Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutowe mamy 2024
Odpowiedz

Lutowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 marca, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Jak Wasze samopoczucie jako mamy? Jak połóg?
    Macie pomoc wśród bliskich czy jesteście zdane na siebie?


    Dobrze. Ja miałam dni takiej hm depresji ? Ale to na początku.. byłam zszokowana CC i nie miałam pojąć dlaczego tak się stało. Teraz jest o niebo lepiej i mam super chumor .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 303 45

    Wysłany: 5 marca, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami jako marcową mama🥰 córa jest prze cudowna, mało płacze i oby tak było😀Ale ogólnie przedporodowo i porodowo tragicznie.
    Przed porodem dostałam jakieś'depresjii' bo tu po terminie, stres, bałam się wywowyławania, porodu... No psychicznie tragicznie się czułam. Koniec końców musiałam się zgłosić na wywołanie, bo się nic nie działo. Poobserwowali jeden dzień, na drugi miałam założony balonik na wywołanie. No niezbyt komfortowo, ale do przeżycia. Tyle że to na niewiele się zdało. Więc na kolejny dzień oxy i już costam się pojawiło. Ale tu trafiłam jeszcze na zmianie na niezbyt przychylne położne 🙄 ale że było zagrożenie życia już małej musieli zrobić CC... Czyli wszystko czego się obawiałam było 😭 po CC czułam się tragicznie. Kręcenie w głowie, ból rany, no strasznie było po. Dlatego się nie odzywałam, bo psychika mi siadła. Dziś już jest lepiej i mam nadzieję, że niebawem wrócę do domku z moim małym szczęściem❤️ obawiam się kolejnych 'hustawek nastroju' w połogu, ale zobaczymy jak będzie.

    Werson lubi tę wiadomość

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 marca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    My mamy tak niestety z mlekiem Nan . Dzisiaj mija 3 dzień a kupki brak .. będę musiała małemu podać czopka albo inny sposób aby wyszedł z niego .
    I tak samo jak je to puszcza baczki do tego się prezy.
    Będę musiała zmienić mleko w takim razie .

    Ja zmieniam na NAN bo jak się sprawdzi to mam mleko na rok za darmo. Jak się NAN nie sprawdzi, będę szukać dalej. Mleko zmieniam też za zgodą lekarza, moja doktor kazała kupić najpierw 1 puszkę i zobaczyć. Położna i lekarz mówi że brak kupy na mleku MM przez kilka dni jest normalne — jeśli nie występują inne dolegliwości.

    Co do butelki musisz sama sprawdzić bo każde dziecko pije inaczej. Ja z tej firmy miałam 3 smoczki i na razie sprawdza nam się 1m+ ale co swoje wydałam na te butelek to co innego… dzisiaj będę testować inne firmy.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 10:31

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 marca, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Jak Wasze samopoczucie jako mamy? Jak połóg?
    Macie pomoc wśród bliskich czy jesteście zdane na siebie?

    Ja powoli przestaje krwawić.
    A co do samopoczucia to różnie. Raczej będę konsultować się z psychologiem, ale o tym rozmawiać nie chce. Po prostu nie jest tak jak myślałam.

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 marca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z was dawała swoim maluszkom BioGaia? Czy u Was ten probiotyk się sprawdził?
    Bo najpierw zalecili nam BioGaie, kupiłam, potem zalecili Delicol bo jest podejrzenie, że mała jedząc już dużo więcej mleka nie daje rady trawić tak dużej ilości laktozy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 10:45

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała.mi to przykre że spełniły się twoje obawy co do przebiegu porodu 😥 najważniejsze że to już za Wami. Cieszcie się córeczką. Trzymam kciuki żeby czas połogu był dla Ciebie łaskawszy. Jesteś dzielną mamą, dbaj o siebie 😘

    Werson mi nikt nie zalecał żadnych probiotyków. Jedynie witaminę D. Przy córce podawaliśmy Delicol na zagęszczenie pokarmu, bo dużo ulewala.

    U mnie połóg nawet ok. Pierwsze dni i obkurczanie macicy były bolesne. Ale teraz już spoko. Po porodzie SN szybciej się dochodzi do siebie (fizycznie) niż po CC.

    Kurczę, dziewczyny strasznie Wam współczuję tych niemiłych przeżyć podczas porodu i kiepskiego samopoczucia. Dbajcie o siebie i jeśli tylko macie możliwość i chęci żeby skorzystać z pomocy psychologa to super.

    U nas mały na szczęście jest spokojny i nie daje nam popalić ☺️ średnio raz albo dwa razy na dzień (bądź na noc) ma jakieś ataki kolki czy wzdęć (???) kiedy przez kilka minut płacze, pręży się, brzuszek wzdęty, wypluwa cyca i ciężko go uspokoić. Ale po kilku/kilkunastu minutach noszenia na rękach się uspokaja. Więc ogólnie tragedii nie ma. Tak to głównie je i śpi więc jest mało absorbujący póki co.
    Ale za to mam kupę prania. Nie wiem jak on to robi, ale przesikuje mi po kilka kompletów ubranek na dzień. Pilnuję żeby pampersy był porządnie założony i siurek na dół 😂 a i tak skurczybyk mały się przesiura i wszystko łącznie z kocykami do prania. Nie wiem czy to wina pampersów czy co. Dobrze że kupy robi niewielkie i się nie wylewają, przynajmniej na razie 🙏

    Werson, Mala.mi lubią tę wiadomość

  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 608 371

    Wysłany: 5 marca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Ja zmieniam na NAN bo jak się sprawdzi to mam mleko na rok za darmo. Jak się NAN nie sprawdzi, będę szukać dalej. Mleko zmieniam też za zgodą lekarza, moja doktor kazała kupić najpierw 1 puszkę i zobaczyć. Położna i lekarz mówi że brak kupy na mleku MM przez kilka dni jest normalne — jeśli nie występują inne dolegliwości.

    Co do butelki musisz sama sprawdzić bo każde dziecko pije inaczej. Ja z tej firmy miałam 3 smoczki i na razie sprawdza nam się 1m+ ale co swoje wydałam na te butelek to co innego… dzisiaj będę testować inne firmy.
    Hej, mogę spytać skąd masz możliwość mieć mleko za darmo? 🙂

    Sheelie lubi tę wiadomość

    🩷
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 marca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    Witam się z Wami jako marcową mama🥰 córa jest prze cudowna, mało płacze i oby tak było😀Ale ogólnie przedporodowo i porodowo tragicznie.
    Przed porodem dostałam jakieś'depresjii' bo tu po terminie, stres, bałam się wywowyławania, porodu... No psychicznie tragicznie się czułam. Koniec końców musiałam się zgłosić na wywołanie, bo się nic nie działo. Poobserwowali jeden dzień, na drugi miałam założony balonik na wywołanie. No niezbyt komfortowo, ale do przeżycia. Tyle że to na niewiele się zdało. Więc na kolejny dzień oxy i już costam się pojawiło. Ale tu trafiłam jeszcze na zmianie na niezbyt przychylne położne 🙄 ale że było zagrożenie życia już małej musieli zrobić CC... Czyli wszystko czego się obawiałam było 😭 po CC czułam się tragicznie. Kręcenie w głowie, ból rany, no strasznie było po. Dlatego się nie odzywałam, bo psychika mi siadła. Dziś już jest lepiej i mam nadzieję, że niebawem wrócę do domku z moim małym szczęściem❤️ obawiam się kolejnych 'hustawek nastroju' w połogu, ale zobaczymy jak będzie.


    Mala.mi ojtak czyli krótka mówiąc miałaś podobna sytuacje do mojej. Wiem że to może zryć głowę. Ale jak poczytałam sobie osobiście ile jest takich przypadków to stwierdziłam że nie ja jedna tak miałam i muszę mieć dobry chumor aby szybko dojść do siebie i pokazać małemu jaka ma spoko mamusie 😁
    Najważniejsze że jesteście razem z córcia 😁
    Życzę szybkiego wyjścia ze szpitala .
    Po ilu godzinach miałaś pionizację?:)

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 marca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    Ja zmieniam na NAN bo jak się sprawdzi to mam mleko na rok za darmo. Jak się NAN nie sprawdzi, będę szukać dalej. Mleko zmieniam też za zgodą lekarza, moja doktor kazała kupić najpierw 1 puszkę i zobaczyć. Położna i lekarz mówi że brak kupy na mleku MM przez kilka dni jest normalne — jeśli nie występują inne dolegliwości.

    Co do butelki musisz sama sprawdzić bo każde dziecko pije inaczej. Ja z tej firmy miałam 3 smoczki i na razie sprawdza nam się 1m+ ale co swoje wydałam na te butelek to co innego… dzisiaj będę testować inne firmy.
    Za darmo ? A to masz fajnie powiem ci bo te mleko ponad 70 zł kosztuje 😁
    Moja położna jest przeciwna zmianie mleka... powiedziała ze to szkodzi Maluszka.. no nie to nietrawienie mleka jest lepsze niż zmiana aby się polepszyło synkowi no ale ok.
    W piątek jesteśmy umówieni do pediatry tak wiec zobaczymy co on tam powie .
    Wczoraj już kupa była u synka tak wiec robi co 3 dni .
    Ale za to mega duże wali.
    Jeśli pediatra na NFZ nie da rady to mam namiary na pediatrii, gastrologa dziecego od sąsiadki podobno jest bardzo dobra w tym co robi i wciśnie nas w termin .
    Oj tak ja już mam 3 butelki. I dzisiaj będę zamawiała właśnie ta z philipsa antykolowa .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 marca, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mleko bo mój pracodawca mi daje. Po urodzeniu dziecka dostałam kilka prezentów, korzystam ze wszystkiego co dają 😊

    Mi położna powiedziała oraz pediatra, że mogę zmienić, ale lepiej teraz niż później. Akurat się złożyło, że Bebilon nam coś psuje kupki

    Tattyteddy lubi tę wiadomość

    age.png
  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 marca, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    Witam się z Wami jako marcową mama🥰 córa jest prze cudowna, mało płacze i oby tak było😀Ale ogólnie przedporodowo i porodowo tragicznie.
    Przed porodem dostałam jakieś'depresjii' bo tu po terminie, stres, bałam się wywowyławania, porodu... No psychicznie tragicznie się czułam. Koniec końców musiałam się zgłosić na wywołanie, bo się nic nie działo. Poobserwowali jeden dzień, na drugi miałam założony balonik na wywołanie. No niezbyt komfortowo, ale do przeżycia. Tyle że to na niewiele się zdało. Więc na kolejny dzień oxy i już costam się pojawiło. Ale tu trafiłam jeszcze na zmianie na niezbyt przychylne położne 🙄 ale że było zagrożenie życia już małej musieli zrobić CC... Czyli wszystko czego się obawiałam było 😭 po CC czułam się tragicznie. Kręcenie w głowie, ból rany, no strasznie było po. Dlatego się nie odzywałam, bo psychika mi siadła. Dziś już jest lepiej i mam nadzieję, że niebawem wrócę do domku z moim małym szczęściem❤️ obawiam się kolejnych 'hustawek nastroju' w połogu, ale zobaczymy jak będzie.


    Gratulacje Mala.mi ❤️ Trzyman kciuki, żeby jak najszybciej wypuścili was do domku 🥰

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 303 45

    Wysłany: 5 marca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś po około 10 h, ale dość długo czułam jeszcze to mrowienie w stopach więc pewnie dlatego troszkę później niż założono.
    Mam nadzieję, że chociaż okres połogu będzie laskawszy...

  • Werson Ekspertka
    Postów: 202 65

    Wysłany: 5 marca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze :)
    A jak sam pobyt w szpitalu? Czy teraz trafiłaś na spoko położne?

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson aż zazdroszczę Ci pracodawcy! 😍

    Sheelie a jak synek robi kupkę to tak z wysiłkiem czy bez problemu trzaska? Ciekawe co Wam pediatra powie. Z tym gastrologiem jak macie możliwość to w sumie też fajnie skorzystać. Zawsze lepiej jak ktoś spojrzy fachowym okiem.

    My jutro jedziemy z małym na pobranie krwi 😭 musimy skontrolować poziom wapnia bo po urodzeniu miał troszkę poniżej normy.

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 303 45

    Wysłany: 5 marca, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie personel bardzo miły i pomocny, ale niestety zdarzają się wyjątki, które nie działają dobrze na moją psychikę. Ale myślę, że w domu będzie lepiej😉 no i niestety brak laktacji. Ale może się jakoś uda. Przystawiam do piersi, ale nie bardzo jej to pasuje bo nic nie leci😐

    Werson lubi tę wiadomość

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 marca, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Werson aż zazdroszczę Ci pracodawcy! 😍

    Sheelie a jak synek robi kupkę to tak z wysiłkiem czy bez problemu trzaska? Ciekawe co Wam pediatra powie. Z tym gastrologiem jak macie możliwość to w sumie też fajnie skorzystać. Zawsze lepiej jak ktoś spojrzy fachowym okiem.

    My jutro jedziemy z małym na pobranie krwi 😭 musimy skontrolować poziom wapnia bo po urodzeniu miał troszkę poniżej normy.

    Robi z wysiłkiem. Najpierw 2 dni męczy się gazami .. baczki idą itd a w 3 dniu trzaśnie kupkę to najpierw kilka godzin się męczy a później pod koniec dnia z wysiłkiem zrobi. Dlatego myślę że może ma nietolerancje albo zmienić mleko...
    Uu .. bidulek będzie płakał bardzo .. mam nadizjee że wkuja się bezproblemu twojemu maluszkowi

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 marca, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werson wrote:
    A czy któraś z was dawała swoim maluszkom BioGaia? Czy u Was ten probiotyk się sprawdził?
    Bo najpierw zalecili nam BioGaie, kupiłam, potem zalecili Delicol bo jest podejrzenie, że mała jedząc już dużo więcej mleka nie daje rady trawić tak dużej ilości laktozy

    Ja daje dicoflor. Ale słyszałam że biogaia jest lepsza . :) ciekawa jestem co moj pediatra powie na wizycie

    Werson lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 marca, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala.mi wrote:
    Gdzieś po około 10 h, ale dość długo czułam jeszcze to mrowienie w stopach więc pewnie dlatego troszkę później niż założono.
    Mam nadzieję, że chociaż okres połogu będzie laskawszy...

    Ja byłam pionizowana po 6 h . Dałam radę. Później osiadlam na łóżku no myślałam że mam nie wstawać to był błąd.. ale tego same dnia w nocy zaczekam wstawać i było znośnie.. powiem ze to mnie mniej bolało tę cięcie i pionizacia , to całe chodzenie niż te skurcze porodowe przy 4 cm rozwarcia.

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 marca, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Mała.mi to przykre że spełniły się twoje obawy co do przebiegu porodu 😥 najważniejsze że to już za Wami. Cieszcie się córeczką. Trzymam kciuki żeby czas połogu był dla Ciebie łaskawszy. Jesteś dzielną mamą, dbaj o siebie 😘

    Werson mi nikt nie zalecał żadnych probiotyków. Jedynie witaminę D. Przy córce podawaliśmy Delicol na zagęszczenie pokarmu, bo dużo ulewala.

    U mnie połóg nawet ok. Pierwsze dni i obkurczanie macicy były bolesne. Ale teraz już spoko. Po porodzie SN szybciej się dochodzi do siebie (fizycznie) niż po CC.

    Kurczę, dziewczyny strasznie Wam współczuję tych niemiłych przeżyć podczas porodu i kiepskiego samopoczucia. Dbajcie o siebie i jeśli tylko macie możliwość i chęci żeby skorzystać z pomocy psychologa to super.

    U nas mały na szczęście jest spokojny i nie daje nam popalić ☺️ średnio raz albo dwa razy na dzień (bądź na noc) ma jakieś ataki kolki czy wzdęć (???) kiedy przez kilka minut płacze, pręży się, brzuszek wzdęty, wypluwa cyca i ciężko go uspokoić. Ale po kilku/kilkunastu minutach noszenia na rękach się uspokaja. Więc ogólnie tragedii nie ma. Tak to głównie je i śpi więc jest mało absorbujący póki co.
    Ale za to mam kupę prania. Nie wiem jak on to robi, ale przesikuje mi po kilka kompletów ubranek na dzień. Pilnuję żeby pampersy był porządnie założony i siurek na dół 😂 a i tak skurczybyk mały się przesiura i wszystko łącznie z kocykami do prania. Nie wiem czy to wina pampersów czy co. Dobrze że kupy robi niewielkie i się nie wylewają, przynajmniej na razie 🙏


    My też mamy problemy z pampersami xd ja już nie wiem jak zrobić aby mały nie przesikiwal wszystkiego.
    Czasami nawet się zdaza że pampers jest suchy a siki są na bodziakach i na moich lub męża ubraniach hah x dtak więc myślę że muszę się wprawidz jeszcze w dokładne zakładanie pampera

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 303 45

    Wysłany: 6 marca, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie chyba dopada baby blues... Bo na zmianę płacze ze szczęścia i się wzruszam, a za chwilę myślę, że ja nie dam rady. Jeszcze nocka ciężka dzisiaj była...

‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ