X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a teraz ja :)
    Dzięki Dziewczyny, ze jesteście, ze możemy się tak wzajemnie powspierac :) <3
    Tak, jestem już po wizycie. Jest w miarę ok. Szyjka się nie zmieniła, także jestem happy, ale oczywiście wyniki krzywej dają wiele do życzenia :(
    Kładę się w czwartek do kliniki na obserwację, dodatkowe badania i konsultacje z diabetologiem.
    Mam nadzieje, ze wyniki mi sie nienpogorsza na tyle, ze będę zmuszona brać insulinę, mam nadzieje ze nawet się poprawią, ale zobaczymy jak to będzie. Nie jestem jakoś bardzo zmartwiona, tylko ja tak bardzo nie lubię spać w nie swoim łóżku heheheh, a jeszcze szpitalne to już w ogole.

    Życzę Wam spokojnego weekendu!

    Dotek lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A muszę Wam powiedzieć, ze mnie poród też przeraża, i im blizej, tym jest coraz gorzej. Ja ogólnie jestem wielką panikarą, ale świadomość, tej całej otoczki związanej z porodem to mnie przyprawia o mdłości. Boję się popękania/nacięcia, bólu i przed i po, ze nie będę umiała przeć, ze potem będę się bała taka kruszynke na ręce wziąć .... I sama nie wiem co lepsze, czy jak się idzie drugi raz do porodu, wiedząc czego się spodziewać, czy po raz pierwszy, kiedy ta wiedza jest właściwe niewiedza. Bo teoria, teoria, a rzeczywistość wiadomo - może być różna. Wiem tylko jedno, trzeba się nastawić pozytywnie i tyle. Nikt za nas nie urodzi.
    Ja wprawdzie dalej nie wiem czy będę miała SN czy CC, ale wiem jedno - wolałabym SN.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2581 1895

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny i chyba tak zrobie narazie bez badan i na luzaka zobaczymy moze akurat sie uda.

    Kamila przykro mi ze test negatywny :-(

    hewa81, Kamilka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Highlander,
    Mam do Ciebie takie pytanie. Jak leżałaś ostatnio na patologii na Jaczewskiego z kamicą, to codziennie Cię badali ginekologiczne? Jak opieka, lekarze, położne? Sale są duże?
    Dzięki :*

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Następnym razem może się uda.
    :)
    Miłego i spokojnego weekendu!!!!

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Lady Highlander,
    Mam do Ciebie takie pytanie. Jak leżałaś ostatnio na patologii na Jaczewskiego z kamicą, to codziennie Cię badali ginekologiczne? Jak opieka, lekarze, położne? Sale są duże?
    Dzięki :*


    Sale są rózne od 2 osobowych po 6 osobową. Ja leżałam na 6 osobowej ale fajne było to że jako jedyne miałyśmy swoją łazienkę :) Dla reszty łazienki są na korytarzu.

    Badanie ginekologiczne miałam raz, przy wypisie przez profesora - podobno zawsze profesor bada przed puszczeniem do domu.

    Ja z opieki byłam bardzo zadowolona - położne wg mnie super, dwoiły się i troiły, aż czasem im współczułam. Rano są dwa obchody, koło 8-8.30 przychodzi lekarz opiekujący się salą i zleca badania, rozmawia, bada itp, a potem koło 9.30 jeszcze raz przychodzi lekarz z profesorem, innymi lekarzami i czasem studentami i tak jakby relacjonuje każdą pacjentkę profesorowi, który ma ostateczne zdanie odnośnie zabiegów/wypisów itp.

    Wg mnie jak na szpital naprawdę ok, w łazienkach i salach standard naprawdę dobry - weź sobie tylko coś do jedzenia bo wiadomo jak z ilością jedzenia w szpitalach - ale jakościowo mi nawet smakowało :D a i przydadzą się kubeczek, talerzyk i swoje sztućce.

    Dla każdej pacjentki jest dostępna kuchnia z lodówką i mikrofalą więc można sobie coś swojego przetrzymać - bardzo to właśnie chwaliły dziewczyny z cukrzycą bo wiadomo że musiały wcinać co 2-3 h więc miały swój prowiant z domu.

    Jakbyś miała jakieś pytania to pisz :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilko Szkoda że się nie udało , ale trzymam kciukasy aby następny miesiąc był owocny :* .

    hewa Kochana każda z nas trochę się boi porodu , ja jak Grzesia rodziłam to miałam 17 lat w domu mi już wody odeszły , wcześniej śluzowy niczym kurek wyleciał , a w karetce miałam już bóle parte , nawet nie wiesz jak ja się bałam , ale sobie poradziłam . Przy Marysi choć wiedziałam czego się spodziewać też miałam 1000 mysli i zmartwień , przy Gabrysi to już poród express sama nie wierzyłam , że tak szybko urodziłam . Życzę Tobie tego , i wszystkim dziewczyną tu na końcówce , aby wasze porody były , tak expresowe jak mój trzeci :) :D.

    hewa81, Magdziulla lubią tę wiadomość

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    A muszę Wam powiedzieć, ze mnie poród też przeraża, i im blizej, tym jest coraz gorzej. Ja ogólnie jestem wielką panikarą, ale świadomość, tej całej otoczki związanej z porodem to mnie przyprawia o mdłości. Boję się popękania/nacięcia, bólu i przed i po, ze nie będę umiała przeć, ze potem będę się bała taka kruszynke na ręce wziąć .... I sama nie wiem co lepsze, czy jak się idzie drugi raz do porodu, wiedząc czego się spodziewać, czy po raz pierwszy, kiedy ta wiedza jest właściwe niewiedza. Bo teoria, teoria, a rzeczywistość wiadomo - może być różna. Wiem tylko jedno, trzeba się nastawić pozytywnie i tyle. Nikt za nas nie urodzi.
    Ja wprawdzie dalej nie wiem czy będę miała SN czy CC, ale wiem jedno - wolałabym SN.
    Sa plusy i minusy zarowno przy pierwszym jak i kolejnym porodzie. Przy pierwszym strach przed nieznanym ale ta niwiedza to w pewbym sensie tez plus. Ja jesli w koncu sie uda bedevrodzila drugi raz i szczerze mowiac chyba bede bardziej sie bala bo juz teraz mam wieksza swiadomosc tego co tam czeka...Tak czy inaczej niektore kobiety straszne rzeczy opowiadaja o porodzie, sama nasluchalam sie tyle ze hej, wiadomo bywa roznie ale to wszystko jest do przejscia, bolalo, z wyczerpania wymiotowalam, ale wyobrazalam sobie ze bedzie gorzej, a mimo wszystko porod wspominam dobrze, a kiedy dostaniecie ten maly cud w raniona to reszta przestaje miec znaczenie. Ja sadzilam ze sobie nie poradze, nie chodzilam do szkoly rodzenia, nie spisalam planu porodu-kompletny zywiol, a poszlo sprawnie, nie mialam naciecia i mialam zalozony tylko jeden malenki szew.Mowie wam strach ma wielkie oczy a przekonacie sie ze nie bedzie tak zle :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2016, 13:26

    hewa81, Kamilka, Magdziulla, Dotek lubią tę wiadomość

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;-) miałam dzisiaj usg. Dzidziulek rozwija się prawidłowo, bardzo brykal i nie dawał się pomierzyc. Krwiak jest już tak malutki że nawet gin nie opisał go na usg - ładnie znika ;-) no i poznaliśmy płeć ;-) Będzie dziewczynka ;-) Z tej okazji mamusia już kupiła jej dwie sukieneczki ;-)

    Kamilka, Monia85, hewa81, Magdziulla, Dotek, Kasiula09, Wedmoczka, mikka, Szczęśliwa Mamusia, Betty Boop lubią tę wiadomość

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak słodko :) tak jak obstawiałaś i w końcu możesz wrócić do żywych. Bierzesz jeszcze Luteinę?

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto robił usg 4D? w którym tygodniu? warto? przeglądam internet i te zdjęcia nie są zbyt ładne...

    start lipiec 2013
  • Lady Highlander Autorytet
    Postów: 324 285

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dr włączył podgląd 4d w trakcie usg połówkowego (19+6), więc miałam przy okazji :D potem dostałam fotki 3d też :) Pewnie sama bym nie poszła specjalnie bo nie jestem zwolenniczką częstych usg ale jak miałam przy okazji to skorzystałam :D Uczucie super :)

    eiktrjjgno5jwujd.png

    Beta Hcg 14 dpo - 130,9, 15 dpo - 277 17 dpo - 784
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewcia to dobrze że idziesz na oddział. Pewnie dokładniej Cie pobadają. Z tymi warunkami na oddziałach to jest różnie. Jak dotąd najlepsze warunki "lokalowe" widziałam na neurologii na kraśnickiej, tam i przy sali 3 osobowej jest łazienka. A w moim małomiasteczkowym powiatowym szpitalu na oddział patologi jest tylko 1 kibelek a w tym samym pomieszczeniu drugi kibelek tylko już bez drzwi i tuż przy niskim oknie więc to chyba jak kogoś przypili. Dodatkowo wyrwane deski klozetowe to standard (to akurat wina pacjentek że nie dbają). A obok w oddzielnym pomieszczeniu jest 1 długa łazienka a w niej 3 prysznice z zasłonami. Za to mamy nowo oddany do remontu trakt porodowy z nowoczesną salą do cc, gdzie mam nadzieję trafić i pozwiedzać w styczniu.

    Dzisiaj moje ciało chyba odreagowało kumulację stresów z przed wizyty wczorajszej. Zrobiłam mężowi coś z niczego czyli awanturę. Cały dzień ryczałam jak głupia bo usilnie chciałam wyrwać się za miasto na łono natury a małż nie. Na roztocze mnie nie chce zabrać bo kleszcze w lesie, a nad wode nie chiało mu się dupska ruszyć... Uf ale obiecał że jutro pojedziemy odpocząć nad wodą bo dzisiaj musiał odpocząć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2016, 18:44

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotku ja nad jeziorami wyrastałam i powiem Ci w takie gorące weekendy nad jeziora się nie jeździ;) mąż miał rację, że mniej wypoczynku, a sam tłok i stanie w korkach.

    Poza tym hormony zawsze składaj na hormony;)

    Monia ja z 4d nie robiłam. Za to ufundowałam sobie filmik z Mała dopłata 30zł w Luxmedzie:) fajne.

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla w którym tygodniu robiłaś filmik? To usg przez brzuch? Super pamiątka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2016, 20:30

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotku ja robiłam w 21 tc. Normalne przez brzuch. Dostałam pendriva z bobasem, tam nagranie to co na usg plus wesoła muzyczka:)

    Dotek lubi tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Który test jest bardziej czuły i szybciej wykryje ciążę 25 czy 10?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 03:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 :) wykrywa niższe stężenie hcg w organizmie

    Kamilka lubi tę wiadomość

    start lipiec 2013
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 03:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to mi chodziło, chciałam mieć coś nagrane, a przy zwykłym usg nie ma takiej opcji na stronie. Nagram sobie zwykłe. Mi też pani doktor włączała 3d, ale zdjęć nie mam.

    start lipiec 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Jak słodko :) tak jak obstawiałaś i w końcu możesz wrócić do żywych. Bierzesz jeszcze Luteinę?
    Tak mam brać do 32tc ale tylko 1x1. Co do powrotu do żywych to niestety ale gin kazała mi dalej oszczędzać się tak jakbym miała krwiaka :-/

‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ