X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis u mnie tez jakieś plamienia brązowe. Wygląda to jak końcówka miesiączki. Brzuch mnie tez jakoś dziwnie boli jak na miesiączkę .

    ea895dd043.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina1488 wrote:
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie slowa :* ja wiem, że nic nie poradzę i jakoś muszę to przeżyć. Popłakałam sobie trochę ale teraz muszę się wziąć w garść i nie denerwować bo to małej na pewno nie służy. 
    W przyszły piątek mam być w szpitalu kolo 10 na czczo, od której nie powinnam jeść i pić? 
    I mam zlecone badania pod kątem cc, które mam zrobić w poniedziałek lub wtorek i z tego wszystkiego zapomniałam zapytać czy mam je robić na czczo czy nie. Może Wy się orientujecie? To ma być morfologia, PT wskaźnik protrombiny, APTT, jonogram

    AleAleksandra trzymam mocno kciuki żeby to nie była cholestaza :)
    Karolina mam nadzieje ze juz ci lepiej na duszy :-)
    Ja mam byc w dniu zabiegu na 11 na czczo, lekarz powiedzial zeby wieczorem zjesc normalnie kolacje a potem juz ani nie pic ani nie jesc. Dzien przed musze stawic sie w szpitalu na 8 rano tez na czczo, wtedy pobiora mi krew na morfologie, sody, potasy I inne gadzety I zrobia ktg.

  • Sabi93 Znajoma
    Postów: 21 26

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie cisnienien caly dzien 140/90, ale do tego nogi i stopy spuchly mi strasznie, wygladaja jak parowki :( pierwszy raz tak mam z obrzekami :/

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Karolina zalozene cewnika nie boli (ja nic nie czulam a nie mialam znieczulenia). Znieczulenie w kregoslup to uklucie komara jak znieczulenie podaja, pozniej juz nic nie czujesz. A leki po cc - dostawalam ketonal i pytalgine na zmiane. Paracetamol i ibuprofen dopiero pozniej a i tak na samym paracetamolu bylam i bylo znosnie. Nie stesuj sie na zapas ;-)

    Mnie od wczoraj ogarnia za to panika, ze jednak beda kazac mi sn rodzic i nawet rozwazam wyjazd do Łodzi na prywatne cc :-/
    A ktory szpital bierzesz pod uwage?

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabi93 wrote:
    u mnie cisnienien caly dzien 140/90, ale do tego nogi i stopy spuchly mi strasznie, wygladaja jak parowki :( pierwszy raz tak mam z obrzekami :/
    No to I ciebie czeka pilna wizyta u lekarza :-(

    Zbikowa a ty jak?

  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie:)
    Rozwarcie dalej na 1 cm, Mały już pieknie wstawil się główka i wszystko idealnie przygotowane na poród:) teraz tylko czekać aż przyjdą skurcze:)
    Lekarz kazał się zastanowić nad znieczuleniem zewnatrzoponowym bo przy wejściu na porodowke muszę się określić czy chcę. . Ma któraś jakies doswiadczenia z tym? Brać czy nie brać? Mówił, że zdarzają się komplikacje ale że u nich w szpitalu jeszcze się nie zdarzyło żeby były jakieś. . A ja już sama nie wiem :/

    karolina1488, Papcia, AguŚka89, AleAleksandra lubią tę wiadomość

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciagle popoludniami boli mnie glowa, ostatnie dni tez jest mi bardzo duszno a niby jak dziecko nizej to oddychac powinno sie lepiej.

    Plamienia ktore macie wg mnie sa optymistyczne, u mnie nawet sluzu za duzo nie ma, wkladek dalej nie potrzebuje.

    Za tydzien o tej porze juz bedziemy z jaskiem cycac :-)

  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny współczuję problemów zdrowotnych, chyba też sobie zacznę sprawdzać ciśnienie bo cała ciążę badał mi tylko lekarz i miałam idealne to nawet o tym nie myślałam a tu widzę, że może zbyt pewna siebie jestem.

    A mam do was pytanie głupie zapewne - czy wy pierzecie wypełnienie nowego fotelika? Wózek cały rozebralam i popralam, ale używany kupowałam to wiadomo, fotelik nowiutki no i mała go bezpośrednio dotykać nie będzie dłuższy czas bo kombinezon itp więc dylemat mam. No ale chyba upiorę,jakis mam taki głupi mętlik w głowie.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Sabi93 Znajoma
    Postów: 21 26

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria, jak przez noc sie nie poprawi, to na pewno jutro odwiedze lekarza.. :( oby wlasnie gorzej nie bylo

  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrula wrote:
    My po wizycie:)
    Rozwarcie dalej na 1 cm, Mały już pieknie wstawil się główka i wszystko idealnie przygotowane na poród:) teraz tylko czekać aż przyjdą skurcze:)
    Lekarz kazał się zastanowić nad znieczuleniem zewnatrzoponowym bo przy wejściu na porodowke muszę się określić czy chcę. . Ma któraś jakies doswiadczenia z tym? Brać czy nie brać? Mówił, że zdarzają się komplikacje ale że u nich w szpitalu jeszcze się nie zdarzyło żeby były jakieś. . A ja już sama nie wiem :/
    Ja wzięłam znieczulenie przy córce chociaż poród i tak zakończył się cc ale przynajmniej nie nacierpialam się i teraz też chcę wziąć znieczulenie

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Fiolk@ Ekspertka
    Postów: 238 237

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro wizytuję już nie mogę się doczekać. Widzę, że coraz bardziej rozkręcamy się jako mamusie styczniowe :) dla pierwszej lutówki termin równo za tydzień. Zobaczymy co się jeszcze wydarzy do tego czasu :) trzymam kciuki za wszystkie!

    w5wqio4puxjzt1om.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, a ja dalej mam jakieś dziwne jazdy... od chyba 2h mam ciągły skurcz. No ciągły, leżę po Nospie i nic się nie zmienia.

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w końcu po wizycie, Młoda pięknie przybrała i ma 2800g, 800 g w 3 tygodnie :)
    Generalnie u nas wszystko ok, przepływy w porządku, Młoda prawidłowo ułożona. Następna wizyta 15 lutego, ale lekarz stwierdził, ze raczej nie będę już w dwupaku :) ohh jak się cieszę :)

    Asiek ja też kupiłam wózek używany, do tego był też fotelik, który wyprałam, ale jakbym miała nowy to bym go nie prała :)

    karolina1488, Nieukowa, AguŚka89, zbikowa, Fiolk@, vitoria, AleAleksandra lubią tę wiadomość

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria wrote:
    Karolina mam nadzieje ze juz ci lepiej na duszy :-)
    Ja mam byc w dniu zabiegu na 11 na czczo, lekarz powiedzial zeby wieczorem zjesc normalnie kolacje a potem juz ani nie pic ani nie jesc. Dzien przed musze stawic sie w szpitalu na 8 rano tez na czczo, wtedy pobiora mi krew na morfologie, sody, potasy I inne gadzety I zrobia ktg.

    Juz mi się trochę poprawiło, dziękuję :) mąż mnie wziął na lody, przemówił do rozumu i się trochę uspokoiłam. To tym bardziej widzę, że badania musze zrobić na czczo skoro Tobie tak kazał przyjść na te badania. Ja to wczoraj nie miałam głowy nawet zapytać o to tak mnie zamroczyła ta wizja cc. Super wizja, że za tydzień będziesz juz miała synka przy sobie <3

    vitoria lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek ja nie piorę wypełnienia nowego fotelika ;)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiolk@ wrote:
    Jutro wizytuję już nie mogę się doczekać. Widzę, że coraz bardziej rozkręcamy się jako mamusie styczniowe :) dla pierwszej lutówki termin równo za tydzień. Zobaczymy co się jeszcze wydarzy do tego czasu :) trzymam kciuki za wszystkie!
    to ja zapisuję się na 1 lutego:) jako lutowa mama:) mam nadzieje ze będą miejsca w szpitalu, bo wiem że jest straszny wysyp ciężarnych, szpitale oblężone, lekarze na urlopach szaleją na nartach:) no i te odwiedziny po znakiem zapytania z powodu panujących chorób, ale co tam przez 7 dni wszystko może się zmienić:)

    Fiolk@ lubi tę wiadomość

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie piorę

  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra Ja już od ponad 2 tygodni szaleje z powodu świądu stóp, potem przeniosło się na dłonie i tak juz sie z tym bujam od lekarza do lekarza, nie spie po nocach, nic nie pomaga, nawet maści na sterydach. Moje wyniki były podobne do Twoich jesli chodzi o próby wątrobowe, też tylko fosfataze miałam podniesiona, ale nie jest to cholestaza. Najprawdopodobniej pokrzywka ciążowa, która zniknie po porodzie. Ja już cipieje z tego wszystkiego :(

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa wrote:
    Ech, a ja dalej mam jakieś dziwne jazdy... od chyba 2h mam ciągły skurcz. No ciągły, leżę po Nospie i nic się nie zmienia.

    Dalej bez zmian? Faktycznie dziwny taki ciągły skurcz... Ja od 13. mam tak co 8-20 minut skurcze coraz mocniejsze, ale przyzwyczaiłam się już do tego i chyba u mnie taki "urok" końcówki drugiej ciąży :P pewnie nawet jak się zacznie to będę podejrzewać swój organizm, że to blef.

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niedoczynność tarczycy, biorę 100 euthyroxu.
    AleAleksandra jesteśmy już w domu, dzięki że pytasz. Mały tylko je i śpi, nawet musze go budzić na jedzenie. A ja jakaś zmęczona się czuję i śpiąca.

    Nieukowa ja to Cię podziwiam że się zdecydowałaś na taką podróż i ja bym chyba uciekała do domu :P

    Lilu lubi tę wiadomość

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
‹‹ 507 508 509 510 511 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ