X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 maja 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u mnie z włosami tez dramat. mam bardzo gęste włosy ale jak tak dalej pójdzie to będe łysa. Zaczęły wypadać dokładnie jak Emilka skończyła 3 miesiące. Ostatnio to sie przeraziłam podczas mycia włosów bo jak już je wyciskałam od góry do dołu to wychodziły takie pasma jak ludziom po chemii :(
    Też chodzę w spiętych choć nie znoszę tak mieć bo mnie głowa boli od wszelkich upięć, jedynie szczypcami przy samej szyi robię kucyka bo inaczej nie przejdzie. Ale spinam tylko po domu bo do ludzi tak nie wyjdę.

    Co do gryzaków to my mamy żyrafę Sophie ale nie wzbudza zainteresowania, Emi woli ssac palce :D


    Nitka co to za gryzak w formie smoczka?


    Jakie kaszki Hipp macie dokładnie? Mogę prosić o link do konkretnej kaszki? byłam wczoraj w Rossmanie ale nie widziałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 14:42

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 28 maja 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z włosami była taka tragedia (nadal jest), że obcięłam z takich do połowy pleców na takie przed ramiona. Podobno krótsze jako, że lżejsze nie obciążają aż tak cebulek jak długie i trochę im można w ten sposób pomóc. Jak powiedziała moja fryzjerka "w ciąży dostajemy dodatkowe włosy od estrogenów na krótkoterminowy kredyt"
    W co ubieracie maluchy w taki upał i ile trzymacie je na dworze?

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 maja 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream u nas ze spaniem od kilku dni jest podobnie. Jest śpiąca, trze oczka i zaczyna marudzić, płakać. Biorę na ręce i usypiam ale musi troszkę popłakać a jeszcze niedawno tego płaczu wtedy nie było. Jedynie na nocnej drzemce przed 4 odkładam ją do łóżeczka i zasypia sama, chyba, ze budzi się na jedzenie jak jest już bardzo jasno to też muszę usypiać. W dzień zasypia tylko na rękach.

    bergamotka moja ma rampersa na krótki rękaw rączek i nóżek i tyle;) na dworze dziś byłyśmy przed południem godzinkę i to w chuście bo dalej jest awersja do wózka choć w chuście wcale nie lepiej tylko z płaczu już czasem w tej chuście zaśnie ale swoje musi wypłakać :/ więcej na spacer jej dziś nie biorę bo po pierwsze wyje jak opętana w wózku a po drugie tak parzy, że ja sama ledwo chodzę. Nie wiem jak to będzie jak będą jeszcze większe upały

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 15:13

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina mój maż w piątek kupił ten gryzak smoczek z tommee tippee

    http://www.bdsklep.pl/tommee-tippee-43645071-gryzak-dziaselko-etap-1,id-36914?gclid=CjsKDwjw6qnJBRDpoonDwLSeZhIkAIpTR8L5_HWfcKui8lw_wnnXNgADyWJGPvZ3832NcLQnpdl4GgJ7OPD_BwE&gclsrc=aw.ds

    Nie wiem czy link się dobrze wkleił ale małemu bardzo pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 16:09

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 maja 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_lena86 wkleił się, dziękuję wypróbujemy :)

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 28 maja 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały też w rampersie. Ale nasłuchałam się dlaczego nie ma czapki? Oszaleć można. Dziś było tak pięknie, że cały dzień w cieniu u dziadków spędziliśmy. Oby więcej takiej pogody.


    Karolina też mam tą żyrafę u nas również nie zdaje egzaminu. Dobrze że to prezent bo inaczej miałabym do siebie pretensję, że wydałam na nią pieniądze. Choć może Franio się do niej przekona.

    Przy córce używałam gryzaka w formie smoczka i się sprawdził więc polecam. Do tego maść na dziąsła i jakoś przeżyliśmy ząbkowanie.

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 28 maja 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś byłyśmy na dniu dziecka z mojej pracy więc prawie cały dzień spędziliśmy na zewnątrz- było dość sporo maluchów i każdy ubrany inacze: rampersiki, sukieneczki, bodziaki, ja młodą ubrałam w koszulkę i krótkie legginsy, część dzieciaków miała opaski, ale o dziwo te starsze- takie dwulatki, a za to wszystkie były bez skarpetek :)
    U nas żaden gryzak nie zastąpi własnej rączki :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 18:43

    bebag lubi tę wiadomość

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 28 maja 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj tylko w body. Czapki dawno nie zakładam, czasem opaskę, ale to raczej jak wyciągam ją z wózka a np. wieje. Już nawet moja mama nic nie mówi, a na początku to miała obsesję odkrytego ucha. Dziś spędziliśmy dzień na wsi, mała w wózku w cieniu, dopiero wieczorem jak w nim nie chciała leżeć to poszłyśmy do domu, bo pełno komarów, a w wózku ma moskitiere.

    Karolina jak nosisz małą? Kangur, kieszonka czy jeszcze inaczej?

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 28 maja 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulka ja myślę, ze jeszcze się do żyrafy przekonają ;)

    łania noszę w kangurku bo w tym wiązaniu mnie plecy nie bolą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 22:04

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 28 maja 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już w domu, aż szkoda było wracać jak się taka pogoda zrobiła. Matylda uśmiechnięta od rana do wieczora, więc chyba jej było dobrze, na dodatek ciągle miała tatusia pod ręką, co w domu wcale nie jest takie częste, bo praca, budowa garażu i milion innych rzeczy skutecznie ograniczają czas jaki spędzają razem.
    Dziś jeszcze też trochę posiedzieliśmy nad brzegiem jeziora pod drzewami w cieniu, ehh super było, już się nawet wykąpałam w jeziorze bo woda nie taka zimna :)
    Komarów akurat mało było mimo, że to nad samym jeziorem, za to u nas jest masakra, kupiłam opaskę taką antykomarową i przyczepiłam do stelaża wózka, wydaje mi się że komarów mniej do nas leciało, za to meszek od cholery, więc uciekłyśmy do domu.
    A jesli chodzi o gryzaki to u nas najlepiej sprawdzają się rączki ;) a poza tym mała uwielbia jeszcze takie kółeczka http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6575963735 potrafi je ciumać długo i sobie przekładać z łapki do łapki, tylko w aukcji jest opis że niby 6 szt jest miękkie co prawdą nie jest, ale sprawdzają nam się super bo i zabawkę można na nich zawiesić i spiąć kilka robiąc grzechotkę. Z tym że u nas ząbki jeszcze raczej nie idą.

    A tak z innej beczki to wpadłam ostatnio na pomysł, założyłam Matyldzie maila i będziemy jej tam wysyłać wiadomości, jakieś życzenia czy relacje np z wyjazdów czy imprez, no i oczywiście zdjęcia. Hasło i login dostanie na 18 urodziny, myślę że to będzie super pamiątka, ja bym taką chxiała :) Dodatkowo też mam taki "pamiętniczek" w zeszycie, ale on będzie zdecydowanie mniej rozbudowany.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 29 maja 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też żyrafka Sophie została zlekceważona. Mówiłam mu ile to cholerstwo kosztowało i że wszystkie dzieci na świecie ją uwielbiają, ale nic z tego- wszystko inne jest lepsze do gryzienia- własna łapka, moje palce, a gdyby kot posiedział chwilę dłużej w jednym miejscu to i koci ogon- wczoraj została podjęta taka próba.

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje słoneczko dziś po raz pierwszy obróciło się z brzuszka na plecki, ale jestem dumna <3

    Czy o tej kaszce z Hipp pisałyście, ze dodajecie do mleka? innej nie widzę bezmlecznej

    http://www.rossmann.pl/Produkt/HiPP-BIO-kaszka-jaglana-z-ryzem-i-kukurydza-dla-niemowlat-po-4-m-cu-bezmleczna-350-g,372433,6122

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 29 maja 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a sama się uczyłaś wiązać? Ja dziś może będę miała pożyczoną chustę i spróbuję sama, jutro u nas jest organizowany warsztat z kieszonki, ale w porze kiedy mała śpi i boję się, że z tego nic nie wyjdzie jak zacznie marudzić. Chociaż jeszcze się zastanawiam, tym bardziej, że w grupie o połowę taniej niż indywidualnie.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina tak o tej kaszce, ale jeszcze jej nie dawałam. W przyszłym tyg spróbujemy :)
    Niestety hipp ma tylko taką kaszkę po 4 miesiącu w Polsce.
    Poza tym mam kaszkę holle orkiszową, ale ta już z glutenem.

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łania miała lekcje z doradcą u mnie w domu i uczyłam się wiązać kangurka i kieszonkę na lalce specjalnej bo niestety mała spała a jak się obudziła i zjadła to nie dała się zamotać bo tak się darła. Wysyłałam zdjęcia doradcy jak zamotałam Emi i ona oceniła (swoją drogą było super :D ). A jak była po odbiór chusty bo miałam jej na tydzień to już zamotałam przy niej. Szkoda tylko, ze Emilka za bardzo nie lubi być w chuście, jeszcze teraz jak jest gorąco, czasem się mi uda przed południem ja zamotać ale rzadko. Czekam aż usiądzie i przerzucimy się na Tulę

    Babydream dzięki :) może w Niemczech jest większy wybór to by mi mąż przywiózł
    Też jeszcze nie próbowałam. A jak jest z kupkami dzieci przy rozszerzaniu diety? Moja ma co jakiś czas problem z kupami i boję się żeby po kaszce nie było jeszcze gorzej. Przed chwilą była taka akcja jak jeszcze nigdy w życiu. Płakała godzinę, dosłownie wiła się z bólu :( użyłam windi ale poszło tylko troszke kupy a histeria na sile przybrała, już nie wiedziałam co robić. Nosiłam ją godzinę jak do odbicia i dopiero przeszło. Po tym płaczu dałam jej troche wody i o dziwo wypiła 60ml i po tym poszła kupa a Emi już zadowolona i spokojna. Pierwszy raz aż tak płakała i ja z nią :( od piątku bierze Debridat bo pediatra dała i w sobotę zrobiła aż 4 kupki ale już wczoraj po południu był problem a dziś dramat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 15:20

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola takie cos http://nodik.pl/gryzak-silikonowy-miekki-babyono-niebieski-p-1283.html?gclid=CjwKEAjwja_JBRD8idHpxaz0t3wSJAB4rXW58vO0HCK7ONrwWF_YeEzepV2Ic7jGT4sj-nScyEhfCxoCJkrw_wcB

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje malemu lyzeczke plaska kaszki ryzowej malinowej z bobovity na wieczor a w dzien kolo 14,30 pol sloiczka co dwa dni inny i kupki sa codziennie o 7 rano 1 dziennie. Niezauwazylam zeby jedzonko nowe w jakikolwiek sposob na niego wplynelo. Wczesniej mielismy problem z brzuszkiem nietwierdze ze nowe pokarmy to naprawily ale jest spokoj brzuszek nieboli maluszka. Karola masuj jej plecki dokladnie krzyz i w dol do pupki podobno bardzo pomaga warto sprobowac.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 29 maja 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzis bylismy u pediatry na kontroli bioderek no i oczywiscie zwazyl synka waga 7150!!! I powiedzial ze z ta masa mozemy smialo rozszerzac diete i mamy podawac malemu marchewke przez 4 dni i oczywiscie patrzec czy jakiejsc wysypki nie ma lub cos sie nie dzieje a potem 4 dni jabluszko i tez patrzec a potem na zmiane a po 4 miesiacu lyzke kaszki na drugie sniadanie i np kolacje. Mowil co dalej ale to jeszcze troszke jesli chodzi o zupki. Ciekawa bylam jak maly zareaguje na marcheweczke myslalam ze sie bedzie krzywil ale mojemu glodomorowi wszystko smakuje az sie chichral jak jadl poszlo bardzo sprawnie choc polowa wyleciala ale to normalne jestem zadowolona :-)

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila tak szybko rozszerzasz dietę?? Po 3 miesiącu? :O masakra

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 30 maja 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi pediatra wczoraj zalecil

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
‹‹ 612 613 614 615 616 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ