X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka GBS jest ważny tylko miesiąc wiec robi się to dopiero w 35-37tc. Może na następnej wizycie powinnaś mieć pobrany bo u ciebie jeszcze na to chwila czasu jest...

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile dni czekalyscie na wynik hcv i hbs??

    Nieukowa wiem ze niby jest jeszcze czas ale tak jak pisalam brzuchol juz strasznie mi opadl i boje sie ze niezdaze z wynikami:/

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie slowa :* ja wiem, że nic nie poradzę i jakoś muszę to przeżyć. Popłakałam sobie trochę ale teraz muszę się wziąć w garść i nie denerwować bo to małej na pewno nie służy. 
    W przyszły piątek mam być w szpitalu kolo 10 na czczo, od której nie powinnam jeść i pić? 
    I mam zlecone badania pod kątem cc, które mam zrobić w poniedziałek lub wtorek i z tego wszystkiego zapomniałam zapytać czy mam je robić na czczo czy nie. Może Wy się orientujecie? To ma być morfologia, PT wskaźnik protrombiny, APTT, jonogram

    AleAleksandra trzymam mocno kciuki żeby to nie była cholestaza :)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • AguŚka89 Autorytet
    Postów: 415 164

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurka pojawil mi sie sluz z delikatnym brunatnym zabarwieniem mamuski miala ktoras takie cos?

    w4sq3e3ki6xapks2.png
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 juz wcześniej pisałas ze w pąiatek idziesz na cc myslałam że w ten najbliższy:))

    mi gina mówia ze najlepiszy czas zakończenia ciąży 38+0 do 39+0 - najlepiej ok 38+6, ale pewnie co szpital to inna teoria. ja wybieram się dokładnie za tydzień! o mamoooo:)

    dzień wczesniej kazali zrobic badania na czczo
    Morfologia pełna - analizator - krew
    Mocz - badanie ogólne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2017, 10:58

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina1488 morfologię zawsze robię na czczo, co do pozostałych to nie wiem co to za badania. Ja nie mam nic zleconego. A co do przygotowania do cc to mogę zjeść lekką kolację, w nocy tylko woda. Zresztą z tych nerwów to wątpię, abym miała apetyt.

    Aguśka89, może czop? Mi w pierwszej ciąży odpadł taki zbity "glutek" zabarwiony krwią. Wody mi odeszły na drugi dzień. Teraz to nic się nie zapowiada na taki obrót sytuacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2017, 11:23

  • AguŚka89 Autorytet
    Postów: 415 164

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze czop odszedl mi juz tydzień temu tylko byl taki kolor mleczno budyniowy glutek. A teraz mam taki przezroczysty sluz częściowo zabarwiony na jasny braz. Faktycznie szyjka mnie boli i kluje. No zdurniec mozna:/

    w4sq3e3ki6xapks2.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaztrojmiasta nie, naszczęście nie w ten piątek tylko w przyszły ;) U mnie tak na 100% to przesądzone nie jest bo jeszcze mnie wtedy zbada ile mała waży ale skoro wczoraj było 3300 to w 3 lutego raczej będzie więcej niż 3500 i wtedy cc wiec może dlatego czekają do samego terminu porodu wg OM. Skierowania na cc nie mam.
    Trzymam kciuki za Was :)

    Dzięki za odpowiedzi. W takim razie na wszelki wypadek zrobię te badania na czczo.

    Aguska może się rozkręca, trzymam kciuki :)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AguŚka89 wrote:
    Kurka pojawil mi sie sluz z delikatnym brunatnym zabarwieniem mamuski miala ktoras takie cos?

    To mogą być jeszcze części czopa, mi tak odchodził przez 2 dni. Albo rozwarcie postępuje i to z szyjki. Ja od piątkowej wizyty miałam plamienia gin powiedział żeby się nie przejmować. A jak dostałam tych skurczy w poniedzialek to przed samym wyjściem do szpitala było trochę czerwonej krwi ale to właśnie z szyjki bo rozwarcie się robiło.

    AguŚka89 lubi tę wiadomość

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguska ja stawiam na szyjkę! Zanim mi przyszły jakiekolwiek skurcze na porodówce to czułam klucze w szyjce i miałam taki podbarwiony krwawo śluz. Może gin miał rację i juz tuż tuż :)

    AguŚka89 lubi tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AguŚka89 wrote:
    Wydaje mi sie ze czop odszedl mi juz tydzień temu tylko byl taki kolor mleczno budyniowy glutek. A teraz mam taki przezroczysty sluz częściowo zabarwiony na jasny braz. Faktycznie szyjka mnie boli i kluje. No zdurniec mozna:/

    Ja miałam taki śluz zaraz przed pierwszym porodem po odejściu czopa, także prawdopodobne, że szyjka się skraca/rozwiera :) myślę, że możesz się powoli szykować na dzisiaj lub jutro ;) zazdroszczę, bo u mnie czop odchodzi po kawałku, wczoraj z aplikacją naliczyłam 47 mocniejszych i słabszych skurczów od 1,5-3,5 min od rana do 23, a dzisiaj póki co mam względny spokój i już sama nie wiem, dlaczego mój organizm tak sobie leci w kulki :P

    AguŚka89, Fiolk@ lubią tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka trzymamy kciuki i jesteśmy z Tobą :)
    z "Lutówek" robią się powoli "Styczniowe mamusie" ;)

    u mnie żadnych objawów, 0 skurczy, stawiania się brzuszka... wiem, że jeszcze sporo czasu przede mną, ale chciałabym, żeby COŚ się zaczęło dziać.

    Czy któraś z Was cierpi na niedoczynność tarczycy?

    AguŚka89 lubi tę wiadomość

  • Marsjanka2 Przyjaciółka
    Postów: 69 67

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra wrote:
    Co do stresu to porodem jak takim się póki co nie denerwuję, ale w nocy obudziło mnie tak przeraźliwie swędzenie stóp i twarzy, że aż sobie to wpisałam w Google i możliwe że razem z moimi objawami 'jelitówki' układa się to wszystko w cholestazę ciążową. Dotrwałam do rana i właśnie wróciłam z alabu, gdzie zrobiłam morfologię i próby wątrobowe. Wyniki Wyniki maja być po 15, ale do tej pory to ja chyba tutaj jajo zniose, bo naczytałam się nocą, że ta choroba zagraża Maluchom i teraz to mam mega stres czy z Franciszkiem wszystko ok.,co chwilę go szturcham żeby się się ruszał a i tak bardzo się o niego boję. :( Czy któraś z Was spotkała się z problemem cholestazy ciążowej?
    Ktoś pytał o wagę dzieci, mój synek dwa tyg temu (34+4dn) ważył 3kg.
    A propos zapasów na okres poporodowy to ja chciałam właśnie jutro zacząć gotować i mrozić jakieś dania, ale teraz to już nie mam do tego głowy. Boję się, że z tą cholestazą trafimy do szpitala, a z drugiej strony to tak bym wolała, żeby mieli oko na synka i żebym miała świadomość, że nic mu nie grozi, bo ktoś to kontroluje.

    mialam cholestazę ciążową w poprzedniej ciąży z synkiem. Zaczęlo sie o swedzenia stop i dloni. Musialam byc na dosc rygorystycznej diecie przyjmowac leki i bylam kontrolowana w szpitalu :) urodzilam zdrowego duuzego chłopca 4 kg

    AleAleksandra, Papcia lubią tę wiadomość

    04f963f7bc.png
  • AleAleksandra Przyjaciółka
    Postów: 93 132

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguska, trzymam kciuki, żeby się rozkręciło.
    Czarna, jak się czujesz? Jak tam synek?
    Ja zaraz ocipieję. Mogłam iść do laboratorium przy szpitalu to już na pewno miałabym wyniki, ale ze wygodniej mi było iść po sąsiedzku to teraz muszę czekać aż zbiorą materiał i zawiozą go do tego labo przy szpitalu. Sama sobie dodałam stresu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2017, 13:41

    AguŚka89 lubi tę wiadomość

    125e5056ef.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde a ja jestem wyglupiona. Czuje się jakbym miala od rana ciągle skurcz, krzyz non stop boli, właśnie mnie koncertowo przeczyscilo, ale żadnych uchwytnych objawów porodowych brak. Nie wiem czy dziś wieczorem zabierac rodzinkę z powrotem do domu czy planowo zebrac sie (lub nie) jutro...

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa wrote:
    Kurde a ja jestem wyglupiona. Czuje się jakbym miala od rana ciągle skurcz, krzyz non stop boli, właśnie mnie koncertowo przeczyscilo, ale żadnych uchwytnych objawów porodowych brak. Nie wiem czy dziś wieczorem zabierac rodzinkę z powrotem do domu czy planowo zebrac sie (lub nie) jutro...

    Nieukowa, a może teściowie tak na Ciebie zadziałali? Ja jak jadę do swoich, to zawsze mi się pogarsza samopoczucie :P jeśli masz takie objawy i nie chcesz ewentualnie rodzić w powiatowym szpitalu 200 km od domu to ja bym się chyba zebrała i pojechała wieczorem... Jesteś w ciąży, zawsze masz wytłumaczenie ;)

    Nieukowa lubi tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ciśnienia pisałam wcześniej że taki mi skakało do 140/90 i to wieczorami utrzymywało się przez kilka dni i nagle przeszło... teraz mam 120/80 czasem trochę więcej ale nie przekracza 130/90 więc jest ok. Czekam sobie spokojnie na wizytę w przyszłym tygodniu (będzie to początek 38 - też nie miałam jeszcze GBS u nas w szpitalu jak GBS nie jest z odbytu i z pochwy to i tak podają antybiotyk.

  • AleAleksandra Przyjaciółka
    Postów: 93 132

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, Dziewczyny. Są już wyniki i sama nie wiem co o tym myśleć bo bilirubinę oraz aspat i alat są w normie, ale fosfataza jest ponad trzykrotnie wyższa niż norma: 240U/l przy normie do 70U/l. No i nie wiem czy czekać do jutrzejszej wizyty czy to znaczy że to cholestaza się zaczyna czy jak? Już zgłupiałam.

    125e5056ef.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra wrote:
    Kurcze, Dziewczyny. Są już wyniki i sama nie wiem co o tym myśleć bo bilirubinę oraz aspat i alat są w normie, ale fosfataza jest ponad trzykrotnie wyższa niż norma: 240U/l przy normie do 70U/l. No i nie wiem czy czekać do jutrzejszej wizyty czy to znaczy że to cholestaza się zaczyna czy jak? Już zgłupiałam.

    A badałaś może bilirubinę? To swędzenie skóry się utrzymuje? Skoro fosfataza jest 3x wyższa to znaczy, że coś się dzieje. Ja bym chyba poczekała do jutrzejszej wizyty, a na ten moment możesz wdrożyć dietę lekkostrawną, żeby odciążyć wątrobę. Tutaj masz całkiem sensowny artykuł w tym temacie, pod koniec jest lista produktów i przykładowy jadłospis: http://smakujdiety.blogspot.com/2015/12/cholestaza-ciazowa-co-mozna-jesc.html

    AleAleksandra lubi tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra nie masz możliwości skontaktowania się zeswoim lekarzem?

‹‹ 506 507 508 509 510 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ