X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 12 października 2023, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti_MG wrote:
    Cześć Dziewczyny!

    Witam się z Wami po tak dłuuuuugoej ciszy z mojej strony! 🌸 Niestety moja ciąża daje mi popalić ostro psychicznie 🙈🙈 Już sama nie pamiętam, co i czy Wam tu pisałam, ale tak w ogromnym skrócie:

    Nie dość, że ciąża zaczęła się plamieniem i niemal od samego jej początku jestem na Luteinie 3x1 po 100mg (wg mojej lekarki ta podjęzykowa to nic nie daje🙈), to potem w sierpniu (9-10 tc) okazało się z wyników badań na wirusówki, że mam reaktywną różyczkę 😑😑 Oczywiście po zrobieniu awidności na różyczkę i konsultacji z lekarzem od chorób zakaźnych okazało się, że był to wynik fałszywie dodatni! 😖 Tymbardziej, że byłam szczepiona jako nastolatka. Ale oczywiście czas oczekiwania na wyniki i konsultację z lekarzem to stres level hard :/
    Końcem sierpnia przychodzi czas na I badania prenatalne, z których w obrazie usg wszystko z bliźniakami dobrze! WSZYSTKO jest tak jak powinno. Zostaje jeszcze test z krwi na tę cała pappę. Po tygodniu dostaję telefon od lekarki, że z biochemii wyszło mi wysokie ryzyko Trismomii 21 i karze mi robić amniopunkcję…. Zamarłam, bo zostało to przekazane w sposób taki jak by wciskano mi fotowoltaikę przez telefon… Dzieci mogą być chore, ale nie muszą…

    No to znowu stres i myślenie przez parę tygodni czy robić tę amnio, czy nie robić… To była moja najtrudniejsza decyzja w życiu chyba… po przeczytaniu wielu wątków na forum o amnio, w końcu zdecydowałam się ją wykonać. Wybrałam sprawdzonego lekarza pod względem doświadczenia oraz z serdecznym podejściem do pacjenta. Na tę chwilę został mi jeszcze tydzień oczekiwania na wynik (ma być do 3ch tyg. od pobrania). Może się uda, że bd pare dni wcześniej - oby.
    No i w międzyczasie tego wszystkiego nabawiłam się jeszcze infekcji bakteryjnej w moczu i jakiejś infekcji, która wyszła w cytologii. Wszystko przeleczone już.
    A żeby było jeszcze śmieszniej, to od poniedziałku dopadła mnie paskudna jesienna infekcja ze stanem podgorączkowym… Czekam co jeszcze w tej ciąży się wydarzy… No nie może być spokojnie!
    Aaa zapomniałabym! W międzyczasie sprzedajemy mieszkanie i zmieniamy na większe lokum i też raczej do porodu się nie wyrobimy 🙈🙈🤣🤣 same rewelacje! Wrrr….

    Ponad to po konsultacji z diabetologiem miałam zrobić test obciążenia glukozą wcześniej i tu w końcu jakiś pozytyw! Wynik wyszedł prawidłowy. Mam powtórzyć badanie jeszcze między 24. a 28. tc.

    Nom, także nudy nie ma ;)
    W poniedziałek byłam już na badaniach połówkowych i tutaj też lekarz mówi, że z obrazu usg wszystko jest dobrze. Maluchy rosną niemal równo łeb w łeb. Wymiary adekwatne do wieku ciąży (tu się martwiłam czy nie będą za małe). Ale zalecono mi wykonanie echa serca u obu maluchów. Hmmm… także znów mam o czym myśleć…

    A kto mieszka w moim brzuchu? Bez cienia wątpliwości są to dwa chłopaki!! 👶🏻👶🏻 🤣🤣🤣 A tak mi się marzyła parka 😅😅 No nic - jestem skazana na męskie towarzystwo (mamy już 5-letniego synka) 😅😅

    Pozdrawiam Was wszystkie Mamusie!
    Do napisania!
    Witaj☺️
    No to masz wiele stresujących przeżyć w tej ciąży... I jaki wynik amnio?
    Z bliźniakami podwójna radość, ale chyba też podwójny strach? Masz ustalony wcześniejszy termin porodu przy bliźniaczej ciąży?
    No wiesz, jak męskie towarzystwo, to powinni Cię rozpieszczać😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2023, 14:50

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 12 października 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jak wybrałam już z 3 msc temu położną środowiskową to powinnam się z nią skontaktować? 😅
    W mojej miejscowości nie ma porodówki, będę rodziła 40 km dalej- moja położna tam nie pracuje, kto ją poinformuje że urodziłam?

    U mnie straszny baby brain co chwilę czegoś zapominam ale ogólnie czuje się super. Mały kopie i wywija. Połówkowe wyszły Ok, na 20+6 wazyl 390 g. Twarzy nie pokazał 🙈
    Po połówkowych kupiliśmy wózek także mamy pierwszy zakup! A jak wasza wyprawka?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 13 października 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyprawka czeka w sklepach 😂 troszkę ciuszków będziemy mieli od kuzynki. Ale ona rodziła w zeszłe lato, więc wszystko zimowe trzeba będzie kupić. Może się w końcu zbiorę w listopadzie, żeby zacząć gromadzić 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2023, 15:13

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 23 października 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo! Co tu taka cisza?

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 17 listopada 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh u mnie troszkę się działo 🙈 nie z dzidziusiem, a prywatnie. Trochę hormony daja mi popalić i cóż… mąż nie ma ze mna lekko 😅
    Już dwa spotkania ze szkoły rodzenia za nami i mój mąż zaczął się zastanawiać czy jednak nie zostać ze mna na cały poród… ale położna do porodu już mamy.

    Z wyprawki wciąż nic nie mam… jakoś ciężko się do tego zabrać… 😥

    A jak u Was ?

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 20 listopada 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak? Jesteś zadowolona ze szkoły rodzenia?
    Trochę już wyprawki mamy zgromadzone, ale dużo jeszcze trzeba kupić...

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 23 listopada 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie tak, położne super!

    Ja wzięłam sie za zrobienie listy, wiec jest postęp 😆
    W ten weekend składamy łóżeczko, materac ma przyjść dzisiaj. A w weekend pewnie ruszymy na pierwsze zakupy. Myśle ze przed samymi świetami zacznę wszystko prac, a pakowanie zacznę w 36tc czyli zaraz po sylwestrze.

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 23 listopada 2023, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chyba muszę zrobić listę, żeby nie zwariować przy zakupach.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 27 listopada 2023, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam! Mi ona pomogła, podzieliłam sobie na kategorie : Ubrania, akcesoria itp Przeglądam już niektóre strony i patrzę gdzie co taniej
    Z mojej listy mam dopiero materac i laktator, bo dziewczyna na FBgrupie wrzuciła link gdzie zrobili mega dużą promke i skorzystałam.
    Planuje do połowy grudnia wszystko kupić.

    A jak się ogólnie czujecie?
    Ja się już boję wchodzić na wagę 🙈😆

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 27 listopada 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie waga niewiele do przodu 😉 a samopoczucie zależy od dnia. Chociaż coraz częściej bolą mnie plecy i dopada zmęczenie...

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 28 listopada 2023, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mi się wydaje że mam już mnóstwo rzeczy, pozostało kupienie odzieży wierzchniej, kocyków, ręczników, akcesoria kąpielowe itd jednak dużo pozostało 🙈
    Mebelki wczoraj złożyliśmy, zaczęłam się zastanawiać czy jak nie będzie za szybko jak teraz już wypiorę ubrania? Co myslicie?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 29 listopada 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Mi się wydaje że mam już mnóstwo rzeczy, pozostało kupienie odzieży wierzchniej, kocyków, ręczników, akcesoria kąpielowe itd jednak dużo pozostało 🙈
    Mebelki wczoraj złożyliśmy, zaczęłam się zastanawiać czy jak nie będzie za szybko jak teraz już wypiorę ubrania? Co myslicie?
    Ja już się wzięłam za pranie ubranek😁 mi też jeszcze wiele brakuję, ale może do lutego się wyrobię 😁
    A jak Wasze samopoczucie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2023, 09:16

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 29 listopada 2023, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje samopoczucie różnie, krzywa cukrowa wyszla mi na granicy, niby nie mam cukrzycy ale lekarz i tak zalecał wdrożyć dietę z niskim ig oraz w 32 tc powtórzyć wynik... jak pomyślę o tym to aż mnie strzela, bo ostatnio była straszna kolejka w labo i mimo pierwszeństwa ciężarnych (w laboratorium chyba z 3 tabliczki wiszą) nikt nie chciał mnie przepuścić, a jak wchodziłam powtarzać badanie to jakiś starszy babsztyl oczywiście musiał to skomentować.. pewnie bym się nie przejęła ale hormony ciążowe jednak dużo robią i do tej pory mnie strzela jak sobie o tym pomyślę.
    Brzuszek ciążowy już mocno daje się we znaki, jest mi zwyczajnie ciężko a co będzie później 🙈.
    Maly fika, ale jak mąż przykłada rękę to zastyga 😅. A w czym pierzesz ubranka?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 30 listopada 2023, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak ja u mnie, bardzo się wierci, a jak mój chce dotkanąć to przestaje 😂 Płyn do prania lovela. Jeszcze muszę je poprasować...

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 30 listopada 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w Lovela planuje prać. Zobaczę teraz czy są jakieś promocje w Rossmanie lub allegro.

    Mi przez brzuszek najgorzej idzie ubieranie butów… już nie wiem jak je wkładać, a próbowałam różnych sposobów 😆

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 30 listopada 2023, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja jeszcze buty bez problemu zakładam☺️

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 30 listopada 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdro! A jak u was ze snem? Miewacie może bezsenne noce? Ja mam za sobą już kilka takich… potem odsypiam w dzień i jestem taka rozbita… męczy mnie to 😞

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się kładę to jest kiepsko, bo się nie mogę ułożyć, bo bolą mnie plecy i ciężko się przekręcić. Ale jak już się ułożę to zasypiam i śpię do rana. W dzień raczej nie muszę robić drzemek, chyba że już naprawdę bardzo źle się czuję. A miałam tak w ciągu kilku tygodni może dwa trzy razy.

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja bezsenność może brać się też z tego, że coraz więcej myślę o porodzie… czy poradzę sobie z małą, czy będę umiała się nią zająć… 😞 To chyba taki typowy strach pierworódki

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, ja też bardzo dużo myślę o porodzie. Bardzo się boje!😱

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ