X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • Kofinka Przyjaciółka
    Postów: 67 136

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonił do nie lekarz aby omówić wyniki Nifty i mnie zmartwił bo powiedział że frakcja płodu we krwi była wystarczająca, ale wg niego za niska … kurczę to co robiłam za wcześnie? Dodatkowo, powiedział że genetyka genetyka ,ale prenatalne wykrywają inne wady np anatomiczne , ktore nie są związane z genetyka dlatego on uważa ze aby mieć komplet informacji należy poczekać do pappa i prenatalnych :( jak pappa wyjdzie średnie to i tak wskazaniem będzie amniopunkcja ).No jakaś masakra powiem wam , to na ile to Nifty ma już sens to ja nie wiem…

  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 806 863

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa1992 wrote:
    Ja dzis wstalam z lekkim bólem brzucha takim jak na okres. Miała z was któraś podobnie?

    Ja miałam ostatnio w okolicach 11+6. Trwało 2-3 dni i skończyło sie uwypukleniem brzuszka 🥰 oczywiscie tak bylo u mnie więc nie doradzę. Najlepiej skonsultowac z lekarzem jeśli się niepokoisz

    preg.png
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 390 315

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można mi wpisać prenatalne na 8 maja ;*

    Niaha, Gusta Blu lubią tę wiadomość

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • Galena Koleżanka
    Postów: 60 109

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kofinka wrote:
    Dzwonił do nie lekarz aby omówić wyniki Nifty i mnie zmartwił bo powiedział że frakcja płodu we krwi była wystarczająca, ale wg niego za niska … kurczę to co robiłam za wcześnie? Dodatkowo, powiedział że genetyka genetyka ,ale prenatalne wykrywają inne wady np anatomiczne , ktore nie są związane z genetyka dlatego on uważa ze aby mieć komplet informacji należy poczekać do pappa i prenatalnych :( jak pappa wyjdzie średnie to i tak wskazaniem będzie amniopunkcja ).No jakaś masakra powiem wam , to na ile to Nifty ma już sens to ja nie wiem…
    Ale skąd ten lekarz? Na stronie Testdna pisze jak byk:
    "Wartość procentowa frakcji płodowej NIFTY wpływa jedynie na możliwość przeprowadzenia badania, natomiast pozostaje bez wpływu na pewność wyniku testu NIFTY pro. Niezależnie od tego, czy frakcja płodowa wynosi 3,5%, 5% czy np. 7% wynik badania genetycznego jest tak samo wiarygodny."

    Nie martw się!

    preg.png
  • Evey Przyjaciółka
    Postów: 86 160

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kofinka wrote:
    Dzwonił do nie lekarz aby omówić wyniki Nifty i mnie zmartwił bo powiedział że frakcja płodu we krwi była wystarczająca, ale wg niego za niska … kurczę to co robiłam za wcześnie? Dodatkowo, powiedział że genetyka genetyka ,ale prenatalne wykrywają inne wady np anatomiczne , ktore nie są związane z genetyka dlatego on uważa ze aby mieć komplet informacji należy poczekać do pappa i prenatalnych :( jak pappa wyjdzie średnie to i tak wskazaniem będzie amniopunkcja ).No jakaś masakra powiem wam , to na ile to Nifty ma już sens to ja nie wiem…

    No, ale.. Przecież z testu Nifty miałaś niskie ryzyka 😳 co więc zaniepokoiło Twojego gina? 🤔 Że za wcześnie zrobiłaś?

  • czaranna Autorytet
    Postów: 261 531

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kofinka wrote:
    Dzwonił do nie lekarz aby omówić wyniki Nifty i mnie zmartwił bo powiedział że frakcja płodu we krwi była wystarczająca, ale wg niego za niska … kurczę to co robiłam za wcześnie? Dodatkowo, powiedział że genetyka genetyka ,ale prenatalne wykrywają inne wady np anatomiczne , ktore nie są związane z genetyka dlatego on uważa ze aby mieć komplet informacji należy poczekać do pappa i prenatalnych :( jak pappa wyjdzie średnie to i tak wskazaniem będzie amniopunkcja ).No jakaś masakra powiem wam , to na ile to Nifty ma już sens to ja nie wiem…


    Przede wszystkim nie denerwuj się.

    Ja byłam na wizycie w poniedziałek, moją ciążę prowadzi naprawdę bardzo dobry lekarz, profesor, który jako pierwszy w zespole 3 Bialostockich lekarzy w Polsce przeprowadzili 1 invitro. Na wizycie mi od razu powiedział że w ogóle w te pappa nie ma sensu się bawić tylko zrobić Nifty Sanco lub Harmony i na usg sprawdzic przeplywy łożysko itd.

    W mojej poprzedniej ciąży zanim do niego trafiłam 3 lekarzy nie widziało kości nosowej, pappa poszedł na łeb na szyję, przeziernosc była na granicy, była jednym slowem masakra. Poza tym miałam krwiaka 20x11cm a moja mała miała wtedy tylko 6cm. Wyobraźcie sobie że przy tym krwiaku kierowali mnie na amniopunkcje, poza tym wylądowałam w szpitalu z krwotokiem w 12tyg i znaleźli mi toksoplazmoze.
    Leżałam płakałam i brałam uwaga 30 tabletek dziennie, jak powiedziałam lekarzowi że na żadna amniopunkcje nie pójdę to mi jeszcze powiedział ze wrócę i bede go blagala żeby mi usunął ciążę..
    Dziewczyny ja przez te pappa i tych lekarzy przeżyłam horror, całe szczęście trafiłam do tego lekarza, kazał mi wywalić te wszystkie leki i brać nospe jak bedzie bolał brzuch.

    Stąd się wzięła moja awersja do tych badań..

    Urodziłam zdrową córeczkę ważącą 4kg w 40tyg ciąży, ma 9 lat i jest cudowną, zdrową dziewczynką.

    Dlatego jeżeli słyszę że nifty wystarczy to w to wierzę.

    Zamiast pappa chyba w tarota bym bardziej uwierzyła.

    Nie przejmujcie się róbcie też tak jak uważacie, jak czujecie i jak podpowiada Wam intuicja. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, dodam tylko że lekarz kazał mi zrobic te nifty a to będzie 10w6 czyli też wcześnie, jeżeli jest to od 10tyg to znaczy ze można.

    Główka do gory wszystko będzie dobrze ❤️

    Evey, KasiaKasiaKasia lubią tę wiadomość

    👸 33
    👨‍🔧 37

    28.10.2009 - 9.15 3860 Kubuś 💙
    07.01.2015 - 5.05 4000 Michalina💗

    Starania od - 01.2023
    ⏸️ 11.03.2024

    preg.png
  • Kofinka Przyjaciółka
    Postów: 67 136

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czaranna wrote:
    Przede wszystkim nie denerwuj się.

    Ja byłam na wizycie w poniedziałek, moją ciążę prowadzi naprawdę bardzo dobry lekarz, profesor, który jako pierwszy w zespole 3 Bialostockich lekarzy w Polsce przeprowadzili 1 invitro. Na wizycie mi od razu powiedział że w ogóle w te pappa nie ma sensu się bawić tylko zrobić Nifty Sanco lub Harmony i na usg sprawdzic przeplywy łożysko itd.

    W mojej poprzedniej ciąży zanim do niego trafiłam 3 lekarzy nie widziało kości nosowej, pappa poszedł na łeb na szyję, przeziernosc była na granicy, była jednym slowem masakra. Poza tym miałam krwiaka 20x11cm a moja mała miała wtedy tylko 6cm. Wyobraźcie sobie że przy tym krwiaku kierowali mnie na amniopunkcje, poza tym wylądowałam w szpitalu z krwotokiem w 12tyg i znaleźli mi toksoplazmoze.
    Leżałam płakałam i brałam uwaga 30 tabletek dziennie, jak powiedziałam lekarzowi że na żadna amniopunkcje nie pójdę to mi jeszcze powiedział ze wrócę i bede go blagala żeby mi usunął ciążę..
    Dziewczyny ja przez te pappa i tych lekarzy przeżyłam horror, całe szczęście trafiłam do tego lekarza, kazał mi wywalić te wszystkie leki i brać nospe jak bedzie bolał brzuch.

    Stąd się wzięła moja awersja do tych badań..

    Urodziłam zdrową córeczkę ważącą 4kg w 40tyg ciąży, ma 9 lat i jest cudowną, zdrową dziewczynką.

    Dlatego jeżeli słyszę że nifty wystarczy to w to wierzę.

    Zamiast pappa chyba w tarota bym bardziej uwierzyła.

    Nie przejmujcie się róbcie też tak jak uważacie, jak czujecie i jak podpowiada Wam intuicja. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, dodam tylko że lekarz kazał mi zrobic te nifty a to będzie 10w6 czyli też wcześnie, jeżeli jest to od 10tyg to znaczy ze można.

    Główka do gory wszystko będzie dobrze ❤️
    Dziękuję za podzielenie się tą historią, wierzę że będzie ok ,strasznie dużo przeszłaś … zdecydowaliśmy ,że milczymy przed rodziną do prenatalnych, niech jeszcze lekarz obejrzy dziecko, ostatnio jak byłam to Maluch miał tylko 2,7 cm.
    Uważałam mojego lekarza za bardzo dobrego specjalistę , w poprzedniej ciąży ratował z opresji po innym lekarzu, w szpitalu uważany jest jako najlepszy od USG , miałam do niego 100% zaufania. Dzisiaj przyczepił się do tej frakcji płodu tylko , takie miałam wrażenie. Nie wiem, może coś kiedyś u kogoś wydarzyło się i teraz podchodzi do wyników Nifty z rezerwą? Ach nie wiem, trudno, czekam pełna nadziei że brakuje wisienki na torcie aby potwierdzić że jest ok.

    Evey lubi tę wiadomość

  • Galena Koleżanka
    Postów: 60 109

    Wysłany: 27 kwietnia, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie takie zachowanie lekarza jest troche nieprofesjonalne. Powiedzieć, że warto zrobić jeszcze usg-oczywiście (policzyć paluszki itd.) ale czepiać się % frakcji płodu, to bez sensu.
    Nifty jest pewnie w rękach jakiegiś wielkiego labu, dla którego odesłanie wyniku jako "próbka niewystarczająca, do powtórki" na pewno nie byłoby problemem.

    preg.png
  • Marcik Ekspertka
    Postów: 231 387

    Wysłany: 27 kwietnia, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez sensu. Przecież w laboratorium najpierw sprawdzają frakcję plodowa i jeśli jest zbyt mała to pobierają próbkę ponownie później. Jeśli zrobili badanie to widocznie frakcja była wystarczająca.

    Galena, Elasure lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩 33 lata.

    👶🏻10/2018
    👶🏻07/2020
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 806 863

    Wysłany: 27 kwietnia, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się uklulam dziś niefortunnie clexane...🫣😵‍💫 bolało bardzo jak wklulam a po wstrzyknięciu zaraz zrobił się bąbel krwi a w miejscu podania twarda gula na 3 cm średnicy 😬🤯 czy jest się czym martwić? Nie wiem gdzie się wbiłam, ale widocznie jakoś zle

    preg.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 375 535

    Wysłany: 27 kwietnia, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Ale się uklulam dziś niefortunnie clexane...🫣😵‍💫 bolało bardzo jak wklulam a po wstrzyknięciu zaraz zrobił się bąbel krwi a w miejscu podania twarda gula na 3 cm średnicy 😬🤯 czy jest się czym martwić? Nie wiem gdzie się wbiłam, ale widocznie jakoś zle

    Może jakieś naczynko naruszyłaś, gula powinna zniknąć raczej. Mi się tak raz przydarzyło i potem było okay. Używam maści arnikowej żeby załagodzić wyniki tych niewydarzonych zastrzyków

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    ******************
    29.02.2024 ⏸️
    13.03.2024 CRL 2,1mm 🩵 113
    Clexane, accofil, acard, glucophage, encorton, ovitrelle
    20.03.24 CRL 7,8mm 💙123, OM 6+4 USG 6+5
    04.04.24 CRL 2,29cm 🩵173, OM 8+5 USG 9+0
    11.04.24 CRL 3,31 💙165, OM 9+5 USG 10+2
    17.04.24 CRL 4,31 🩵161, OM 10+4 USG 11+1,
    24.04.24 CRL 5,44cm 💙 157 OM 11+4 USG 12+0, Nifty niskie ryzyka, syn 🥳 🩵
    29.04.24 prenatalne wszystko jest w porządku 💙🩵Olafek ma już 6,56cm OM 12+2 USG 12+6
    8.05.24 💙FHR 151
    16.05.24 następna wizyta
    6.06.24 następna wizyta
  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 315 687

    Wysłany: 27 kwietnia, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Ja miałam ostatnio w okolicach 11+6. Trwało 2-3 dni i skończyło sie uwypukleniem brzuszka 🥰 oczywiscie tak bylo u mnie więc nie doradzę. Najlepiej skonsultowac z lekarzem jeśli się niepokoisz


    Wzielam nospe i przeszlo, ale wieczorem wlasnie mocno uwypuklił się brzuch 😀

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    22.02.2024 transfer 3 dniowego zarodka

    9dpt: beta 86,2; 11dpt: beta 204; 13 dpt: beta 492; 15 dpt: beta 1030; 18 dpt: 3365, 22 dpt: 12092 🚀
    🍀🥹🥰

    6+3 -> 5,7 mm maleństwa 🥹❤️
    9+1 -> CRL 2,31 cm, FHR 171 🥰
    10+2 -> CRL 3,57 cm, FHR 167, wiercący się mały brzdąc, pierwsze słuchanie bijacego ❤️🥹
    13+1 -> usg prenatalne, niedomykalnosc zastawki trójdzielnej, czekamy na wyniki pappa +plgf, 7,2 cm maluszka
    -> 29.05 i 3.06 wizyta


    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 1031 1186

    Wysłany: 27 kwietnia, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️ Pewnie ciężko będzie mi wszystko nadrobić, ale przynajmniej od teraz postaram się być na bieżąco.

    Przedszkolanka123, MaggLbn, czaranna, Niaha, Asioreq, juss92, Bibi24 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Przedszkolanka123 Ekspertka
    Postów: 137 552

    Wysłany: 27 kwietnia, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Cześć dziewczyny ❤️ Pewnie ciężko będzie mi wszystko nadrobić, ale przynajmniej od teraz postaram się być na bieżąco.
    Witam serdecznie na wątku listopadowych mam 😍
    Jak się czujesz? 🙂

    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 1031 1186

    Wysłany: 28 kwietnia, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka123 wrote:
    Witam serdecznie na wątku listopadowych mam 😍
    Jak się czujesz? 🙂

    Ogólnie dobrze, nie mogę narzekać. Ominęły mnie mdłości. Senność też już w sumie minęła. Jesteśmy już po prenatalnych. Na szczęście ryzyko niskie 🙏❤️ Jedynie walczę z krwiakiem i co jakiś czas daje o sobie znać 😭 Staram się być dobrej myśli, ale jak pojawia się plamienie to ciężko nie schizować.


    Z tego co pamiętam mamy termin tego samego dnia :) Jak Ty się czujesz?

    Galena, Przedszkolanka123 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 806 863

    Wysłany: 28 kwietnia, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Ogólnie dobrze, nie mogę narzekać. Ominęły mnie mdłości. Senność też już w sumie minęła. Jesteśmy już po prenatalnych. Na szczęście ryzyko niskie 🙏❤️ Jedynie walczę z krwiakiem i co jakiś czas daje o sobie znać 😭 Staram się być dobrej myśli, ale jak pojawia się plamienie to ciężko nie schizować.


    Z tego co pamiętam mamy termin tego samego dnia :) Jak Ty się czujesz?

    Cześć kochana ! Wszystko będzie dobrze💪musi być 🙂 też mam krwiaka. Mój nie krwawi, ale jest tam gdzie łożysko więc boję się ciągle czy nie odklei go itd. Dziady jedne niech znikają i dadzą spokój naszym dzieciaczkom 😤

    Jenny93 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 1031 1186

    Wysłany: 28 kwietnia, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Cześć kochana ! Wszystko będzie dobrze💪musi być 🙂 też mam krwiaka. Mój nie krwawi, ale jest tam gdzie łożysko więc boję się ciągle czy nie odklei go itd. Dziady jedne niech znikają i dadzą spokój naszym dzieciaczkom 😤

    A w którym tygodniu jesteś? Czytałam trochę i wiem z doświadczenia innych dziewczyn z forum, że niestety potrafią się długo utrzymywać 😭😩

    preg.png
  • zulka Autorytet
    Postów: 1604 1989

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi24 wrote:
    Super, ze udało Ci się jechać na wakacje - napisz mi proszę lekarz nie miał przeciwwskazań ? Czy bierzesz w związku z lotem jakieś dodatkowe leki ?

    Moja lekarka jak usłyszała o planach na lot samolotem to oczami przewracała 😳 a plan był na drugi trymestr

    Dobrego Słonecznego dnia ☺️
    Mój lekarz powiedział lecieć i się relaksować. Żadnych leków dodatkowych nie biorę a wręcz przeciwnie odstawiam progesteron. Także jak nie ma przeciwskazań to leć i się baw poki możesz.

    Bibi24 lubi tę wiadomość

  • zulka Autorytet
    Postów: 1604 1989

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Halo halo turcja jaka tam u was temperatura wody i pogody? Kusicie aj kusicie 🥰 Jaki rejon?

    Miłego weekendu dziewczyny!

    U Mas piękna pogoda od rana, ptaszki ćwiergolą, domek wysprzątałam, biorę się zaraz za śniadanie 🤭
    Woda w basenach zimna ale ja to tylko nogi moczę. Dzieciakom woda nie straszna , szaleją w aquaparkach. Dzisiaj już upalnie wczoraj troszkę było chłodniej. Jesteśmy blisko Side.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 10:25

    Niaha lubi tę wiadomość

  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 806 863

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    A w którym tygodniu jesteś? Czytałam trochę i wiem z doświadczenia innych dziewczyn z forum, że niestety potrafią się długo utrzymywać 😭😩

    12+5 więc podobnie 🙂 no niestety też czytalam i ginekolog mi mówił...bo za każdym razem pytam czy nadal jest i on mówi ze jest, ale ze to normalne, bo nie wchłaniają się tak szybko. Czytałam że zazwyczaj koło połówkowych więc jeszcze trochę zostało. Mam nadzieje ze tylko nie do samego porodu, bo chciałabym przestac się ciągle o coś martwić 😅
    Masz zalecenia żeby lezec ? Ja niby tak, ale nie jakoś plackiem. Czasem coś wstanę zrobię pójdę na taras, ale też szybko się męczę wiec potem padam na kanapę. Dziś pomogłam mężowi rozpakować zakupy i umyłam kibelek i zmęczona jak po maratonie 😮‍💨

    preg.png
‹‹ 164 165 166 167 168 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ