X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam wizytę 25.06, jeny. Ale to będzie stresujący tydzień...😳

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie, ja rano zwykle też wyspana jestem, bo wcześnie chodzę spać 😁 ale dzisiaj wyjątkowo mnie zmogło... Może przez to, że wolne i nie miałam przymusu żadnego, żeby wstać.
    Ja mam w poniedziałek na 18, więc też to będzie ciężki dzień, ten długi weekend ogólnie się będzie ciągnąć ;) z tego zmęczenia nic za bardzo mi się nie chce i leżę na kanapie albo w łóżku 🥴

    Sansivieria, piękna beta 😍 też mnie kusiło zrobić, ale jednorazowy wynik nic by nie powiedział, a w poniedziałek już gin. Raczej myślę, że co ma być to będzie i już tego nie zmienię, więc nie ma co się martwić na zapas :)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1260 2350

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę w czwartek 23.06, w dzień ojca :) A we wtorek idę robić jeszcze badanie bety (ginekolog kazała) i morfologię, glukozę i badanie moczu. Pewnie się zacznę stresować we wtorek po badaniach :( póki co wrzuciłam tryb wypoczynku, trochę dlatego ze chciałam, a trochę dlatego, że brakuje mi energii i robię dziennie 1-2 drzemki :P
    wczoraj pół dnia było mi niedobrze, ale nie wiem czy to takie ciążowe było czy po prostu było mi źle po zjedzeniu czegoś :D

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kofii, to Twoja pierwsza wizyta będzie? Widzę, że wiele dziewczyn już na pierwszej było i się zastanawiam, kto jeszcze jest przed nią :)
    A ja mam jeszcze jeden objaw... Wszystko wokół mnie wkurza. Jeszcze chyba przez pozytywnymi testami się to zaczęło i skończyć nie może, mam mniejsza wrażliwość na wszystko wokół 😂 też tak macie?

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pierwsza wizytę 23.06.
    To zmęczenie widzę że na początku faktycznie jest u wszystkich. Czytam Wasze posty i jest mi lżej na sercu, bo często mam wyrzuty że swojego lenistwa, na szczęście pracując w szkole został mi tydzień pracy i przynajmniej tu się nie muszę martwić. Ale dojście na przystanek, do sklepu to taka zadyszka ze szok! Też jestem z tych aktywnych, swego czasu trenowałam kolarstwo, potem tuslrystyka rowerowa i piesze wędrówki - praktycznie każdy weekend, a obecnie wyjście z łóżka do łazienki to już wysiłek. Mam nadzieję że takie zmęczenie nie będzie trwało długo☺️
    Trzymam kciuki za wszystkie wizyty w najbliższym czasie🥰

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1260 2350

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druga, byłam już w zeszły czwartek :) moja ginekolog kazała mi się zgłaszać od razu po wykryciu ciąży, żeby dać mi leki :) miałam tez badanie i USG no nic nie było widać, ale to wiadomo, za wcześnie było :D

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam to samo,jestem jak dętka.meczy mnie byle spacerek, myślałam że aż taki mi kondycja spadła bo w zasadzie od pół roku nie ćwiczę nic a nic a zazwyczaj robiłam kilkanaście km rowerem dziennie plus ćwiczenia siłowe. Brzuch mam wielki mimo że waga jakos dramatycznie nie wzrosła. Dziś cały dzień śpię a taka piękna pogoda że aż żal!


    u5cvp2.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie! Ponoć pierwszy trymestr taki...
    Dziewczyny, a czy jak moja pierwsza wizyta będzie w 5tc na samym początku, to będzie coś widać? Czy za wcześnie?

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    No właśnie! Ponoć pierwszy trymestr taki...
    Dziewczyny, a czy jak moja pierwsza wizyta będzie w 5tc na samym początku, to będzie coś widać? Czy za wcześnie?
    Serduszka raczej nie, pęcherzyk ciążowy pewnie tylko

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 798 578

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna super, że do nas wracasz. Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok ✊
    Monka, znam ból z klimą w pokoju. Mamy jedną taką co twierdzi, że ma takie zdrowie i klima ma być wyłączona, a ja w tym czasie umieram 😕 Dołączam do Was z tą zadyszką. To jest tragedia 😂 wchodzę na piętro i zdycham. Wczoraj byliśmy na urodzinach i normalnie mogłam tańczyć i śpiewać, a wczoraj nie dawałam rady 😂 cycki nadal mnie bolą, już urosły. Jestem chyba jedyną która kolejna wizytę ma na początku lipca 😜

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4319 6859

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora, u mnie to będzie pierwsza, więc to ja jestem w tyle 😁

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 5 lipca druga wizytę. Modlę się o L4 no mam nerwowke w pracy i ciągle po każdej zjebce chce mi się płakać,a to średnio wypada starej babie. Do tego potwornie boli mnie kręgosłup lędźwiowy tam gdzie mam wypukline. Podobno ciąża to nie choroba, szkoda że się czuje zgoła odmienne.


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Kofii, to Twoja pierwsza wizyta będzie? Widzę, że wiele dziewczyn już na pierwszej było i się zastanawiam, kto jeszcze jest przed nią :)
    A ja mam jeszcze jeden objaw... Wszystko wokół mnie wkurza. Jeszcze chyba przez pozytywnymi testami się to zaczęło i skończyć nie może, mam mniejsza wrażliwość na wszystko wokół 😂 też tak macie?

    A teżam tak czasami ale nie cały czas 😁 inaczej bym już siedziała w więźniu 🤣


    u5cvp2.png
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 798 578

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka, ja już wtedy będę w 10t 😂

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, pytałaś o moje ivf..nie, nie mamy żadnych racjonalnych wyjaśnień dlaczego 9 transferów się nie udało, a po nich zaszłam w sposób naturalny w 3 ciąże. Sami byliśmy w szoku, teraz trochę też..

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow czy juz wiesz kiedy po porodzie wracasz do pracy, tzn czy tylko jeden rok szkolny będziesz nieobecna, dogadałaś się z dyrekcja, a we wrześniu za rok juz wracasz? Pytam bo mam "szykowane" miejsce w szkole właśnie za rok i nie wiem czy to się da pogodzić??

    age.png
    age.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    eRKow czy juz wiesz kiedy po porodzie wracasz do pracy, tzn czy tylko jeden rok szkolny będziesz nieobecna, dogadałaś się z dyrekcja, a we wrześniu za rok juz wracasz? Pytam bo mam "szykowane" miejsce w szkole właśnie za rok i nie wiem czy to się da pogodzić??
    Ja mam umowę na czas nieokreślony więc po macierzyńskim najpewniej. Z Dyrekcją już rozmawiałam mimo że to wczesny etap ale żeby mogli kogoś znaleźć na zastępstwo, bo od września nie wrócę na pewno.
    Chociaż mi się marzy od razu na macierzyńskim starać się o drugie dziecko, więc zobaczymy jak to wyjdzie :-)

    Pewnie pogodzisz, sporo osób wraca do pracy po ciąży. A jeszcze więcej właśnie ma cykl kolejnych dzieci (u mnie jedna koleżanka aktualnie jest na 3 z kolei macierzyńskim) i tylko L4, urlop, L4, urlop...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2022, 06:10

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Gruszka77 Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    A to ja mam na odwrót, rano szybko się budzę i od razu mam full energii, a pod wieczór to już tylko ziewam i wyczekuję pory spania. Co ciekawe, przed ciążą poranki miałam bardzo ciężkie (odkąd mam niedoczynność tarczycy), miałam problem wstać o 8, a potem ze 2h się dobudzałam. Teraz zupełnie inaczej i po tym jak mi się zdarzyło wstać bez problemu przed budzikiem pomyślałam, że chyba się w tym cyklu udało, bo w poprzedniej ciąży miałam tak samo. Jak poroniłam momentalnie wróciłam do trybu "poranne zombie". Bardzo ciekawe czemu tak się dzieje.

    Mam dokładnie tak samo! Zaczęłam wstawać o godz 5 i już na nogach 😀 za to wieczorem, a właściwie od godz 15 ziewanko.. drzemki tez zaczely się pojawiać, których wcześniej nie było.
    Z drugiej strony nie pije w ogóle kawy, do herbaty tez mnie nie ciągnie, głównie sama woda

    Co do plamien - zadzwoniłam wczoraj do gabinetu i od razu zostałam zapytana o współżycie 😛 bo na tym etapie wszystko jest tak rozpulchnione i ukrwione ze mini otarcie i bach. Oczywiście jeśli pojawi się czerwona krew to nie czekać na nic i szybko na pogotowie. A tak uspokoiła mnie przyznam.
    Swoją droga dokupilam Duphaston by brać do ndz 3x1 i słuchajcie w Grecji bez recepty 🥹

    24.05.22 - blada druga kreska na teście
    Beta-HCG 25.05 166 --> 27.05 477 ---> 1.06 3111 mIU/ml
    9.06 - mamy serduszko! 111 u/min
    5f82be9d98.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruszka77 wrote:
    Mam dokładnie tak samo! Zaczęłam wstawać o godz 5 i już na nogach 😀 za to wieczorem, a właściwie od godz 15 ziewanko.. drzemki tez zaczely się pojawiać, których wcześniej nie było.
    Z drugiej strony nie pije w ogóle kawy, do herbaty tez mnie nie ciągnie, głównie sama woda
    Jakbym siebie widziała :D Wstaję razem z mężem, robię mu śniadanie i jeszcze mam sporo czasu na przygotowanie się do swojej pracy 🤣 Potem umieranko 🙄

    Wczoraj byliśmy na weselu, pierwsze na trzeźwo od...nie pamiętam kiedy 🤣 Chyba od liceum, ale wcale mi nie było przykro, a mężowi też się nie chciało pić.

    Miłego dnia dziewczyny 🙋‍♀️

    Gruszka77 lubi tę wiadomość

    202302176752.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem dziś się wybieramy na wędrówkę po lesie🤣 spakowałam plecak, który dźwigać będzie mąż i już jestem zmachana🤣 ale uwielbiam naturę więc może w lesie jakiś przypływ energii, bo obecnie potrzebne mi do życia łóżko, woda i wc.

    kurczak lubi tę wiadomość

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ