X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    Mam stwierdzone łożysko centralnie przodujące i grożą nam poważne krwotoki. Jak byłam ostatnio u swojej doktor prowadzącej to powiedziała że nikt dłużej niż do 38 tygodnia nie odważy się mnie trzymać...ale wtedy waga dziecka jeszcze nie budziła zastrzeżeń. Ja sama na ten moment marzę o przekroczeniu granicy 34...
    Rozumiem. Mam nadzueje,ze dotrwasz do 36-37 tyg.
    Co do hemoglobiny,to po 3tyg brania tardyferonu,to sie podniosła, jest juz w dolnej granicy nirmym Hematokryt tez. Co prawda lekko jeszxze ponizej normy,ale jest zdecydowanie lepiej. Jutro sie okaze jaka wage ma moj maluch

    Alu_87 lubi tę wiadomość

  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 19 września 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza też mam ostatnio takie kłucia, boję się, że tez coś się dzieje z tą szyjką poza skroceniem :( w poniedzialek wizyta więc już niedługo się czegoś dowiem

    FNh9p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis musialam zostawic samochod u mechanika. Do chaty mialam 2,5km piechota. Szłam bardzo spacerowym krokiem z moim synem. W domu wyszorowalam piekarnik. A popoludniu jak szłam odebrac auto,to szlam ponad godz.,gdzie normalnie pokonuje ta trase w max 40min. Brzuch mi okrutnie twardniał. Az jestwm ciekawa mojej szyjki jutro

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audreyyy wrote:
    Iza też mam ostatnio takie kłucia, boję się, że tez coś się dzieje z tą szyjką poza skroceniem :( w poniedzialek wizyta więc już niedługo się czegoś dowiem

    Ja czuje takie klocie na srodku, pierwszego dnia to mnie w pol zginalo jak zakulo ale myslalam ze malutka mnie tam kopie. Mam nadzieje ze u ciebie bedzie ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja naprawde musze spakowac torbe do szpitala bo obawiam sie ze bedzie jeszcze gorzej i lekarz wysle mnie do szpitala.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 września 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    termin wedlug ostatniej miesiaczki mamna 9 listopada a wedlug wielkosci dziecka na 1. Na tym etapie nikt nic nie mowi kiedy co i jak, w najblizsza srode mam wizite u gina i zapytam jakie są procedury przy cukrzycy ale mam takie przeczucie, że maluch przyjdzie na swiat wczesniej.

    natki89 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 19 września 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja melduję się dziś po wizycie, mały waży 1450g, wszystko na szybki look ok, większe USG w następnym tygodniu. Mamy tylko baaaardzo mało wód płodowych, mam pić i pić ile się da i zgłosić się w pon/wtorek na kontrolę. Nie wiadomo czy to od tego że mimo że pije i pijee to wciąż jest za mało czy może od tej pępowiny dwunaczyniowej. Niby przepływy też ok, ale mogłyby być lepsze. No i nie wiadomo, wiec kontrola i kontrola. Ale w sumie cieszę się że tak często teraz będzie. Mocz i morfo na szczęście w normie, TSH też. I najlepsza wiadomość jak dla mnie na dziś:

    Maluszek przekręcił się głową w dół :) !!! Ja się bardzo, bardzo cieszę, czułam od paru dni mega ruchy, inaczej też czuje już nacisk na pęcherz, boli stanowczo bardziej i mega kłuje. Ale teraz to się z tego ciesze że to właśnie tego obrotu skutki :)

    Również mi się ciężko oddycha i tez mam dziwny głos, nos zatkany. U mnie 12.4 kg na plusie, nogi, kolana, kręgosłup wysiadają. W pierwszej ciąży tyle to było na końcu ;) Ale pocieszam się że może już tak bardzo dużo nie przytyję.

    Wózek chyba już wybrałam, nagle zupełnie inny, ale myślę że będzie w sam raz. Któraś coś słyszała o tej marce? ABC design zoom, rok po roku. Dzięki!


    To chyba tyle newsów. Starszak chyba już zdrowieje, od poniedziałku może wróci do żłobka to będę mieć czas na układanie w szafach, pranie i prasowanie. Teraz nie ma szans, mama i mama, mój wierny towarzysz nogi :-D

    Kijanka, Agawa, natki89, Janka78, Iza34, Kimsik, Szczesliwa_mamusia, Ig004, Aishha, Kaczorka lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 19 września 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się marzy poród pomiędzy 2 a 7 listopada :).
    Na razie zaczynam trochę się obawiać wizyty kontrolnej, którą mam 1 października. Mam nadzieję, że nie będzie szyjkowego dramatu. Ostatnio prowadzę bardzo aktywny tryb życia, jak nigdy dotąd w ciąży.
    Jakbym miała zgadywać, to jednak prędzej przenoszę niż urodzę cokolwiek szybciej.

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 19 września 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile dobrze pamietam niedawno któraś z Was pisała, że luxmed zwraca cześć kosztów za wizyty u gina spoza luxmedu w ramach „swobody leczenia”. Sprawdziłam i mam to w pakiecie, ale jak patrzę na wniosek to tam jest miejsce na potwierdzenie podjęcia próby rezerwacji wizyty w luxmed. Jak to rozwiązujecie?

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 20 września 2019, 04:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz terminy? V mnie non stop nie ma do niektórych lekarzy terminów,nawet takich z ostatniej chwili. To może screen że brak dostępnych term wystarczy?

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Nieplanowana Znajoma
    Postów: 28 98

    Wysłany: 20 września 2019, 05:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    termin wedlug ostatniej miesiaczki mamna 9 listopada a wedlug wielkosci dziecka na 1. Na tym etapie nikt nic nie mowi kiedy co i jak, w najblizsza srode mam wizite u gina i zapytam jakie są procedury przy cukrzycy ale mam takie przeczucie, że maluch przyjdzie na swiat wczesniej.
    Ja termin mam z om na 07.11. Od początku na usg wychodził na 01.11- 31.10. Mam też stwierdzoną cukrzycę ciążową. Na ostatnim usg we wtorek małý ważył ponad 2300 g. Termin cc mam ustalony na 24.10.
    Serdecznie pozdrawiam

    Aishha lubi tę wiadomość

    👧 👦 👦 👦 👦
    Smerfik 24.10.2019 👶
    "9 miesięcy nosisz w sobie.10 godzin rodzisz. Pół roku nie śpisz po nocach. A ono i tak okazuje się podobne do tatusia" 🙈
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 20 września 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie albo raczej pytania:
    1. Czy odczuwacie czasem kłucie, ale nawet nie tyle głęboko w szyjce czy pochwie, a bardziej w okolicy warg sromowych/ zewnętrznych narządów?
    2. Jak rozróżniacie skurcze/ twardnienia/ wypinanie się dziecka. Żaden lekarz nie umie mi odpowiedzieć, czy to co mam to norma...
    3. Jaką macie szyjkę na tym etapie?
    Wczoraj byłam u lekarza, szyjka 3.32 cm i mnie przeraziło, bo przy leżeniu (!) skróciła się o 0,7 cm. A lekarz twierdzi, że nadal długa i super, że się skraca, bo to na tym etapie właściwy objaw.

    A ja panikuję, że moje wypychanie dziecka to wcale nie wypychanie, a skurcze, które w konsekwencji powodują skracanie szyjki :/

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 20 września 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, ja takie kłucia mam niemalże od piczątku ciąży. Moja ginekolog zidentyfikowała je jako nerwobóle. Teraz soszło do tego odczucie napiętego krocza. I chyba mam nabrzmiałe wargi sromowe. Kłucia ma tutaj sporo dziewczyn - kiedyś o nie pytałam.
    Co do szyjki, moja w 18 tc miała ok. 3 cm i nadal się dzielnie trzyma. Ginekolog ostatnio mówiła, że nie jest specjalnie długa, ale nie martwiło ją to. Nikt mi nigdy szyjki nie zmierzył w badaniu USG, więc nie wiem nawet, czy się skraca. Ale Twoje ponad 3 cm to świetny wynik jak na 33 tc.
    O skurczach nic nie wiem...

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset co do mojej szyjki pisalam wczoraj. Z zewnatrz tez czuje klucia ale nie zawsze. Z zewnatrz to mam tak spięte d... i wszystko ze jak wstaje z łóżka to az boli. A co do twardnien to odkąd leze to ich nie mam, skurczy tez nie mam chociaz nie wiem czy bole podbrzusza to tez skurcze. A wypychanie dziecka- na ogol wypycha sie po jednej stronie i tez bym nie zaliczala tego do skurczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wlasnie - Kijanka dobrze napisala- napięte krocze az boli. Jakby mi kazali w takim momencie rodzic sn to tam by strzep jeden został.

  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 20 września 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, niejedna marzy o szyjce 3,3 na tym etapie. Moja w 32 miała 2,5. Na szczęście w 34 skróciła się tylko do 2.4.

    3uqruv0.png
  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 20 września 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio lekarz szyjkę ocenił na 2 cm i stwierdził, że na tym etapie jest OK.

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 20 września 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset mi tutaj w ogóle nie mierzą szyjki, a nawet jak mierzy doktorka to nigdy mi jeszcze nie powiedziała ile mam, a kłucia i różne bóle mam, ale staram się nie przejmować, przecież jakby była za krótka to by mi powiedziała, a zrobię jak lekarz powiedział to dobrze ze się zaczyna skracać to tez się nie przejmuj. Moim zdaniem czasem trzeba zaufać lekarzowi i nie stresować się tak wszystkim.

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 20 września 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2019, 10:30

    uIHap1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak czytalam to bardziej lekarze zwracają uwage na długość szyjki przed 30tc, teraz patrza czy rozwarcia nie ma.

    A ja juz wiem co mi najbardziej szkodzi-schylanie szczegolnie takie nisko do samej podlogi. Tyle rzeczy leży ze aż korci sie przychylic i podniesc bo nikt inny nie raczy. Ale hamuje sie.

‹‹ 709 710 711 712 713 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ