X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 5 lutego, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, trochę się nie odzywałam, ale przychodzę z wieściami.

    15.02 idę na planowe przyjęcie, czeka mnie cc ze względu na ułożenie miednicowe małej. Na wizycie 01.02 ważyła już 3.4kg, wiec będzie też dość spora. Wygląda na to, że do końca przyszłego tygodnia mała będzie już z nami, bo nawet lekarz zasugerował, że może coś się zacząć dziać wcześniej 🙈

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Odnośnie ktg - nie ma reguły czy skurcze się piszą czy nie. Ja miałam regularne, mocne co minute a skala pokazywa 30.. Koleżanka przy porodzie miała w tym samym czasie 156. Dziewczynom z sali również się nie zapisywały, bardziej w ktg chyba chodzi o tętno dziecka bo to na Ti zwracają uwagę.
    Oczywiście zycze Wam aby się zapisywały, bo jest to mega frustrujące jak czujecie ból, a nic tego nie rejestruje i z tyłu głowy macie że np położna nie uwierzy że "to już"


    Właśnie jak byłam raz na KTG aby zobaczyć co z małym to zapisały mi się dwa skurcze o amplitudzie 60 .. a ja ich wcale nie czułam 🫢🫢 . Tak więc nie wiem czy mam się tym sugerować czy coś. Zobaczymy jak dzisiaj będzie heh .
    Wczoraj miałam tak właśnie , myślę sobie że jak pojadę do szpitala to się napewno okaże że to są przepowaidajsce ... I nie pojechałam ehh .. czemu nie mogą mi poprodtu chlusnac wody ? Najłatwiej byłoby.. albo żeby czop odszedł.. no nic .. dizisaj jadę do mojego lekarza na wizytę dodatkowa to zobaczymy co się tam dzieje .

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 lutego, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril ja się na nic już nie nastawiam😉 co ma być to będzie. Strachu się nie pozbędę, ale myślę, że jak mnie tak będzie boleć to nie będę myśleć o strachu tylko skupie się na bólu i porodzie 😜. Chociaż kolejnego dziecka nie planuje😉

    Saya fajnie, że się odezwałaś i dałaś znać jak tam u Ciebie😁 spora dzidzia😉 jak się czujesz z myślą o cesarce?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego, 15:31

    Tiril lubi tę wiadomość

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya wrote:
    Cześć dziewczyny, trochę się nie odzywałam, ale przychodzę z wieściami.

    15.02 idę na planowe przyjęcie, czeka mnie cc ze względu na ułożenie miednicowe małej. Na wizycie 01.02 ważyła już 3.4kg, wiec będzie też dość spora. Wygląda na to, że do końca przyszłego tygodnia mała będzie już z nami, bo nawet lekarz zasugerował, że może coś się zacząć dziać wcześniej 🙈

    Cześć nie znamy się Saya, dołączyłam wczoraj do was . Ale cieszę się że już wiesz kiedy mniej więcej będziesz miała swoją córkę przy sobie 😀 życzę aby wszystko wyszło po twojej myśli:) I szybkiego dojścia do siebie po CC . 😁😊☺️

    Saya lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 lutego, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    Właśnie jak byłam raz na KTG aby zobaczyć co z małym to zapisały mi się dwa skurcze o amplitudzie 60 .. a ja ich wcale nie czułam 🫢🫢 . Tak więc nie wiem czy mam się tym sugerować czy coś. Zobaczymy jak dzisiaj będzie heh .
    Wczoraj miałam tak właśnie , myślę sobie że jak pojadę do szpitala to się napewno okaże że to są przepowaidajsce ... I nie pojechałam ehh .. czemu nie mogą mi poprodtu chlusnac wody ? Najłatwiej byłoby.. albo żeby czop odszedł.. no nic .. dizisaj jadę do mojego lekarza na wizytę dodatkowa to zobaczymy co się tam dzieje .
    To samo sobie myślałam odnośnie mojego porodu😂 ale nie wiem czy to tak będzie łatwo 😂. Aczkolwiek niektóre kobiety tak mają jeśli chodzi o to chluśnięcie wód 😜 ale ja osobiście znam tylko jeden taki przypadek. Zresztą jakoś w moim otoczeniu większość miała cesarki. No i dzieci też już przynajmniej kilkuletnie 😉

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    A to napewno, że będę pytać położne i inne kobiety na sali😁 aż będą miały mieć dość 😂. A no zobaczymy kiedy mała gwiazdka będzie chciała wyjść 😜. Niektórym się śpieszy, a niektóre maluchy leniwe i trzeba jechać na wywołanie. Tego też bym wolała uniknąć.
    Sheelie imię dla dzidzi wybrane?😉

    Kiki jak się czujesz jako mama?🥰


    My się zawsze spóźniamy z mężem tam więc myślę że być może mój syn też się spóźni heh 😆😆.
    Ja też wolałabym uniknąć indukcji .. podobno mocniejsze skurcze po tym są.

    Tak mamy wybrane już.. chociaż nie było łatwo heh .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Saya Autorytet
    Postów: 467 637

    Wysłany: 5 lutego, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie miło Cię poznać ❤️

    Mała.mi, z myślą o cesarce jestem pogodzona, co nie zmienia faktu , że jestem mega zestresowana samym rozwiązaniem i opieką nad małym człowiekiem 🙈 ale no cóż, wierzę w instynkt macierzyński i że wszystko przyjdzie samo z czasem 😅

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya! No dawnooo Cię tu nie było 🙈 fajnie, że już znasz termin CC, jakoś tak psychicznie się możesz nastawić. Chociaż nigdy nic nie wiadomo, jakby Cię faktycznie wcześniej wzięło 🤭 ciekawa jestem jak tam Twoje koty zareagują na malutką 🙈

    Sheelie daj znać po wizycie co tam, może akurat coś się już zaczyna dziać ☺️ też będę mieć synka ♥️

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 lutego, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya trzymam kciuki☺️

    Sheelie to tak jak nam dla córki😜 dla chłopca mieliśmy wybrane, a z córką był trudniejszy wybór. Ale ja czułam od początku, że będzie dziewczynka🥰 chociaż jak to wszyscy powiedzieli 'wyglądam na chłopca'. No cóż, psikus😁. Ale dla mnie to płeć nie miała znaczenia🥰.
    Większość mamy chłopców na forum 😁 a dziewczynki chyba tylko trzy 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego, 15:33

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 lutego, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Saya i Sheelie 🥰

    Ja właśnie wracam od położnej. Jest nadzieja, że może poród zacznie się sam. Od wczoraj zmieniła mi się intensywność skurczy, ale zobaczymy. Jeśli nie to indukcja w czwartek/piątek ale sama oxy bo ja mam szyjkę gotowa, tylko brak skurczy. Mam się jej nie bać, a jak już z bólem nie dam rady to mogę poprosić o znieczulenie.

    Trzymajcie się dziewczyny, ze mną jest na tyle już kiepsko, że wolę siedzieć z mężem, czytać książki i relaksować się przed czwartkiem.

    Margolciaa, Mala.mi lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    To samo sobie myślałam odnośnie mojego porodu😂 ale nie wiem czy to tak będzie łatwo 😂. Aczkolwiek niektóre kobiety tak mają jeśli chodzi o to chluśnięcie wód 😜 ale ja osobiście znam tylko jeden taki przypadek. Zresztą jakoś w moim otoczeniu większość miała cesarki. No i dzieci też już przynajmniej kilkuletnie 😉


    Właśnie wiem .. chyba przeczytałam wszystkie fora które są dostępne na internecie . Jakie są objawy porodu i jak się rozpoczęły u kogoś heh xd.
    Ja myślę że u mnie tak łatwo nie będzie na bank będę miała wywoływany.. ehh ...

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saya wrote:
    Sheelie miło Cię poznać ❤️

    Mała.mi, z myślą o cesarce jestem pogodzona, co nie zmienia faktu , że jestem mega zestresowana samym rozwiązaniem i opieką nad małym człowiekiem 🙈 ale no cóż, wierzę w instynkt macierzyński i że wszystko przyjdzie samo z czasem 😅
    Oj tak ja też tak mam że boję się iż nie sprostam zadania matki heh .. ale musimy to widać na klate 😀

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Saya! No dawnooo Cię tu nie było 🙈 fajnie, że już znasz termin CC, jakoś tak psychicznie się możesz nastawić. Chociaż nigdy nic nie wiadomo, jakby Cię faktycznie wcześniej wzięło 🤭 ciekawa jestem jak tam Twoje koty zareagują na malutką 🙈

    Sheelie daj znać po wizycie co tam, może akurat coś się już zaczyna dziać ☺️ też będę mieć synka ♥️



    Tiril - jestem po wizycie nic konkretnego nie powiedział..
    Powiedział tylko że ciało się przygotowuje i że tyle heh .. szyjka miekka i gotowa tak wiec bardziej chodzi o te skurcze chyba ... dzisiaj znów mi przeszło .. zero skurczy hah ja się zastrzelę a do terminu 3 dni 😮‍💨😮‍💨😮‍💨
    Jedynie mnie cieszy że z małym wszystko wporzadku , łożysku funkcjonuje i przepływy są prawidłowe.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 lutego, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Cześć Saya i Sheelie 🥰

    Ja właśnie wracam od położnej. Jest nadzieja, że może poród zacznie się sam. Od wczoraj zmieniła mi się intensywność skurczy, ale zobaczymy. Jeśli nie to indukcja w czwartek/piątek ale sama oxy bo ja mam szyjkę gotowa, tylko brak skurczy. Mam się jej nie bać, a jak już z bólem nie dam rady to mogę poprosić o znieczulenie.

    Trzymajcie się dziewczyny, ze mną jest na tyle już kiepsko, że wolę siedzieć z mężem, czytać książki i relaksować się przed czwartkiem.
    Jest to zrozumiałe i odpoczywaj ile możesz. Odezwij się jak już będziesz mieć malutka przy sobie. Będziemy czekać na wieści ☺️ trzymaj się 🥰

    Sheelie może poród sam się zacznie ☺️
    Musimy dać radę 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego, 18:07

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    Saya trzymam kciuki☺️

    Sheelie to tak jak nam dla córki😜 dla chłopca mieliśmy wybrane, a z córką był trudniejszy wybór. Ale ja czułam od początku, że będzie dziewczynka🥰 chociaż jak to wszyscy powiedzieli 'wyglądam na chłopca'. No cóż, psikus😁. Ale dla mnie to płeć nie miała znaczenia🥰.
    Większość mamy chłopców na forum 😁 a dziewczynki chyba tylko trzy 😉


    To ja znów miałam odwrotnie. Dla dziewczynki mieliśmy z mężem szybko uzgodnione imię. A dla chłopca miesiące mijały po badaniach połówkowych i nic .. dziecko bezimienne było..
    Ale wkoncu wybraliśmy xd

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Cześć Saya i Sheelie 🥰

    Ja właśnie wracam od położnej. Jest nadzieja, że może poród zacznie się sam. Od wczoraj zmieniła mi się intensywność skurczy, ale zobaczymy. Jeśli nie to indukcja w czwartek/piątek ale sama oxy bo ja mam szyjkę gotowa, tylko brak skurczy. Mam się jej nie bać, a jak już z bólem nie dam rady to mogę poprosić o znieczulenie.

    Trzymajcie się dziewczyny, ze mną jest na tyle już kiepsko, że wolę siedzieć z mężem, czytać książki i relaksować się przed czwartkiem.

    Cześć Werson ☺️

    W sumie racja z tym znieczuleniem. Trzymam mocno kciuki jednak za szybki poród i za mało bolesny! Pamiętajmy skurcze są po to aby nam pomóc zobaczyć nasze dzieci na świecie 😁 Daj znać co u ciebie gdy już będziesz po ☺️☺️

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 184 23

    Wysłany: 5 lutego, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    Jest to zrozumiałe i odpoczywaj ile możesz. Odezwij się jak już będziesz mieć malutka przy sobie. Będziemy czekać na wieści ☺️ trzymaj się 🥰

    Sheelie może poród sam się zacznie ☺️
    Musimy dać radę 😉

    Oj chciałabym żeby się zaczął sam heh I jeszcze jakby rodzic z 2 h i mieć dzieci przy sobie.. taki to wynurzony poród jest 🥰🥰😅 ale noo nie ma co marzyć.. trzeba twardo stąpać po ziemi.
    Ja juz się nastawiłam na wszystkie opcje .. na wyłowanie porodu a także na cesarkę. Byle żeby mieć synka przy sobie 😄

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 lutego, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś musimy wszystkie dać radę 😉. Ale lepiej nastawić się na wszystko. Damy radę. Bo jak nie my to kto😉
    Już niedługo każda będzie już po i będzie tulić maleństwo 🥰 już nam zostało po kilka, góra kilkanaście dni ☺️ ja chyba mam najbardziej odległy planowany termin porodu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie najważniejsze, że z małym wszystko w porządku ☺️ już niedługo Ci zostało do terminu, wiem że końcówka dłuży się niemiłosiernie, ale w końcu i te dni zlecą i będziesz (wszystkie będziemy 😉) tulić maleństwo.

    Werson odpoczywaj. Najważniejsze, żebyś teraz psychicznie czuła się w miarę ok. Trzymam mocno kciuki, żeby do czwartku było już po ✊✊ powodzenia 😉

    Mała.mi może i masz najbardziej oddalony termin porodu ale wiesz jak jest ... nie znasz dnia ani godziny 😂 ja się mocno nastawiam na poród przed terminem, ale nie mam pewności czy nie przenoszę 🙈 jeszcze urodzisz przede mną 😝

    Mala.mi lubi tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 305 47

    Wysłany: 5 lutego, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Sheelie najważniejsze, że z małym wszystko w porządku ☺️ już niedługo Ci zostało do terminu, wiem że końcówka dłuży się niemiłosiernie, ale w końcu i te dni zlecą i będziesz (wszystkie będziemy 😉) tulić maleństwo.

    Werson odpoczywaj. Najważniejsze, żebyś teraz psychicznie czuła się w miarę ok. Trzymam mocno kciuki, żeby do czwartku było już po ✊✊ powodzenia 😉

    Mała.mi może i masz najbardziej oddalony termin porodu ale wiesz jak jest ... nie znasz dnia ani godziny 😂 ja się mocno nastawiam na poród przed terminem, ale nie mam pewności czy nie przenoszę 🙈 jeszcze urodzisz przede mną 😝

    Dokładnie. Nie wiadomo której się zacznie wcześniej 😜 teraz już się nie martwię, bo walizka spakowana, ciąża już donoszona. Tylko czekanie zostało 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego, 20:40

    Tiril lubi tę wiadomość

‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ