X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • AguŚka89 Autorytet
    Postów: 415 164

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream wrote:
    A ja mam stresa przed jutrzejsza cesarką, czy wszystko będzie dobrze. Zawsze chcieliśmy miec trójkę dzieci, boje sie ze nie będą możliwe 3 cesarki. I chyba przez 2 lata nie można zajść w druga ciaze bo jest to niebezpieczne? Macie jakies informacje od znajomych?
    Cieszę sie tylko ze cc będzie bezpieczniejsza do dziecka a to dla mnie najważniejsze:)

    Moja kolezanka z pracy w srode ma trzecia cesarke. A dzieci jej wyszly tak co dwa lata roznicy. Także trzymam mocno kciuki będzie wszystko dobrze :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 12:11

    w4sq3e3ki6xapks2.png
  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream wrote:
    A ja mam stresa przed jutrzejsza cesarką, czy wszystko będzie dobrze. Zawsze chcieliśmy miec trójkę dzieci, boje sie ze nie będą możliwe 3 cesarki. I chyba przez 2 lata nie można zajść w druga ciaze bo jest to niebezpieczne? Macie jakies informacje od znajomych?
    Cieszę sie tylko ze cc będzie bezpieczniejsza do dziecka a to dla mnie najważniejsze:)

    Ja bede miala w tym tygodniu 3 cc. Pomiedzy pierwszą cc, a drugą było tylko 1,5 roku.różnicy. Ciąża przebiegala normalnie.

    paulka86 lubi tę wiadomość

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream - moja koleżanka też miała we wrześniu 2016 trzecią cesarkę, starsze dzieciaki 5 i 2 lata :) wszystko poszło ok.

    Bebeg - dokładnie, ciasteczka z KS ;) są przepyszne, ale to wlaśnie mój M jest ich największym fanem :D tylko ja robię tylko z gorzką czekoladą i dodaję olej kokosowy zamiast masła, bo M nie może nic z białkiem mleka krowiego.

    Co do książek do czytania noworodkowi na głos, jak pisała Nieukowa, nadaje się praktycznie wszystko, najlepiej coś co dla Ciebie będzie przyjemną lekturą. Do oglądania świetne są książeczki kontrastowe, Marek je uwielbia do dzisiaj ;)

    Ja bym poczekała grzecznie do terminu, gdyby tylko nie te skurcze, które mam codziennie od 1,5 tygodnia... Syna wywoływałam, bo wg lekarza miał ważyć 3600-3800g, a ja chciałam urodzić sn i bez nacięcia, urodził się 2 dni przed terminem 3210g ;)

    bebag lubi tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream trzymam mocno kciuki za Was :)

    Karoliskaxxx lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream przezyjemy to jakos :-) ja tez sie martwie druga cesarka ale jak mowisz, dziecko jest bezpieczniejsze. Widzac jak sie denerwuje drugim cc, przed trzecim bym chyba oszalala :-) plus jest pare innych powodow ktore sprawiaja ze nie planujemy kolejnego dziecka, choc wiadomo ze wpadki sie zdarzaja I tylko na takiej zasadzie moze byc nas kiedys wiecej, swiadomie jednak sie nie zdecyduje. Mojego meza znajoma ma cala trojke urodzona przez cc I nie miala komplikacji wiec da sie, miedzy srodkowym a najmlodszym sa 4 lata roznicy. Mysle ze decydujace jest tez jak wyglada nasza jama brzuszna po pierwszej cesarce, moga byc zrosty a moze ich nie byc. Jesli u kogos problemy pojawiaja sie juz przy drugim cieciu to chyba trzeciego nie powinien miec tak na logike. Trzeba sobie porzadne usg fundnac z rok po porodzie I pogadac z ginem czy jest zielone swiatlo I kiedy.

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mezu kupil mlodemu autko taksowke I ksiazeczke o taksowce, synek bedzie zachwycony. Teraz zasnal, my zjemy obiad I pojedziemy mojego brata odwiedzic. Tam maluchy sie poganiaja I wybawia a my moze w scrabble pogramy :-)

  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleAleksandra gratulacje. Babydream trzymam kciuki wszystko będzie dobrze. My przynajmniej do jutra w szpitalu. Zobaczymy jutro . A tak to Franiu ładnie je a ja walczę z bólem głowy po zzo.

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas czeka najprawopodobniej cc w piątek. Jest to moja pierwsza ciaza ale mam blizne po operacji w miejscu gdzie będzie cc. Szew ma 26 lat bo operacje miałam w wieku 3 lat i blizna jest niewidoczna ale jakieś zrosty na pewno są bo jak brzuszek zaczął rosnąć to niewidoczna blizna zrobiła się czerwonawa, okropnie swędziała i trochę ciągnęła ale na szczęście trwało to krótko i dalej jest niemal niewidoczna
    Chciałabym drugie dziecko max do 3 lat bo juz swoje lata mam (od niedawna 29) ale będę się bardzo bała cc jeśli teraz tez będę mieć cc

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Marsjanka2 Przyjaciółka
    Postów: 69 67

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream wrote:
    A ja mam stresa przed jutrzejsza cesarką, czy wszystko będzie dobrze. Zawsze chcieliśmy miec trójkę dzieci, boje sie ze nie będą możliwe 3 cesarki. I chyba przez 2 lata nie można zajść w druga ciaze bo jest to niebezpieczne? Macie jakies informacje od znajomych?
    Cieszę sie tylko ze cc będzie bezpieczniejsza do dziecka a to dla mnie najważniejsze:)


    znajoma ma córeczkę po 4 miesiącach zaszła w nieplanowaną ciążę i to bliźniaczą! teraz ma 3 dziewczynki rok i czery miesiące i półroczne gwiazdy :) moze nie jest to obojętne dla zdrowia i niesie ryzyko... ale jej sie udało i ciązę znosila wysmienicie dzieci sa zdrowe :)

    04f963f7bc.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nawiedziło nas znajomi i dostałam oryginalnego Szumisia. Oby się nie przudał, chociaż starszak wiele godzin spędził słuchając suszarki z YT wiec nie wykluczam :) lans normalnie...

    Kciuki za kolejne rodzące... jutro mam wizytę, przynajmniej dowiem się czy szyjja coś dojrzewa...

    MarsJanka omg taka różnica wieku i jeszcxe blizniaki... chyba bym się pochlastała :P

    Mąż jest na 200% zdecydowany na wazektomie zaraz po moim pologu. Super sprawa, bardzo mi imponuje ze chce podjąć te decyzje i nie będę musiała się męczyć z implanty albo spirala. Nawet nie wiedziałam że w PL to legalne ale skoro tak to niech idzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 15:21

    Papcia lubi tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream powodzenia jutro, dzisiaj pełen relaks :-) za 24h będziesz tulić swoje Maleństwo :-)

  • Marsjanka2 Przyjaciółka
    Postów: 69 67

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa przyznam szczerze ze ja tez bym sie chyba zastrzeliła na jej miejscu :D jakos nie zazdroszcze nikomu bliźniaczej ciąży... jeszcze mając jednego małego szkraba :)

    Nieukowa lubi tę wiadomość

    04f963f7bc.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa, sama bym się nie obraziła za taki prezent przed łóżeczko od rodzinki/przyjaciół, bo trochę szkoda kasy, a gadżet fajny ;) jak sobie przypomnę to u nas też często suszarka z YT i podskakiwanie z synem na rękach przy muzyce były uskuteczniane :P ponoć chłopcy częściej są "kolkowi", zobaczymy ;)

    Co do wazektomii męża, podziwiam za decyzję. Sama bym jednak chyba się na coś takiego nie zdecydowała. Mój M i tak chce trójkę, ja mu powtarzam, że zobaczymy jak sobie z dwójką poradzimy :D kilka razy słyszałam od rodziców dwójki dzieci, że jakby byli młodsi/wiedzieli jak to będzie to zdecydowaliby się na trzecie, a w przypadku wazektomii to jednak nieodwracalna decyzja... Chociaż wiadomo, że antykoncepcja - pigułki/plastry, wkładki/spirale itp. jest uciążliwa głównie dla kobiety :(

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • MammaMia2016 Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo Halo :)
    Szukamy Maluszka ze Śląska, urodzonego pod koniec stycznia, lub mającego się narodzić na początku lutego do projektu fotograficznego, który chcemy zrealizować (wraz z mężem prowadzimy małe studio fotografii pod Gliwicami).
    Zdjęcia nasze można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/bszczesnyphotography/
    Jak jest jakaś Mama, która marzy o sesji noworodkowej - to ma okazję zrealizować ją za darmo.
    Ważne, by w czasie sesji Maluszek nie miał więcej niż 14 dni.

    Jak jest jakaś Mama chętna - zapraszam do kontaktu na priv.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję rozpakowanym i trzymam kciuki za kolejne ;-) Chłopcy szaleją hi hi ja z kolei słyszałam, że to dziewczynki nie spieszą się na świat bo muszę się wyszykować przed wyjściem ;-)

    U mnie spadek formy. Ledwo chodzę, ciągle bym spała a jak śpię to się wiercę, budzę i wielkie g... z tego wychodzi. Biodra mnie bolą, ból promieniuje na nogi, ciężko mi się oddycha... No marudziłabym i marudziła :D Byle do czwartku, mąż wraca ;-)

    My nie planujemy już więcej dzieci, mam dość. Ciąża to da mnie żaden stan błogosławiony. Po połogu zakładam spiralkę ;-) Wspomniałam mężowi żartem też o wazektomii ale nie chce o tym słyszeć :D A ja nie mam zamiaru go namawiać ;-) Chociaż z drugiej strony jakie wygodne by to było ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 22:09

    Nieukowa, Papcia lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream powodzenia! :)
    Ja jestem dzieckiem z trzeciego cc i to z przed 30 lat, takze można ;)

    Podziwiam Was dziewczyny, że zdecydowałyscie się na dzieciaki w tak małych odstępach czasu, chociaz wiem ze to w sumie dobrze, bo odchowacie i wyjdziecie z pieluch :) ja bym chciala żeby między moimi dziećmi były tak mniej więcej 3 lata różnicy, ale może pierworodna tak da nam w kość ze zmienimy plany, albo na odwrót - uznamy ze nie ma na co czekać ;)
    To co w tej chwili wiem na pewno to, że nie jestem stworzona do bycia w ciąży, ten stan mnie męczy i jest upierdliwy ;) ale łudzę się ze może chociaz do rodzenia jestem stworzona :D

    livia30, MamaZtrójmiasta lubią tę wiadomość

    age.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream - powodzenia dzisiaj! Daj znać jak już będziesz w stanie :)
    bebag wrote:
    ...

    Podziwiam Was dziewczyny, że zdecydowałyscie się na dzieciaki w tak małych odstępach czasu, chociaz wiem ze to w sumie dobrze, bo odchowacie i wyjdziecie z pieluch :) ja bym chciala żeby między moimi dziećmi były tak mniej więcej 3 lata różnicy, ale może pierworodna tak da nam w kość ze zmienimy plany, albo na odwrót - uznamy ze nie ma na co czekać ;)
    To co w tej chwili wiem na pewno to, że nie jestem stworzona do bycia w ciąży, ten stan mnie męczy i jest upierdliwy ;) ale łudzę się ze może chociaz do rodzenia jestem stworzona :D

    No właśnie, są kobiety stworzone do bycia w ciąży i takie, którym ten stan ciąży :P ja też należę do tych drugich ;) plus jest taki, że naprawdę szybko się zapomina o różnych dolegliwościach tego okresu :) ból porodowy też się szybko zapomina, jaki by nie był ;)

    My zakładaliśmy od początku 2 lata kalendarzowe różnicy, więc celowaliśmy w 2017 ;) jak widać z drugim szybko się udało, pomimo moich wcześniejszych problemów z PCOS... ja nie mam rodzeństwa, więc nie mam też porównania, ale M ma 2 braci, którzy są dokładnie rok po roku, a on jest 3 i 4 lata od nich starszy i widać tę różnicę nadal, mimo że są już wszyscy w okolicach 30-tki ;) młodsi zawsze wszędzie chodzili razem, a M miał swoje towarzystwo i tak już zostało. Także wszystko ma swoje plusy i minusy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 08:12

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też namawiam męża na wazektomię. Na początku był na nie, ale wytłumaczyłam mu że to nie jest jakaś rozległa operacja (on miał chyba wizję rozcinania,grzebania i nie wiadomo co jeszcze :P ), dałam do poczytania jak to wygląda i chyba się przekonuje pomału.
    Raz że oboje nie chcemy więcej dzieci a dwa że ja kolejnej ciąży nie zniosę. Też nie jestem do tego stworzona ;)

    W temacie bliźniaków to ja chciałam bardzo ale jako pierwsze. Przy takiej małej różnicy wieku bym chyba oszalała.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się podoba różnica wieku u dzieci ok 5 lat. Gdybym była młodsza to pewnie tak by było ale teraz planujemy starać się o drugie dziecko jak córka będzie miała ok 3 lat więc będą 3-4 lata różnicy. Nie wyobrażam sobie mieć dzieci rok po roku czy po dwóch. Moja siostra ma czterolatka i dwulatkę i to jest jakaś masakra. Miedzy mna a siostra jest rok roznicy a wcake jakichs super kontaktow nie mialysmy w dziecinstwie. Ale oczywiście są osoby, którym się to podoba. Mi się tez może jeszcze odmienić ;) u nas zagrożenie bliźniakami jest duze, zarowno po mojej jakbi meza stronie jest wiele blizniakow. Teraz miałam tak duży przyrost bety, że gin sama go widząc szukała drugiego pęcherzyka ale na szczęście nie bylo. Nie wyobrażam sobie siebie i bliźniaków :D

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja nie dosc, ze nie nadaje sie do bycia w ciazy, do rodzenia tym bardziej i na dokladke nie lubie karmic piersia i tego nie robie. Taka wyrodna matka ale kocham swoje dzieci nad zycie :-)

    bebag, Nieukowa, karolina1488 lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
‹‹ 518 519 520 521 522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ