X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 11 października 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dziś pierwsze zajęcia w szkole rodzenia więc z warsztatów się wypisałam ;/

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • magic1 Autorytet
    Postów: 265 333

    Wysłany: 11 października 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję córci Hewa, napisz co i jak :-) ja dzis mam wizyte, zobaczymy na jakim etapie jest moja szyjka

    hewa81 lubi tę wiadomość

    4c3tugpjetqoi3k1.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2461

    Wysłany: 11 października 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa gratuluje!

    hewa81 lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewcia gratulacje ogromne!!!!! Tylko trochę mnie zmartwiło to nocne cc. Mam nadzieję, że wszystko dobrze z Wami. Buziaki dla Was!

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 11 października 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam.dzisiaj szkole rodzenia wiec.Nie bedzie mnie na warsztatch

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 11 października 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest ze szkołami rodzenia? Widzę, że chodzicie.
    Jak Wasze wrażenia, kiedy trzeba się zapisać i czy są za darmo?

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 11 października 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę chodziła do płatnej prowadzonej przez położne z moje szpitala.

    start lipiec 2013
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 11 października 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Jaczewskiego mam dziś pierwsze zajęcia - szkoła płatna, ale ja chciałabym tam rodzić więc myślę że warto. Więcej będę w stanie powiedzieć po kilku zajęciach :)

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 11 października 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czekam na relacje ;)
    Ile płaci się za szkołę?

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • Anjouek Autorytet
    Postów: 298 212

    Wysłany: 11 października 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a kiedy trzeba sie interesowac tematem wyboru szkoly? w ktorym tygodniu jakos?

    Hewa gratuluje!!!!

    hewa81 lubi tę wiadomość

    cXUFp2.png

    461775lyax060s2m.gif
  • magic1 Autorytet
    Postów: 265 333

    Wysłany: 11 października 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bezpłatne szkoły rodzenia są po 21 tc, ale można się wcześniej zapisac, ja chodziłam to Twoja Położna na ul. Kiepury.

    4c3tugpjetqoi3k1.png
  • milagro Autorytet
    Postów: 537 515

    Wysłany: 11 października 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie w Lublinie ale tez już jestem zapisana do przyszpitalnej, bezpłatnej szkoły rodzenia. Jakiś miesiąc temu się zapisałam ale zajęcia będą dopiero w styczniu ;)

    Tosiu czekamy na Ciebie :)
    hchys65g0858ajku.png
    30 tc - 1430g 34tc- 2182g
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 11 października 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa gratuluje!!!! Duzo sił dla Ciebie i zdrówka dla Majeczki
    a ja sie dzis wkurzylam, do gina chodze pryw wiec wszystkie badania oplacam sama, a ze w tym mc mamy kiepsko z kasa to poszlam do rodzinnej po skierowanie na morf i mocz, mowie jej ze jestem w ciazy i chce skierowanie bo do tej pory robilam badania pryw a na nfz to raz w roku w ramach profilaktyki to mi sie zlecnenie na morf nalezy a ta mi na to ze w kolorowej prasie to chyba wyczytalam, no zesz k** a zalecenia who to ona zna, najlepiej sie nie badac a jak czlowiek zachoruje to i tak niech czeka miesiacami do lekarza, powiedzialam jej co mysle na ten temat i dała z wielka łaska tylko dlatego ze dawno nie robilam badan na ofz, wypisuje sie z tej przychodni bo tam wieczne problemy i babki ciagle naburmuszone

    a szkole rodzenia ja mialam od 28tyg, ale prywatnie, byla u nas jedna para pod koniec ciazy to musieli po kilku grupach skakac zeby zdazyc a i nie mogla wszystkich cw robic zeby porodu nie przyspieszyc takze lepiej wczesniej zaczac

    hewa81 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 11 października 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do szkoły rodzenia na nfz chyba trzeba się zapisać przed 21 tyg, a zajęcia mogą zacząć się później.
    Na warsztatach było super, jeszcze lepiej niż w piątek :)

    start lipiec 2013
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 12 października 2016, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :). My dopiero od 4.10 w domu, aklimatyzjemy się powoli. Niestety nie dam rady was nadrobić, samego posta pisałam na kilka razy. Mała w ciągu dnia prawie nie śpi, ciągle płacze, albo wisi na cycku, ale i tak jest kochana i słodziutka :). Uczymy się ciągle siebie .Wypis nam opóźniła kolejna afera, tym razem pochrzanili coś z wynikiem na toxoplazmoze małej, ja jej wcale nie przechodziłam, u niej wyszedł jakiś dodatni wynik i mi wmawiali że ma wrodzoną toxoplazmoze nabytą w ciąży.. z 3 dzieci taka akcje odwalili straszne awantury o to były i rozmowy z ordynatorem.. szkoda gadać. Jeszcze pediatra sobie wymyśliła, że nasze dziecko ma główkę na 5 centylu (a gdzie nie sprawdzić to na 40 którymś) i milion razy robiła małej usg główki... co do mnie to na wypisie ze szpitala dopiero dostałam wyniki moich badań i mam tam odnotowane stężenie białka w moczu 1000, gdzie przy ponad 60 jest stan przedrzucawkowy a przy 2000 jest silny stan przedrzucawkowy zagrażający życiu...plus mega obrzęki i nadciśnienie, cesarka powinna odbyć się wcześniej. Na wypisie moim mam poród w 37 tygodniu ciąży, a na wypisie małej jest poród w 40 tygodniu ciąży.. a CC było w 39 tyg.

    Co do porodu to 28.09 na obchodzie Kwaśniewska kazała przyjść na badanie na fotelu, podczas badania stwierdziła, że "szyjka gotowa do porodu , rozwarcie na 2 palce, kwalifikujemy pacjentkę do cięcia ze względu na astmę " (dzień wcześniej katowałam ich że leki mi się skończyły i się duszę, a w ten sam dzień mnie przyduszało przy lekkich skurczach). I tak na szybko wszystko, za godzinę byłam na sali przygotowywana do cięcia, cewnik mi zakładali bez znieczulenia (lidokainą miejscowo chyba posmarowali, studentka położnictwa mi zakładała) w tym samym czasie miałam wywiad z anestezjologiem ,zrobiła mi wkłucie, nakryli kurtyna i zaczęli ciąć, w tym momencie zaczęłam im odpływać podali mi na szybko epinefryne, pomogło za to zaczęło mnie masakrycznie dusić, podali jakieś kolejne leki i usłyszałam pierwszy krzyk małej i już nic się nie liczyło od tego momentu , słuchałam tylko jak ją badają :). Przystawili mi ja do twarzy na minutę i zawieźli tacie. I od tego momentu znowu było gorzej, zaczęli mnie czyścić i zszywać, dostałam jakiegoś krwotoku -słyszałam jak pielęgniarka mówi "o Boże " i poczułam jak krew się leje po mojej ręce która była przy ciele. Szyli mnie 40 minut mi się już lepiej oddychało. No i przyszedł moment przełożenia na szpitalne łóżko i jak mnie przechylili na bok tak dostałam ataku astmy, podali tlen i zaraz wywieźli na korytarz, na 5 min mała przystawili do piersi, a potem mnie zabrali na patologie ciąży bo na położnictwie miejsce było tylko na korytarzu a mnie trzeba było podłączyć do tlenu. Na patologii po jakiś 3 H puściło znieczulenie i męczyłam sie do nocy ze skurczami macicy po oxytocynie i epinefrynie. Po 12 H pionizacja i znowu atak astmy, wstałam na drugi dzień dopiero, łatwo nie było bo i dusiło i bolało jak cholera, ale mała była na górze na noworodkach więc trzeba było się zmobilizować, po 2 dniach dopiero mnie wzięli na położnictwo i już byłam cały czas z małą. A w dzień wypisu przyszedł do mnie Swatowski i miał taki tupet że gadał jak to "popchnął" moją sprawę i gadał z szefową... a wiem że to inny lekarz o mnie walczył... przez 3 tygodnie przygód na Staszica miałam całe mnóstwo, a i u innych widziałam wiele także miłe położne, ale pobytu i porodu tam stanowczo nie polecam... i odradzam dr Swatowskiego..


    VIOWIECZKA HEWCIA gratulacje :)
    Witam też nowe oczekujące :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola to co opisujesz to jak jakiś koszmar.
    Na szczęście już za Wami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia wielkie gratulacje :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 października 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola przeszłaś bardzo wiele nieprzyjemnych chwil w szpitalu. Dobrze że po tych męczarniach otrzymałaś długo wyczekiwaną nagrodę:) Rośnijcie zdrowo i poznawajcie się Dziewczynki:)

    Mona gratuluję ciąży.

    Mona_M lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 12 października 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mnie naszła myśl, wybierajcie sobie jakieś fajne położne ze szkół rodzenia na patronaż po porodzie, ja mam położną z przychodni osiedlowej i jakaś dziwna jest, 2h u mnie ostatnio siedziała i gadała pierdoły i się nasłuchałam o jej synu bo mieszkają na tym samym osiedlu i jest w moim wieku .. żadnych rzeczowych informacji :P.

    961lupjyvic92ect.png
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ