Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 15 listopada 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas 50 od początku dobra na długość, tylko właśnie za szerokie wszystko było. Ale nikt się nie czepiał na szczęście.
    Przecież mniejszych nie kupię, bym musiała nogi skrócić dziecku :p

    Ale nas znowu pediatra wysyła do poradni patologii noworodka, bo w wynikach bilirubina wyszła 11 a przy wypisie ze szpitala było 7.9.
    No i żelazo dostała mała, żeby wspomóc pracę wątroby.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas dzis polozna tez stwierdzila,ze maly żółty. Nie wiem gdzie. Jak on rozowiutki. Podotykala mi piersi,stwierdzila,ze duzo w nich mleka.
    Hitem bylo to,ze u nas w przychodni,pediatra dzieci na bilanse przyjmuje tylko w piatki. A ona do nas,ze przez najblozsze 2 tyg nie bedzie pediatry w.piatki. wiec gdyby cos,to mamy sobie ogarnac pediatre gdzie indziej. A na wizyte,ktora powinnismy pojsc do 4tyg,pojdziemy,dopiero w grudniu,jak maly bedzie mial 4,5. Dobrze,ze i tak idziemy prywatnie na usg bioderek,bo nawet skierowania bysmy nie mieli kiedy wziac. No i stwierdzila,ze dobrze,ze mamy wage. Nie bedziemy musieli jezdzic do przyxhodni na wazenie. Ona tylko zadzwonj czasem z zapytaniem ile maly przybral. Lubie ten dom,ale opieka poloznicza,czy pediatryczna lezy i kwiczy.

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Nie strasz ze jeszcze i mnie moze to nie ominąć. Chociaz cisnienie mam ok. I co teraz? Bedzie cc czy jakie dzialania? Ciekawa jestem.
    Mam cesarkę wyznaczoną na wtorek więc już nic z tym nie robią.

    Melevis lubi tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z wagą ostro bo Mała przybiera 50 g na dobę 😂 i to na samej piersi. Ale co poradze jak wiecznie chce jeść 🙈

    mrt87, Szczesliwa_mamusia, Kijanka, Kropka89, sylvuś, Kaczorka, sisi lubią tę wiadomość

  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Wam pisałam wcześniej zaliczyłam dzisiaj szybką wizytę na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym celem znalezenia lekarza, który mnie zbada. Przy okazji widziałam dwójkę noworodków prosto z brzucha (no może nie tak prosto, bo były wiezione na szczepienie - to pewnie jakaś 2 doba). Ale cały czas się zastanawiałam nad ich wymiarami. Maleńkie były, ciekawa, czy ważyły 2,5 czy 3,5 kg ;).

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co sobie dziś uświadomiłam. Że ja tak źle wspominam tamten poród i miesiąc po albo i dłużej że chyba podświadomie będę chciała przenosić te ciążę. W przeciwieństwie do (chyba) Was wszystkich, ja absolutnie jeszcze nie chce rodzić.

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka czemu tak źle go.wspominasz?

  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 16 listopada 2019, 03:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od od przedwczoraj (14.11) od godz. 20 miałam skurcze krzyżowe, od 3 już regularne. Na izbie 2cm rozwarcia a skurcze W Ogóle się nie pisały na ktg. Leżałam od godz 5 do 22 w koszmarny h bólach, a lekarze i położne mówili, że przecież nic się nie dzieje bo nie pisze się. Skurcze krzyżowe to chyba najgorsze co może być. O 22 rozwarcie wynosiło 6cm i urodził się nasz synek o 0.30. 57cm, 3700g. Najlepsze jest to, że bóle odchodzą w niepamięć zaraz jak Maluch wychodzi. Ja dalej nie pojmuje, że jestem mamą
    😍 Ale może dlatego, że nie śpię drugą dobę.

    PS. Skurcze parte to był pikuś w stosunku do krzyżowych.

    Mój Mały pojechał na badania serduszka i oddechu a ja nie mogę spać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 03:26

    mao, Ig004, sylvuś, Iza34, Kropka89, ListopadowaMama, Kasza, kudłata, Cecylia, Kaczorka, Agawa, Szczesliwa_mamusia, Kijanka, natki89, Limonka, Janka78, Domcias, Dzyzia, sisi lubią tę wiadomość

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 16 listopada 2019, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    U nas z wagą ostro bo Mała przybiera 50 g na dobę 😂 i to na samej piersi. Ale co poradze jak wiecznie chce jeść 🙈
    Mój tak samo,wiecznie nienażarty :O

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina gratuluje!

    Ewelina92 lubi tę wiadomość

  • Kasza Przyjaciółka
    Postów: 86 55

    Wysłany: 16 listopada 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, gratulacje :) no i kolejny punktualny :)

    Ewelina92 lubi tę wiadomość

    5E5kp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzies te 5% dzieci urodzonych w terminie musi byc.

    Ewelina92 lubi tę wiadomość

  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 16 listopada 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, Gratulacje!!! Macie to już za sobą, teraz tylko miłość ❤️ Widok maluszka wynagradza wszystko!

    A ja właśnie sobie uświadomiłam, że u nas jest lepiej z karmieniem, tz. młody dużo krócej wisi na piersi. Najpierw się przestraszyłam, czy wszystko z nim dobrze, ale wczoraj byliśmy na podcięciu wędzidełka. Trochę byłam rozczarowana, bo dalej strasznie mocno ssie i dalej mnie boli. Ale chyba efekt jest, bo dużo mniej czasu potrzebuje, żeby się najeść, wiec dla piersi to tez będzie duża ulga 🥳 Nam nadzieje, ze to nie przedwczesna radość.

    Ewelina92, Limonka, Kaczorka lubią tę wiadomość

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 16 listopada 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agawa, po podcięciu trzeba chwili. U nas trwało to ekstremalnie długo, ale nie ma co się czarować że to zniweluje problem od ręki, język malucha musi się przyzwyczaić do nowej ruchomości. Jestem dobrej myśli!

    Agawa lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 16 listopada 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kropka, dobrze wiedzieć, że u Ciebie to przyniosło efekt. Mnie ten lekarz powiedział, ze nie gwarantuje, czy to pomoże, ale gorzej nie będzie. A z tego co wiem to podciąć warto, bo potem może być problem z właściwa wymową. Dla mnie już skrócony czas ssania to dużo, bo krócej maltretuje mi sutki i potem maja więcej czasu na regenerację pomiędzy karmieniem. A to wędzidełko do podcięcia to w szpitalu zauważyli praktycznie przed samym wyjściem. Miałam już wypisy, chciałam go przed droga nakarmić i polała się krew. Poszłam do kobiet od laktacji a że była jakaś nowa na zmianie to zajrzała mu do buzi :) tak to nie bylibyśmy świadomi problemu.

  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 16 listopada 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny 😍 na razie karmimy się i śpimy na zmianę. Nie mogę doczekać się wyjścia do domu bo pełne oddziały ;)

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 16 listopada 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agawa wrote:
    Dzięki Kropka, dobrze wiedzieć, że u Ciebie to przyniosło efekt. Mnie ten lekarz powiedział, ze nie gwarantuje, czy to pomoże, ale gorzej nie będzie. A z tego co wiem to podciąć warto, bo potem może być problem z właściwa wymową. Dla mnie już skrócony czas ssania to dużo, bo krócej maltretuje mi sutki i potem maja więcej czasu na regenerację pomiędzy karmieniem. A to wędzidełko do podcięcia to w szpitalu zauważyli praktycznie przed samym wyjściem. Miałam już wypisy, chciałam go przed droga nakarmić i polała się krew. Poszłam do kobiet od laktacji a że była jakaś nowa na zmianie to zajrzała mu do buzi :) tak to nie bylibyśmy świadomi problemu.
    Mój 4.5 latek miał miesiąc temu podcinane, bo właśnie nie pionizuje języka przy wymowie. Wczesniej nikt nie stwierdził, że kwalifikuje się do podcięcia.

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agndra wrote:
    Mój 4.5 latek miał miesiąc temu podcinane, bo właśnie nie pionizuje języka przy wymowie. Wczesniej nikt nie stwierdził, że kwalifikuje się do podcięcia.

    Tak z ciekawisci- jaki lekarz zakwalifikowal do podciecia? Bo moj bratanek ma problemy z mowa i kazdy twierdzi ze wszystko jest ok.

  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Tak z ciekawisci- jaki lekarz zakwalifikowal do podciecia? Bo moj bratanek ma problemy z mowa i kazdy twierdzi ze wszystko jest ok.
    Logopeda w przedszkolu zalecił konsultacje laryngologiczną, umówiliśmy się do laryngologa i ona stwierdziła, że kwalifikuje się do podcięcia 0.5cm. tego samego dnia zleciła badania krwi, potem za dwa dni było podcięcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 12:33

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agndra wrote:
    Logopeda w przedszkolu zalecił konsultacje laryngologiczną, umówiliśmy się do laryngologa i ona stwierdziła, że kwalifikuje się do podcięcia 0.5cm. tego samego dnia zleciła badania krwi, potem za dwa dni było podcięcie.

    Bratowa chodzi i do logopedy, byla i u laryngologa, teraz dziecko bierze jakieś oglupiajace leki od neurologa i niby te leki pomagaja.

‹‹ 903 904 905 906 907 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ