X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też z tym karmieniem to orka na ugorze gdzie przy pierworodnym zero problemów - szczerze to zawsze traktowałam te nażekania karmiących matek jako fanaberie i wymysły... no i trafiło mnie... wiecznie walka o ilość mleka wczoraj w nocy to już myślałam, że to koniec... dziś mleka trochę więcej za to mały pobudka na jedzenie co godzina

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 08:11

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vriola, ja w kryzysowych sytuacjach piję femaltiker i pomaga :) wczoraj wypilam wieczorem i jeszcze rano miałam zalew pokarmu wiec polecam :)

    U Eli pojawił się trądzik niemowlęcy, położna kazała przemywac krochmalem, zobaczymy czy pomoże :(

    age.png
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piję femaltiker 2x dzienne...
    Mam jeszcze pytanie o plamienia u mnie zaraz będą 4 tyg po porodzie a ja cały czas plamię jak 4 dzień okresu. Brązowawą krwią. Miały się te śluzy zmieniać a u mnie cały czas tak samo.

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vriola też mnie to niepokoilo, bo praktycznie kolor "odchodow" nie zmienial sie. Do dzisiaj, a minal rowny miesiac. Pojawilo sie nieco zoltego sluzu, mam nadzieje, ze to poczatek konca bo mam juz dosc podpasek. Tak fajnie bylo przez te 9 m-cy

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś mija 6tygodni od cc i od jakichś 4 dni jest czysto także koniec połogu. Po 4tygodniu odchody robiły się brązowawe ale w międzyczasie pojawiały się jeszcze różowe
    We wtorek idę do gin, ciekawa jestem czy wszystko ok i dlaczego mam tak duży, twardy brzuch

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od tygodnia już czysto więc połóg zakończony, w przyszłym tygodniu idę na kontrolę do gina.

    Goździk tutaj masz trochę informacji o spiralce. Ja zakładam sobie IUS:

    http://www.twojaantykoncepcja.pl/

    bebag u Olka też trądzik niemowlęcy ale niczym nie smarujemy. To normalne i samo znika. Wystarczy nie natłuszczać skóry w tym miejscu tylko - ja odstawiłam oliwkę i już znika ładnie wszystko.

    Z Olkiem biegam po lekarzach teraz bo ból brzuszka był okropny i brak kupek (były tylko po lactulozie i czopku glicerynowym). Wczoraj zrobiliśmy badanie kału i wyszła jak byk nietolerancja laktozy. Olo pije Nutramigen już i powoli widać poprawę. Nie przelewa mu się w brzuszku już, mniej się pręży. Zobaczymy jak z kupkami będzie.

    Trójka dzieci i z każdym to samo ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 17 marca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też wciąż krwawienie a w poniedziałek minął 4 tygodnie.

    Tymek jest na nutramigenie od nocy niedzielnej i dziś od rana wreszcie widzę że kupki są ok. Nareszcie.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 14:16

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 17 marca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia, dzięki za info o trądziku, ja przemywam przegotowana wodą - moze na razie wstrzymam się z tym krochmalem ;)

    U mnie krwawienie raz słabsze raz mocniejsze - ale to dopiero 2 tygodnie po porodzie wiec nie spodziewam się żeby szybko zniknęło ;)

    Dziewczyny, a jak ubieracie maluchy na spacer? Ja zakladalam taki ciepły kombinezon i jeszcze nakrywalam kocykiem Ale mała dzis dostala wścieklizny na spacerze, ledwie wyszlismy i musieliśmy wracać - czuje ze było jej niewygodnie i gorąco :/ mam taki fajny dość cienki polarowy kombinezon i zastanawiam się ze może byłby lepszy, po prostu grubszy kocyk na wierzch... Ale mąż mnie strofuje ze będzie jej zimno :/

    age.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 17 marca 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zaczelam wertowac internet poniewaz nie pasowal mi moj brzuch po pierwszej ciazy juz w szpitalu mialam plaski brzuch a tu dzis mijaja 4 tyg a ja nadal mam brzuszek nie jest on jakis duzy i pewnie wielu dziewczynom by nie przeszkadzal ale ja zawsze mialam plaski i jestem szczupla i mi to przeszkadza no wiec stwierdzam ze mam rozstep miesnia prostego brzucha. Co prawda wychodzi na to ze fizjologiczny bo na dwa palce ( moje malutkie) i miesnie powinny sie zejsc do roku ale mnie to przeszkadza i moze w przyszlym tyg zaczne cwiczyc lub udam sie najpierw na wizyte do fizjoterapeuty wolalabym cwiczenia ale boje sie ze moge sobie zaszkodzic no zobaczymy. Choc w sumie widze ze brzuszek mi spada caly czas ale ja lubie wszystko na juz

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 17 marca 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila mam to samo - w gorącej wodzie kąpana :D Też bym już chciała zgubić brzuszek, ale wczoraj gadałam z kolegą, który jest fizjoterapeutą i powiedział, że 3 m-ce po porodzie (cc) można zacząć intensywne ćwiczenia. Do tego czasu mogę coś delikatnie popróbować, ale wiadomo każdy jest inny więc lepiej skonsultować to ze specjalistą:)

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 17 marca 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika mam to samo tylko ja po cc. Jak sprawdziłas ten rozstęp mięśnia?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 17 marca 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag ja już odstawiłam zimowy kombinezon i gruba czapę, sama nie chciałabym tak wychodzić. Mam polarowa bluzę z kapturem dla małej (pod spód normalnie bodziak i pajac), cienka czapkę kocyk i tyle. Nie chcę jej przegrać. A do chusty na spacer to nawet bez tej bluzy.

    bebag lubi tę wiadomość

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 17 marca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina to bylo moje 2 cc. Jest kilka sposobow aby to sprawdzic ale ja polozylam sie na plecach ugielam nogi w kolanach jak do brzuszkow jedna reke pod glowe i podciagnelam sie troche jak do brzuszkow zeby miesnie sie napiely i od mostka palcami dotykalam przez srodek ( w sumie po tej linii ciazej) az do pepka a tu na srodku nie czulam w ogole miesnia tylko jakby tam nic nie bylo wlozylam palce nad pepkiem a tam dziura normalnie i tak sie rozeszlo na 2 palce. Znalazlam juz cwiczenia na rozstep tego miesnia ale moze najpierw rzeczywiscie to skonsultuje

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 17 marca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_lena86 wrote:
    U mnie też wciąż krwawienie a w poniedziałek minął 4 tygodnie.

    Tymek jest na nutramigenie od nocy niedzielnej i dziś od rana wreszcie widzę że kupki są ok. Nareszcie.....

    Olek dopiero 24 godziny na Nutramigenie i kupy na razie nie ma a widze, ze probuje cisnac. Brzuszek tez troche boli ale w jelitach mu sie nie przelewa juz wiec poprawa jest. Mam nadzieje, ze lada chwila wszystko wroci do normy. U poprzedniego syna po 24 godzinach nie bylo sladu zadnych dolegliwosci.

    Przeraza mnie troche to, ze Nutramigenu co rusz nie ma w aptekach. Co chwile zastoje z dostawami i juz wczoraj szukalam. Z poprzednim synem bralam recepte na 10 puszek to miesiac spokoju byl ale co miesiac szukanie. Straszne to jest :-/

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 17 marca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My ze szpitala na razie dostaliśmy rp na 5 puszek. Jedna starcza na około 3-4 dni. W Poznaniu kupiliśmy bez problemu. Gorzej jest z bebilon pepti... ludzie są dosłownie zapisani na kartki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 18:05

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 17 marca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odwrotnie - pepti jest a i mi w domu zostało 7 puszek. Ale jakoś damy radę, najwyżej będę sprowadzać z innych miast ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 17 marca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila dziękuję, że o tym rozstępie napisałaś bo sprawdziłam i na bank tez mam rozstęp tego mięśnia tylko ciężko mi określić ile, wydaje mi się ze duzo :( musze o tym poczytać i wybrać się na pewno na przeswietlenie powlok brzusznych i do fizjoterapeuty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 23:24

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 17 marca 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi 3 tygodnie po cc zostało 3 kg i troszkę brzucha, spodnie sprzed ciąży jeszcze są ciasnawe, ale ja póki co do ćwiczeń się nie rwę, leniwa jestem chyba :) "Odchody poporodowe" mam ciągle, zazwyczaj różowawe ale jak więcej pochodzę to bardziej krew przypominają.
    Jeśli chodzi o spacery to mam też pytanie czy używanie w wózku tych takich "przykrywek" do gondoli, ja tak ale mam wrażenie, że małej pod tym czasem za ciepło.
    W ogóle że spacerami mamy mały problem - Matylda jak się budzi to praktycznie od razu głodna i jak szybko piersi nie podam to rozpacz i niestety moje wyliczenia ile spać będzie nic nie dają bo czasem się budzi już po godzinie od karmienia i truchcikiem do domu wracam z wyjącą w wózku syrenką. Nic nie daje gadanie, śpiewanie, szumiś, smoczka nienawidzi wypluwa i płacze bardziej, a jako że mieszkam na wsi, ławek nie ma to nie ma opcji żeby przystawić na chwilę bo bym chyba musiała stać opierając się o słup albo drzewo ;)

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 18 marca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek ja biorę mała na spacer tylko podczas 1 długiej drzemki kolo 11:00. Inaczej nie dałabym rady bo też wyje a smoczka nie ciumka. Starszak za łapkę, mała do gondoli i ruszamy :)

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 18 marca 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ubieram w zimowy kombinezon i przykrywam kocem, ostatnio tak wiało, że wydaje mi się, że bez koca by zmarzła.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
‹‹ 576 577 578 579 580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ