X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia78 wrote:
    Dziewczyny które zaczęły w ciąży brać duphaston - bierzecie nadal?

    Bo ze mną to była taka sytuacja, że ja miałam receptę na duphaston, ponieważ sama sobie wmówiłam niedomogę lutealną, "płakałam" lekarzowi jak jeszcze w ciąży nie byłam, że coś ze mną chyba nie tak, dostałam receptę na 2 opakowania, ale nie zdążyłam zacząć brać w 2 fazie, a taki był plan, bo zaszłam w ciążę. No to sama sobie zaczęłam brać ten duphaston od momentu pozytywnego testu. Brałam 2 dziennie, ale bardzo szybko ubywało, więc od tego tygodnia biorę 1, rano. Lekarza mam za 2 tygodnie, do tego czasu skończy się ostatni listek, myślicie ze to można tak sobie odstawić z dnia na dzień?

    Misia, a na jakiej podstawie wmówiłaś sobie niedomogę lutealną...? Badałaś progesteron?

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2019, 14:06

    Aishha lubi tę wiadomość

    💙
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was robi sobie zastrzyki z heparyny? W którym miejscu sobie robicie? U mnie co drugi zastrzyk pozostawia kolorowe sińce. Mam brzuch w kolorach tęczy :/

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia78 wrote:
    Dziewczyny które zaczęły w ciąży brać duphaston - bierzecie nadal?

    Bo ze mną to była taka sytuacja, że ja miałam receptę na duphaston, ponieważ sama sobie wmówiłam niedomogę lutealną, "płakałam" lekarzowi jak jeszcze w ciąży nie byłam, że coś ze mną chyba nie tak, dostałam receptę na 2 opakowania, ale nie zdążyłam zacząć brać w 2 fazie, a taki był plan, bo zaszłam w ciążę. No to sama sobie zaczęłam brać ten duphaston od momentu pozytywnego testu. Brałam 2 dziennie, ale bardzo szybko ubywało, więc od tego tygodnia biorę 1, rano. Lekarza mam za 2 tygodnie, do tego czasu skończy się ostatni listek, myślicie ze to można tak sobie odstawić z dnia na dzień?
    podobno nie mozna samemu z dnia na dzien

    860i3e5edambhnvb.png
  • Jagódka_88 Przyjaciółka
    Postów: 118 99

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina92 wrote:
    Dziewczyny, ja dzisiaj o 20 mam wizytę. Widzę, że niektóre martwią się z powodu objawów. Ja się martwię, bo tych objawów nie mam właściwie ;)

    Trzymamy kciuki :) w zasadzie u nas wszystkich prawie ten sam etap :) ja mam dwa skierowania w LUXmedzie na USG więc w pełni świadoma idę dzisiaj i najprawdopodobniej za 2 tygodnie :)

    Tak weź tu dogódź :P ja w zasadzie też nie mam żadnych objawów, może mnie mdli rano? ciężko określić bo to takie uczucie jakbym była głodna a jestem, cycki trochę bolą ale bez szału? brzuch czasami pobolewa ale też mniej :)

    Karolkowa ja jestem hipochondrykiem i przysięgam Ci, że umierałam z bólu na "raka jelita grubego" - serio bóle mega silne, po kolonoskopii wszystko przeszło :D samej mi siebie żal, dlatego jak przeczytałam u mamy ginekolog żeby przestać myśleć i przejdzie to faktycznie przeszło :)

    Misia78 ja na Twoim miejscu zbadałabym progesteron, Dupek nie wpływa na jego poziom we krwi bo to dydrogesteron, jeżeli jest na odpowiednim poziomie to spokojnie możesz zmniejszać dawkę, jak obnizony to nawet internista powinien Ci przepisać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 10:49

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    4 cykl starań o pierwsze dziecko szczęśliwy 💗
    oar8xzkrr18fyp93.png
    Beta HCG
    07.03.2019 - 29,9
    09.03.2019 - 101,0
    19.03 - p. ciążowy 6,6mm + 2,4 mm p. żółtkowy
    02.04 - CRL 9.3, jest <3
    13.04 - CRL 19,9, <3 171
    16.04 - CRL 25,3, <3 175
  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2019, 14:06

    Moni** lubi tę wiadomość

    💙
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagódka_88 wrote:
    Trzymamy kciuki :) w zasadzie u nas wszystkich prawie ten sam etap :) ja mam dwa skierowania w LUXmedzie na USG więc w pełni świadoma idę dzisiaj i najprawdopodobniej za 2 tygodnie :)

    Tak weź tu dogódź :P ja w zasadzie też nie mam żadnych objawów, może mnie mdli rano? ciężko określić bo to takie uczucie jakbym była głodna a jestem, cycki trochę bolą ale bez szału? brzuch czasami pobolewa ale też mniej :)

    Karolkowa ja jestem hipochondrykiem i przysięgam Ci, że umierałam z bólu na "raka jelita grubego" - serio bóle mega silne, po kolonoskopii wszystko przeszło :D samej mi siebie żal, dlatego jak przeczytałam u mamy ginekolog żeby przestać myśleć i przejdzie to faktycznie przeszło :)

    Misia78 ja na Twoim miejscu zbadałabym progesteron, Dupek nie wpływa na jego poziom we krwi bo to dydrogesteron, jeżeli jest na odpowiednim poziomie to spokojnie możesz zmniejszać dawkę, jak obnizony to nawet internista powinien Ci przepisać ;)

    Jagódka, ja też niestety jestem hipochondryczką, przed ciążą każdy ból, kłucie był objawem śmiertelnej choroby :D milion wizyt u specjalistów, wizyty na izbie przyjęć, jakoś zawsze przechodziło :p zobaczymy jak ciążę przetrwamy :D ale fakt, nie należy myśleć. Bo to w tym wszystkim jest najgorsze. No i nie szukać w internetach! :D

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha tak tak! Hipochondryczka do mnie też jak najbardziej pasuje heheh
    W sumie współczuję mężowi i przyjaciółce, tyle ode mnie się wysłuchują co to na pewno mi nie jest i w ogóle, a zawsze się okazuje że wszystko ok ;) Raczej.
    No ale cóż. To pierwsza i dłuuuugo wyczekiwana ciąża. Bardzo bym chciała żeby wszystko dobrze się potoczyło i na końcu drogi był mały śliczny bobasek :) :)

    Maija lubi tę wiadomość

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia78 wrote:
    Dziewczyny które zaczęły w ciąży brać duphaston - bierzecie nadal?

    Bo ze mną to była taka sytuacja, że ja miałam receptę na duphaston, ponieważ sama sobie wmówiłam niedomogę lutealną, "płakałam" lekarzowi jak jeszcze w ciąży nie byłam, że coś ze mną chyba nie tak, dostałam receptę na 2 opakowania, ale nie zdążyłam zacząć brać w 2 fazie, a taki był plan, bo zaszłam w ciążę. No to sama sobie zaczęłam brać ten duphaston od momentu pozytywnego testu. Brałam 2 dziennie, ale bardzo szybko ubywało, więc od tego tygodnia biorę 1, rano. Lekarza mam za 2 tygodnie, do tego czasu skończy się ostatni listek, myślicie ze to można tak sobie odstawić z dnia na dzień?
    Nie można. I ja bym jednak skoro zaczęłaś brać brała jeszcze tak długo aż lekarz powie że nie brać bo spadek może być za duży nagle. W sensie też tak zrobiłam z pierwszej ciąży że brałam sama i potem z lekarzem jeszcze długo do ok 12 tyg

    Paula_30, Aishha lubią tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Misia78 Autorytet
    Postów: 487 408

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za porady, to będę nadal brała (biorę teraz jedną rano)

    Maija - zajść nie mogłam, a wydawało mi się, że owulacje były - ta 2 faza cyklu trwała u mnie 10,11 dni, przy czym bardzo szybko po owu miałam PMS, bolał mnie brzuch i cycki.
    W tym cyklu w którym zaszłam, czyli w lutym, poszłam w okolicach owulacji do gina, na usg był jeden pęknięty pęcherzyk a drugi miał lada dzień pęknąć, pierwszy raz takie coś u siebie widziałam, spisałam ten cykl na straty, i książkowo, jak co miesiąc, kilka dni po owu ból brzucha, piersi i na dodatek plamienie, wiec myślałam że zacznę ten duphaston od kolejnego cyklu, bo na pewno coś jest ze mną nie tak;) A to była ciąża.

    Jagódka_88 - tak zrobię, zbadam, nie wiedziałam ze dupek sztucznie go nie podwyzsza.

    Spirit - a ile brałaś dziennie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 11:26

    17u96iyefisxlskp.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Hahaha tak tak! Hipochondryczka do mnie też jak najbardziej pasuje heheh
    W sumie współczuję mężowi i przyjaciółce, tyle ode mnie się wysłuchują co to na pewno mi nie jest i w ogóle, a zawsze się okazuje że wszystko ok ;) Raczej.
    No ale cóż. To pierwsza i dłuuuugo wyczekiwana ciąża. Bardzo bym chciała żeby wszystko dobrze się potoczyło i na końcu drogi był mały śliczny bobasek :) :)
    karolkova moge Ci przybic piatke, zarowno w wynajdoowaniu chorob jak i dlugo wyczekianej ciazy :-) Moj maz nawet jest juz eks[ertem od roznych chorob, poziomow hormonow itp :-P Niedawno mi pewien lekarz powiedzial,ze jak ja taka wrazliwa to jak ja bede rodzic :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 11:33

    860i3e5edambhnvb.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    Nie można. I ja bym jednak skoro zaczęłaś brać brała jeszcze tak długo aż lekarz powie że nie brać bo spadek może być za duży nagle. W sensie też tak zrobiłam z pierwszej ciąży że brałam sama i potem z lekarzem jeszcze długo do ok 12 tyg
    mi tez tak lekarz radził,ze jak mi zabraknie do nastepnej wizyty zebym zgłosila przez portal pacjenta w Luxmedzie bo kazdy inny lekarz mi wypisze kolejne opakowanie. A potem powiedział ze zobaczymy :-)

    860i3e5edambhnvb.png
  • Misia78 Autorytet
    Postów: 487 408

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    mi tez tak lekarz radził,ze jak mi zabraknie do nastepnej wizyty zebym zgłosila przez portal pacjenta w Luxmedzie bo kazdy inny lekarz mi wypisze kolejne opakowanie. A potem powiedział ze zobaczymy :-)

    a ile bierzesz?

    17u96iyefisxlskp.png
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni** wrote:
    Czy któraś z Was robi sobie zastrzyki z heparyny? W którym miejscu sobie robicie? U mnie co drugi zastrzyk pozostawia kolorowe sińce. Mam brzuch w kolorach tęczy :/

    Ja mam sposób na te zastrzyki i robi mi się siniak co kilka/kilkanaście zastrzyków.

    - nie wypuszczam powietrza ze strzykawki
    - zawsze pilnuje żeby w igle nie było płynu i aby powietrze było od strony igły przy wbijaniu
    - jak wbijam igłę to trzymam fałd skóry
    - jak już wbije to puszczam fałd
    - po wbiciu i puszczeniu fałdu delikatnie oklepuje strzykawkę aby powietrze uleciało do góry w stronę tłoka
    - wbijam zawartość razem z całym powietrzem
    - wycieram wacikiem

    :)

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karma wrote:
    W okolicy pępka, na zmianę po obu stronach. Sińce w kolorach tęczy są normalne, za jakieś dwa miesiące już ich nie będzie (tzn. nowe się nie będą robić).

    To dobrze jak mówisz że nie będą się tworzyć nowe bo już trochę zaczynałam się martwić.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisywałyście się na prenatalne już ? Mnie wychodzi najlepszy 12t w weekend majowy :( i się okazało, że do tych lekarzy co chciałam nie ma już miejsc - no masakra...

    Chyba jak dostane kartę ciąży w 8 tygodniu zapisze się już na te drugie na zapas :D

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia78 wrote:
    a ile bierzesz?
    2x1. Zawsze mialam wrazenie ze mam niski progesteron. Przed ciaza mialam na poziome 10,11. Niby w normie do zycia ale czytalam ze do ciazy mało. Potem jak zrobiłam pierwsza bete to mialam proga na poziomie 16. Tez uznalam ze malo i wyprosiłam u lekarza dla mojego spokoju. Po drugie zawsze przed @ mialam plamnienia co niby swiadczy o niedomodze lutealnej. Wiec biore dla swietego spokoju az lekarz ponownie nie zbada mi poziomu i powie ze moge powoli odstawiac.

    Misia78 lubi tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam cały brzuch w siniakach bo oprócz heparyny mam jeszcze progesteron (Prolutex). Nie zauważyłam zależności kiedy robi się siniak a kiedy nie, bo wydaje mi się że cały czas robię tak samo :p A robię na wysokości pępka na prawo i na lewo.

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny te które czuja jakies zmiany w piersiach-czy czujecie tylko bol piersi/sutków czy macie tez z miany w kolorze/wielkosci?
    mi na szczescie wrócił bol ale tym razem sutkow zamiast calych piersi( wczoraj panikowałam,ze juz nie czuje bolu:-)) ale za to sa takie jak krowie wymiona. Nie dosc ze sterczace to jescze mega ciemne i wieksze obwodki. Powiekszyly sie tak dziwnie bo całe:-P Czy to normalne tak szybko? Moj facet oczywiscie wniebowzięty

    860i3e5edambhnvb.png
  • AmyLee44 Autorytet
    Postów: 301 366

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    to juz zapomnialas jak to było 3 lata temu w tym czasie jak wszystkie panikowały tutaj jak my teraz :P teraz na kiedy masz termin?
    Na szczęście etap paniki już mam za sobą bo teraz mam termin na poczatek września ;) ale w listopadzie fajnie się rodzi hihi

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    3i49tv734kk70k5a.png
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ