X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam krwiaka! Szczegóły jak wrócę do domu.

    start lipiec 2013
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Mam krwiaka! Szczegóły jak wrócę do domu.
    Kurde Monia...no to teraz czekam na dalsze info.

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Mam krwiaka! Szczegóły jak wrócę do domu.

    A jednak .... jest przyczyna krwawienia ... Mimo tego czekamy na dobre wieści <3
    Pamiętam że MAGDZIA miała i wszystko dobrze się skończyło, także i u Ciebie będzie ok.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też krwiakonosna od 6tc :-( będziesz musiała dużo wypoczywać. Ja już od dwóch mc w domu na L4 siedzę przez krwiaka...

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy na wieści Monia. Mam nadzieję że nie duży i się wchłonie.

    f08af289ff.png
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem, krwiak nie jest duży i albo się wchłonie albo się opróżni. Wybór Pani doktor to był strzał w dziesiątkę :) Najpierw zrobiła krótki wywiad odnośnie mojej historii położniczej i powiedziałam, że dwa razy było krwawienie, na izbie nie znaleźli przyczyny. Tylko dotknęła mnie usg i zobaczyła krwiaka. Ręce mi opadły! Same rozumiecie...
    No a dzidziuś wzorowy, zdrowy, 3 dni większy, ruchliwy, trudny do zmierzenia. Chyba chłopak :)
    Tomalwa co z Twoim krwiakiem? Zmienia się jego wielkość? Od czego to się robi?

    Szczęśliwa Mamusia, hewa81 lubią tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 A to cholers .. . Oby się wchłonął jak najszybciej , musisz dużo leżeć . Kochana najważniejsze , że z maleństwem wszystko dobrze, masz na prawdę dobrą gin tak teraz trudno znaleźć kogoś zaufanego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 19:51

  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    O widzisz, ja sie niestety nie uparłam przed ciążą, to teraz się męczę z maszynką :(
    Ale po ciąży ... nie ma bata .... muszę kupić i już, tym bardziej, ze ja jestem ciemną brunetką, a dla takich ta lumea jest najlepsza.
    Dzięki za opinię :)
    A powiedz mi jeszcze, odczuć bólowych nie ma prawda?

    Takie całkiem bezbolesne to to nie jest, ale to wszystko zależy od wrażliwości na ból, da się przeżyć, na pewno jest mniej bolesne niż zabiegi laserowe w gabinetach kosmetycznych. Oczywiście najgorzej jest w okolicach bikini. Ja sobie zakupiłam w zeszłym roku jakoś z miesiąc czy dwa po poronieniu, przy czym pieniądze zaczęłam sobie odkładać jakoś wcześniej. Ja teraz też męczę się z maszynką, bo nie zdążyłam pozbyć się wszystkich niechcianych włosków, zresztą zmiany hormonalne w ciąży też zrobiły swoje.

    Monia dobrze, że krwiak nie jest duży. Nie przemęczaj się i odpoczywaj jak najwięcej.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, mimo krwiaka dobre wieści :)
    Dużo odpoczywaj, nie dzwigaj, nie siegaj po coś wysoko, a wszystko będzie dobrze. Tylko jeśli będzie się uwalniał na zewnątrz to nie panikuj, bo gdzieś się podziac musi. Wiadomo, dla Twojego komfortu psychicznego lepiej żeby się wchłonął wewnatrz, ale myślę ze skoro nie jest duży to może krwawienia/plamienia się nie pokażą.
    No a maluszek jest silny i nie daje się. I nie bierz to do siebie, ze to chłopak, moim zdaniem za szybko na takie stwierdzenia, bo zaskoczenie może być olbrzymie. Popatrz na Magdzie, czy Karole - U nich też miały być chopaki :)
    No i cieszę się, ze jesteś zadowolona z doktorki. A swoją drogą, nawet nie wiem co powiedzieć o tych z izby przyjęć, brak słów.....
    Buziole dla Was :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 20:01

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się nawet ciesze z wiadomości o krwiaku, bo brak przyczyny przyciągał czarne myśli. Zmienił mi się termin porodu z 24.02 na 18.02 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 20:04

    start lipiec 2013
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIKA, masz rację, bo wiesz na czym stoisz, a nie tak w zawieszeniu .... może to, może tamto jest przyczyną plamien, albo brak przyczyny .....
    A terminy jeszcze Ci się będą zmieniać. Ja mialam wg OM 28.10, wg USG najpierw 29.10, potem 25.10. a teraz 21.10.
    A może wyjdzie Św Walenty?
    Najważniejsze że maluszek/ka jest zdrowy/a :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 20:12

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia najważniejsze że trafiłaś na kompetentną lekarkę, która znalazła przyczynę. Lekarz powinien budzić zaufanie. To trzeba się oszczędzać i wszystko będzie dobrze. Z każdym dniem maluch jest silniejszy.

    Dziewczyny a ja chyba zaczynam czuć ruchy. Już od kilku dni co prawda rzadko ale czuje takie smyranie od środka jak piórkiem. To to?

    hewa81, Monia85 lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOTEK, może być to, bo początkowo to właśnie takie smyranie się czuje i bulgotki. Ale swoją drogą w 16tc to dość szybko jak dla pierworodki :) Chociaz ja pierwsze takie coś w łonie poczułam niewiele później bo w 18tc, ale było to jednorazowe uczucie. Kolejne dopiero w 20tc.
    Ale fajne uczucie, co. A jak już maleństwo na całego sie rozrusza to dopiero będzie czad :)

    Dotek lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    jestem, krwiak nie jest duży i albo się wchłonie albo się opróżni. Wybór Pani doktor to był strzał w dziesiątkę :) Najpierw zrobiła krótki wywiad odnośnie mojej historii położniczej i powiedziałam, że dwa razy było krwawienie, na izbie nie znaleźli przyczyny. Tylko dotknęła mnie usg i zobaczyła krwiaka. Ręce mi opadły! Same rozumiecie...
    No a dzidziuś wzorowy, zdrowy, 3 dni większy, ruchliwy, trudny do zmierzenia. Chyba chłopak :)
    Tomalwa co z Twoim krwiakiem? Zmienia się jego wielkość? Od czego to się robi?
    Mojego krwiaka też nie wykryli odrazu, dopiero po dwóch tygodniach od krwotoku bo miałam dosłownie potok krwi. Wtedy w 9tc miał ok 3cmx1,5cm, po trzech tygodniach leżenia zmniejszył się do 1,7cmx1cm ale niestety ciągle jest :-/. Moja pani dr każe mi się nim za bardzo nie przejmować ale wiadomo że jakiś tam strach jest. Ja tylko raz miałam taka krwawą przygodę, potem nie miałam już żadnych plamien.
    A od czego robią się te krwiaki to nie wiadomo. Poprostu macica jest bardziej ukrwiona w ciąży i bardziej podatna na tego typu anomalie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 20:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Te wody to wg gina trochę źle zamierzone jest ich więcej, widać to na zdjęciach, ale za 2 tyg znowu usg tym razem u Kondrackiej. Mała jest nisko, ale szyjka trzyma się póki co. Jednak mam się nie zdziwić jeśli za 2 tygodnie coś się zacznie. Och chciałabym.

    Monia spokojnie. Ważne by krwiak nie był duży i się nie powiększał, a jak on w porównaniu do bobasa?
    Ja też miałam, szybko się wchłonął, na następnym usg nie było śladu. Ale ja ani nie krwawiłam, ani nie plamiłam.

    Dotek lubi tę wiadomość

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Ja już po wizycie. Te wody to wg gina trochę źle zamierzone jest ich więcej, widać to na zdjęciach, ale za 2 tyg znowu usg tym razem u Kondrackiej. Mała jest nisko, ale szyjka trzyma się póki co. Jednak mam się nie zdziwić jeśli za 2 tygodnie coś się zacznie. Och chciałabym.

    Monia spokojnie. Ważne by krwiak nie był duży i się nie powiększał, a jak on w porównaniu do bobasa?
    Ja też miałam, szybko się wchłonął, na następnym usg nie było śladu. Ale ja ani nie krwawiłam, ani nie plamiłam.
    Bobas ma 58mm a krwiaka 28×8mm

    start lipiec 2013
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia, faktycznie ty juz na wylocie. Ale ten czas leci :) Kurcze 2 tyg to już tak szybko .....
    A ostatnio przeczytałam, ze im ciąża bardziej zaawansowana tym ilość wód sie zmniejsza bo dzidziuś rośnie. Tak czy siak jak widać błędy w pomiarach sie zdarzają, nie na darmo mówią ze najlepiej jak badanie przeprowadzane jest przez tego smaego lekarza i najlepiej na tym samym sprzęcie, chociaż nie zawsze jest to możliwe .....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 21:16

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze że lekarz miał dobre wieści do przekazania na temat tych wód Magdziulla. Teraz tylko czekać na akcję i będziesz tuliła swoją córcie w ramionach:)

    Hewa może te moje odczucia to powiększająca się macica. Dla mnie to wszystko nowość;) Chciałabym już czuć ruchy żeby się tak nie denerwować stanem mojego lokatora.

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia to dobrze, że mniejszy. Luteinę bierzesz? Wchłonie się, tylko musisz się oszczędzać, nie dźwigać.

    Hewcia tak wody się zmniejszają, ale 6,9 to za mało na mój termin, mam ponad msc jeszcze. Fajnie jakby wyszła trochę wcześniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Dobrze że lekarz miał dobre wieści do przekazania na temat tych wód Magdziulla. Teraz tylko czekać na akcję i będziesz tuliła swoją córcie w ramionach:)

    Hewa może te moje odczucia to powiększająca się macica. Dla mnie to wszystko nowość;) Chciałabym już czuć ruchy żeby się tak nie denerwować stanem mojego lokatora.
    Dotek lada chwila poczujesz, jakieś góra 2 tygodnie może. Zobaczysz!:)

    Dotek lubi tę wiadomość

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ