X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 22 maja 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka to może rzeczywiście poczekaj z tym do wizyty u lekarza. Super, że mimo wszystko ma dobry humor i się śmieje :) Emilka ma największe gilgotki na kręgosłupie, jak ją trzymam na rękach i miziam po kręgosłupie to śmieje się w głos i wierci jak szalona :D

    My dziś z Emilką spałyśmy do 8:30 normalnie luksusy :D codziennie pobudka ok 6 i tak z trudem udało się doleżeć do okolic 7 a tu dziś taka niespodzianka :D

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 22 maja 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa może spróbuj z witaminą C? https://www.hafija.pl/2012/01/pytanie-o-plesniawki.html

    My też spalysmy dziś długo, bo do 8:45, ale w nocy były 3 pobudki :D

    age.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 22 maja 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy na komunii, Matylda pokazała się z najlepszej strony, rozsyłała uśmiechy na prawo i lewo, grzecznie w wózku leżała i popłakała chwilkę raz tylko usypiając więc tak jak w donu czasem. Pierwszy raz od dawna budzik musiałam ustawić bo mnie dziecko rozpieściło, codziennie wstajemy koło 9 a tu na 9 msza była.
    Pogadałam też trochę ze starszymi ciotkami i stwierdziły, że super jest karmienie na żądanie bo kiedyś to na godziny one musiały i zdażało się że dzieciak pół dnia się darł bo lekarz nie pozwalał karmić za często, a potem się okazywało że za mało przybiera to od razu jakieś mieszanki mąki z czymśtam trzeba było dawać. Zdecydowanie wolę wystawić cyc od razu jak mi Matyldek kwęka, czasem tylko ciut pociągnie, widocznie tylko pić się chce i spokój.
    A dziś zaczynam powoli pakowanie bo już q czwartek wyjazd na pierwszy kemping Matyldki, wracamy w niedzielę a w kolejny piątek wyjazd integracyjny na Mazury z firmy chłopa, nie mogę się już doczekać :)

    zbikowa, bebag lubią tę wiadomość

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 22 maja 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej kochane moj Marcelek szaleje ze spaniem od kilku dni spi od 19 do 4 rano zje i spi dalej do ok 7.30 jestem wyspana i wypoczeta :-) za to w dzien spi jak zajaczek kilka drzemek po kilkanascie minut max godzinka no chyba ze na spacerze o ktorej bym nie wyszla odrazu zasypia nawet na 3 godz a jak sie obudzi to oglada wszystko :-) moj maluch jeszcze nie przewraca sam na boki ale jak go poloze na boku to przewroci sie brzuszek ( na ktorym bardzo lubi lezec choc niezbyt dlugo ) duzo rozmawia i usmiecha sie popiskujac :-)

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 22 maja 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja Wam zazdroszczę tych nocek :P my codziennie ok 5 mamy dzień. Przeciągne ją tak tylko zawsze na łóżku trochę do 6.

    Ale w dzień za to nie moge narzekać, od kilku dni ma jedną dłuższą drzemkę ok 3 godz i dwie po godzince.


    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 23 maja 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny karmiące mm kiedy rozszerzacie dietę? Wprowadzacie kleik, kaszki?

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 23 maja 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka powiedziala mi zebym zaczela podawac kleik czy kaszke na noc Tydzień przed skonczonym 4 miesiacem . Kazala zrobic troche czyli jak maly wypija 120 ml plus proszek mm to kazała zrobic 2 butlę jedno z 60 ml mm czystego drugie z kaszka i to dac przed snem. Ale my dlatego że maly jest ciagle głodny a nie możemy mu jednorazowo podawać więcej niz 130 ml gotowego mm bo ma refluks. Czasem byl głodny co 2 h czy to byla dzień czy noc. O tyle w dzien nie ma problemu to w nocy na prawdę juz nie daję rady. Chcialabym zeby chociaż 5h przespal ciągiem. W końcu juz ma 3 miesiące a my wciąż mamy kilka pobudek w nocy. Jak z kaszka pojdzie dobrze to w 5 misiacu dam mu marchewkę i jabłko starte

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 09:41

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 23 maja 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My idziemy w czwartek na szczepienie i będę o to pytać. Sama myślałam, że na mm dietę się rozszerza po 4 miesiącu ale teraz jest podejście, żeby rozszerzać po 6 miesiącu niezależnie czy mm czy kp. Moja Emilka za 11dni skończy 4miesiące ale nie spieszę się z rozszerzaniem diety. Zobaczę do pediatra powie.
    Mój głodomór po 180ml wcina lub 150ml. Wczoraj ją zważyłam bo mam wagę niemowlęcą i przybrała w końcu i waży 5900 <3

    Magdalena współczuję tylu pobudek w nocy. U nas już od bardzo dawna jest jedna pobudka lub wcale. Ostatnio też Emi potrafi dłużej spać bo do tej pory budziła się o 6 i z trudem doleżałyśmy do 7 a od kilku dni budzi się o 7:30. Śpi zawsze od 19 lub jeszcze przed 19 i ma jedną pobudkę o 3/4/5 i dosypia do 6/7 max 8. Mam nadzieję, że noce się nie pogorszą bo jest rewelacja. Te wolne wieczory już od 19 wiele mi dają.

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 23 maja 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymek zasypia między 23-24 więc jest koszmarnie. W ciągu dnia śpi 2 razy po 1h. Ciężko mi coś zrobić w domu nawet w ciągu tych 2 drzemek bi jestem poprostu nieprzytomna

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 23 maja 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pomału zacznę rozszerzać dietę od 14 tygodnia, zacznę od delikatnego kompotu z jabłka, a potem pomału kaszki- mam już parę kupionych, właśnie takich od 4 miesiąca.
    Dziś młoda przesłała mi całą noc, za to musiałam 4 razy wstawać do psów (mamy szczeniaki).
    Dziś wybieramy się na basen :)

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 23 maja 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja niedługo już 16 tygodni skończy. Krystyna a jakie kaszki masz?
    Jakie w ogóle kaszki dziewczyny polecacie? J jestem zielona w rozszerzaniu diety.

    Jakie maty do zabawy polecacie? ale chodzi mi o maty do położenia na ziemi, nie edukacyjne

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 23 maja 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co wam tqk śpiesznie do rozszerzania diety? Jeszcze wam się papki znudza :D
    Teraz wytyczne podają ze co najmniej po skońcowym 4mcu a najlepiej po 6. Synowi zaczęłam dawać w 5 miesiącu ale dlatego że szybko wracałam do pracy i chciałam mniej pokarmu odciągac. Teraz z lenistwa.czekam jak najdłużej bo przy starszaki mi się po prostu nie chce bawić z przygotowywaniem papek ;)

    zbikowa lubi tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 23 maja 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Franio zasypia około 20, ale z pięć razy budzi się na jedzenie. Wstaje 6 max 6:30, gdyby nie kawa to byłabym zombiakiem. Ja to się cieszę jak 3 godziny prześpi ciągiem o pięciu godzinach nawet nie myślę. W ciągu dnia śpi praktycznie tylko na spacerach, ewentualnie krótkie drzemki.
    Ze spacerkami nie mamy problemów, praktycznie zaraz po wyjściu z bloku zasypia i jak długo z nim spaceruję tak długo śpi. Dwa spacerki to u nas norma, z ogarnięciem domu i obiadu nie mam problemu, ale staram się gotować na dwa dni. Jedyne z czym mam problem i o czym zapominam to moje posiłki, bywają takie dni, że jem sam obiad. O zgrozo. Ważę pięć kilo mniej niż przed ciążą jak tak dalej pójdzie to nic ze mnie nie zostanie.

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 23 maja 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już mam kupione, kaszka z hippa jaglana bezglutenowa na początek i kaszke z Holle orkiszową (obie są ekologiczne). Nie chce dawać z Nestle czy bobowity, mają kiepski skład i są słodkie.

    Mam jeszcze kleik kukurydziany i ryżowy.

    Chciałabym jej dać na noc coś gęstszego żeby dłużej pospała, ale nie wiem od czego zacząć. Myślałam że powinno się od kleiku właśnie zaczynać....
    Jak skończy 4 miesiąc za tydzień to coś dostanie :)

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 23 maja 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz zaczelam dawac warzywka od tygodnia i kaszke na noc dodaje lyzeczke do mleka. Troszke go uczulilo ale zeszlo rano zobaczymy jak dalej. Narazie to bardziej zabawa niz jedzenie bo sie nasmieje i napluje niesamowicie przy tym, ale zawsze cos do brzuszka wpadnie :)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 23 maja 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam nie zamierzam podawać nic poza mlekiem do końca 6 miesiąca. albo nawet aż zacznie siadać. żadne herbatki, kaszki, kleiki itp do mnie nie przemawiają.

    bebag, karolina1488, Asiek84 lubią tę wiadomość

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czytałam, że nieważne czy kp czy mm to teraz się rozszerza dietę po 6 miesiącu. I ja tak będę robić. Polecają blog dietetyka Małgorzaty Jackowskiej jako źródło wiedzy o wprowadzaniu pokarmów, ale jeszcze nie mam jak do tego przysiąść.

    karolina1488, bebag lubią tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 23 maja 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łania ja właśnie ten blog zaczęłam niedawno czytać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 22:17

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 24 maja 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kazdy robi jak uwaza za sluszne. Dzis lekarka sie mnie pytala czy juz wprowadzilam jakis posilek, bo juz czas.


    W piatek idziemy na szczepienie, plesniawki zniknely po aphtinie

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 24 maja 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka u nas pani doktor też mówiła żeby rozszerzać dietę po 4 mcu bo stwierdziła że wtedy dziecko mniej się uczula, nie wiem czy to prawda ale też zacznę niedługo rozszerzać. A i mówiła że w naszym mleku nie ma żelaza czy mało i lepiej wcześniej rozszerzyć żeby dziecko anemii nie miało. Zresztą każda matka wie najlepiej kiedy podawać a nie jakieś przepisy bo dziś przepis mówi że po pół roku a za chwilę wrócą znów do tego żeby jednak po 4 mcu.
    Mi najbardziej chodzi o to że nigdzie nie mogę ruszyć się bez małego bo sztucznego mleka nie chce a ja już za dużo ściągnąć nie mogę zeby dostal moje, także jak już zacznie co innego jeść to będę mogła na trochę dłużej wyjść z domu niż na 2-3 godz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 14:31

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
‹‹ 610 611 612 613 614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ