X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1199 918

    Wysłany: 10 listopada 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek duży chłop, 11,4kg wagi, długi jest ;) Podobny do taty czyli zielonooki blondyn ;) do tego kilka loczków. Jeszcze nie chodzi, ale radzi sobie na czworaka i łazi przy gratach. Mówi kot, mama, tata, mniam, jest wesoły i poza częstymi nocnymi pobudkami (4-5) nie narzekam. Karmimy się jeszcze. Ja zaczęłam urlop wypoczynkowy.

    Katalonia lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 10 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Od czwartku Bartek gorączka po 40 stopni paracetamol na zmianę leci z ibuprofenem bo skoki ma co 3-4 godziny w międzyczasie wyszedł drugi ząbek ale gorączka dalej się utrzymuje. Jest osowiały i nie uśmiecha i nie śmieje jak nie mój syn... innych objwow brak. Czekam na rozwój sytuacji. Aaa i nic nie chce jeść oprócz cyca i suchego chleba.

    Holibka to życzę szybkiego pozytywnego testu!
    Ja już więcej dzieci nie planuje.

    A co do powrotu do pracy to ja wykorzystuje urlop wychowawczy aż do momentu jak Bartek pójdzie do przedszkola - u mnie żłobka nie ma. Uwielbiam swoją prace ale nie mam co zrobić z Bartkiem a pożarnym to taki cycoholik i narazie się nie będziemy odstawiać, może na wiosnę....

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 10 listopada 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Holibka:) Franek ma 11.3kg, wiec pewnie podobny wzrostem do Olka:) Ach te nasze dzieci szybko rosna. Kupuje juz ubrania na 92.
    Wczoraj Franek skonczyl rok i po torcie zaczal chodzic:) bylismy w szoku. Impreza za tydz, a ja nie mam sie w co ubrac:/

    Alma84, Yerenia lubią tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 10 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia a może trzydniówka? U nas by te same objawy co u Ciebie no i po 3 dniach pokazała się wysypka .. a Filip dochodził do siebie jeszcze tydzień .

    U nas z chodzeniem też postępy - codziennie robi po parę kroków sam, chodzi trzymany za jedną rączkę :) mi tam nie spieszno do chodzenia, ale to Dziecko już czworakuje 7 (!) miesiąc -no ileż można ?! ! ;)

    A pytanie mam 'pielegnacyjne' - czy nawilżacze nadal skórę Maluchów po kąpieli? Jeśli tak to czym? Filip do tej pory musiał stosować kremy dla atopików, ale już nie ma objawów i się zastanawiam czy i na co ten krem wymienić???

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 10 listopada 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia ja używam babydream lotion do ciała. Fajny jest jak cała niebieska seria :)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 10 listopada 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tylko czasami pobalsamuje jak się da i nie płacze że cycu ma być JUZ! Tak raz w tyg. Mam dove dla niemowląt A baby dream leży w szufladzie. Na dwór jak zimno mam nivea na każdą pogode a jak cieplej to lzejszy bambino. Ogolnie to nie chce myc buzi, raczek i się kremowac. Ale torebkę już na ramię zarzuci... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 17:04

    Yerenia lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 10 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha a mój synuś uwielbia jak go masuje ;) straszny z niego pieszczoch jest

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 10 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z myciem buzi to samo: Pan Niedotykalski :D

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 10 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dajecie już miód? wg zaleceń jest po 12mż, chociaż pan od którego kupowałam twierdzi ze od 2(!) mż już można na smoczek...heheheh
    dzisiaj mąz zabrał małą do babci i juz ich nie ma 2h, ja posprzątałam, zjadłam, wykąpałam się i kompa odpaliłam. Czekam.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej dolałam łyżeczkę miodu do mleka z 2 miesiące temu chyba.. Gardło miała podrażnione. Mleko jej nie smakowało już za bardzo dlatego już nie daje. Kiedyś znowu spróbuje :)
    Moja też masowanie bardzo.. Najbardziej jak ktoś ją smyra po pleckach albo po włosach.. Ale to chyba ma po mamie :D od balsamu ucieka.. Jak mam być szczera to ja jej w ogóle nie kremuje. Zawsze po kąpieli jest płacz i nie uspokoi się aż nie dostanie mleka. Skoro nie ma potrzeby to jej nie męcze.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 10 listopada 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miodu nie daję i myślę, że jeszcze z rok - przynajmniej tyle nie chcę pakować w nią żadnego cukru poza tym z owoców.

    Musze ją trochę smarować przez ŁZS, który szczególnie przy zębach daje się we znaki. Używam albo biodermy dla atopików - fajny skład, albo bepanthenu sensiderm, jest super!

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 10 listopada 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu daje trochę cyca przed kąpielą żeby właśnie nie marudził na wycierania i ubieraniu i mamy taki rytuał balsamowania z masażem. Masuje mu każda partie ciała zaczynając od paluszków stópek :) kończąc na raczkach. Buzi tez nie lubi smarować :) a jak mam mu umyć buzie po obiedzie to w ogóle masakra
    Ja mojemu daje już to co my jemy czyli dostaje solone z tym ze my bardzo mało solimy i przyprawiamy. Cukru tez już pojadł w torcie bezowym. Dawałam mu tez serki waniliowe homogenizowane i tam tez był cukier. Miodu jeszcze nie dawałam

    Mamusie które dają mleko krowie: jakie kupujecie mleko uht czy świeże ? I ile procent tłuszczu ?

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 10 listopada 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje 3.2% z piatnicy z lodowki. Takie z raczka.
    Franek uwielbia sie kapac i sie balsamowac. Gorzej z ubieraniem, bo by chcial na golasa biegać:)

    relg3e5eqby9gulb.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 11 listopada 2018, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma to gdzieś. Kiedy jeszcze leżała spokojnie, nie siadała i nie pełzała, to lubiła, teraz dorwać ją... masakra, czy kremowanie, czy zmiana pieluchy... A wcale nie jest jakimś wyjątkowo ruchliwym dzieckiem.

    My solimy raczej sporo, plus jemy pikantnie / ostro, dużo różnych przypraw, z pewnością nie są to smaki dla roczniaka :D Jak młoda ma dostać to samo, to wcześniej odkładam, zanim trafi tam wszystko, czego nie chcę i/lub nie mogę jej dać :)

    Dziś miała tort, którego nawet nie spróbowała :P My tort, a ona kukurydziany chrupeczek, hehe :D Ale na tym etapie to można oszukiwać, wszystko jedno jest ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Wichrowe, dokladnie! ;) poki się da ja Oliwce też ograbiczam cukier inny niż z owocow, choć kilka razy zjadła biszkopcik, na roczku też kawałeczki tortu jej dałam symbolicznie. Czasami zje doprawioną zupę "po naszemu", ale jak wiem, że będzie jadła to co my, to raczej ziołami doprawiam, czosnkiem, a soli śladowe ikości. Ogólnie też jestem z tych ostro jedzących, ale mam wrażenie, że trochę po ostrym łapie mnie skurcz w dole brzucha, ie wiem czy dokładnie w macicy ale wolę się wstrzymać przez ciążę. Z Oliwką normalnie żarłam jalapeño i nie miałam takich skurczowych reakcji, a teraz jak się dwukrotnie powrórzylo po ostrym to se myślę - nie dzięki! ;)

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 12 listopada 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też duzzzo doprawiamy (ale na ostro, nie na słono), więc Filip rzadko je z nami.
    Co do cukru to też nie dajemy, jedynie to co w owocach albo domowym cieście - uważam, że taki cukier jest jednak potrzebny i całkowicie nie można go eliminować - bo to też niezdrowe.

    Za to ten skok rozwojowy mnie zadziwia! Codziennie nowe umiejętności, których do tej pory nie było - naśladuje czesanie się, ścieranie kurzu, jeździ autkiem po podłodze, gra na tamburynie i cymbałkach :) no kosmos! Za to przestał doskonalić chodzenie, no ale coś za coś ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w ogóle nie solimy żebyśmy wszyscy mieli to samo na talerzu. Zresztą w pieczywie i tak jest sól.
    Moja też "sama" się uczesze, brzuch pokremuje, wyciagnie sznurek z pozytywki żeby grala. Kurze ścieramy razem i odkurzamy. Kabel wyciągnie sama z odkurzacza i końcówki żeby zmienić chociaż nie ma potrzeby. Potrafi juz wykonac ruch jakby zamiatala podłogę.Wcześniej pranie jak wieszalam to z miednicy wyrzucala A teraz podaje. Wszystko łapie od razu, dwa razy nie trzeba pokazywać. To się pochwalilam. Tylko buzi nie chce dawać .

    Alma84 lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia miałaś racje to jest trzydniówka. Wczoraj już lepiej z gorączka a dzisiejsza noc przespał cała bez żadnej pobudki a rano był głodny na maxa! Dwa cyce zjadł i szczęśliwy rzeczywiście obsypali go czerwonymi drobnymi kropeczkami. Z tym ze dalej nie chce jeść tylko cyc od 3 dni... ale myśle ze to sprawka zębów bo na razie Bartek ma dwa przebite.

    Co do jedzenia to my gotujemy raczej jałowe jedzenie bo mój mąż ma refluks i nie może przyprawiać. Zaczęliśmy tak jeść już 7 lat temu a jak urodziła się córka to jadła to co my. My ogólnie nie jemy w ogóle słodyczy tyle co od święta ( Bartek zjadł może 3 cm kawałek bezy) No bo refluks... następne ciasto pewnie zjemy na Boże Narodzenie ;) ale powiem Wam ze nie mam w ogóle ochoty na słodkie.

    Pani Mol a wyniotujesz? Bo ja pamietam ze w tych tygodniach to z ubikacja się nie rozstawałam

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Katalonia! Brawo dla Małej!
    U nas buziaki "lecą" już od pół roku chyba, serio zaczęło się w czerwcu od całowania psa :D na dzień dobry zawsze mamy po buziaku, albo jak skończymy kąpiel to mnie całuje po całej twarzy hahaha.
    Wczoraj tak poważnie na mnie spojrzał, położył mi ręce na policzkach i dał buziaki w czoło :D
    Jak się leży na podłodze to od razu calowanko. Psa całuje po mordzie i po brzuchu :O
    No z tym całowaniem to mamy śmiesznie ;)

    Alma84, Katalonia lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 12 listopada 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A paznokcie jak obcinacie? nadal na spiocha? Ja probowalam jej wytlumaczyc ale chce nożyczki i już, więc nadal jak śpi.
    A kiedyś widziałam jak mama przed sklepem(!) czekając na kogoś wyjela nożyczki i blizniakom (siedzacym) w wózku robiła pedicure. Dzieci nie spały. No w szoku bylam

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
‹‹ 1199 1200 1201 1202 1203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ