X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 3 lutego 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria wrote:
    Dziewczyny po cc, co przeciwbolowego mialyscie zlecone w szpitalu I potem w domu? U nas dawali kroplowki z paracetamolu, a do domu nie wpisali nic w zaleceniach. Nie zapytalam bo nie bolalo mnie jakos bardzo, ale w domu ze starszym synkiem jest troche wiecej ruchu I cos bym lyknela. Wczesniej wydawalo mi sie ze w ciazy zalecany jest paracetamol a w czasie karmienia ibuprofen. Jak to u was jest?


    My dzis szczesliwie wrocilismy do domu, maly z waga 3490.
    Ja jak miałam cesarke to dawali paracetamol i ketanol i po nich można karmić piersią

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 3 lutego 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję rozpakowanym mamusią. A ja ciągle w dwupaku, już nie wiem co zrobić żeby urodzić. Sex, sprzątanie nie pomaga, jutro idę na długi spacer bo zwariuje za chwilę.

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 3 lutego 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwcia ja od 3 tyg mecze się z przeziębieniem. Poza inhalacjami z soli, ciepla kołdra i termoforem za dużo opcji nie ma :( najgorsze dla mnie było kaszlenie bo raz ze mi się popuscic zdarzało a dwa ze macica mi się stawiała i wszystko na dole bolało ;(
    Zdrówka zycze- na szczęście masz.czas i może zdążysz w pełni wyzdrowiec przed godziną zero :)

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 3 lutego 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fryzia33 wrote:
    Ja jak miałam cesarke to dawali paracetamol i ketanol i po nich można karmić piersią


    Dzieki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa wrote:
    Sylwcia ja od 3 tyg mecze się z przeziębieniem. Poza inhalacjami z soli, ciepla kołdra i termoforem za dużo opcji nie ma :( najgorsze dla mnie było kaszlenie bo raz ze mi się popuscic zdarzało a dwa ze macica mi się stawiała i wszystko na dole bolało ;(
    Zdrówka zycze- na szczęście masz.czas i może zdążysz w pełni wyzdrowiec przed godziną zero :)

    o Matko to faktycznie długo. Włąsnie opcji nie ma za dużo a jak już coś chcemy aptecznego i zeby nie zaszkodzilo malenstwu to w wiekszości składniki w lekach sa w zasiegu reki w domu. Mam nadzieje,że jakoś zdarze wyprzedzić choróbsko. Zestaw mleko,maslo,miod i czosnek normalnie odrzuca mnie,ale coż dla maleńkiej nie zrobi sie:)

  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie że czosnek musi być polski czyli mały i biały bo ten chiński - duzy i różowawy nie ma właściwości bakteriobojczych!

    sylwciaaa lubi tę wiadomość

  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mu dalej w 2paku i nie zanosi się na zmianę. Termin to 22 luty wiec niech sobie jeszcze maluszek podojrzewa

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam na szybko pochwalić się, że Emilka urodziła się dziś przez cc. Waży 3630 i ma 56cm <3 na razie nic mnie nie boli ale mam podawane leki bo zaczynalo bolec. Niunia przybrała w ostatnich 10 dniach 420gram wiec sporo a dziś podczas badania wyszło, że mam zgładzona szyjkę ale główka jeszcze wysoko i ze 2tyg nawet bym mogła przenosić i byłaby jeszcze grubsza a już do tej wagi 3630 wyszło, że nie mam wspolmiernosci, także zrobił mi gin cc. Jestem przeszczesliwa <3 juz ją raz karmilam i mała pięknie ciągnie a ja mam podobno dużo mleczka :)

    Krystyna, Nieukowa, Lilu, livia30, magda_lena86, Czarnaa94, bebag, Mila123, Aguu, elukkkcha245, zbikowa, Asiek84, vitoria, AguŚka89, Fryzia33, Bella1, Fiolk@, Papcia, Serducho, Meedii, evs, paulka86, MamaZtrójmiasta, chloet, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wiesiołka podawanego dowcipnie to trochę mnie ten pomysł dziwi... nie ma żadnych cudów na uelastycznienie się w ostatniej chwili... ani ten cudowny żel po 150zł ani żadne oleje nie pomoga- na samej końcówce najlepsza jest dobra położna ktora będzie trzymać rękę przy rodzącej się główce i która będzie instruowala jak powoli przeć... powoli albo wcale :P
    Co do liści malin nie wiem- wg mnie kolejne placebo :D

    Karolina super ze masz już maleństwo ze sobą ;) kolejna cesarska lutowka ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 20:17

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wiesiołka to na 100% jestem pewna ze pomaga do owulacji. Mniej boleśnie to przechodziłam. Bynajmniej na swoim przykładzie. Tyle ze musiałam się nauczyć go brać żeby było git. A to było kilkanaście miesięcy przed ciąża.


    Gratuluje kolejniej mamie. Faktycznie początek lutego a tu większość mamusiek tuli swoje maleństwa.

    ea895dd043.png
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwi mnie tez pomysł z wiesiołkiem dopochwowo......

    ea895dd043.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczerze mówiąc też bym nie zaryzykował zwykłej kapsułki żelowej użyć dopochwowo bo przecież ona w składzie zawiera substancje mogące wpłynąć na ph pochwy i doprowadzić do grzybicy ...
    Karolina gratulacje!!!!!

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 3 lutego 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina gratulacje! Twoja mala wielkoscia I waga prawie identyko jak moj synus. Mleka tez mam full, maly nie przejada. Na kolacje zjadl na prawde duzo a nie oproznil nawet jednej piersi w 1/3. Sutki mnie bola jak diabli, mam opuchniete sutki I brodawki, na szczescie nic jeszcze nie krwawi. Dzis doszedl bol piersi z przepelnienia.

    Wszystkim dziewczynom ktore maja juz maluszki przy sobie gratuluje! Calej reszcie zycze szybkiego rozwiazania bez komplikacji.

    Fryzia33, karolina1488, Mila123 lubią tę wiadomość

  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 3 lutego 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalinka urodziła się dziś o 18:00 sn 3360g, 54 cm szczęścia :) urodzona cyckoholiczka, wlaśnie słodko śpi, więc mam chwilkę na napisanie co i jak ;)

    Po tym nieszczęsnym KTG ordynator podjął decyzję o przyjęciu na trakt porodowy i przebiciu pęcherza (chciałam tego uniknąć, ale chodziło o Małą, więc się nie stawiałam). Położna przebiła go o 14 i później jakoś poszło ;) bez oksytocyny,bez ZZO, bez naciecia i ani jednego szwu :) położna pięknie ochroniła krocze, chociaż ciężko było mi nie przeć :P rodziłam wertykalnie :) no to tyle ze skrótu porodu :) czuję się dobrze i życzę reszcie dobrych porodów, a tym, które urodziły, gratuluję!

    Nieukowa, magda_lena86, Ediii, Aguu, Krystyna, maferka, Marsjanka2, karolina1488, Mila123, bebag, Fiolk@, Fryzia33, livia30, Lilu, Serducho, Bella1, zbikowa, vitoria, Meedii, AguŚka89, evs, Czarnaa94, paulka86, MamaZtrójmiasta, chloet, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 3 lutego 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papcia piękny poród i jaka wspaniała nagroda :)
    Ogromnie gratuluję i zazdroszczę!

    Papcia lubi tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 3 lutego 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papcia w końcu się udało ;) gratuluję córeczki.
    Karolina również gratuluję.
    Fajnie że po weekendzie będziecie już z dziewczynami w domach - tylko zazdrościć :)

    Papcia lubi tę wiadomość

  • Aguu Ekspertka
    Postów: 122 69

    Wysłany: 3 lutego 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję wszystkim nowym Mamom.

    Jeśli chodzi o Wiesiołek to nie chodzi o to, żeby wsadzać sobie kapsułkę! W żadnym wypadku! Nam na szkole rodzenia położną mówiła o tym, żeby łykać lub wyciskać kapsułkę i smarować się tym co w środku, a najlepiej kupić organiczny olej z wiesiołka i używać go do masażu (tak samo jak wiele z was używa oleju ze słodkich migdałów).

    Osobiście piłam kiedyś po łyżeczce wiesiołka rano z polecenia endokrynolog na suchość pochwy i wysoką prolaktyne. Z tym, że nie wiem jak teraz mogłoby to wpłynąć na laktację.

    Ja na razie nic tam nie gmeram, może niesłusznie, ale się zwyczajnie boję. Jeszcze jutro jadę w odwiedziny do rodziców, a potem może coś podziałam.

    Nieukowa lubi tę wiadomość

    l22ntv73ugrd1lo2.png

    ma6nx5awrjqi9jvz.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 3 lutego 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, Papcia, ogromne gratulacje!!! :) coraz więcej lutowych dziewczynek na świecie :)

    age.png
  • Fiolk@ Ekspertka
    Postów: 238 237

    Wysłany: 3 lutego 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję dla kolejnych szczęśliwych lutowych mam i ich wspaniałych dzieci! :-)
    My czekamy nadal - jutro termin według Belly. Byłam dzisiaj na ktg w szpitalu, piszą się nieregularne skurcze, ciągnie w pachwinach i to by było w sumie na tyle. W poniedziałek mam przyjść na kolejne ktg. Już bym chciała mieć Małą ze sobą.

    w5wqio4puxjzt1om.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 4 lutego 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilki, Malinki witajcie na świecie! :-)
    A my zaczynamy 40 tydz. Za mną ciężka nocka. Nieregularne skurcze powodowały przerwy w spaniu.

‹‹ 531 532 533 534 535 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ