Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 848 2096

    Wysłany: 31 marca, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sirengirl92 przykro mi że wizyta cię nie uspokoiła, ale z Twojego opisu wydaje się że wszystko jest ok 😊 jeżeli miałaś późniejszą owulację to też pęcherzyk żółtkowy może dopiero się pojawić, a jak już migał lekarzowi to kwestia dni żeby pojawił się zarodek ❤️ natomiast jak chcesz iść w piątek na usg to musiałabyś chyba wybrać miejsce z super dobrym sprzętem i doświadczonym lekarzem, bo ten zarodek może być jeszcze mikroskopijny i bez dobrego sprzętu i lekarza możesz wyjść jeszcze bardziej zestresowana. A jak poczekasz tydzień to na kolejnej wizycie powinno już być serduszko ❤️ ale rozumiem że ten tydzień wydaje się wiecznością w tym momencie 🥺 może faktyczne zrób betę dla uspokojenia? Pamiętaj tylko że przyrosty na tym etapie są dużo niższe ❤️

    Atomówka, allthatnats gratuluję udanych wizyt i rosnących bąbelków ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca, 17:22

    Allthatnats, sirengirl92 lubią tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 31 marca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    @Awokado trzymam kciuki żeby się udało coś zdziałać z tym wyjazdem. Mi się wydaje że na bezpłatne odwołanie nie ma co liczyć, ale ta kara umowna to jakiś kosmos jest.
    Może lepiej faktycznie odsprzedać nawet tracąc część kasy - są takie grupy no fb typu odsprzedam wczasy i widziałam nieraz że się ludziom udawało.


    A ja mam pytanie do dziewczyn które są w 2+ ciąży, czy jest tak że teraz (lub w każdej kolejnej) czujecie się gorzej? Czy nie widzicie takiej zależności? Widziałam gdzieś teorie, że niby to też kwestia wieku - im kobieta starsza tym gorzej się czuje w ciąży, a że jestem 35+ to zastanawiam się nad tym ;)

    Tak, czuję się gorzej, częściej wymiotuję teraz niż z synkiem, zmęczenie i mdłości też mam wrazenie, że są silniejsze. Cukry bardziej szaleją (muszę mega uważać na to co jem).

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 31 marca, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoola wrote:
    Kurde mam dylemat … mam zrobić badania te wszystkie antyhiv , antyhcv i inne i te podstawowe no i sprawdzam że wychodzi ok 800 zł . No i na poprzednim badaniu nie było jeszcze serduszka … może bez sensu żebym wydawała teraz już kasę … albo zrobię tylko podstawowe 🫣 a może powinnam być dobrej myśli i zrobić wszystkie 🫣

    Idź do jakiegokolwiek ginekologa na NFZ i poproś o skierowanie na to. Szkoda wydawać takie pieniądze. Ja też prowadzę ciążę prywatnie, ale jednak po skierowanie na badania chodzę do PZU (pakiet z pracy).

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 31 marca, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoola wrote:
    Też nie wiem , chyba na NFZ to tylko od ginekologa, czekać na termin i prosić się o skierowanie … to chyba mi się nie chce

    Jesteś w ciąży, MUSZĄ zorganizować Ci wizytę u ginekologa w ciągu 7 dni. Powiedz tylko w recepcji, że jesteś w ciąży.

    Karoola lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2037 4687

    Wysłany: 31 marca, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiedziałam jak zareaguję na swoją ciążę. Tyle czasu o niej marzyłam, a z procedury in vitro mieliśmy tylko 1 zarodek, że realnie nie martwiłam się tylko o pierwszą betę, którą robiłam po pozytywnym teście. Każda kolejna wywoływała milion myśli o tym jak będzie wyglądać moje życie jak przyrost będzie nieprawidłowy. Potem te same obawy przed pierwszą wizytą, obiecywałam sobie więcej się nie zadręczać, a i tak przed kolejną wizytą było to samo. Nawet teraz kiedy od tygodnia moje mdłości weszły na wyższy poziom i żywię się owocami i żelkami, a moim jedynym zajęciem poza pracą jest sen, to i tak dzisiaj, dzień przed kolejną wizytą, martwię się czy wszystko jest w porządku, ale wiem, że po wizycie znowu odetchnę z ulgą na jakiś czas

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • blancaa12 Przyjaciółka
    Postów: 115 93

    Wysłany: 31 marca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    @Awokado trzymam kciuki żeby się udało coś zdziałać z tym wyjazdem. Mi się wydaje że na bezpłatne odwołanie nie ma co liczyć, ale ta kara umowna to jakiś kosmos jest.
    Może lepiej faktycznie odsprzedać nawet tracąc część kasy - są takie grupy no fb typu odsprzedam wczasy i widziałam nieraz że się ludziom udawało.


    A ja mam pytanie do dziewczyn które są w 2+ ciąży, czy jest tak że teraz (lub w każdej kolejnej) czujecie się gorzej? Czy nie widzicie takiej zależności? Widziałam gdzieś teorie, że niby to też kwestia wieku - im kobieta starsza tym gorzej się czuje w ciąży, a że jestem 35+ to zastanawiam się nad tym ;)


    To moja czwarta ciąża. I każda jest taka sama. Czyli u mnie bezobjawowo ( w tej jak narazie też tak jest) ja mam 33 lata.

  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 31 marca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy planujecie mówić o ciąży rodzinie? Czy już może wiedzą?

    preg.png
  • ann_ber Przyjaciółka
    Postów: 67 108

    Wysłany: 31 marca, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny kiedy planujecie mówić o ciąży rodzinie? Czy już może wiedzą?

    Myślałam żeby zrobić to po prenatalnych, które będę robić w 12t najwcześniej. Czyli pewnie ok. 13 tygodnia bym się podzieliła. W poprzedniej ciąży zrobiliśmy to na rodzinnym obiedzie właśnie po zakończeniu 1 trymestru, myślałam żeby teraz zrobić podobnie, ale... mamy 4-letnią córkę i chętnie bym się wstrzymała do nawet 20 tyg. żeby być jeszcze bardziej pewną że wszystko pójdzie dobrze... Mamy jeszcze trochę czasu żeby podjąć decyzję. Też kwestia na ile będzie widać w 13t czy 20t...

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    👩🏼38 👨🏻35
    08/2021 - ⏸️ 3cs, pierwsza ciąża🤰🏼
    04/2022 - 39tc, sn, córka 🩷 3060g, 52 cm 👶
    Starania od 01/2024
    10/2024 - cp, laparoskopia zwiadowcza

    OM 7.02.2026
    5.03.2026 ⏸️ || 7.03 - beta 680 || 9.03 - beta 1334
    26.03 - mamy serduszko ❤️☺️ CRL 0,86 cm, 6t5d, z USG 7t0d
    11.04 - 9t0d(+3) 2,60 cm 💓176
    6.05 (prenatalne 12t4d) - 6,91 cm (13t1d) 💓 154 || TP 10.11
    18.05 - 8,9 cm, 120g || krwiak, szpital
    29.05 - 173g || krwiak 8 cm
    🩺 13/18.07 - USG kontrolne
    🩺 1.07 - połówkowe

    preg.png
  • Alicee98 Ekspertka
    Postów: 162 182

    Wysłany: 31 marca, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny kiedy planujecie mówić o ciąży rodzinie? Czy już może wiedzą?

    My planujemy powiedzieć w święta. Akurat będziemy wszyscy razem- moja siostra z rodziną mieszka 300km od nas, więc te okazje nie są tak częste.
    O poprzedniej ciąży powiedziałam jak już miałam skierowanie do szpitala, bo potrzebowałam od nich wsparcia, więc się nie stresuje, że to zbyt szybko, bo jakby nie było i tak by się dowiedzieli ☺️ z siostrą i z rodzicami jestem bardzo blisko.

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    18.10.2025 ⏸️
    26.11.2025 💔 puste jajo
    —————
    18.02.2026 ⏸️
    16 DPO 259 🥹
    20DPO 1150
    13.03.2026 zarodek 5mm 🫛 30.03 2,44cm 24.04 6,71cm

    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1114 1979

    Wysłany: 31 marca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest nasze serduszko 💝 biło jak szalone 120 bpm/min
    0,77 cm ogromnego szczęścia 🥹

    My chcemy powiedzieć w święta. Moi rodzice ciągle dopytują, wiedza ile lat się staramy z pomocą medyczną, dziś też opiekowali się córeczką żebym mogła pojechać do lekarza ale mówię że przygotowujemy się do transferu 👀 ja bym dziś powiedziała ale mąż chce być koniecznie przy tym, a dziś był w pracy do późna.

    Biochemiczka, Niaha, Naadziejaa, Alicee98, mAnik, Ottioli, Niecierpliwa_, stayaway, Anett9300, ItsMomi❤️, Kairo, Paulina2612, ann_ber, Beezi, KASIEEK, White1, Kleo10, dark, Ogoorkowa lubią tę wiadomość

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • blancaa12 Przyjaciółka
    Postów: 115 93

    Wysłany: 31 marca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny kiedy planujecie mówić o ciąży rodzinie? Czy już może wiedzą?


    Ja pewnie w okolicy 4-5 msc

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 31 marca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny kiedy planujecie mówić o ciąży rodzinie? Czy już może wiedzą?

    Dalszej rodzinie powiem po wynikach nipt, dziadkowie wiedzą.

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Ottioli Autorytet
    Postów: 283 546

    Wysłany: 31 marca, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny kiedy planujecie mówić o ciąży rodzinie? Czy już może wiedzą?

    Zobaczymy jak jutrzejsza wizyta i jeśli będzie wszystko dobrze to chcemy powiedzieć w święta 😊

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    2022 👼 (8 tc)
    Synuś 🩵 01.2025

    15.03.2026 ⏸️
    16.03 i 18.03 beta 📈
    1.04 pierwsza wizyta 🩺❤️
    11.04 prenatalne 📆

    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 31 marca, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Jest nasze serduszko 💝 biło jak szalone 120 bpm/min
    0,77 cm ogromnego szczęścia 🥹

    My chcemy powiedzieć w święta. Moi rodzice ciągle dopytują, wiedza ile lat się staramy z pomocą medyczną, dziś też opiekowali się córeczką żebym mogła pojechać do lekarza ale mówię że przygotowujemy się do transferu 👀 ja bym dziś powiedziała ale mąż chce być koniecznie przy tym, a dziś był w pracy do późna.


    Bardzo się cieszę🥰 super wieści :)

    Ja ma właśnie mentlik i nie wiem kiedy zdecydować i powiedzieć🤔

    preg.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 377 302

    Wysłany: 31 marca, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w Święta też, przez to jak się czuję to nawet ciężko byłoby mi to ukryć.
    Zastanawiam się tylko czy mówić dalszej rodzinie - wszyscy mieszkają blisko moich rodziców i czuję że oni się i tak wygadają, więc może nie ma co robić tajemnicy, sama nie wiem.

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • stayaway Autorytet
    Postów: 419 735

    Wysłany: 31 marca, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt! I rozumiem absolutnie obawy… ja to uspokoję się chyba dopiero po porodzie.

    Jestem dziś w końcu po wizycie u lekarza prowadzącego, dostałam skierowanie na badania i prenatalne, jutro bede umawiać. Kolejna wizyta 14.04.

    A dziś widzieliśmy jak maleństwo się ruszało, normalnie machało już nóżkami i rączkami, coś niesamowitego!! 🥹 poniżej zdjęcie z USG
    50f65dd263252.jpghttps://zapodaj.net/plik-CHqaByGpoJ

    Naadziejaa, Karoola, Ottioli, White1, Biochemiczka, Eurcynia, Kairo, Niecierpliwa_, Paulina2612, ann_ber, ItsMomi❤️, Niaha, Anett9300, Beezi, Kleo10, dark, Kapturek, Ogoorkowa lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Paulina2612 Koleżanka
    Postów: 36 75

    Wysłany: 31 marca, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Dziewczyny kiedy planujecie mówić o ciąży rodzinie? Czy już może wiedzą?

    Mam wizytę w piątek i jeśli na niej będzie wszystko dobrze, to też planujemy powiedzieć w święta :) ale tylko rodzicom i bratu. Resztę rodziny i znajomych poinformujemy jak najpóźniej się da.

    Ps. w tym roku chyba niejedna z nas oszaleje od świątecznych zapachów sałatek, jajek i wędlin na stole... 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca, 23:14

    👩32🧑36+🐈‍⬛🐈‍⬛

    Marzec 2025, 8/9 tc 💔

    20.02 ⏸️
    27.04 USG I trymestru 🍀
    22.06 USG II trymestru 🤞

    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3470 8525

    Wysłany: 1 kwietnia, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w pierwszym dniu zwolnienia, dotrwałam 🥳

    U nas najbliższa rodzina już wie - teściowa bardzo nam pomaga popołudniami ze starszym dzieckiem, ciężko było ukryć, że się fatalnie czuję i głównie śpię, a kiedyś w tym czasie gotowałam, ogranialam dom albo chodziłam na siłownię.

    Mi od poniedziałku mdłości jeszcze się nasiliły, mało nie zwymiotowałam na trawnik w drodze do piekarni w bloku obok. Miałam dzisiaj iść pobrać wymazy i cytologię, ale na razie nie wiem czy jestem w stanie dotrzeć do punktu 😢 Nie wiem czy zgodnie z teorią, to moja druga ciąża, ale mam 33 lata, czuję się dużo gorzej niż w pierwszej.

    Paulina, ja już szaleję od zapachów w sklepie jak próbuję zrobić zakupy na Święta 🙈

    Dziewczyny, cudowne wiadomości z wizyt 😍

    Sirenegirl, jak owulacja była później to ciąża może być młodsza, udało Ci się kogoś znaleźć na piątek?

    Jejku, dziewczyny, czwarte dzieci - podziwiam 🙈

    Naadziejaa, Biochemiczka lubią tę wiadomość

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • dark Ekspertka
    Postów: 137 165

    Wysłany: 1 kwietnia, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    @Awokado trzymam kciuki żeby się udało coś zdziałać z tym wyjazdem. Mi się wydaje że na bezpłatne odwołanie nie ma co liczyć, ale ta kara umowna to jakiś kosmos jest.
    Może lepiej faktycznie odsprzedać nawet tracąc część kasy - są takie grupy no fb typu odsprzedam wczasy i widziałam nieraz że się ludziom udawało.


    A ja mam pytanie do dziewczyn które są w 2+ ciąży, czy jest tak że teraz (lub w każdej kolejnej) czujecie się gorzej? Czy nie widzicie takiej zależności? Widziałam gdzieś teorie, że niby to też kwestia wieku - im kobieta starsza tym gorzej się czuje w ciąży, a że jestem 35+ to zastanawiam się nad tym ;)
    To moja 4 ciąża uwzględniając poronienia - przechodzę najgorzej.

    2019 ❤️👧| 01.2024 starania|11.2024 💔👼 |04.2025 💔👼
    9.03.2026 ⏸️
    20.03 💓 0,24 cm
    2.04 1,47 cm
    14.04 2,81 cm 🦶 5mm
    30.04 5,34 cm 🦶 1 cm
    21.05 🦶 1,71 cm
    17.06 240 g 🦶 3 cm
    preg.png
  • Genevieve Koleżanka
    Postów: 49 39

    Wysłany: 1 kwietnia, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    A czy któraś z was całokształtem może powiedzieć, że czuje się dobrze?
    Ja wymiotowałam tylko dwa razy, mdłości są baaaardzo bardzo rzadkie.
    Pobolewają mnie piersi, stanik za mały, podbrzusze co kilka dni jest odczuwalne, kładę się po 20 spać ale nic po za tym.
    Szczerze nie ma na co narzekać, a jednocześnie bardzo się boje tego, że czuje się za dobrze.
    Na USG na razie wszystko zgodnie z planem. W 6+2 serduszko, w 6+5 potwierdzenie w klinice i wszystko nadal okej.
    W piątek mam kolejne USG - próbuje radzić sobie ze strachem.

    preg.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy ginekolog może zaproponować pessaroterapię i jak przebiega wdrożenie?

Obniżenie macicy, nietrzymanie moczu, ryzyko przedwczesnego porodu – to tylko niektóre z problemów, z którymi zmaga się wiele kobiet. Dla tych, które chcą uniknąć operacji, a jednocześnie poprawić jakość życia, rozwiązaniem może być pessaroterapia. Dowiedz się więcej, czym jest ta metoda i komu jest polecana. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ