X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :) a co u Ciebie? Jak nastrój? Lepiej dzisiaj?

    start lipiec 2013
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj lepiej ... na szczęście. Chociaż i tak płaczliwa jestem... mój M teraz w Chorwacji na 10 dni ze studentami ( jest kierowcą ) i sobie już wkręcam jakieś głupoty... chociaż nigdy nie miałam powodów do zazdrości.
    Dzisiaj rozpoczął się u mnie II trymestr... :) ale nudności te moje popołudniowe nadal mam... może ciut lżejsze ale mam.

    Brzuszek w ciągu ostatnieg tyg sporo urósł ... zaraz zrobie fote i Wam wstawię :)

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewcia jeśli z szyjką będzie źle nałożą Ci pessar. Z tym donosisz a nawet jeszcze przenosisz. To zależy jak bardzo Ci się skraca. Bo ona w pewnym momencie może zacząć się skracać, ważne żeby była zamknięta, no i ten ponad 2,5 cm.
    Mi się skrociła ok 30tc było ok 2,8cm, ale zamknięta szczelnie i ani Kondracka ani Robak nie widzieli nic złego. No już w pewnym momencie zaczyna się skracać do porodu.
    Jeśli będzie źle w szpitalu zakaładają Ci ten pessar i naprawdę jesteś bezpieczna.

    Monia dobrze, że przeszło i oby do jutra. Trzymam kciuki i czekam na info. Też pewnie niedługo do niej się wybiorę, bo Palacz jest fajny, ale nie mierzy tak wszystkiego jak ona, no i szyjki mi nie zmierzył.

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka_46 wrote:
    Dzisiaj lepiej ... na szczęście. Chociaż i tak płaczliwa jestem... mój M teraz w Chorwacji na 10 dni ze studentami ( jest kierowcą ) i sobie już wkręcam jakieś głupoty... chociaż nigdy nie miałam powodów do zazdrości.
    Dzisiaj rozpoczął się u mnie II trymestr... :) ale nudności te moje popołudniowe nadal mam... może ciut lżejsze ale mam.

    Brzuszek w ciągu ostatnieg tyg sporo urósł ... zaraz zrobie fote i Wam wstawię :)
    Pokaż,pokaż bo ja też coś u siebie widzę, a kolezanki wmawiają mi ze widać dopiero w 5tym miesiacu. No ale w drugiej ciąży podobno szybciej widać.

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia nieprawda, jeśli jesteś szczupła może być widać.

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fe1fc1b819433a93med.jpg

    Magdziulla, Szczęśliwa Mamusia, hewa81 lubią tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem gruba i widac i ruchy juz czuje.
    W pierwszej ciązy byłam sporo szczuplejsza i było widać gdzies ok 6 msc. A teraz już widać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2016, 09:26

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka po pierwsze NIE JESTEŚ GRUBA!!! :) a po drugie przy kolejnych ciążach ponoć zawsze widać wcześniej.
    A po trzecie ślicznie brzusio rośnie:)

    Ja mam w Pamiętniku zdjęcia brzucha do 15 tc później porzuciłam projekt, ale możecie porównać:)

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Agatka po pierwsze NIE JESTEŚ GRUBA!!! :) a po drugie przy kolejnych ciążach ponoć zawsze widać wcześniej.
    A po trzecie ślicznie brzusio rośnie:)

    Ja mam w Pamiętniku zdjęcia brzucha do 15 tc później porzuciłam projekt, ale możecie porównać:)
    Dziękuję. Tak tak rośnie. Wczoraj moje dziecko mówi do mojej mamy - babciu patrz jaki już ma mama gruby brzuch bo dzidzia rośnie :)

    Ja tak planuje jeszcze ze 4-5 fot strzelić żeby potem kiedyś porównać sobie wielkość brzucha- bo w I ciąży nie mam zdjęcia z brzuchem ani jednego.

    No i ogólnie schudłam 4 kg i jak na razie nie przybieram... ale i z początkiem II trymestru dolegliwości jak na razie nie przechodzą ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2016, 09:32

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla u Ciebie już bliżej jak dalej - już niedługo Karinka będzie w Twoich ramionach - ja jeszcze tyle muszę czekać :)

    Widziałam te listy szpitalne i 6 lat temu na Staszica to przydały mi się aby pampersy, chusteczki, krem do pupy, ręcznik, majciochy siateczkowe i rzeczy na wyjście. A w moim przypadku niezbędny był laktator którego nie miałam bo 2 nocy miałam nawał ale położne się spisały - nie miały laktatora ale miały wielką strzykawkę której odcięli dzibek i nią mogłam ściągąć pokarm. A jeszcze wkładki laktacyjne... bo mleko leciało jak nie wiem i to po cc.

    Resztę miałam ze szpitala.

    A i jak jak wychodziłam kazałam mężowi kupić ciasto, cukierki, kawę, herbate i zanieśliśmy w podziękowaniu - tak żeby dla wszytskich było podzielne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2016, 09:37

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Agatka ciąży juz nie da się ukryć :)

    Jadę do szpitala, krwi jest dużo, przemokło przez wkładkę, brzuch boli jak na @.

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatko_46 Jesteś piękna słońce i nie jesteś wcale gruba , masz piękna figurę i śliczny brzuszek :-D :-D :-D :-D :-D.

    Ja dziewczyny nadal w szoku jestem po wczorajszej becie sama nie dowierzam , rodzinie nic nie mówiłam z resztą w listopadzie się zobaczymy , a się zdziwią będą nieźle zaskoczeni jak zobaczą mnie z brzuszkiem już widzę komentarze moich sióstr o dlaczego nam nic nie powiedziałaś itp , jak sobie poradzicie itp , nasze dziecko nasza sprawa co je to obchodzi niech interesują się swoim życiem .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2016, 09:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia cholerka, oby znowu tylko straszak. Daj znać jak będziesz mogła. Trzymam kciuki!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 Boże kochany dlaczego tak się ch...dzieje , że też takie rzeczy muszą się czepiać , Kochana głęboko wierzę i mam nadzieję że wszystko będzie z wami dobrze :-* kochana daj znać :-* .

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    No Agatka ciąży juz nie da się ukryć :)

    Jadę do szpitala, krwi jest dużo, przemokło przez wkładkę, brzuch boli jak na @.
    Kochana jedz jedz. Trzymam kciuki. To na pewno nic poważnego. Czekamy na wieści. Jesteśmy z TOBĄ!

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Hewcia ostatnio czytałam, że przy samym badaniu zdarzają się pomyłki jeśli chodzi o dl szyjki, poczekaj na usg. Idziesz do ab ovo czy luxmedu?
    Do luxmedu. Mam nadzieje ze zrobi mi usg, chociaż nie ma już miejsc, a ta wizyta to też fuksem bo się miejsce zwolniło.
    Mi kiedyś dr tłumaczył, ze szyjka jest zewnętrzna (dł określana przy badaniu gin) i wewnętrzna (podczas usg). Więc wnioskuję ze te ok 1,5cm to ta część zewnętrzną wiec dojdzie jeszcze część wew - a może tak tylko sobie tłumaczę i pocieszam. Bardziej mnie martwi, ze szyjka zmiękła :(

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia - jedz i dawaj znac. Mybtu trzymamy kciuki.

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIA <3 <3 <3
    Trzymaj się, myślami jesteśmy z Tobą i wspieramy ze wszystkich sił.
    A swoją drogą czemu drogą do macierzyństwa jest taka trudna?

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia mam nadzieję że z dzieckiem będzie wszystko ok i że to taka sytuacja jak ostatnio. Trzymam za was kciuki żeby było dobrze.

    f08af289ff.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    MONIA <3 <3 <3
    Trzymaj się, myślami jesteśmy z Tobą i wspieramy ze wszystkich sił.
    A swoją drogą czemu drogą do macierzyństwa jest taka trudna?

    Staramy się miesiącami, latami a jak już się uda to do końca życia strach o to istnienie.

    f08af289ff.png
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ