X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina kupiłam 2 zestawy tych wielkich puzzli (białe i szare) co daje ok 240x120cm. Ale można je dowolnie składać. Bardzo podobały mi się materiałowe maty ale są za cieńkie i będzie po prostu twardo. Poza tym te puzzle dodatkowo izolują i będą stabilnie się trzymać na podłodze, bo te z materiału to podejrzewam że bardzo się ślizgają.

    http://allegro.pl/duze-puzzle-piankowe-mata-piankowa-62x62cm-4-szt-i6258925334.html

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie zagladalam ale czasu brakuje przy mojej malej terrorystce. Bylam dzis z Helka u lekarza bo zrobily sie jej jakies suche plamy na lokciu a wrocilysmy z poczatkiem krzywicy, jestem na siebie zla ze wczesniej nic nie zauwazylam. W zyciu bym nie pomyslala ze pocenie sie glowki to objaw krzywicy. A to takie skrecone dziecko bez przerwy na brzuch sie przekreca i pelza do przodu jakby raczkowala i teraz bedzie krzywa :(

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream dziękuję za link :) Właśnie kupiłam, wzięłam jeden zestaw bo nie mam za bardzo miejsca na więcej

    Maferka ojejku i jak to się leczy? Jak to lekarka zauważyła?



    Nie chcę zapeszać ale moje dziecko to aniołek od dwóch tygodni. Zawsze była spokojna i grzeczna ale teraz odkąd nie ma problemów z kupą bo jest jedna/dwie na dzień bez żadnych spin to jest po prostu bajka. Emilka jest bardzo pogodna, budzi się z uśmiechem a często w dzień budziła się z płaczem bo brzuszek bolał jak nie mogła zrobić kupy. W końcu potrafi sama zasnąć gdzie popadnie, na macie, w leżaczku, w łóżeczku. Praktycznie już jej nie muszę usypiać. Polepszyły się tez nasze spacery, już nie płacze i z tego się najbardziej cieszę. Wczoraj byłyśmy na drugim szczepieniu przeciw pneumo i oczywiście jak zawsze był ogromny płacz ale potem nic się nie działo. Niunia wazy już 6510 <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2017, 15:31

    Babydream lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz spojrzal na nia i sie pyta czemu ma taka wystajaca potylice i czy sie poci przy jedzeniu a potem macal glowke i pokazywal miejsca gdzie sie rozmieka. Dostala duza dawke wit d, calcium i wit c, mam nadzieje ze za miesiac bedzie lepiej.
    Moja Helka zasypia niestety z rykiem, musi byc zawinieta ciasno w rozek i lulana na rekach

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maferka to trzymam kciuki żeby było lepiej :* moja do niedawna też zasypiała z rykiem na rękach i też w rożku bo inaczej przy każdym odłożeniu się wybudzała, jedynie w rożku nie czuła jak ją odkładałam, W rożku już jakiś miesiąc na szczęście nie zasypia i całe szczęście bo na tym upale by się zaparzyła

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maferka u nas tez byly miekkie kosci czaszki dawalam 2 kropelki rano i 2 wieczorem przez ponad miesiac i dzis jest super kosci twarde glowka okragla ladniutka takze niemartw sie da sie naprawic szybko;)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny mam pytanie. Wczoraj byliśmy na 2 szczepieniu infanrixem. Małego zwazyli miał 7200 gram . Przy okazji pytałam lekarki o podawanie płynów małemu. Mówiłam że nie chce pić wody herbatki ani soczku zmieszanego z wodą. Ona powiedziała że jak nie chce to niech nie pije . Ja się trochę martwię bo upały on się poci i za chwilę się odwodni. Czy któraś z was też miala problem z podaniem płynów??? Czy może ktoś podawał z kubeczka ??? Nie mam już pomysłów

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda moja córka bardzo nie chciała pić nic oprócz mleka (pluła, udawała, że się krztusi, miny takie strzelała, że hoho. Nieraz się tak wkurzyła, że nawet mleka nie chciała pić jak ją rozdrażniłam herbatką :D ) i teraz jest niewiele lepiej tyle, że ja z uporem maniaka przed każdym jedzeniem podsuwam jej butelkę z herbatką koperkową i zawsze wypije min 10ml zanim się kapnie, że to nie mleczko leci :D czasem się uda, ze wypije 30ml a kilka razy zdarzyło się 60ml. Na początku najlepiej się udawało na nocnym karmieniu jak była jeszcze półśpiąca i bardzo głodna ale teraz już się od 3 tygodni nie budzi w nocy i rano zawsze trochę tej herbatki mi wypija przed jedzeniem. Po moim przykładzie wydaje mi się, że ważna jest konsekwencja. Z tym, ze dzieci do 6 miesiąca chyba pić nie muszą jak nie chcą. Ja podaję bo mała miała problem z kupkami a odkąd pije herbatkę koperkową to jest z tym dużo lepiej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 12:34

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swojej nie dopajam, bo karmię piersią, ale też nie jest tak jak piszą, że w czasie upałów dzieci jedzą częściej a mniej. Moja jak jest upał to z ogóle nie ma ochoty nawet pół minuty possać. Robię przeróżne kombinacje, a ona i tak często głowę odwraca. Raz na jakiś czas trochę zje. Potem wieczorem i w nocy nadrabia.
    I chyba mamy alergię na truskawki, bo pojawiła jej się na brzuszku wysypka, a wcześniej trochę na policzkach miała. Co mnie dziwi, bo wcześniej i dżemy jadłam i soki piłam i nic, a teraz też się nie objadałam.
    Wczoraj na spacerze jak mała już się nudziła i zaczęła się podnosić to położyłam ją w wózku na brzuchu i sobie podziwiała otoczenie. Polecam, w domu tak chętnie nie leży :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 14:14

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o kubeczki to polecają doidy cup, taki przekrzywiony, ale jeśli dziecko nie chce pić to pewnie i z kubka nie będzie chciało. Mój siostrzeniec to z niczego nie chciał pić jakoś do dwóch lat. Siostra mu łyżeczką wlewała, bo inaczej nie tolerował.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łyżeczka próbowałam to tak się napiął że zwymiotował mleko które zjadł wcześniej. Ja karmię mm dlatego to dopajanie mnie martwi. We wrześniu jedziemy na wakacje i też dlatego chciałam żeby nauczył się pić bo tam w upale na pewno będzie spragniony. Pozostaje mi tylko próbować

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łania u nas też uczulenie na truskawki, a na przetwory też wcześniej nie reagowała. Ja małej nie dopajam ale też piersią tylko karmię, z tym że jak ostatnie dni są takie mega upały to najlepiej jej się je jak leży obok mnie i ja na boku. No ale wiadomo tak to sobie tylko w domu możemy, a jak normalnie na rękę do karmienia biorę to tylko chwilę popije i już nie chce.
    Dobry pomysł z tym leżeniem na brzuchu w wózku, przetestujemy po południu jak wyjdziemy się przejść, bo też czasem kombinuje tylko łobuz jakby tu się podnieść i powyglądać.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie dopajam ale czasami mnie korci żeby w te upały dać odrobinę wody ;) z tym że też nie wiem jak to miałabym zrobić bo Ela zaczęła gardzic butlą. Jak była mała kilka razy dostała odciagniety pokarm z butli i było ok, później nie miałam potrzeby karmić butelką i ostatnio odciagnelam sporo i mąż miał ją nakarmić i była taka rozpacz i plucie i krztuszenie się że odpuscilismy i dostała pierś :/

    W ogóle chyba mamy jakiś skok, w nocy co 2h pobudka, a było już tak że wstawalam raz lub dwa, na spacerze histeria (dziś było apogeum) i tylko na rękach jest ok, no i w dzień też skończyły się ładne drzemki. Teraz też Ela śpi na mnie, bo nawet jak położę się obok to jej nie pasuje. Aha i strasznie słabo je od wczoraj, mam nadzieję że to lada dzień minie bo padne ze zmęczenia :]

    Aaa co do Wit D to ja przestałam tak strasznie osłaniać Elę od słońca. Oczywiście nie pozwalam żeby na nią świeciło między 11 a 15 ale tak poza tym to pozwalam żeby trochę złapała promieni, bo to jednak najlepsze źródło :)

    age.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa dziewczyny to może nie być uczulenie na truskawki tylko na te cholerstwa którymi są pryskane, bo to jakaś masakra. U mnie sprzedają tylko takie wielkie czerwone jak maki truskawy, tymczasem u mojej mamy w ogródku rosną małe truskaweczki które wyglądają zupełnie inaczej :( ta chemia jest straszna :(

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat ja mam swoje truskawki, więc pełna ekologia :) U nas następuje zmiana rytmu dnia, jeszcze jego nie umiem wyłapać, ale napewno śpi krócej i w innych porach. Wcześniej pilnowałam godzin jej snu a teraz żyjemy spontanicznie :) I od kilku dni mam jakiś nawał pokarmu, piersi twarde, w nocy się leje

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis Helka zasnela mi w wozku tak sie ciesze :) moze wreszcie polubi spacery i bedzie lapac promyki slonca.
    Wode podawalam strzykawka od lekow jak nie mogla kupy zrobic a teraz daje jej butelka to gryzie smoczek i pluje ale moze kiedys sie nauczy
    A czy wasze dzieci przekrecaja sie same na brzuszek?

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdale_na mamy to samo z piciem. Nie ma mowy, żeby pił coś innego niż mleko. Czego nie próbowałam i wodę i herbatki różne. Łyżeczką też próbowałam to na początku się dawał nabrać i z krzykiem połykał, a teraz nauczył się to wypluwa. I też karmię mm i kaszą. Kupy robi codziennie nawet dwie lub trzy czasami o normalnej konsystencji to dałam na luz. Jak jest gorąco to daję czasami herbatkę z koperku i czasami wypija. Doszłam do wniosku, llże jak będzie spragniony to da znać płaczem i nie da się uspokoić. Już tak miałam l, ani spać ani jeść i jak dałam herbatkę to wypił 100 ml i się uspokoił. Organizm to mądre urządzenie. Także się nie przejmuj. Przecież w mleku modyfikowanym też woda jest.

    Nasz synek z plecaków na brzuszek przekręca się od 2 tygodni, w drugą stronę rzadko.

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maferka wrote:
    Dzis Helka zasnela mi w wozku tak sie ciesze :) moze wreszcie polubi spacery i bedzie lapac promyki slonca.
    Wode podawalam strzykawka od lekow jak nie mogla kupy zrobic a teraz daje jej butelka to gryzie smoczek i pluje ale moze kiedys sie nauczy
    A czy wasze dzieci przekrecaja sie same na brzuszek?


    Moja w końcu na nowo polubiła spacery takze trzymam kciuki za Helę:)

    Moja dwa razy przekręciła się z brzuszka na plecy, to było jakieś 3tyg temu i od tej pory to się nie powtórzyło. Dziś bardzo usilnie próbowała obrócić się z plecków na brzuszek i pupka i nogi już były tak jak trzeba ale rączka blokuje i póki co nie potrafi. Za to od kilku dni leżąc łapie się ramy łóżeczka u góry lub szczebelków i się dźwiga i tak jest kilka sekund pod kątem ok 45 stopni, robi tak kilka razy dopóki się nie zmęczy. Jak to pierwszy raz zobaczyłam to byłam w szoku <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 21:20

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania, zazdroszczę swoich truskawek i nawalu, u mnie chyba mały kryzys laktacyjny, piję femaltiker i bavarie bo też ma slod jeczmienny ale piersi jakieś miękkie, chociaz mleko leci bo mała cała umorusana także może nie ma dramatu ;)

    U nas kilka razy fiknela z brzucha na plecy i fika fajnie na boki ale na brzuch jeszcze nie umie :) od poniedziałku zaczelysmy rehabilitację bo główkę trochę słabo kontroluje więc ćwiczymy :D a Ela stęka podczas tych ćwiczeń tak samo jak ja jak odpalę płytę z Chodakowską :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 21:51

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maly sam sie nie obraca z plecow na brzuszek ciezko mu troche bo wazy prawie 7.5 kg ale jak go poloze na boczek to za kazdym razem ale pieknie zawsze chwyta jest taki slodki jak cos lapie taki skupiony ale w lozeczku robi piruety czasem :-) wode pije na kilka razy ale 100 ml wypije a herbatke " milych snow" humany na dobranoc wypija ciurkiem 100ml tak mu smakukuje to jest taka ziolowa kupilismy bo ostatnio nie chce zaspypiac po 8 razy do lozeczka go odkladam i po kolacji mleczka 130 jak nie zasypia lub sie budzi to po jakims czasie dajemy mu herbatke

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
‹‹ 618 619 620 621 622 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ