X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja spadam, i tak dziś rekord pobilam bo jest już po 23, a ja jeszcze nie śpiocham :) ostatnio to ledwo 21 wybiła a mnie sie iuz oczy zamykaly.
    Także kolorowych snów i do jutra :)

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak rozmyslam poki co...nie chce sie faszerowac niepotrzebnie ale z drugiej strony jedno poronienie mi wystarczy i jesli jest cos co moze mi pomoc urodzic zdrowe dziecko to bede to lykala albo wstrzykiwala to sobie byleby tylko bylo juz dobrze... Moja kolezanka miala clexane ale kurde troche kasy miesiecznie to kosztuje...choc z drugiej strony jesli ma pomoc... A zreszta bede sie martwic jak juz bede mogla sie starac i tak najpierw musze do endokrynologa po leki... Ps. Ciekawostka jak mam pojsc z wynikami do dr Niewiedziola-endokrynolog. Dal mi skierowanie na tsh itd a teraz do konca roku nie ma juz zapisow do niego...oczywiscie zostaje wizyta prywatna tak?

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WEDMOCZKA przyjmuje w luxmedzie, trzeba szybko łapać wizytę w czwartek po 21, bo szybko się rozchodzą. Ta lekarka jest tez toksykologiem więc bardzo patrzy na leki które daje i które przyjmujesz poza schorzeniami kardiologicznymi, u mnie bardzo patrzyła pod względem dziecka i zwracała uwagę na tarczycę itd.

    MAGDZIULLA no póki co nic nie kombinuje, czekam może przejdzie, może to taki czas ciąży właśnie :), co do zmierzenia na usg to spytałam przy okazji, a nóż by zmierzył, w sumie co to za filozofia zmierzyć odległość przy kościach :P. Kappahl jest w olimpie, w tej średnio nowej części co stradivarius sephora itp, ja właśnie też nie mogłam tych z hm, zresztą większość na jedno kopyto we wszystkich sklepach i jakoś mi w nich nie wygodnie i tak stercza do przodu, te z kappahla są inaczej zbudowane :)


    Co do pakietów to czasem firmy się nie zgadzają, u mojego M tak było, a pół firmy chciało... No ale można sobie wykupić indywidualny pakiet, jak ja szukałam to najkorzystniej było w signal iduna czy jakoś tak, ale to jeszcze w tamtym roku.

    HEWA chyba tak naprawdę w żadnym szpitalu nie ma kangurowania tatusia po cc, chyba że ktoś ma lepsze info :/ no albo się komuś trafi naprawdę miły i ludzki zespół na dyżurze :). W sumie to że coś piszą na stronie gdzierodzić to wiadomo, że czasem można sobie między bajki włożyć :P

    MIKKA ja brałam acard od 16 tygodnia, zgodnie z zaleceniem polskiego towarzystwa ginekologicznego dla osób z nadciśnieniem i w ciąży, a czy lekarz przepisze to już od niego tylko zależy.

    W ogóle co do acardu to mogę trochę powiedzieć po moich ostatnich przebojach. Nie zaleca się stosowania acardu do drugiego trymestru(razem z dr Swatowskim przeszperaliśmy artykuły naukowe i badania), lepiej clexane, acard ma w sobie kwas acetylosalicylowy który po pierwsze może uczulać po drugie może się przyczyniać do poronienia - wbrew pozorom -clexan ma w sobie inna substancję czynną która działa w zupełnie inny sposób. Kolejna rzecz to osoby z astma, nie powinny acardu/ kwasu acetylosalicylowego przyjmować, jestem na to najlepszym przykładem, wywoływało to u mnie masakryczne duszności nocne (acard brałam zresztą na noc), w szpitalu odstawili mi to i duszności zniknęły po dobie.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIKKA a no właśnie z nfztem taki problem, nic tylko prywatnie chodzić. Ostatnio koleżanka chciała się zapisać chyba na echo serca dzidziusia w ciąży czy przepływy, nie paamiętam to jej krzyknęli termin po porodzie :P.
    Czasem lepiej zapobiegawczo brać więcej leków niż żeby czegoś zabrakło, ale to też trzeba z głową żeby w druga stronę nie poszło.

    961lupjyvic92ect.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 02:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja byłam w poniedziałek na wizycie u dr Rutkowskiego.. Maleństwo robi fikołki i ciężko go było zmierzyć. Ma niecałe 3 cm (dość mało jak na ten tydzień chyba) od główki do pupy. Wszystkie paluszki policzyłam :) Nadal jest jeszcze pęcherzyk żółtkowy czy jak to się tam nazywa. Serduszko pulsuje, ale lekarz nie pozwolił słuchać bo za wcześnie. Trafiłam tym razem w dobre ręce. Nigdy nie sądziłam, że ciąże będzie prowadził mi mężczyzna, ale jestem mega zadowolona. Mam bardzo opiekuńczego i dobrego lekarza. Spokój od niego bije i mądrość a do tego jest dowcipny. Zero stresu, gęba mi się cieszyła całą wizytę. Z emocji zorientowałam się po wyjściu z gabinetu, że znów nie dostałam wydruku USG... czy o to trzeba jakoś prosić specjalnie? W każdym razie polecam dr Rutkowskiego, zrobił na mnie mega pozytywne wrażenie. Na USG prenatalne zostałam wysłana przez Rutkowskiego do dr Błażukiewicza z tego względu ze dysponuje ponoć wysokiej klasy sprzętem. Wizyta na szczęście dopiero 26 sierpnia... Trochę odpocznę o tych wizyt.

    Byłam z mamą na tej wizycie bo bardzo chciała... i normalnie taki cyrk zrobiła, że mi było głupio. Jak zobaczyła Maleństwo to w pisk "jeju jeju jakie urocze, patrz patrz jakie paluszki! Jak się rusza, mój wnunio!"... bardziej przeżywała ode mnie i musiałam ją uspokajać :D Moja mama sama jest lekarzem i się tego po niej nie spodziewałam :P Sama urodziła 3 dzieci.. ostatnie 21 lat temu.. i nie miała nigdy robionego USG... płci nie znała do porodu.. czujecie to? Mówi, że właśnie dlatego się nie przejmowała żadną ciążą :P

    Jeszcze takie mam pytanie trochę śmieszne, ale może to z czegoś wynika i ma głębszy sens a ja nie wiem i strasznie mnie to zaintrygowało. Dlaczego piszecie na Kraśnickich a nie na Kraśnickiej? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 03:02

    hewa81 lubi tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    U mnie w nocy sukces, tylko raz wstawiłam na siku :) No ale za to nie pospałam :( Zasnełam gdzieś grubo po północy i już przed piątą sie zbudziłam ... Ale cóż ... takie życie.

    Co do acardu/aspiryny. Potwierdzam to co KAWOLA napisała - mój dr też mówił ze stosuje się go dopiero od II trym, dlatego na I szy dostałam clexane.

    KAWOLA, i ja pewnie przy okazji skorzystam i wstapie do Koppahla zobaczyć te staniki, także i ja dziękuję za namiary :)
    O widzisz, a mnie sie pytali czemu zapisałam się na echo prywatnie, a nie próbowałam na NFZ, to mam odpowiedz ... Normalnie porażka z tymi kolejkami, czasami brak słów i nóż się otwiera na takie sytuacje :(
    Życzę Ci, żeby to spojenie Ci odpusciło. Mnie ponad 3 tyg męczyło cos a'la rwa kulszowa, ale pdpukac od niedzieli mam spokój, maleńka stwierdziła, ze ulży mamie i przestała naciskać na nerw :)

    ANNA.E, super, ze usg poszło pomyślnie i malenstwu bije serduszko :) A dr? Najważniejsze że Ty jesteś zadowolona i masz do niego zaufanie bo to podstawa. Moja mama pewnie zareagowała by podobnie podczas badania :) Jak oglądała nagranie z 3d/4d do paszcza uśmiechała jej się od ucha do ucha, ze takie cudo widzi :) bo przecież chyba żadna z naszych mam nie miała możliwości podejrzeć malucha jeszcze w brzuchu ...

    Spokojnego dnia życzę Dziewczętom :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 06:00

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z wami z samego rana , powtorzyłam test @ dalej nie ma i raczej przez najbliższe 9 miesięcy no prawie nie będzie jej;).

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/60326114d99e.jpg

    A kochane napiszcie mi w jakim szpitalu przyjmuje Pan gin Andrzej Wróbel?.

    hewa81, Kasiula09 lubią tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:)

    AnnaE gratuluję pomyślnego przebiegu usg. Oby tak dalej.

    Mój prof. P też coś tak mówił że do testu acard a jak test pozytywny to acard zamienia się na heparynę:) tyle że u mnie nie zdecydował się na tego typu wspomaganie.

    Szczęśliwa dzisiaj kreseczka wyraźniejsza. Z takim testem beta ok 130;)

    Miłego dnia wszystkim życzę i trzymam kciuki za wszystkie potrzebujące duszyczki:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 06:59

    Szczęśliwa Mamusia, hewa81 lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomalwa wrote:
    Właśnie byłam dzisiaj na wizycie i zapomniałam zapytać a przez telefon nie chce się o to pytać więc przepadlo :-/. Chodzę do dr Dymanowskiej-Dyjak (jestem zadowolona z pani dr jbc). Kurcze do Lbn mam 30 km i trochę mi nie pasuje jechać specjalnie żeby się zapisać. Będę ich bombardowac telefonami w takim razie może się uda a jeśli nie to jak się wykupuje ten pakiet normalnie przez internet?
    Tomalowa robila mi wczoraj USG super babka!

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SZCZESLIWA, znajdź jakoś wolna chwilkę i leć na betę. Faktycznie kreska wyrazniejsza, ale tylko beta tak naprawdę na tym etapie potwierdzi. Nawet w piątek jak pójdziesz na wizytę, to nie jestem pewna czy dr będzie w stanie coś zobaczyć.
    Z całego serducha Ci życzę, żebyś nie dostała @ przez najbliższe 9 m-cy i zaciskam kciuki <3

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 Spróbuję jutro rano zrobić , to na Piątek będą wyniki , dziś to już się nie wyrobię jedziemy po 7.30 auto zatankować i ruszamy w drogę , to jutro postaram się pójść :) .

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super, z wynikami pójdziesz do dra.
    A to dzisiaj macie pogrzeb? Kurczę przykro mi, ze taka tragedia, smutek i żal z powodu straty bliskiej osoby, przeplata się z kolei z możliwością takiego szczęścia. Ale takie jest życie. ...
    Dużo siły <3

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 Tak kochana dzisiaj , o 11 jest pogrzeb mojego wujka potem pojedziemy po dzieci do babci mojej i na obiad tzw stypa.

  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ale dziewczyny produkujecie. viowieczka to czekam na relacje z tych zajęć w szkole rodzenia. Mi położna zaproponowała ten późniejszy trrmin żebyśmy mieli wszystko na biezaco. Co do cc na jaczewskiego to tatus stoi pod drzwiami sali i wywoza dzidzie, pokazują i potem wyjezdza msma i zabieraja ich na poloznictwo. Sala do ciec cesarskich jest na patologii ciazy obok sali gdzie lezalam więc moglam poobserwowac. Ja wczoraj padlam o 21 spac a tu tyle produkujecie.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, spokojnego dnia :)

    Szczęśliwa jeśli się nie mylę dr Andrzej Wróbel pracuje na Jaczewskiego.

    Lady mi też położna na początku proponowała ten drugi termin, ale ja mam termin na początek listopada, więc raczej nie ukończyłabym tego kursu, no chyba, że Julci nie będzie się śpieszyć z przyjściem na ten świat :P.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak u nas na koniec listopada i tex mam nadzieję ze zdążę skonczyc

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienawidzę mojej wagi, chyba mi spadnie z balkonu niedługo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 08:31

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Magdziulla nie waż się w domu, po co? Może ta u lekarza inaczej pokaże? Poza tym startowałaś praktycznie z niedowagą :) To cycory tyle ważą :) Mała wypije i będzie luz
    Ania zawsze miałam problem z nazewnictwem Kraśnickiej, chyba przez to, że obok są aleje Racławickie w liczbie mnogiej, to i Kraśnicką nieraz tak nazywam :)
    Wedmoczka czy wdało Ci się załatwić wypis tak jak chciałaś? Zgłaszałaś do ubezpieczyciela? uznali?
    Mikka, tak jak wcześniej pisałam, od dodatnich ANA2 biorę acard, cały czas i doktorek nawet nie wspomniał o zmianie... nie wiem... już nawet nie chcę o tym mysleć. Migotka też bierze więc mam nadzieję, że nie zaszkodzi

    Magdziulla lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Szczęśliwa piękny test. Kreska jeszcze jasna ale jest.

    Kraśnickie bo to aleje a nie ulica ;)
    Dobrze piszę?
    Fajnie się Was dziewczyny czyta. O miło mi jest tu być. Ale....
    Chyba przyjdę do Was jak już będę miała po co.
    Tak sobie dziś pomyślałam że jak się nie uda to depresja murowana :)
    Im więcej jestem na of tym gorzej znoszę porażki.... a jak mały nie koniecznie duży odwyk to jakoś idzie znieść negatywa.
    Także wszystkim dużo dobrego i samych cudownych wizyt życzę :)
    Wracam po pozytywnej becie.
    Trzymajcie kciuki.
    Buziaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 08:55

    hewa81 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila nie uciekaj, ale jeśli czujesz, że tak będzie lepiej to zajrzyj nieraz w wiadomości prywatne. Będę pisać :)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ