X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie waga większa o jakieś 1,5kg od czasu jak wyszłam ze szpitala ;/ ale podobnie jak Czarnaa jem o wiele więcej. Też już bym chciała zacząć ćwiczyć, w przyszłym tyg planuje wizytę u gina i się podpytam czy już mogę zacząć zrzucać oponkę :)


    Dziewczyny a ja mam pytanie czy u Waszych maluszków zrobił się odczyn po szpitalnej szczepionce? U mojego Leonka straszna bulwa się zrobiła :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 12:38

    WildVerm lubi tę wiadomość

  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaata tylko że u nas płacz z powodu brzuszka był niemalże non stop a teraz widać poprawe i w brzuszku i w kupkach. .no zobaczymy, jak mały się nie przyzwyczai do godzin to wrócimy do karmienia na zadanie. .

    Aguu staram się go jak najwięcej zabawiac, tu mu grzechotka pomacham, tu gadam do niego, daje troszkę herbatki koperkowej albo wody przegotowanej żeby go troszkę oszukać i smoczek

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie to troche mnie pocieszylyscie bo myslalam ze tylko ja mam tak ze zamiast w dol to w gore waga;)

    Mysle o tej sprirali to chyba faktycznie najlepdze rozwizanie tylko czy mozna po 2 cc miec spirale??

    Evs mojemu malemu zaczelo sie wlasnie babrac i dzwonilam wczoraj do poloznej mowila ze to normalne ze moze tak sie robic i zeby nieruszac tego ani nie moczyc przede wszystkim i sie zagoi samo.

    evs lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co myslicie o cwiczeniach insanity po cc ?? Kiedys przeszlam przez ten program i fekty super i chcialabym znow zaczac te cwiczenia tylko czy nie sa zbyt intensywne?? Juz i tak sie wstrzymuje dlugo bo swietnie sie czulam po 2 tygodniach od cesarki i mialam ochote zrobic cos z oponkami...

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi to u mnie po wyjściu ze szpitala było -10kg,teraz do wagi wyjściowej zostało mi 5

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ćwiczeń to jak na razie nie miałabym kiedy:p

    Odnośnie kp. . Nie wiem czy był ten temat już no ale zapytam jeszcze raz. Jak u was wygląda menu? Bo ja już sama nie wiem co mi wolno a.czego nie. . W kółko jedno i to samo a z jedzenia zero przyjemności. .:/

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrula jesli chodzi o mnie jem wszystko doslonie. Smazone pieczone gotowane nawet czasem pije gazowane napoje choc za tym nieprzepadam unikam jedynie wzdymajacych rzeczy jak groch fasola i niemielismy problemow z brzuszkiem dopoki hemoglobina niewyszla niska i trzeba dawac zelazo. Ja nieuznaje czegos takiego jak dieta mamy karmiacej. Pije po 3-4 kawy dziennie... i strasznie mnie wkur... jak ktos mi wytyka ze pije kawe i napewno przez to go brzuch boli albo jak slysze zjadlas cos napewno i to twoja wina- szczegolnie tesciowa, ktora juz zna moke zdanie na ten temat.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważałam pierwszy miesiąc z jedzeniem. Teraz też staram się jeść wszystko, ale unikam smażonego, ciężkostrawnych potraw, żywności przetworzonej (dobrze mi to wyjdzie na moje +kg:). Jak na razie zaobserwowałam, że po brokułach mały coś mi stęka...
    Co do "złotych rad", też się nasłuchałam od innych o tym co powinnam jeść (włącznie z położną! prawda jest taka, że nie ma co świrować, bo w sumie nie ma żadnych badań potwierdzających, że dieta matki karmiącej wpływa na pokarm...

    Nieukowa lubi tę wiadomość

  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs to normalne że gruźlica ropieje. Nie dostałaś info o tym w szpitalu? To się powinno zapaprać ok miesiąca po szczepieniu a potem strup się złuszcza i jest biała blizenka.

    Co do kp... przeraża mnie ilość bzdur jakie pediatrzy i położne wygadują. Kp jest upierdliwe, bywa bolesne, nieestetyczne i niewygodne. Dzieci gorzej śpią w nocy bo częściej wiszą na cycku, więcej ulewaja, wolniej przybierają i ogólnie jest pod górkę. Ale szczerze? Argumenty za przejściem na mm typu ze się prezy, szarpie przy cycku albo ze cycki puste, ze niedojada albo ze ma kolki to usprawiedliwienie pójścia na łatwiznę bo takie dolegliwości przy kp prawie nie istnieją.
    1.- jak dziecko pozna butle to często tak jest ze cyca nie chce. Albo że jak jest bardzo głodne to się wkurza i trudno mu zassac i się wnerwia. Trzeba przystawiac do skutku, nawet lekko na sile i po jakimś czasie maluch się nauczy i nagle wszystko robi się proste i przyjemne. Wierzcie mi bo przerabiałam to przy obojgu dzieciach i wojowalam z nimi żeby je nauczyć ssania.
    Tu nie ma żadnych czarow- poddać się i przejść na butle jest latwo i nagle dziecko robi się spokojne i szybko syte- no i nie dziwie się ze wam to odpowiada bo jest wygodne. Tylko to nie wina kp- po prostu mały czlowiek jest tak skonstruowany i juz. Czysta biologia.
    2- pierdzenie i wicie po kp- tez fizjologiczne i przejdzie. Nie można karmić dziecka za szybko tak by się mleko nie do końca strawiło, co to za pomysł w ogóle? Producenci mm tak dobierają formule, szczególnie mleko dla alergików, żeby się zawsze dobrze i bez gazów trawilo. A do mleka mamy żołądek malucha musi dorosnąć .. dziecko trochę porycxy i się pomęczy a my z nim, a potem jest git. Za to z mm potem po dłuższym czasie bywają koszmarne problemy typu zatwardzenia, alergie czy krew w stolcu... także to tez nie jest idealne rozwiązanie...

    Po prostu tak jest nasz gatunek stworzony. Albo to akceptujemy albo od razu bierzemy mm, tylko wg mnie tlumacżenie się jakimiś dolegliwościami u dziecka jest bez sensu :D
    I nie jestem jakimś wojujaca fanem kp, jeśli przy 2 dziecku miałabym te same problemy co z 1 to bym podała mm ale na szczęście skonczylo się dobrze...

    zbikowa, Fryzia33 lubią tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje menu na kp- nie ma u mnie żadnych diet i nigdy nie było :) jeść różnorodnie i z satysfakcja dla podniebienia to jedyna zasada :)

    Moja waga stanęła na +3kg w porównaniu do wagi przed porodem I chwilowo ani drgnie ale jem słodycze i sobie dogadzam. Teraz a kp będzie powoli sobie malala- 1kg miesięcznie albo nawet wolniej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 14:31

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka ja jestem po 2 cc i nic nigdy moja lekarka nie wspomniala, ze nie mozna spiralki. Poza tym na FB Mamaginekolog tez wypowiadala sie, ze spiralka po cc jak najbardziej.

    Olkowi miejsce po szczepienu na gruzlice nie ropialo nic, nie bylo strupka a blizienka sie zrobila. Troche mnie to zdziwilo bo Tomkowi babralo sie ostro. Tak czy siak ropa jest normalna jak i jej brak ponoc tez. Kiedys doszczepiali dzieci teraz juz sie tego nie robi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 14:32

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa - niestety nikt mnie nie poinformował :)

  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa tu nie chodzi o to,że chcę żeby mały jadł szybko i był szczęśliwy i pojedzony ale jak to zrobić, żeby usypiajac przy cycku był pojedzony i np.za godzinę czy dwie nie wołał jeść skoro mam mu minimum 2 godzinne przerwy robic?
    Właśnie piszesz tak bo masz już doświadczenie, ja na przykład w ogóle go nie mam, to moje pierwsze dziecko i gdybym miała iść na łatwiznę to już dawno rzucilabym kp i przeszła na mm ale dalej walczę. Fakt faktem są dni kiedy cierpliwośc sięga granic.

    Co do butli, małego nauczyli już w szpitalu, po porodzie był w inkubatorze dogrzewany i nie przynoszono mi go z poczatku na karmienie tylko podawano butlę. Do tego też był dokarmiany bo u mnie pokarmu było jak na lekarstwo.

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 15 marca 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od porodu spadło 5 kg, zostało jeszcze 5 i waga stoi a nie jem dużo :(. Nie mieszczę się w spodnie sprzed ciąży z rozmiaru 36 zrobiła się 40 a i tak jest ciasno. Nie wiem czy to wina miednicy która zrobiła się szersza. :I

    Napiszcie więcej o tej spirali. Ile kosztuje, na jak długo zakładają taką spiralę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 15:56

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 15 marca 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrula karm na zadanie. Probimy brzuszkowa powinny przejść wcześniej czy pozniej. Ale może być i tak se się maluch przyzwyczai do karmienia co 2h. Tak karmiłam starszego i dało się przy odrobinie konsekwencji tak ustawić chociaż trwalo to ze 3 tyg.

    Lilkę tez w szpitalu nauczyli jeść z butli bo mocno spadla na wadze. Odciagalam mleko i dawałam butelka. A potem dramat bo nie chciała ssac cycka. Była doba ryku i ciągłego za płytkiego przystawiania. W końcu zaczęła łapać na powrot o co chodzi i od tej pory bylo zero butli. Teraz z powrotem podaje jej raz na kilka dni żeby pamiętała jak się ssie smoczek bo chce kiedyś moc wyjść do ludzi i zostawić mężowi odciągniete mleko:)

    Ze starszakiem za to przerobilismy zapalenie piersi, zastoję, źle przystawianie, poranione brodawki... było ciężko ale dałam rade karmić aż do kolejnej ciąży ;)

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 15 marca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o odczyn to u mojej małej jest teraz ropa.

    A jeśli chodzi o wagę to jestem 10 kg do tyłu, czyli ważę tyle co przed ciążą. Mam tak od 2 tygodni po porodzie, chociaż na coraz więcej sobie pozwalam i pewnie niedługo podskoczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 16:52

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej małej po ok 4tyg zaczął się robić odczyn, miejsce po szczepieniu jest czerwone i oddziela się strupek, raz była ropa.

    Mi po ciąży nie zostało nic. Już dłuższy czas ważę równe 42kg tak jak przed ciążą ale brzuch nadal mam wielki. We wtorek idę do gin i będę pytać o niego bo mnie to martwi, tym bardziej, że to nie tłuszcz tylko wypukły, twardy balon.

    Co do diety to jem wszystko oprócz czekolady. Pierwszy miesiąc nie jadłam tylko smażonego ale już jem. Ale też jest fakt, że ja raczej ciężkostrawnych rzeczy nie jem bo nie lubię

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrula, nie istnieje dieta matki karmiącej, polecam poczytać coś wiecej, może będziesz spokojniesza, np. Blog Hafija.pl - dużo fajnych rzeczy można sie dowiedzieć. Co do karmienia co 2 godziny, nie obraz się, ale to bzdura jakaś. A co jeśli dziecku bedzie sie chcialo pić po godzinie od karmienia? Nie podasz piersi, bo harmonogram wskazuje inaczej? Przecież żaden człowiek nie żywi sie na godziny, dziecko tez nie powinno. Dla mnie na tym etapie życia dziecka tylko karmienie na żądanie, późnej to nabiera jakiejs regularnosci i nie jest to wcale wymuszone harmonogramem, ale i dziecko i.mama sie jakoś dostosowują i jest super.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • sandrula Autorytet
    Postów: 1341 949

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaata wrote:
    Sandrula, nie istnieje dieta matki karmiącej, polecam poczytać coś wiecej, może będziesz spokojniesza, np. Blog Hafija.pl - dużo fajnych rzeczy można sie dowiedzieć. Co do karmienia co 2 godziny, nie obraz się, ale to bzdura jakaś. A co jeśli dziecku bedzie sie chcialo pić po godzinie od karmienia? Nie podasz piersi, bo harmonogram wskazuje inaczej? Przecież żaden człowiek nie żywi sie na godziny, dziecko tez nie powinno. Dla mnie na tym etapie życia dziecka tylko karmienie na żądanie, późnej to nabiera jakiejs regularnosci i nie jest to wcale wymuszone harmonogramem, ale i dziecko i.mama sie jakoś dostosowują i jest super.

    Właśnie sama byłam zdziwiona bo od początku wmawiano mi,że mam karmić na żądanie, ze dziecko weźmie tyle ile potrzebuje i właśnie o tym, ,piciu " też wiedziałam. .a tu pediatra mi mówi, że mam robić przerwy. .ale w kp ciężko z takimi przerwami. .z brzuszkiem może lepiej ale mały głodny i nerwowy się przez to stanie. .

    il5hxzdv1dlz2zbx.png

    02.02.2017 - Błażejek <3 3080 g i 54 cm do kochania <3
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 15 marca 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie karmienie piersią to ciężka praca, dla mnie super ale ciężka... wszędzie wokół pojawiają się złote rady - tego nie jedz, tego nie pij, to zaszkodzi, masz za mało lub za dużo mleka:/ dla mnie te rady są gorsze od karmienia co chwilę, bo przytulasy mi się podobają (nooo może poza nocą) ;) ciągle zastanawiam się czy mam wystarczająco dużo mleka, albo może że za dużo skoro mała po jednym karmieniu ulala dzis bardzo. Ale wychodzę z założenia ze moje mleko jej krzywdy nie zrobi, bez względu na to co i ile jem, ani ile je ona ;) chociaz na razie uwazam na to co jem, ale tez bez przesady, nie popadam w paranoje :) mysle ze karmienie jednak pobudza się w głowie wiec staram sie nie stresować i nie zamartwiac ;)

    age.png
‹‹ 575 576 577 578 579 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ