X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 2 listopada 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Czuję jakaś dziwną ulgę na myśl, że nie muszę już być w ciąży. Swoje zrobiłam XD Obecnie ciąża śni mi się w koszmarach XD

    Aczkolwiek znając życie nie wiem co mi odbije za rok, dwa, trzy. Aktualnie definitywnie nie.

    Zakończenie laktacji też miałam łagodne i naturalne, jak u Pawojoszki.

    Kolana ani stawy ani biodra mnie nie bolą. Więc nie wiem.

    Mama widać, że z córcią lepiej, śliczna dziewczynka i ładne zdjęcie :)

    Możemy spróbować zlokalizować Ferminę. Domki letniskowe, nie całoroczne, nad morzem, przy lesie, koło starego domu? Ktoś zapamiętał coś więcej? Znajdziemy ją w sieci. Zadzwonimy. No, chyba, że nie chcecie albo się nie uda.

    J.S nasz syn położony spać o 19 wstaje wyspany o 20 a to jest najgorsza opcja wróżąca imprezę do północy :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 07:23

    Mama32 lubi tę wiadomość

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 listopada 2018, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina ma kota

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 2 listopada 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry ;)

    Mozna sprobowac poszukac w starych wpisach Ferminy czy cos wiecej nie pisala na ten temat :p

    Ja dzisiaj wyspana, ale biodra bola bo Kamilek sie obudzil oczywiscie jak ja sie kladlam spac wiec spal ze mna caly czas...W sumie dalej spi :p

    Edit. wlasnie sie obudzil xd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 07:47

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • MonikaJ Ekspertka
    Postów: 234 306

    Wysłany: 2 listopada 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wczoraj był bardzo intensywny dzień. Byliśmy u babci mojegi męża i zastaliśmy całą rodzinę. Dzieci spisały sie na medal :) O 20 padły i spaliśmy do 7:00.

    Co do laktacji, ja też nie brałam żadnych leków. Pokarm ściągałam 8 mcy i poprostu przestałam. Pamiętam że na początku czułam lekki dyskomfort, ale szybko mineło. Fakt że jeszcze długo potem leciał mi pokarm. Coś ok roku. Miałam zrobić badania hormonalne, były to jednak tak znikome ilości ze odpuściłam.

    Ze stawami to ciężka sprawa. W wieku 17 lat miałam poważną kontuzję.Do tej pory odczuwam skutki. Z tego wszystkiego porobiły mi się zwyrodnienia. Zalecenia miałam: jeść jak najwięcej produktów z zawartością żelatyny. Miałam mieć zabieg na który sie nie zgodziłam.

    Ja bym chciała jeszcze trzecie dziecko. Mąż nie chciał, ale widzę że coraz częściej na imprezach rodzinnych o tym wspomina. Pożyjemy zobaczymy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 07:52

    201501064565.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 listopada 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam koło której większej miejscowości mieszka Fermina. I jak ma na imię. I że w jej miejscowości, lub gdzieś obok jest stary pałac, wybudowany przez poprzednich właścicieli Ferminowego domu.

    Nie będę pisać publicznie miasta, ale mogę napisać na priv ;)

    Fermina ma kota i psa niedźwiedzia :)

    Może uda się znaleźć, niech nas przynajmniej uspokoi że wszystko ok...

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 2 listopada 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry

    U mnie wszyscy jeszcze śpią, a ja za chiny już nie mogę usnąć. Noc z 5 pobudkami od 22, bo wcześniej nie mógł zasnąć;-/

    Z Ferminą to jest dobry pomysł. Może nam się uda odszukać w necie. Żeby nam tylko powiedziała, że wszystko ok.u niej.

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 2 listopada 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka pisz priv. Fermina musi się gdzieś ogłaszać w internecie.

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 2 listopada 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, tez mysle ze warto byloby ja odszukac, ta cisza jest niepokojaca...

    Hoope, naprawde? :O To tez bym kladla pozniej.

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też liczę że moja laktacja sama się zakończy, nawet nie wiedziałam że trzeba aż tyle zabiegów co Kamcia żeby zakończyć karmienie. Jak ściągam to widzę że jest coraz mniej mleka,piersi od 2 dni nie przepełniają mi się jakoś specjalnie.
    Kamcia a Ty kp, czy mm od początku?

    Kiedyś pytałam Fermine gdzie mieszka ale nie napisała,tylko że mała miejscowość i jest w niej tylko 2 małych dzieci. Też już mi przeszło przez myśl żeby dzwonić,tylko gdzie?

    Noc u nas udana prawie, sen 19.30-4.30 z pobudkę i dwójką,rozbudzona musiała chwilę noge słonikowi poobgryzać i dopiero o 5.30 wyraziła chęć spania. Mąż nas nie obudził tylko my jego.

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 listopada 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoope, zaprosiłam Cię. Rozpoczęłam już poszukiwania w wujku gugle, ale póki Skrzat nie śpi, wiem że to z góry spisane na porażkę.

    Ja zrozumiałam że ta mała miejscowość Ferminy ma dwoje dzieci, ale jest położona obok całkiem sporej miejscowości wypoczynkowej, której nazwę pamiętam.

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 listopada 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majowa
    mm od drugiego dnia w domu

    ale tak jak pisałam-u mnie duuuuzo pokarmu a zakańczałam z dnia na dzień na etapie nawału, zastojów tuż przed zapaleniem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 08:52

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu Kamcia, najnowszy awatarek cudny <3

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka przyjęta. Jak coś znajdziesz to pisz. Ja jeszcze nie wiem gdzie szukać.

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Coś się działo wcześniej ze tak próbujecie skontaktować z Ferminą?
    W sensie że podejrzewacie ze coś mogło złego się stać ?
    Wybaczcie, nie jestem w temacie

  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, Hoope, kibicuje w poszukiwaniach, sama miałam podobną myśl, ale za mało informacji żeby ją znaleźć. Wowka, Twoja pamięć zdumiewa mnie kolejny raz :)

    Z kolejnym dzieckiem mam różnie, raz chce bardzo, raz bardzo się boję. Ale chyba chciałabym urodzić jeszcze raz,w innych warunkach, w innym szpitalu, bez tego wywoływania, z kontaktem skóra-skóra, żeby wymazać trochę pierwszy poród. Bo mimo, że urodziłam to tej najpiękniejszej chwili, położenia na brzuchu, tych pierwszych wyjątkowych chwil nie było mi dane przeżyć i jak o tym myślę, to mam wielki niedosyt.

    Mąż jest kategorycznie na nie.

    Kattalinna, bo wszędzie dobrze, ale w domku... najlepiej:)

    My wróciliśmy wczoraj od teściów, niby niecały dzień,a już i tak był ich nadmiar. Z jednej strony fajnie, że są dalej, bo widzimy się nieco rzadziej. Z drugiej, jak już się widzimy to są tak podekscytowani, skacząco, piszcząco, gugający, że łeb mi pęka.

    Czy Wy też macie problem z "tą mamą"?
    Co TA mama zrobiła?
    Co TA mama Ci ubrała?
    Czego TA mama nie chce Ci dać?
    Co TA mama mówi?
    Nie da Ci TA niedobra mama ciasteczka, oh zrób nu nu TEJ mamie.

    Może jestem przewraźliwiona, ale "ta mama" doprowadza mnie do szewskiej.

    No i oczywiście na cmentarzach towarzyskie spotkania z ciotkami i znajomymi teściowej wszelkiej maści, najczęściej pierwszy raz widziane.
    Wszystkie miały dwa pytania:
    Śpi Ci?
    Karmisz?
    W sumie o co innego miałyby pytać, skoro dziecko w tym wieku tylko śpi, je i sra (ironia). W sumie miło, że o wypróżnienia nie pytały. Tak czy siak, ot taka obserwacja ;)

    Bagatela, jedna babka -znajoma teściowej- pierwszy raz przeze mnie widziana oznajmiła mi, po uprzednim "dzień dobry", że ma nadzieję, że jeszcze karmię o.O
    Aż cisnęło mi się, żeby jej odpowiedzieć, że akurat ostatnio głodzę.

    Ok, kończę ten esej, bo się rozpisałam.

    Tu karmiona przymierzająca śpiworek w nieśmiałym towarzystwie kota:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7bc9cdd2002d.jpg

    Sela, kamciaelcia, Wowka, Katy, Hoope, Feeva, MonikaJ, pawojoszka, Cola87, Berbecia, Mała Matylda, D_basiula, kattalinna lubią tę wiadomość

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej.
    Mama32, piekna corka. Uroczo wyglada z tym futerkiem.

    U nas noc slaba. Dla odmiany nie ze wzgledu na liczbe pobudek, chociaz tych bylo kilka. Obudzil sie OK. 2 w nocy i nie mógł usnąć jakos do 3.30 :( kiedys dzialalo kladzenie na boczku kolo mnie, ale nagle przestalo. Poza tym kazdy cyc konczyl sie placzem chwile po odlozeniu :/ to tez trwa od kilku dni.

    Moje dziecko od wczoraj ciagle sie przekreca na brzuch. Szkoda, ze juz dawno zapomnial jak wrocic na plecy, bo marudzi mi.

    Zatkal mi sie kanalik w lewej piersi. Pierwszy raz. To sie stalo dwa dni temu. Przystawiam, ciepły prysznic. Nie pomaga. Co zrobic?

  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatalita mam to samo z teściem, bo z teściową się nie odzywam. I co chwile słyszę, "gdzie mama cie zabiera, a co mama nie chce dac jesc itp. Szlag jasny mnie trafia i to jeszcze przed otwarciem jego ust, bo już wiem co powie.

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • Mama32 Autorytet
    Postów: 480 799

    Wysłany: 2 listopada 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, to prawda mała jest słodka ale jak śpi, nie płacze, ma dobry humor i teraz jeszcze jak nie kaszle :-)
    Eh uroki macierzynstwa.
    My dzisiaj pobudka znowu co 1-1.5h już nie sam kaszel ja budzi więc myślę że naprawdę zabki dokuczają. Wczoraj na noc znowu pogardzila butla i przyssala się do cyca. Na szczęście się musiałam lulać, usnęła podczas cycania. Teraz konczymy pierwsza drzemke.

    ex2bio4pttsuyqga.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ta mama, ten tata to my między nami hihi

    fatalita
    my krótko na cmentarzu (długo ze zbuntowanym dwulatkiem sie nie da) i tylko kilka osób spotkalismy
    dla odmiany ani razu nie było pytania o karmienie i "grzeczność" dfziecia
    ale
    co raz częsciej pada stwierdzenie że chłopaki daja popalić bo tak schudłam
    oraz zaglądający do gondoli(pewnie noworodka nadal sie spodziewa) ze zdziwieniem stwierdza "jaki duzy"

    kwiatkowa
    super awatar

    pierwsza drzemka w łóżeczku w nowym [pokoju właśnie sie odbywa ;) wiadomo, że pewnie potrwa 30 min, ale poszła gładko

    Sela lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatalita, Wiki cudna :* śpiworek też fajny, w moim stylu :) zresztą body w liski też, uwielbiam takie wzory :)

    Ta mama i ten tata też u nas w użyciu w domu. W żartach. "Czo ten tateł odstawia?" :D

    Co do tego, że pamiętam wiele rzeczy, to jest to mimowolne. Moja praca wymaga ode mnie pamietania ludzi, ich sytuacji życiowej, tego co mówili jakiś czas temu o sobie. O imieniu, a nierzadko imionach dzieci/wnuków nie wspominam :) dodatkowo muszę pamiętać dużo "suchych" danych, a więc summa summarum strach się bać :D

    Kwiatkowa, super awatarek. Lubię jak macie awatarek, od razu widać kto pisze :)

    Dobra, szukam pani F.

    Fatalita lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 1747 1748 1749 1750 1751 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ