Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 29 kwietnia, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam wizytę u diabetologa i niestety wleciała insulina. Mam ją sobie wstrzykiwać 4 razy dziennie, przed każdym posiłkiem i przed snem.
    Zazdroszczę wszystkim braku problemów z cukrami 😢

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 29 kwietnia, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Dzisiaj miałam wizytę u diabetologa i niestety wleciała insulina. Mam ją sobie wstrzykiwać 4 razy dziennie, przed każdym posiłkiem i przed snem.
    Zazdroszczę wszystkim braku problemów z cukrami 😢


    Duże cukry miałaś? Ja jutro mam diabetologa niestety dieta nie pomagała a cukry po 180 🤦‍♀️ też jutro insulinę pewnie mi da

    preg.png
  • Milena94 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 29 kwietnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann_ber - dzisiaj byłam u lekarki z certyfikatem w szpitalu, podobno bardzo dobra. Ona też stwierdziła, że ciąża jest o ok. tydzień starsza, więc poprzednie badanie okazuje się, ze było jednak już prawie w 11 tyg :(
    dark - na razie nie byłam jeszcze u genetyka. Mówiłam o Nifty i dzisiejsza lekarka jak również lekarz prowadzący z którym później rozmawiałam mówili, że to dobrze, ale ze niestety nie daje to 100% pewności oraz nie bada wszystkich wad jakie mogą być.
    Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie 🥰
    Ale nie potrafię się już wgl cieszyć z tej ciąży, jest mi bardzo przykro i źle... Staram się pocieszać, że może będzie dobrze, ale też wiem, że wcale nie musi tak być 😭 nie wiem jak dalej funkcjonować, pracować i wgl żyć jak moje myśli kręcą się tylko wokół tego, że dziecko może być chore...

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1451

    Wysłany: 29 kwietnia, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena pomyśl o L4 i terapii. Na prawdę to pomaga, poszukaj w okolicy terapeuty od spraw związanych z płodnością (może kliniki?) albo jest coś jak „sytuacje kryzysowe”. Pomoże Ci to jakoś funkcjonować w czekaniu na dalsze badania, potem na wyniki 🫂

    ann_ber lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • blueberry3567 Znajoma
    Postów: 23 43

    Wysłany: 29 kwietnia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, można dołączyć jeszcze do grupy? 🌸

    Chciałam się przywitać z Wami dziewczyny! Widzę, że niesamowicie się wspieracie, fajnie że jest takie miejsce - z chęcią dołączę do Was w tej niesamowitej przygodzie 🌸

    Jestem po badaniach prenatalnych - USG wskazało termin na 02.11. a bejbik mial dzisiaj już 7 cm. Według miesiączki termin powinien być 10.11. i za bardzo nie rozumiem tego, bo cykle zawsze miałam regularne 😆

    Zanim zaczęłam się cieszyć ciąża zrobiłam teraz badania genetyczne (ze względu na wiek - mam 36 lat rocznikowo). Od kilku dni mam potwierdzenie, że czekam na zdrowego chłopca ❤️. Dzisiaj robiłam badania krwi do PAAPA oraz łożyskowy czynnik wzrostu (moja ginekolog bardzo polecała, chociaż nie jest to badanie refundowane - ponoć dzięki temu można ocenić ryzyko problemów łożyskowych w późniejszym czasie)

    Jeżeli chodzi o mnie jestem z Gdańska. A w ostatnich tygodniach nie mogę patrzeć na mięso, chociaż wcześniej uwielbiałam - zamiast tego codziennie czuje wielka potrzebę, żeby zjeść borówki/ maliny/ truskawki 😂 (płaczę przy kasie, bo ceny kosmiczne 😉). W sierpniu zeszłego roku poroniłam w 8 tygodniu... A w 5 tygodniu obecnej ciąży pojawiły się u mnie brązowe plamienia ze względu na krwiaka. Teraz już po badaniach prenatalnych i genetycznych zaczynam cieszyć, wygląda na to, że wszystko jest OK ❤️ Z mężem kupiliśmy pierwsze ubranko i nagle ta ciąża stała się taka realna 🥰

    Biochemiczka, Alicee98, Paulina2612, Niaha, ann_ber, Anett9300, Beezi, dark, Rocky, Kleo10, Ana , stayaway, Odliczam123, Szop lubią tę wiadomość

  • Velaria Ekspertka
    Postów: 155 462

    Wysłany: 29 kwietnia, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Dzisiaj miałam wizytę u diabetologa i niestety wleciała insulina. Mam ją sobie wstrzykiwać 4 razy dziennie, przed każdym posiłkiem i przed snem.
    Zazdroszczę wszystkim braku problemów z cukrami 😢

    A co Ci wyszło z krzywej??
    Mi wyszła hipoglikemia reaktywna (robiłam krzywa w 12 tc) i zastanawiam się czy wracać z tym wynikiem w ogóle do przychodni, czy to już strata czasu, bo to nie cukrzyca.

    05.25 6 tc 👼
    10.25 13 tc 👼
    01.26 cb 💔

    👩🏻29
    AMH 0,8 -> 0,98 -> 1,3
    kariotyp, fraX, trombofilia wrodzona ✅
    ginekologicznie, endokrynologicznie ✅
    endometrioza ❌
    pozytywny antykoagulant tocznia ❌

    👦🏻29
    kariotyp, nasienie (morfologia, posiewy, genetyka) - ✅

    21.02.26 - 9 dpo⏸️; beta = 7,49 🥹prog = 34,92
    23.02.26 - 11 dpo; beta = 29,39 🥹
    26.02.26 - 14 dpo; beta = 213,5 🥹
    06.05.26 - zdrowy chłopiec 🩵🩵🩵
    🍀🍀🍀🍀
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 30 kwietnia, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Duże cukry miałaś? Ja jutro mam diabetologa niestety dieta nie pomagała a cukry po 180 🤦‍♀️ też jutro insulinę pewnie mi da

    Na czczo często powyżej 92 i tak samo po posiłkach najczęściej 140-160

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 30 kwietnia, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Velaria wrote:
    A co Ci wyszło z krzywej??
    Mi wyszła hipoglikemia reaktywna (robiłam krzywa w 12 tc) i zastanawiam się czy wracać z tym wynikiem w ogóle do przychodni, czy to już strata czasu, bo to nie cukrzyca.

    Z krzywej wyszły mi podwyższone cukru po posiłkach (dlatego mam sensor), cukry na czczo były ok.
    Z sensora wyszłobmo wszystko powyżej normy, stąd właśnie ta insulina

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 30 kwietnia, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Na czczo często powyżej 92 i tak samo po posiłkach najczęściej 140-160


    To tak jak u mnie. Tylko ja na czczo mam ponad 105-115.

    W pierwszej ciąży też miałaś cukrzyce ciążową?

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 30 kwietnia, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    To tak jak u mnie. Tylko ja na czczo mam ponad 105-115.

    W pierwszej ciąży też miałaś cukrzyce ciążową?
    Tak, ale brałam tylko jeden zastrzyk przed snem.
    No muszę przyznać, że to działa, biorę teraz 6 j i po przebudzeniu cukier 72

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 30 kwietnia, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dziewczyn z już stwierdzoną cukrzycą ciążową: jak oceniacie pracę sensora i czy z czymś porównujecie dodatkowo?

    Ja podejrzewam, że jak tylko zrobię krzywą to dołączę do Was, miałam cukrzycę ciążową w 1 ciąży, regulowana tylko dieta. ALE WŁAŚNIE miałam w pewnym momencie dostać insulinę, wtedy używało się glukometrów i mój mąż z ciekawości załatwił inny glukometr oraz zrobiłam porównanie do krwi na czczo - różnice w wyniku były ok 10-15! Lekarka cala czerwona ze wstydu się tłumaczyła na wizycie i przepraszała, bo to jej sprzęt miał odchylenie.

    Podejrzewam, że te sensory działają inaczej i dokładniej, jeżeli jesteście już zaawansowane w temacie to może mi odpowiecie. Mam złe doświadczenia z glukometrem… Dziękuję!

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 30 kwietnia, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blueberry3567 wrote:
    Cześć dziewczyny, można dołączyć jeszcze do grupy? 🌸

    Chciałam się przywitać z Wami dziewczyny! Widzę, że niesamowicie się wspieracie, fajnie że jest takie miejsce - z chęcią dołączę do Was w tej niesamowitej przygodzie 🌸

    Jestem po badaniach prenatalnych - USG wskazało termin na 02.11. a bejbik mial dzisiaj już 7 cm. Według miesiączki termin powinien być 10.11. i za bardzo nie rozumiem tego, bo cykle zawsze miałam regularne 😆

    Zanim zaczęłam się cieszyć ciąża zrobiłam teraz badania genetyczne (ze względu na wiek - mam 36 lat rocznikowo). Od kilku dni mam potwierdzenie, że czekam na zdrowego chłopca ❤️. Dzisiaj robiłam badania krwi do PAAPA oraz łożyskowy czynnik wzrostu (moja ginekolog bardzo polecała, chociaż nie jest to badanie refundowane - ponoć dzięki temu można ocenić ryzyko problemów łożyskowych w późniejszym czasie)

    Jeżeli chodzi o mnie jestem z Gdańska. A w ostatnich tygodniach nie mogę patrzeć na mięso, chociaż wcześniej uwielbiałam - zamiast tego codziennie czuje wielka potrzebę, żeby zjeść borówki/ maliny/ truskawki 😂 (płaczę przy kasie, bo ceny kosmiczne 😉). W sierpniu zeszłego roku poroniłam w 8 tygodniu... A w 5 tygodniu obecnej ciąży pojawiły się u mnie brązowe plamienia ze względu na krwiaka. Teraz już po badaniach prenatalnych i genetycznych zaczynam cieszyć, wygląda na to, że wszystko jest OK ❤️ Z mężem kupiliśmy pierwsze ubranko i nagle ta ciąża stała się taka realna 🥰
    Witamy! :-)

    blueberry3567 lubi tę wiadomość

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 30 kwietnia, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena94 wrote:
    ann_ber - dzisiaj byłam u lekarki z certyfikatem w szpitalu, podobno bardzo dobra. Ona też stwierdziła, że ciąża jest o ok. tydzień starsza, więc poprzednie badanie okazuje się, ze było jednak już prawie w 11 tyg :(
    dark - na razie nie byłam jeszcze u genetyka. Mówiłam o Nifty i dzisiejsza lekarka jak również lekarz prowadzący z którym później rozmawiałam mówili, że to dobrze, ale ze niestety nie daje to 100% pewności oraz nie bada wszystkich wad jakie mogą być.
    Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie 🥰
    Ale nie potrafię się już wgl cieszyć z tej ciąży, jest mi bardzo przykro i źle... Staram się pocieszać, że może będzie dobrze, ale też wiem, że wcale nie musi tak być 😭 nie wiem jak dalej funkcjonować, pracować i wgl żyć jak moje myśli kręcą się tylko wokół tego, że dziecko może być chore...
    Rownież rozważyłabym kilka dni wolnego by zobaczyć chociaż jak Ci lepiej - wśród ludzi i spraw czy jednak w domu. To czekanie jest bardzo trudne, to nie dziwi, że straciłaś radość. terapia to dobra porada, mnie mocno dźwignęła po moich przeżyciach, dzielę się oczywiście tylko swoim doświadczeniem… trzymam kciuki za samych rozsądnych lekarzy na waszej drodze!

    Kleo10 lubi tę wiadomość

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 694

    Wysłany: 30 kwietnia, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie Wam współczuję dziewczyny problemów z cukrzycą :( oby insulina, sensory i mądrzy lekarze pomogli Wam jak najlepiej przetrwać ten czas ❤️‍🩹

    blueberry3567 - Witaj! Fajnie, że dołączyłaś!

    Dark, yoreva, mAnik - trzymam mocno kciuki za Wasze dzisiejsze prenatalne 🤞

    Rocky - udanego urlopu! Jeśli dobrze pamiętam, to też pobierałaś krew na Felię w piątek? Ja po cichu liczę, że dziś dostaniemy wyniki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia, 08:21

    dark, Niaha, Naadziejaa, blueberry3567 lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8527

    Wysłany: 30 kwietnia, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dark, sensor działa na innej zasadzie - jest ciągły pomiar w płynie śródtkankowym, glukometr mierzy we krwi wlosniczkowej, a z żyły to wiadomo. Najdokładniejszy wynik z żyły, potem glukometr a sensor na końcu. Zależy dużo od rodzaju sensora (w ciąży jest refundowany tylko jeden rodzaj), miejsca wkłucia, ilości tkanki w miejscu wkłucia. Sensor jest super do mierzenia tendencji, obserwacji co służy a co nie, ale rozbieżności z glukometrem też bywają rzędu 15-20j (przynajmniej ja tak miałam), ja miałam zalecenie pomiarów na czczo glukometrem, a w ciągu dnia opierałam się na sensorze. Trafiłam na wadliwe sensory, które w dobę po założeniu przestawały działać, ale proces reklamacji był bardzo sprawny. Warto też zaznaczyć, że dla grupy docelowej sensorów - czyli pacjentów z cukrzycą typu 1 lub na intensywnej insulinoterapii sensory to jest naprawdę life changer.

    Niaha, współczuję bardzo, mam nadzieję, że cukru się unormują 😘

    Nadziejaa, wysokie cukry na czczo, pewnie też dostaniesz insulinę. Z tego co wiem ciąża bliźniacza jest niestety obarczona większym ryzykiem cukrzycy 😢

    Milena, trzymaj się 🫂

    Niaha lubi tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 30 kwietnia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny, wyszłam właśnie z prenatalnych, maluchy zdrowe 🎉 ładnie urosły, jeden jest nieco mniejszy ale mam się tym nie martwic, szczególnie, że one się strasznie wiercą :)

    White1, Kleo10, Beezi, dark, Wyobraźnia87, Powaga, Biochemiczka, Niaha, karczoch321, KASIEEK, stayaway, Rocky, blueberry3567, Karolka87, ann_ber, Szop, Ogoorkowa, Kairo, Paulina2612 lubią tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 30 kwietnia, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Dark, sensor działa na innej zasadzie - jest ciągły pomiar w płynie śródtkankowym, glukometr mierzy we krwi wlosniczkowej, a z żyły to wiadomo. Najdokładniejszy wynik z żyły, potem glukometr a sensor na końcu. Zależy dużo od rodzaju sensora (w ciąży jest refundowany tylko jeden rodzaj), miejsca wkłucia, ilości tkanki w miejscu wkłucia. Sensor jest super do mierzenia tendencji, obserwacji co służy a co nie, ale rozbieżności z glukometrem też bywają rzędu 15-20j (przynajmniej ja tak miałam), ja miałam zalecenie pomiarów na czczo glukometrem, a w ciągu dnia opierałam się na sensorze. Trafiłam na wadliwe sensory, które w dobę po założeniu przestawały działać, ale proces reklamacji był bardzo sprawny. Warto też zaznaczyć, że dla grupy docelowej sensorów - czyli pacjentów z cukrzycą typu 1 lub na intensywnej insulinoterapii sensory to jest naprawdę life changer.

    Niaha, współczuję bardzo, mam nadzieję, że cukru się unormują 😘

    Nadziejaa, wysokie cukry na czczo, pewnie też dostaniesz insulinę. Z tego co wiem ciąża bliźniacza jest niestety obarczona większym ryzykiem cukrzycy 😢

    Milena, trzymaj się 🫂
    Dzięki za odpowiedź! Muszę dokładnie się zatem wczytać jak to działa, bo dla mnie będzie to nowość. Ale najpierw muszę przeżyć glukozę - zakładam, że może po majówce się poczuje na tyle by iść zrobić.

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 139 166

    Wysłany: 30 kwietnia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Hej, dziewczyny, wyszłam właśnie z prenatalnych, maluchy zdrowe 🎉 ładnie urosły, jeden jest nieco mniejszy ale mam się tym nie martwic, szczególnie, że one się strasznie wiercą :)
    Super wieści!! ❤️
    Ja czekam na 12. 🙈

    mAnik lubi tę wiadomość

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 30 kwietnia, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dark wrote:
    Super wieści!! ❤️
    Ja czekam na 12. 🙈
    Daj koniecznie znać jak wyjdziesz :)

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 30 kwietnia, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Dark, sensor działa na innej zasadzie - jest ciągły pomiar w płynie śródtkankowym, glukometr mierzy we krwi wlosniczkowej, a z żyły to wiadomo. Najdokładniejszy wynik z żyły, potem glukometr a sensor na końcu. Zależy dużo od rodzaju sensora (w ciąży jest refundowany tylko jeden rodzaj), miejsca wkłucia, ilości tkanki w miejscu wkłucia. Sensor jest super do mierzenia tendencji, obserwacji co służy a co nie, ale rozbieżności z glukometrem też bywają rzędu 15-20j (przynajmniej ja tak miałam), ja miałam zalecenie pomiarów na czczo glukometrem, a w ciągu dnia opierałam się na sensorze. Trafiłam na wadliwe sensory, które w dobę po założeniu przestawały działać, ale proces reklamacji był bardzo sprawny. Warto też zaznaczyć, że dla grupy docelowej sensorów - czyli pacjentów z cukrzycą typu 1 lub na intensywnej insulinoterapii sensory to jest naprawdę life changer.

    Niaha, współczuję bardzo, mam nadzieję, że cukru się unormują 😘

    Nadziejaa, wysokie cukry na czczo, pewnie też dostaniesz insulinę. Z tego co wiem ciąża bliźniacza jest niestety obarczona większym ryzykiem cukrzycy 😢

    Milena, trzymaj się 🫂


    Niestety weszła insulinowa na noc i do posiłków .
    Byłam świadoma , że cukrzyca wróci do mnie. Ale jednak łudziłam się że ominie mnie insulina

    preg.png
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ