X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra,Monique ogromne gratulacje! :)

    AleAleksandra lubi tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalazilismy sie I nic mlodemu nie kupilismy. Synek bardzo chcial zestaw maly lekarz, tylko czemu to kosztuje 80 - 120 zl...? Zal mi takiej kasy na plastikowe sluchawki I plasterek, niwiele mozna dolozyc I mialby rowerek - skala bez porownania. Pewnie stanie na ksiazeczce.

    Caly tylek mnie boli.

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie znacie jakiejs stronki z poscielami dla chlopcow rozmiar 140x70 tylko to dla starszego synka a ten rozmiar jest lozeczkowy i same misie sa na poszewkach a mi chodzilo o jakichs super bohaterow dinozaury auta lub nawet jedno czy kilkukolorowe ale zeby byly fajne dla 5 latka lozka narazie mu nie zmieniam bo jest dobre takze jakbyscie mnie mialy na uwadze to bardzo dziekuje :-)
    Wszystkim mamusiom zycze zdrowka i dla dzieci oczywiscie tez wracajcie do domkow i cieszcie sie swoimi skarbami :-)

    Krystyna lubi tę wiadomość

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra - gratulacje! Kolejny Franio spieszył się, żeby zobaczyć mamusię ;)

    Moja Kalinka jest bardzo niezdecydowana ;/ dzisiaj znów prawie cały dzień skurcze co 7-15 minut, niektóre takie, że mnie wpół zginało... i nadal NIC, po kąpieli się uspokoiło :( już mnie to naprawdę irytuje. Z drugiej strony mam jakieś głupie myśli, że może Mała jest jakoś nie tak ułożona, albo owinięta pępowiną i to blokuje akcję... Niby nie powinnam tak myśleć, ale jakoś same te myśli mi wpadają do głowy :(

    W ramach wywoływania porodu jako rasowa masochistka umyłam wszystkie podłogi, ugotowałam obiad, zrobiłam ciasteczka brownie (to zamiast murzynka ;), pozmywałam po tym wszystkim i zjadłam pół ananasa (ma działanie naskurczowe, ale ponoć w ilości co najmniej 7 szt., niemniej można próbować). Mąż w ramach soboty wysprzątał łazienkę i był po tym tak wykończony, że aż musiał się położyć :P

    Vitoria - my synkowi kupiliśmy od siostrzyczki właśnie książeczki, zamówiliśmy z księgarni internetowej i przyszły na następny dzień :) jedną z serii o pojazdach, których ma już kilka i jedną taką dużą do czytania w twardej oprawie "Poczytaj mi mamo".

    AleAleksandra lubi tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra, gratulacje! Coraz więcej styczniowych maluszków :)

    Papcia, ciasteczka brownie (z kwestii smaku) to moje przekleństwo ostatnich tygodni, piekę co chwila, bo mąż mnie napastuje, pyyyyszneeee są :) nie martw się, mała na pewno jest dobrze ułożona, tylko trochę niepokorna :D ma jeszcze czas na wyjście :)

    A propos książeczek, wiem ze niemowlakom można pokazywać karty kontrastowe, ale chciałabym też mojej małej czytać od początku :) polecacie jakieś fajne, ciekawe książeczki dla dzieci? Takie, żeby mimo że maluch nie rozumie, mama mogła czytać z przyjemnością?

    Papcia, AleAleksandra lubią tę wiadomość

    age.png
  • Helmi Autorytet
    Postów: 709 373

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crisperss wrote:
    Dziewczyny a słyszałyście o tym żeby upiec murzynka? Tak... takie ciasto :) ponoć na drugi dzień murowany poród :D

    Pieklam murzynka w srode- ale poki co nadal w dwupaku :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 10:28

    7v8r3e3k6t0s43kt.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 02:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandrA gratulacje.Ja godzine temu wyladowalam na patologi z krwawieniem jak bym okres.miala... stwierdzili ze z szyjki ale rozwarcie.Na opuszek..zostawili mnie w.celu sprawdzenia wszystkiego.

    AleAleksandra lubi tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka_46 trzymamy kciuki zapewne zaraz bedziesz tulic malenstwo;) jak zobaczyłas krew napewno było nerwowo, ale jak.jestes.już w szpitalu to wszystko bedzie dobrze! Powodzenia:)

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmm... murzynek... Zjadłabym. Może to niezły pomysł upiec :)
    Agatka kciuki!

    U mnie wszelkie skurcze się wyciszyly. To ja czekam grzecznie do terminu, może te choroby pójdą całkiem won...

    Bebag dla takiego maluszka sens książki nie ma znaczenia, ja bym czytała na glos coś spokojnego i wzbudzajacego pozytywne emocje, niekoniecznie dedykowanego małym dzieciom ;) szybciej jakąś powieść która znam z dzieciństwa i mam dobre skojarxenia :)

    bebag, Papcia lubią tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałyscie o ciasteczkach Brownie, weszłam na strone z przepisem i oszalalam :) nie mam jedynie gorzkiej czekolady... muszę je zrobić..muszą być pyszne!

    bebag, Nieukowa lubią tę wiadomość

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka powodzenia kiedy juz sie zacznie!


    Ja mam dzis full energii, namawiam mojego zebysmy gdzies wyjechali, nie jest zachwycony :-) wlaczylam muze I radosc mnie rozpiera :-) milego dnia kobitki :-)

    bebag, Krystyna, Mila123, Nieukowa lubią tę wiadomość

  • AguŚka89 Autorytet
    Postów: 415 164

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka oby wszystko bylo dobrze !!!

    Ja od wczoraj walcze z okropnym bolem glowy normalnie leb rozsadza :( nigdy takich boli nie mialam.

    w4sq3e3ki6xapks2.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie popoludniami boli glowa dzien w dzien I tez nie wiem czemu, cisnienie dobre ewentualnie za niskie. Tabsow nie biore nawet jak bardzo boli, licze ze to hormony I minie po porodzie.

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam stresa przed jutrzejsza cesarką, czy wszystko będzie dobrze. Zawsze chcieliśmy miec trójkę dzieci, boje sie ze nie będą możliwe 3 cesarki. I chyba przez 2 lata nie można zajść w druga ciaze bo jest to niebezpieczne? Macie jakies informacje od znajomych?
    Cieszę sie tylko ze cc będzie bezpieczniejsza do dziecka a to dla mnie najważniejsze:)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Sabi93 Znajoma
    Postów: 21 26

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny , orzepraszam ze mnie nie bylo, ale ostatnie dni byly ciezkie :(
    przede wszystkim gratuluje wszystkim rozpakowanym mamusiom!! :) zdrowka dla Was i maluszkow :)
    u mnie kiepsko, pare dni temu tak z ciekawosci zmierzylam cisnienie ,okazalo sie ze jest podwyzszone, mimo ze najwiecej skakalo do 150/90, ale jednak :( kazano zrobic mi wyniki moczu, okazalo sie, ze jest bialko, no i tez zaczelam puchnac, w ciagu paru dni na wadze mam +3kg :( dostalam skierowanie do szpitala, od jutra na oddziale.. cala ciaza ksiazkowo i pod koniec takie cos. mam nadzieje, ze cos z ttm zrobia, do terminu jeszcze troche czasu, bo jestem prawie w 37tc

  • Sabi93 Znajoma
    Postów: 21 26

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydream mam znajoma, ktora zaszla w ciaze 4 miesiace po pierwszej cesarce. W jej przypadku wszystko jest ok, z tego co wiem, choc lekarz zalecal, zeby poczekac chociaz rok. :)

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baby dream wszystko bedzie dobrze pojdzie szybko i sprawnie zycze powodzenia i szybkiego powrotu do formy :-) ja tez juz pomalu zaczynam sie stresowac tez 2 cesarka przede mna... strach jest normalny nic sie nie przejmuj :-)

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream wrote:
    A ja mam stresa przed jutrzejsza cesarką, czy wszystko będzie dobrze. Zawsze chcieliśmy miec trójkę dzieci, boje sie ze nie będą możliwe 3 cesarki. I chyba przez 2 lata nie można zajść w druga ciaze bo jest to niebezpieczne? Macie jakies informacje od znajomych?
    Cieszę sie tylko ze cc będzie bezpieczniejsza do dziecka a to dla mnie najważniejsze:)

    Normalne ze sie stresujesz kazda by miala wielkiego stresa, jednak postaraj sie zrobic dzis cos dla siebie zrelaksuj sie totalnie bo to ostatni dzien masz dla siebie ;)
    Ja teraz lezalam na patologi ciazy z dziewczyna ktora miala wlasnie 3 cesarke jedni dziecko ma 5 drugie 2 latka i teraz sie kolejne urodzilo i wszystko ok. Ale to juz koniec bo kolejna cesarka to byloby ryzyko tak jej powiedzieli. Takze spokojnie wszystko przed Toba. 3mam kciuki za jutrzejszy Twoj dzien badz dzielna:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabi ja to samo przechodziłam w tym tygodniu. Tylko ciśnienie jeszcze wyzsze. Potrzymali mnie dwa dni na oddziale, dostałam leki i do domu. Też myślałam że będą chcieli mnie zatrzymać, ale odesłali. teraz znowu mi ciśnienie skacze, nie wiem czy nie będę musiała wrócić do szpitala, a to już się pewnie skończy porodem. Tak czy inaczej trzymam kciuki, żeby leki podziały.

    Babydream trzymam kciuki żeby wszystko sprawnie i gładko poszło, powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 11:57

  • Sabi93 Znajoma
    Postów: 21 26

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nastawiam sie na to, ze poobserwuja mnie max 3 dni i wypuszcza, zwlaszcza ,ze teraz cisnienie utrzymuje sie troszke ponizej 140/90, jak troche polazilam po domu i posprzatalam, wiadomo zmachalam sie, wtedy skoczylo.. No, ale wedlug lekarza, ktory mnie prowadzi, skoro cala ciaze mialam idealnie 120/70, a teraz wychodza takie objawy, trzeba sie polozyc na ten oddzial.. zobaczymy co z tego wyniknie

‹‹ 517 518 519 520 521 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ