X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Chołubkiem to ja nie mam dobrych doświadczeń. Właśnie u niego byłam na pierwszym usg z serduszkiem. Z wejściem i zdjęciem majtów, wypisaniem i wyjściem, nie przesadzam trwało mniej niż 5 minut! Samo usg chwilka dosłownie, nie dziwne, że nie zauważył krwiaka.

    Drugi raz w ciąży dopadł mnie ogromny ból głowy nawet nie daje rady paczki wypakować, a taka radocha była.

    Jatoszka też bym już odpuściła tego Bakalczuka, po co Ci mieszać jak nie on Cię ma prowadzić.

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kawola wrote:
    Monia, a ten Twój doktor na urlopie?
    tak, dzwoniłam 2 razy i nie odbiera. Jakiś dziwny spokój mnie ogarnął i jednocześni poczucie, że choć to się dzieje we mnie, to jednak poza mną... Odpuszczam. Luteina nie może zaszkodzić, chyba? Mąż zamówił mi detektor w zamian za to, że nie pójdę na usg wcześniej niż do Kondrackiej. Planuję wytrzymać :) Póki nie ma plamień to nie ma co panikować.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janoszka ale powiem Ci.jedno ja uwazam ze za wczesnie poszlas. Ja poszlam dopieto w 8 tyg bo uwazam ze wczesniej nie ma sensu.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Piękne Panie!

    Ale od rana naskrobalyscie heheh, zostawić Was pół dnia i ledwo można nadążyć.

    KAWOLA, mam nadzieje, ze ten podbarwiony śluz tylko Cię nastraszyl i był jednorazowy. Ja jestem chyba z 3 tyg przed Tobą, ale moja maleńka też ma dni prawie całkowicie leniwe. Może faktycznie zmieniła położenie. Wszystko będzie dobrze <3 Daj znać jutro jak tam po usg.

    MAGDZIA, KAROLA - Jak ja Wam zazdroszczę tych paczuszek, żeby tak ktoś za mnie wybrał, kupił, i takie tam, to byłabym wdzięczna. Jak ja nie lubię robić zakupów :(

    JATOSZKA, dziewczyny mają rację, nie musisz tak usilnie trzymać się Pana dr B. Jest tak wielu którym można zaufać i powierzyć sie na te kolejne 8 m-cy.

    MONIA, super, ze się uspokoiło. Ale co przeżyłaś .... Wielka szkoda, ze ten piękny czas ciąży, jest taki stresujacy, szczególnie na początku i dla ciężarnych po przejściach :( Sama dobrze pamiętam, jak przed każdą wizyta w wc "srałam w gacie" (sory za określenie) czy aby na pewno nic nie będzie na wkładce.
    Trzymaj się Monia <3

    Jeśli chodzi o zzo to nie robią jeśli miało się problemy z kręgosłupem w przeszłości, jakieś urazy, dyskopatia. Właśnie ja miałam z tym problem i wiem, ze nie będę mogła z tego skorzystać nawet gdybym chciała, poza tym w moim przypadku ew cc tylko w pełniej narkozie, nad czym ubolewam bardzo. Ale z drugiej strony też wiele czytałam, ze po zzo często potem właśnie kręgosłup dość mocno boli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 14:07

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • magic1 Autorytet
    Postów: 265 333

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć wszystkim :-)
    widzę, że u niektórych zakupy pełną parą, ja dziś zamówiłam łóżeczko :-) też się zastanawiam nad tym laktatorem, chyba kupię w następnym miesiącu co by sie nie martwić

    4c3tugpjetqoi3k1.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIA ja luteine brałam do 25tc, 2x100, a Wiem, ze biorą i dłużej, także na pewno Ci nie zaszkodzi. I dobre masz podejście. Póki nie plamisz, krwawisz, to nie ma się co przejmować bo stres na maluszka też źle wpływa.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magic1 wrote:
    cześć wszystkim :-)
    widzę, że u niektórych zakupy pełną parą, ja dziś zamówiłam łóżeczko :-) też się zastanawiam nad tym laktatorem, chyba kupię w następnym miesiącu co by sie nie martwić
    Jakie łóżeczko wybraliście? koleżanka sugeruje żeby nie kupować drewnianego tylko turystyczne, ale jakoś nie jestem przekonana.

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka_46 wrote:
    Janoszka ale powiem Ci.jedno ja uwazam ze za wczesnie poszlas. Ja poszlam dopieto w 8 tyg bo uwazam ze wczesniej nie ma sensu.
    To wszystko zależy jakie kto miał przejścia. ja w pierwszej ciąży miałam wizytę już w 4 t+2, ale do lekarza pojechałam zaraz po pozytywnej becie, równo w 3tyg ( wtedy miałam bardzo wczesnie owu i wcześnie zrobiłam betę). W 3 tyg mnie odesłał, bo wiadomo..., ale w 4 już miałam usg. Nie byłam cierpliwa. Do tego mój doktor wylicza leki od wizyty do wizyty, a w czasie stymulacji tylko na jeden cykl więc siłą rzeczy gdzieś trzeba pójść.

    start lipiec 2013
  • magic1 Autorytet
    Postów: 265 333

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Jakie łóżeczko wybraliście? koleżanka sugeruje żeby nie kupować drewnianego tylko turystyczne, ale jakoś nie jestem przekonana.
    kupiłam drewniane z funkcją tapczanika, a z turystycznego dziecko samo już nie wyjdzie

    4c3tugpjetqoi3k1.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magic1 wrote:
    kupiłam drewniane z funkcją tapczanika, a z turystycznego dziecko samo już nie wyjdzie
    Ciekawe :) wstawisz linka? bo ja zielona w takich tematach jestem, chętnie obejrzę i poczekam na Twoja opinię o funkcjonalności

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    MONIA ja luteine brałam do 25tc, 2x100, a Wiem, ze biorą i dłużej, także na pewno Ci nie zaszkodzi. I dobre masz podejście. Póki nie plamisz, krwawisz, to nie ma się co przejmować bo stres na maluszka też źle wpływa.
    a ja biorę Duphaston 2x1 i luteinę 2x2 :/

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia nawet chciałam Ci dyskretnie podpowiedzieć ten detektor. Dla mnie to był zbędny gadżet, ale pewnie gdybym była po Twoich przejściach też bym kupiła dla spokoju, no i przyjemności. Tylko pamiętaj, że często nie tak łatwo serduszko złapać i żebyś tym się dodatkowo nie stresowała. Czasami schodzi się z tym.
    A usg masz w nast piatek tak?

    Hewcia dla mnie zakupy ciążowe to rozkoszna przyjemność, aż szkoda mi, że prawie wszystko za mną. A jak nie lubisz tak bardzo to masz ode mnie gotowca;);)

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • magic1 Autorytet
    Postów: 265 333

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Ciekawe :) wstawisz linka? bo ja zielona w takich tematach jestem, chętnie obejrzę i poczekam na Twoja opinię o funkcjonalności
    oto link :-)
    http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-ola-2-materac-posciel-15el-i5947760730.html

    4c3tugpjetqoi3k1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 turystyczne łóżeczko tak, ale dla starszego maluszka. Moim zdaniem dla takiego bąbelka normalne, musi mieć dobry materac, a w turystycznych są no nie takie. Regulacja wysokości, no i mega ważne wentylacja! Nie wyobrażam sobie kompletnie noworodka w łóżeczku turystycznym.

  • magic1 Autorytet
    Postów: 265 333

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla, mówisz że wszystko już masz? a jaki śpiworek do wózka kupiliście? bo to też taki większy wydatek, zeby był na całą zimę...

    4c3tugpjetqoi3k1.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to w ogóle turystyczne nie wchodzi w grę, ze względu na problemy z kręgosłupem. Drewniane mają regulowaną podstawę. Ale MAGDZIA dobrze pisze, na początek musi być tez dobry materac, a te turystyczne maja chyba za miękkie.

    MONIA, to sporo masz tych podtrzymywaczy, ale na pewno Ci nie zaszkodzą, a jeśli taka masz ilość zaleconą to tak musi być. Jeśli chodzi o detektor, to faktycznie fajna sprawa, ale tak jak MAGDZIA pisze, znalezienie tętna może troche potrwać. Ja ostatnio jak byłam u położonej (coś półtorej tyg temu) to też dość długo szukała, mimo ze był to już 26tc a dzieciątko ważyło pewnie z 1 kg.

    MAGDZIA dzięki jeszcze raz za tą listę <3

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 ja mam podobny zestaw biore duphaston 2x1 i lutke 1x1, z duphastoniu schodze stopniowo i do 32tc mam brać sama luteine

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic nie kupuję śpiworka do wózka. Mam kolekcję różnych kocyków. Chyba do wózka przeznaczę minky. Jeśli uznam, że śpiworek do wózka się przyda to dokupię. A rodzę we wrześniu, więc kocyk wystarczy.

    Natomiast kupuję śpiworek do łóżeczka - to ostatnia przyjemność, którą sobie zostawiłam na deser. Oczywiście !mam wybrany razem z rożkiem, ale muszę sobie porcjować przyjemność, bo wszystko inne już mam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja nic nie brałam, ale wiem,że u mnie na wrześniowym wątku są dziewczyny, które do tej pory biorą. Nic więcej nie wiem, ale to z zalecenialakarzy.

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ