X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Olencja, pytałaś o moje ivf..nie, nie mamy żadnych racjonalnych wyjaśnień dlaczego 9 transferów się nie udało, a po nich zaszłam w sposób naturalny w 3 ciąże. Sami byliśmy w szoku, teraz trochę też..
    Pewnie te wszystkie stymulacje,leki oto i coś się tam naprawiło. Albo odpuszczenie bo po 9 ja bym chyba do zakonu poszła....


    u5cvp2.png
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja już jestem po wizycie i jest wszystko dobrze. Pęcherzyk ładnie rośnie ma już 4,5 mm. Krwiak nie jest poważny bo to jest implantacyjny po którym za tydzień nie powinno być śladu. Termin porodu wychodzi mi na 16.02 🙂 nie ma to jak wrócić do swojego lekarza 🙂

    Gemma19, Monk@, kurczak, Gruszka77, Akataa, Sansivieria, Isisi, eRKow. lubią tę wiadomość

  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre wieści dookoła, fajnie :)
    Ja od środy mecze się z infekcja, ale taka paskudna, ze już nie mam siły 😭 już nie wspomnę o tym, ze zawsze choruje na długie weekendy i święta :( coś mam złe przeczucia, obawiam się, czy ten dzidziutek mały przetrwa te chorobę… wizyta w środę 22/06, na szczęście na 9 rano

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj na pierwszej wizycie. Widziałam serduszko ❤, troszkę powoli jeszcze bije bo tylko 105 uderzeń, ale mam nadzieję że się rozkręci. Kolejna wizyta na początku lipca 😀
    Co do objawów to u mnie od 4 dni tragedia, z łóżka ciężko zejść, ciągle bym spała a do tego doszły nudności. Już siedziała nawet przy kibelku, ale nic z tego nie wyszło 😁 najgorzej jest rano, po południu bywa nieco lepiej.

    eRKow. lubi tę wiadomość

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4322 6862

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi, super 🥰
    U mnie mdłości nie ma, ale całymi dniami mam takie dziwne uczucie w żołądku, jak na karuzeli czy czasem w samochodzie. Jakby się coś przewracało tam. 🥴

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Gruszka77 Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma19 - u nas tez często chorowanie, kiedy praca nie trzyma organizmu w ryzach. Jakby nie patrzeć przed nami (mam nadzieje) sezon jesienno-zimowy i prawie każda niestety coś złapie. Moje znajome tez w ciąży chorowały, i z opryszczką,i gorączka. I było okej. Po prostu i organizm na starcie osłabiony i leków nie wolno za dużo. Życzę dużo dużo zdrówka!

    Isisi - piękne wiadomości, gratulacje! U mnie tez jak zobaczyłam 111u/min to takie kurczę może powinno być więcej. Ale lekarka nic nie mówiła, może po prostu młody wiek ciąży. Zobaczymy 30go (mam nadzieję)

    W ogóle odkąd rozpoczął się 8my tydzień - parcie na pęcherz wzrosło postokroc🫢

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2022, 17:07

    Gemma19 lubi tę wiadomość

    24.05.22 - blada druga kreska na teście
    Beta-HCG 25.05 166 --> 27.05 477 ---> 1.06 3111 mIU/ml
    9.06 - mamy serduszko! 111 u/min
    5f82be9d98.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4322 6862

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, super 🥰 oby już było wszystko dobrze 🥰

    Gemma, nie nakręcaj się negatywnie 😘 trzymam kciuki za wizytę :)

    Mnie coś też bierze, od trzech dni kicham i smarkam. Niby klimy za dużo nie było w pracy, ale może to wiatrak w domu... Nie wiem, ale czuję już trochę zawalony nos/zatoki i chyba w przyszłym tygodniu zostanę sobie w domu...

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej marchewki serce biło na wizycie 112. A miała niecałe 3mm więc nie należy do sportowców. Może nadrobi, stresuje się trochę tym że taka mikra jest.


    u5cvp2.png
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, a który to tydzień ?

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :))
    U mojego synka na pierwszej wizycie jak miał 0,24cm 😁 to serduszko biło około 100 na minute - później się ładnie rozkręciło :)

    Isisi lubi tę wiadomość

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi wrote:
    Ja byłam dzisiaj na pierwszej wizycie. Widziałam serduszko ❤, troszkę powoli jeszcze bije bo tylko 105 uderzeń, ale mam nadzieję że się rozkręci. Kolejna wizyta na początku lipca 😀
    Co do objawów to u mnie od 4 dni tragedia, z łóżka ciężko zejść, ciągle bym spała a do tego doszły nudności. Już siedziała nawet przy kibelku, ale nic z tego nie wyszło 😁 najgorzej jest rano, po południu bywa nieco lepiej.
    U mnie też tydzień temu było 105 uderzeń, zaraz zapytałam, czy to jest okej, czy nie za mało. Lekarz powiedział, że na wczesnym etapie tak to wygląda, że z wiekiem ciąży się rozkręca. Więc ufam, że wszystko będzie dobrze. Pierwszy synek na samym początku ciąży nie miał mierzonego tętna, bo moja gin uważa, że to niebezpieczne. 😳 Więc dopiero około 9 tygodnia usłyszałam, że bije 150 💪🏻

    U mnie nudności występują po posiłkach, ogólnie nie mam apetytu, szybko odpadam wieczorem. Bolą mnie piersi. Jeszcze kilka dni temu codziennie czułam dyskomfort w podbrzuszu, teraz nic. Mam nadzieję, że wszystko jest okej... Wizyta dopiero za tydzień 🙂

    Isisi lubi tę wiadomość

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi wrote:
    Olencja, a który to tydzień ?
    Lekarz ocenił go na 6t3d wg transferu i wielkości. Jak dla mnie ciut za mikry

    Maija ja też przestałam mieć bóle podbrzusza więc się trochę martwię. A mdłości mam średnie raczej takie bycie zmulonym non stop. Czy zjem czy nie zjem to tak samo. Apetyt mam fest co niestety odbija się w biodrach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2022, 18:51


    u5cvp2.png
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ tez mam nadzieje ze od teraz będą same super wieści 🥰❤️

    Mnie ciagle pobolewa w krzyżu podbrzusze już odpuściło. Od czasu do czasu odzywa się moja rwa czego trochę się boje. Same piersi mnie nie bolą ani nie zwiększyły swojej objętości jak w poprzedniej ciąży ale za to sutki mam takie wrażliwe na jakikolwiek dotyk ostatnio czymś sobie po nich przejechałam przez przypadek to tak niemiło się zrobiło a nosze miękkie staniki wiec od razu wszystko czuje 😕 mdłości nie mam i mam nadzieje ze tak zostanie ale za to słodkości mogłyby być wszystkie moje ale muszę uważać żeby nie przegiąć z waga 😜

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna,to jesteśmy ciążowymi bliźniakami bo .AM identyczne objawy lub ich brak hahaha 🤣


    u5cvp2.png
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja haha dobrze wiedzieć ze jest jeszcze ktoś kto ma tak samo 😁😁a Wy tez się tak wkurzacie nawet o najmniejsza pierdołę?

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4322 6862

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna wrote:
    Olencja haha dobrze wiedzieć ze jest jeszcze ktoś kto ma tak samo 😁😁a Wy tez się tak wkurzacie nawet o najmniejsza pierdołę?
    Tak, irytuje mnie dosłownie wszystko...

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna wrote:
    Olencja haha dobrze wiedzieć ze jest jeszcze ktoś kto ma tak samo 😁😁a Wy tez się tak wkurzacie nawet o najmniejsza pierdołę?

    Ja tylko jak jestem głodna 🤣
    A tak Ty masz ze słodkim tak dla mnie mogłoby nie istnieć, gdzie ogólnie jestem łasuchem słodkości :D Słone tym razem to jest to.

    Czytam, że Wy powoli już wiecie co u Waszych bąbelków w brzuchu, mi lekarka zasugerowała wizytę dopiero na początku lipca, ciężko wytrzymać 😟

    202302176752.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dość że się wkurzam to jeszcze mi się płakać chce.


    u5cvp2.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4322 6862

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczak wrote:
    Czytam, że Wy powoli już wiecie co u Waszych bąbelków w brzuchu, mi lekarka zasugerowała wizytę dopiero na początku lipca, ciężko wytrzymać 😟
    Ja nie byłam jeszcze na ani jednej wizycie, więc spokojnie :)

    kurczak lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Ja nie byłam jeszcze na ani jednej wizycie, więc spokojnie :)

    Okej, dziękuję ❤️

    202302176752.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ