X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • dominique85 Znajoma
    Postów: 24 15

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitoria, Fryzia33, dzięki za odzew!

    Pytanie oczywiście o poród. Gdzie rodziłyście i jakie macie opinie juz po? Czy miałyście jakąś swoją położną, może doule?
    Ja nastawiałam się na tzw. poród komercyjny w Salve, ale od jakiegoś czasu nie ma tam możliwości rodzić prywatnie (afera z NFZ) Obawiam się czy poziom opieki nie pogorszył się z tego względu.
    Jeśli nie Salve to rozważam jeszcze Medeor i Profamilie.
    Czekam na wasze opinie.

    Cytrynka
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 24 marca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzilam drugi raz w medeorze I jestem super zadowolona. Pierwszy raz mialo byc sn, mialam wynajeta doule, tens I bylam nastawiona na znieczulenie. W medeorze doplacasz za znieczulenie 500zl jesli porod nie jest wywolywany, jesli wywoluja np oxy to znieczulenie jest gratis. Polozne proponuja tez zel natalis, oczywiscie dodatkowo platny jesli skorzystasz. Okazalo sie jednak ze trzeba bylo zrobic cc, wiec cale przygotowania szlag trafil, ale za doule wtedy nie placilam I za tens tez. Bardzo balam sie cesarki ale atmosfera byla super, maz byl przy zabiegu, potem opieke tez mialam bardzo dobra. Nie mam nic do zarzucenia szpitalowi. Drugi raz tez chcialam tam rodzic, cc juz planowane. Kolezanka rodzila tam sn I byla zachwycona polozna I tym jak kierowala akcja porodowa. Rodzilam na nfz. Jesli bedziesz miala jakies pytania to pisz.

    O Salve mam zle zdanie, ale w necie czytalam tez duzo zlych opinii o opiece poporodowej w medeorze, ja tego nie potwierdzam, ale tez nie wiem czy mam prawo wypowiadac sie o salve jesli tam nie rodzilam.

  • dominique85 Znajoma
    Postów: 24 15

    Wysłany: 24 marca 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli w Medeorze można rodzić z osoba towarzyszącą + doulą? Orientujesz się czy można "dogadać się" z jakąś konkretną położną z Medeora? Czy jest jakaś polecana?
    Medeor pasuje mi bo ten szpital mam najbliżej plus chyba tylko tam mąż mógłby być przy ewentualnej cesarce, która tak jak piszesz może się zdarzyć.
    Jeśli chodzi o salę poporodową to są tylko dwuosobowe?

    Cytrynka
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 24 marca 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu my też 5tyg się z żółtaczką bujamy też żółta skóra i białka. Zbadalam mimo że nikt nie kazał i okazało się ze bilirubina 12 ! Podaje 2x dzienne mm żeby spadła. Mam też zrobić komplet badań crp, morfologię transaminazy itp. Pierwsze dziecko też miało długo ale i tak się zamartwiam...

    Karolina pomyśl może o sns medela. Jak mała ssie cyca to w tym samym czasie dostałby mm. Można tam ustawić rózne przepływy jak ustawisz najmocniejszy to sybko jej zleci a nie zaburzy jeszcze bardziej odruchu ssania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 11:37

  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 24 marca 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominique85 wrote:
    Czyli w Medeorze można rodzić z osoba towarzyszącą + doulą? Orientujesz się czy można "dogadać się" z jakąś konkretną położną z Medeora? Czy jest jakaś polecana?
    Medeor pasuje mi bo ten szpital mam najbliżej plus chyba tylko tam mąż mógłby być przy ewentualnej cesarce, która tak jak piszesz może się zdarzyć.
    Jeśli chodzi o salę poporodową to są tylko dwuosobowe?

    Tak,ja mialam rodzic z mezem, ale poniewaz sie bal ze nie bedzie umial mi skutecznie pomagac to chcielismy zeby byla z nami doula, bardzo duzo sie od niej dowiedzielismy na temat samego porodu. Czy mozna wynajac polozna nie wiem, kolezanka rodzila akurat z pania irenka, mowila ze aniol nie polozna I ze bez niej byloby jej ciezko urodzic bez naciecia, wychwalala ja bardzo. Wiem ze jak jest akurat duzo kobiet rodzacych to polozna lata z jednej sali do drugiej, warto wtedy miec albo polozna na wylacznosc albo doule po to by czuc sie bezpieczniej I byc pod czyjas opieka non stop. Za doule mielismy zaplacic 500zl zdaje sie. My tez mamy blisko do medeora, jak chcesz moge ci poopowiadac na zywo ktoregos dnia. Nie wiem czy wszystkie sale poporodowe sa 2osobowe, ale ja bedac dwa razy za kazdym razem na takich wlasnie lezalam. Ale to jest naprawde fajne, zawsze jest sie do kogo odezwac czy wzajemnie sobie pomoc. W jedynce nie chcialabym lezec. Z obecnoscia meza przy cc nie ma rzadnego problemu.

    Nasza doula nazywa sie magda slomkowska I pracuje w centrum dla mamy na piotrkowskiej. Chodzilismy do niej na szkole rodzenia I stamtad tez wypozyczalismy tensa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 11:46

  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 24 marca 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam w Madurowiczu, dodam że urodziłam sn w niecałe dwa lata po cc. Trafiłam na super zespół. Polozna bardzo pomocna. Po porodzie opieka również super, położne przychodziły i służyły pomocą. Do lekarza chodziłam z Pro Familii ale na poród tam szkoda było mi kasy

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • dominique85 Znajoma
    Postów: 24 15

    Wysłany: 24 marca 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Fryzia, ja chyba jestem na tyle bojaźliwa że muszę mieć swoją położną lub doule. Vitoria, zapisałam namiary na Panią Magdę. Oferta tej szkoły rodzenia na Piotrkowskiej wydaje się być sensowna (w Profamilii 360 zł za 3 spotkania). Dodatkowo widzę w tej szkole drugie nazwisko które obiło mi się już o uszy - Dorota Hałączkiewicz. Również słyszałam o niej same dobre opinie. A, i są zajęcia z chustowania - ten temat też mnie interesuje :)

    Jeszcze raz dzięki i miłego weekendu!

    Cytrynka
  • vitoria Autorytet
    Postów: 625 253

    Wysłany: 24 marca 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez sie chustujemy. Juz mam wybrana nowa krotsza chuste B-)

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 24 marca 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała sama je butle, wsuwa 80-60 co dwie godziny. 
    Wyszlismy dzis do domu, w poniedziałek mamy przyjechać na kontrolę wagi. 
    Tam były dzieci z zarazkami m.in. rotawirus a tu zadne zasady nie zachowane i wszystko prawie bylo wspolne łazienka, kuchnia itd dla zdrowych i chorych jedynie my byłyśmy same w pokoju. Ja mam biegunke i mi niedobrze od nocy. Podobno prawie wszystkie mamy od nocy wymiotują. Jak się Emilka jeszcze zarazi to mnie już wywiozą do psychiatryka. Mama jest u mnie bo ja nie mam siły się nią zająć


    Całe szczęście ze wyszlysmy bo wprowadzają dziś zakaz odwiedzin a ja nie mam siły sama się nią zająć ciesze się ogromnie ze niunia zaczęła jeść, już mi obojętne co byle jadła i tyła
    Ja teraz mam 38 stopni gorączki, zimno mi,piersi mnie bolą, odciągam trochę laktatorem i chyba musze iść po jakies tabletki na zanik laktacji. Teraz nie wiem czy ta gorączka od piersi, czy od biegunki i wymiotów ale wymiotowalam tylko raz. Dobrze ze mama jest i zajmuje się Emi i ze Emi nie niej butle je. 

    Czy noszenie dziecka w chuście może krzywi mój kręgosłup i miednicę? Ja przez ciążę i brzuch mam przekrzywiona miednicę, która nadaje się do ustawiania manualnego, miała trochę przed ciaza ale podobno widać ze ciaza zrobiła swoje


    Livia chyba Ty pisałaś o jakichś tabletkach na zanim laktacji dobrze tolerowanych. Przypomnij nazwę? I jak długo się zazywac ile kosztują?

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vitoria pochwal się co ciekawego wybrałaś :)

    Karolina z tym chustowaniem to chyba jakiegoś specjalisty musiałabyś popytać, pojęcia nie mam czy to Ci moze zaszkodzić. Ale tak na logikę biorąc to przecież i tak to dziecko nosisz, a w chuście ciężar malutkiej byłby równomiernie rozłożony.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zażółcenie zeszło jakoś pod koniec drugiego tygodnia, wogóle mało żółta była Matylda.

    Ja się właśnie jutro lub pojutrze poprzymierzam do chusty bo dostałam od koleżanki elastyczną, w necie już poszukałam co i jak, i będę próbować. Koleżanka mi niestety nie pomoże bo ona tez tą chustę dostała ale nigdy jej nie użyła.

    Matylda dziś skończyła miesiąc, nie wiem kiedy to zleciało, obudziłam się dziś o 6 i pomyślałam, że równy miesiąc temu obudziła mnie położna i podpięła ktg do jeszcze pękatego brzucha z dzieckiem w środku. Z jednej strony wydaje mi się, że było to dopiero co, wczoraj dosłownie, a z drugiej przecież to tak dawno było "przed dzieckiem" jeszcze a czuję się jakby Matylda była z nami od zawsze prawie :)

    Byłyśmy też dziś u lekarza - takie u nas terminy oczekiwania na wizytę, zapisywalam się zaraz po wyjściu ze szpitala. Mała była przez całą wizytę super grzeczna, przyglądała się Pani doktor, podziwiała lampy na suficie i nawet raz nie kwęknęła.
    Wszystko u niej w jak najlepszym porządku, problemy z kupką i bączkami skoro nie działają na nie leki a brzuszek nie jest twardy najprawdopodobniej wynikają z niedojrzałości i braku koordynacji czegośtam, w sensie mała próbuje wycisnąć coś z siebie jednocześnie zaciskając dupkę. Powinno minąć maks do trzeciego miesiąca, musi po prostu się nauczyć i tyle.
    Ma też trochę krostek na twarzy, wg Pani doktor podrażnienie od buziaków i brody tatusia, bo ja nic dziwnego nie zjadłam żeby nagle uczulenia dostała a krostki wyskakują i znikają, mogę ewentualnie delikatnym roztworem krochmalu przemyć i tyle.
    Ach no i waga - 4440 gram, czyli od wyjścia ze szpitala przybyło ciut ponad kilogram.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina Dostinex. Ja dostalam dwie tabletki. Najpierw cala, tydzien pozniej pol i po kolejnym tygodniu 2 pol. Po laktacji nie ma sladu. Z cena musisz szukac bo to jak z Biogaia - kupisz jedna tabletke za 16zl ale i za 33zl ;-)

    Super, ze corcia w koncu pije. Teraz juz tylko do przodu. Ale biegunki nie zazdroszcze :-( Dobrze, ze masz pomoc mamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 20:41

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem już zmęczona i mam serdecznie dość. Bobas w najbliższy poniedziałek skończy 5 tygodni a my byliśmy już u 3 różnych pediatrow, gastrologa, 2 chirurgów,w szpitalu, na usg brzucha, przezciemiaczkowym, usg szyji i neonatologa. Podejrzewali że dziecko nie przekreca główki w jedną stronę z powodu kręczu szyji a na usg okazało się że w tym miejscu jest znaczenie powiększony węzeł chłonny. Jutro mamy kolejnego pediatre i badania, we wtorek kolejną wizyta i wizja szpitala się kłania jeżeli nie okaże się że to infekcja.... mam na prawdę już czarne myśli.... siąść i płakać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 21:31

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 25 marca 2017, 04:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, Karolina, Magdalena, współczuję :(

    Moja córka jest wymagająca, ale póki co rośnie zdrowo i w sumie chyba zaczynam się cieszyć ze z niej taki mały, wiercacy krzykacz-póki głośno manifestuje swoje poglądy, wiem ze wszystko gra :O

    Natomiast dałam dziś małej smoka, co pozwoliło mi się zdrzemnac w dzień, dokończyć spokojnie spacer bez awantury i mam dzięki temu całkiem spokojną noc :]

    age.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 25 marca 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Czy któraś z was podawała dziecku koperek i czy to pomagało na brzuszek? Mały jest na piersi i ma problemy z brzuszkiem, kupę robi raz na 2-3 dni. Nie pomaga nic, próbowałam delicol, biogaię, espumisan. Macie jakieś pomysły co mogłoby pomóc? Po weekendzie będę myśleć o lekarzu.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 marca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna ja podawalam koperek,efekt byl sredni. Pediatra zalecil syropek Lactuloze 3 x dziennie po 2.5ml. Ani razu nie zdazylo mi sie podac 3x bo po max 2 dawce szla kupka. Teraz juz nie podaje bo robi sam przynajmniej raz dziennie odkad pije Nutramigen.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 25 marca 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Czarna ja podawalam koperek,efekt byl sredni. Pediatra zalecil syropek Lactuloze 3 x dziennie po 2.5ml. Ani razu nie zdazylo mi sie podac 3x bo po max 2 dawce szla kupka. Teraz juz nie podaje bo robi sam przynajmniej raz dziennie odkad pije Nutramigen.
    A to na receptę?

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 marca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Koszt ok 8zl.

    Czarnaa94 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 26 marca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak sobie organizuje pranie? Ubranka razem z Waszymi, osobno? Proszek dziecięcy? Prasujecie? (Ja wyprasowanej raz , jezcze przed pordem, teraz po prstou nie mam kiedy)

    I jeszcze jedno pytanie o szumisie. Ktoś ma i mu się nie sprawdził? Bo jestem ciekawa czy to na wszystkie dzieci działa. Trochę mi szkoda kasy jeśli to nie jest skuteczne.

  • MamaZtrójmiasta Autorytet
    Postów: 263 212

    Wysłany: 26 marca 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina współczuję nerwów i trzymam kciuki żeby dzieciątko szybko nadrobiło zaległości:) problem znaleziony bidulka nie może sama cycula opróżnić - szkoda, ale najważniejsze żeby ładnie najadała się i przybierała na wadze:)

    Magdalena próbowałam odgrzebać twoje starasze wpisy, były wcześniej jakies problemy z przekręcaniem główki, czy jakoś niedawno pojawił się problem? kurcze najgorsza na niewiedza, ale na pewno znajda przyczynę i pomogą.

    my z córeczką po 3 tygodniach ćwiczeń bioderka, byłyśmy na kontroli i już jest wszytsko dobrze Córcia robi piekne żabki:) katar który nas męczył od wtorku mija, ale córcia jeszcze trochę kaszle, ale myslę że skończy się na lekkim przeziębieniu. po skończonym 8 tyg wybieramy się na szczepienie.

    Nieukowa, karolina1488 lubią tę wiadomość

    km5svcqgq5dggbpx.png
    córeczka 2010 córeczka 2012
‹‹ 582 583 584 585 586 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ