawke na covid💪

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1382 519

    Wysłany: 11 kwietnia, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Moja Pani doktor wczoraj na wizycie wspomniała też o moich szczepieniach na krztusiec i rsv. Jakie macie do tego podejście ?


    Ja mam tak że dziecko po porodzie szczepię na wszystko.
    Siebie w ciąży na nic 🤭
    Szczepionki na covid nie przyjęłam ani jednej w życiu, dzieci też .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 10:15

    Missi lubi tę wiadomość

    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔
    Synek 2022 ❤️❤️
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 380 401

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję krztusiec koło 30 tc i RSV po 32 tc.

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • wandapanda Autorytet
    Postów: 493 465

    Wysłany: 11 kwietnia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    Ja planuję krztusiec koło 30 tc i RSV po 32 tc.

    Ja tak samo.
    A jeśli chodzi o dziecko to będziemy szczepić tak samo jak starszego. Czyli szczepienia w szpitalu, potem już 6w1, rota, pneumokoki (różnica taka, że za czasów starszaka dawało się synflorix, a teraz pewnie zdecydujemy się na prevenar 20 i syna też tak doszczepimy) + meningokoki.
    Starszego szczepiliśmy jeszcze teraz na grypę (po naszej traumie zeszłorocznej 😅) i chyba zdecydujemy się na KZM, bo jakieś zatrzęsienie kleszczy jest w tym roku. Serio, po półgodzinnym spacerze w Wielkanoc łapaliśmy kleszcze z podłogi w domu i ściągaliśmy z włosów…

    Po takim zestawie młodemu nigdy nic nie dolegało. Po szczepieniu na grypę miał tylko powiększony węzeł chłonny pod pachą przez kilka dni, ale szybko się wchłonął.

    A jeszcze jeśli chodzi o krztusiec. Opowiadałam Wam tu kiedyś historię jak syn kiedy miał 10 dni miał w szpitalu kontakt z dzieckiem chorym na krztusiec (kazali nam czekać na lekarza w jednym pomieszczeniu, wtedy nie wiedziałam co tamtemu dziecku dolega). A potem przez następne tygodnie miałam jeden z największych w życiu stresów, już wyobrażałam sobie dziecko w trumnie i byłam taka zła na siebie, że się nie zaszczepiłam w ciąży. Teraz nie odpuszczę. Krztusiec wbrew pozorom występuje często, a dla noworodka oznacza respirator…



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 12:17

    nofajniefajnie lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 701 881

    Wysłany: 11 kwietnia, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Pani Dżina powiedziała, że na RSV już nie ma sensu się szczepić. I teraz nie wiem. Zapewne na całą resztę będę szła się szczepić od 30 tyg. 🙂

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 380 401

    Wysłany: 11 kwietnia, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananabanana wrote:
    Mi Pani Dżina powiedziała, że na RSV już nie ma sensu się szczepić. I teraz nie wiem. Zapewne na całą resztę będę szła się szczepić od 30 tyg. 🙂

    Czy to jakos uzasadniła? Dlaczego nie ma sensu?

    nofajniefajnie lubi tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Czarna_owieczka Ekspertka
    Postów: 210 690

    Wysłany: 11 kwietnia, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Moja Pani doktor wczoraj na wizycie wspomniała też o moich szczepieniach na krztusiec i rsv. Jakie macie do tego podejście ?
    Ja idę tylko w rsv i krztusiec za radą prowadzącego, odpuszczam szczepienie na grypę.

    Młodą w szpitalu będziemy szczepić, potem pewnej też, ale jeszcze muszę zgłębic temat, jestem na etapie zaczęcia kompletowania wyprawki dopiero ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 13:45

    🧑87 🧔85
    AMH 0,13, Hashimoto, IO, Adenomioza, PAI-1, brakujące KIRy implantacyjne, ❌Cross-match 32%, ❌ANA dodatnie
    ✅ przywrócone naturalne owulacje
    Morfologia 4%

    12.2024 1 IVF -> 4 🥚->1 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌
    02.2025 2 IVF-> 3 🥚-> 2 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌

    03.2025 cykl naturalny + ovitrelle ⏸️
    6+0 (29 dpo) 3,6 mm człowieczka z bijącym serduszkiem ❤️
    7+4 💔 👼 Joanka

    C.d. Histeroskopia - zrobiony porządek ✅ wyleczony stan zapalny ✅Mezoterapia jajników ✅ Immunosupresja ✅

    08.2025 3 IVF-> 6 🥚-> brak MII ❌

    10.2025 naturals 🌈 🌱
    💊accofil, encorton, prograf, clexane, accad
    Beta 9dpo 23, 11dpo 63, 13dpo 131, 15dpo 310, 18dpo 1179, 27dpo 21440🤞🏼
    6+6 9mm szczęścia i serdeuszko ❤️
    9+2 2,5 cm małego Bąbla
    12+1 Felia test - niskie ryzyka, dziewczynka 💕
    13+4 prenatalne - wszystko ok

    preg.png
  • Motylek93 Autorytet
    Postów: 795 1614

    Wysłany: 11 kwietnia, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej w czwartek miałam wizytę u prof perinatologii, malutka ma nadal większy pień płucny od aorty o 0,4mm co wg doktor jest kosmetyką. Serduszko ładnie pracuje, komory,zastawki i przepływy są prawidłowe. Nerka prawa też nadal powiększona (norma 4mm, mam 6,7):, ale obraz jest podobny do badań połówkowych. Powiedziała że to dobry znak, że się nie powiększa i często moczowód po porodzie się rozszerza i nerka wraca do prawidłowej wielokości. Ważyła 830g i mamy 16 centyl. Wczoraj prowadząca zrobiła przepływy które wyszły dobrze. Ale mimo to mam położyć się do szpitala na 2 dni. Zrobi badania w kierunku preeklapsji i porodu przedwczesnego. Chce upewnić się że malutkiej dobrze w brzuszku i bycie calineczką wynika z genetyki. Moja lekarka jest skarbem, czuję się z nią bezpiecznie i spokojnie 😊 Sprawdzałam że patologia jest pod porodówką, mam tajny plan, że może tafię na jakąś fajną położną i zagadam to pokaże porodówkę od zaplecza 😁

    Też team krztusiec i rsv. Po szczepieniu na covid chorowałam na covid tak samo jak bez szczepienia 😂 A na grypę szczepił się tata i to samo, nic mu nie dały szczepienia, przeszedł średnio tak samo jak za pierwszym razem gdzie się nie szczepił😕 Małą będę szczepić wg kalendarza, a jakieś dodatkowe to dopiero jeśli zobaczę że ma słabą odporność i będzie często chorować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 13:58

    Pani Bocianowa, nofajniefajnie, wandapanda, Mysia 24, adukow, WiolaP, emciak lubią tę wiadomość

    33& 34 ⛪ 2020 r
    04/24 - 💔 9 tydz Madzia
    12/24 - 💔 7 tydz Józio
    3 x stymulacje letrozolem ❌
    1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
    Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
    26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
    12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
    5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
    3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
    21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
    19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
    Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
    On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości
    event.png
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 240

    Wysłany: 11 kwietnia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananabanana wrote:
    Mi Pani Dżina powiedziała, że na RSV już nie ma sensu się szczepić. I teraz nie wiem. Zapewne na całą resztę będę szła się szczepić od 30 tyg. 🙂

    Pewnie jej chodziło o odporność dla Ciebie - faktycznie w tym sezonie nie ma sensu.
    Tyle, że przeciwciała u dziecka utrzymują się ok pół roku od urodzenia - jako lipcowki mamy szanse na ochronę do lutego. Biorąc pod uwagę, że szczyt zaczyna się od listopada a
    kończy na przełomie marca i kwietnia to moim zdaniem nadal warto. Szczególnie, że doszczepienie takiego dziecka już po urodzeniu to droga impreza. Chyba tylko wcześniaki się kwalifikują na refundację.
    To już prędzej covid i grypa są wątpliwe - tam przeciwciała to tak realnie 3-4 miesiące, a w tym czasie dziecko już się kwalifikuje do normalnego, darmowego szczepienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 14:05

    Pani Bocianowa lubi tę wiadomość

  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 11 kwietnia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku cieszą mnie Twoje wieści 🫶 830g to już kawał dzidzi 🩷 czyli wychodzi na to, że te małe odchylenia od normy w pomiarach póki co nie muszą niepokoić tak?

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 701 881

    Wysłany: 11 kwietnia, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nofajniefajnie wrote:
    Pewnie jej chodziło o odporność dla Ciebie - faktycznie w tym sezonie nie ma sensu.
    Tyle, że przeciwciała u dziecka utrzymują się ok pół roku od urodzenia - jako lipcowki mamy szanse na ochronę do lutego. Biorąc pod uwagę, że szczyt zaczyna się od listopada a
    kończy na przełomie marca i kwietnia to moim zdaniem nadal warto. Szczególnie, że doszczepienie takiego dziecka już po urodzeniu to droga impreza. Chyba tylko wcześniaki się kwalifikują na refundację.
    To już prędzej covid i grypa są wątpliwe - tam przeciwciała to tak realnie 3-4 miesiące, a w tym czasie dziecko już się kwalifikuje do normalnego, darmowego szczepienia.

    Tak, ale wspomniała, że ochrona dziecka jest realnie 3-4 miesiące. Dlatego właśnie powiedziała, że nie ma sensu już. 🤷‍♀️

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 240

    Wysłany: 11 kwietnia, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek93 wrote:
    Jej w czwartek miałam wizytę u prof perinatologii, malutka ma nadal większy pień płucny od aorty o 0,4mm co wg doktor jest kosmetyką. Serduszko ładnie pracuje, komory,zastawki i przepływy są prawidłowe. Nerka prawa też nadal powiększona (norma 4mm, mam 6,7):, ale obraz jest podobny do badań połówkowych. Powiedziała że to dobry znak, że się nie powiększa i często moczowód po porodzie się rozszerza i nerka wraca do prawidłowej wielokości. Ważyła 830g i mamy 16 centyl. Wczoraj prowadząca zrobiła przepływy które wyszły dobrze. Ale mimo to mam położyć się do szpitala na 2 dni. Zrobi badania w kierunku preeklapsji i porodu przedwczesnego. Chce upewnić się że malutkiej dobrze w brzuszku i bycie calineczką wynika z genetyki. Moja lekarka jest skarbem, czuję się z nią bezpiecznie i spokojnie 😊 Sprawdzałam że patologia jest pod porodówką, mam tajny plan, że może tafię na jakąś fajną położną i zagadam to pokaże porodówkę od zaplecza 😁

    Też team krztusiec i rsv. Po szczepieniu na covid chorowałam na covid tak samo jak bez szczepienia 😂 A na grypę szczepił się tata i to samo, nic mu nie dały szczepienia, przeszedł średnio tak samo jak za pierwszym razem gdzie się nie szczepił😕 Małą będę szczepić wg kalendarza, a jakieś dodatkowe to dopiero jeśli zobaczę że ma słabą odporność i będzie często chorować.

    Teraz doczytałam Twoje pierwsze wiadomości na wątku - z tego co pisałaś, to na początku miałaś 3 krwotoki. Takie przygody na początku też często korelują z niskimi przyrostami bobasa - po prostu łożysko działa troszkę mniej wydajnie, i to mimo całkiej dobrej biochemii w I trym. U mnie tak było w poprzedniej ciąży. Bobas się rodzi mniejszy, czy raczej chudszy, ale szybko nadrabia (U nas było imponujące, trzykrotne zwiększenie masy w ciągu 5 miesięcy). Trzymam kciuki, żeby u Ciebie te przyrosty były fajne, regularne. Szczególnie że 16 centyl na tym etapie to nie tak źle i macie sporo zapasu - przypomnę, u mnie był 8.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 16:40

    Motylek93 lubi tę wiadomość

  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 11 kwietnia, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jestem łajza… zapatrzyłam się dzisiaj i weszłam w słupek 🙈😀 na szczęście bardziej noga, ale o brzuch też zahaczyło… a brzuch już i tak w siniakach przez te zastrzyki 🙈
    Też mnie dzisiaj w jednym miejscu boli brzuch, jakby właśnie siniak tam był, ale nie ma. A to zaraz koło pępka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 17:08

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Precelek 🥨 Przyjaciółka
    Postów: 102 175

    Wysłany: 11 kwietnia, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wandapanda wrote:
    Ja tak samo.
    A jeśli chodzi o dziecko to będziemy szczepić tak samo jak starszego. Czyli szczepienia w szpitalu, potem już 6w1, rota, pneumokoki (różnica taka, że za czasów starszaka dawało się synflorix, a teraz pewnie zdecydujemy się na prevenar 20 i syna też tak doszczepimy) + meningokoki.
    Starszego szczepiliśmy jeszcze teraz na grypę (po naszej traumie zeszłorocznej 😅) i chyba zdecydujemy się na KZM, bo jakieś zatrzęsienie kleszczy jest w tym roku. Serio, po półgodzinnym spacerze w Wielkanoc łapaliśmy kleszcze z podłogi w domu i ściągaliśmy z włosów…

    Po takim zestawie młodemu nigdy nic nie dolegało. Po szczepieniu na grypę miał tylko powiększony węzeł chłonny pod pachą przez kilka dni, ale szybko się wchłonął.

    A jeszcze jeśli chodzi o krztusiec. Opowiadałam Wam tu kiedyś historię jak syn kiedy miał 10 dni miał w szpitalu kontakt z dzieckiem chorym na krztusiec (kazali nam czekać na lekarza w jednym pomieszczeniu, wtedy nie wiedziałam co tamtemu dziecku dolega). A potem przez następne tygodnie miałam jeden z największych w życiu stresów, już wyobrażałam sobie dziecko w trumnie i byłam taka zła na siebie, że się nie zaszczepiłam w ciąży. Teraz nie odpuszczę. Krztusiec wbrew pozorom występuje często, a dla noworodka oznacza respirator…

    Krztusiec dla noworodka to nie zawsze respirator. Gdy nasza obecnie dwulatka miała 4 tygodnie najstarsza (szczepiona) przyniosła ze szkoły krztusiec. Zachorowała też druga szczepiona córka, no i mała, która była jeszcze przed szczepieniem też zlapala. Starsze mimo szczepienia przeszły bardzo mocno. Kaszel taki, że praktycznie do wymiotów... Najmlodsza przeszła bardzo łagodnie. Od razu dostala antybiotyk i nie potrzeba bylo ani respiratora ani innego wspomagania oddychania. Ot po prostu sporadyczny kaszel. Kaszel nie był nawet w połowie tak intensywny jak u starszych i trwał krótko.
    Nasz pediatra powiedział, że nie wie co poszło nie tak z tą szczepionką na krztusiec, ale z jego obserwacji dzieci szczepiona, wśród jego pacjentów miały duzo mocnejsze napady kaszlu, które trwały krócej, a nieszczepione łagodniejsze, choć ciągnęły się nieco dłużej.

    preg.png
  • Precelek 🥨 Przyjaciółka
    Postów: 102 175

    Wysłany: 11 kwietnia, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego powodu jak też innych, np. nopu (stwierdzonego przez lekarza i uznanego przez sanepid) u najstarszej córki po mmr, szczepimy dzieci z opóźnieniem w stosunku do kalendarza i po konsultacji wpierw z neurologiem. Dobrze, że teraz pojawia się coraz więcej wytycznych ku temu. Syn naszych sąsiadów miał właśnie ten niedobór odporności i po każdym szczepieniu lądował w szpitalu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 18:36

    preg.png
  • Motylek93 Autorytet
    Postów: 795 1614

    Wysłany: 11 kwietnia, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @nofajniefajnie to o tym nie wiedziałam dzięki że się podzieliłaś 😊
    @panibocianowa tak na razie kontrolujemy a hospitalizacja jest planowa. Jakby doktor coś by się nie podobało to kazałaby przyjść na cito 😉

    Pani Bocianowa, nofajniefajnie lubią tę wiadomość

    33& 34 ⛪ 2020 r
    04/24 - 💔 9 tydz Madzia
    12/24 - 💔 7 tydz Józio
    3 x stymulacje letrozolem ❌
    1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
    Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
    26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
    12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
    5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
    3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
    21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
    19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
    Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
    On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości
    event.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1382 519

    Wysłany: 11 kwietnia, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam zamówienie z mamushie
    Jakie tam piękności są 🥰🥰🥰

    Wyrwałam kocyk na vinted z lulalove dość że za 20 zł to jeszcze dostałam w gratisie dwie muślinowe chusteczki na głowę

    Zakupy udane 😄

    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔
    Synek 2022 ❤️❤️
  • adukow Autorytet
    Postów: 492 400

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam w kinie na premierze Pucia 😄
    Zamówiłam stanik z bimby and roy, zobaczymy czy faktycznie taki wygodny.
    Z minusów: w pierwszym trymestrze nie miałam takiej senności jak teraz. Godzina 14:00-15:00 muszę trzymać oczy na zapałki 😴

    age.png
  • Missi Autorytet
    Postów: 1321 1717

    Wysłany: 12 kwietnia, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny znowu pół nocy nie spałam przez katar a raczej zatkany nos. Wykończy mnie to 😭 W I trymestrze było źle, w drugim trochę odpuściło a teraz w III to jest już jakaś tragedią.

    Jeśli kiedykolwiek ktoś mnke zapyta o najbardziej uciążliwy objaw ciąży to zdecydowanie ten nieżyt nosa.
    Zdecydowanie wolałam mdłości....

    ♀️ 32l. ♂️ 43l.
    🍀 27.10.2025- II kreseczki
    🍀 14.11.2025- piękne serduszko
    🍀05.12.2025- 3cm misia 🥹 według USG +3dni
    🍀29.12- prenatalne: niskie ryzyka, zdrowy chłopczyk, 7,5cm szczęścia. Według USG 13+3
    🍀15.01- 160g misia, potwierdzona płeć 🩵
    🍀12.02- 360g syneczka 🩵
    🍀18.02- prenatalne II trymestru 🍀
    🍀12.03- 700g malucha
    🍀10.04- 1160g dżentelmena
    🍀29.04- prenatalne III trymestru, 1700g synka

    preg.png
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

💔 Jak przetrwać Święta, gdy Twoje ramiona są puste? Poradnik dla par starających się o dziecko

Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań i... presji. Dla par, które od dawna marzą o dziecku, grudzień potrafi być emocjonalnym rollercoasterem. Wzruszenie miesza się z frustracją, poczuciem niesprawiedliwości i bólem, a każda reklama czy uśmiechnięte dziecko przy stole tylko uwypukla to, czego w ciągu roku udaje się jakoś nie dostrzegać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ