X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 30 listopada 2018, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że mi okna na wschód nie wychodzą, przynajmniej bym sobie popatrzyła... A tak tylko kawałek i bloki zasłaniają. Kolejna słaba noc choć bez miliona pobudek. O 5:40 skapitulowałam i rozpoczęlysmy dzień. Znaczy kupa była. Oczywiście bez szans na szybki powrót w objęcia Morfeusza... Teraz Bożenka marudzi, że chce spać "mamamama buuu". Tiaaa,a kto nie chce? Tylko Bożenka nie uśnie po 1,5h,a mama to i owszem. Z przyjemnością. Zwłaszcza, że kawa usypia...

    Edit: i zasnęła :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 07:33

    Wowka lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 30 listopada 2018, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.

    Kattalinna, zapraszam do mnie, i na wschód sobie popatrzysz i skoro nie śpisz to spojrzysz i na Skrzata, co? :D :D

    U nas noc w porządku, pobudka o 6:50, tylko jakoś nie mam siły. Dalej mnie coś muli :( że względu na to chyba nie chcę wlewać w siebie kawy...

    White, z tego co pamiętam to z gromady fanek krzesełka fini nikt się nie zdecydował. Rekordy bije inne krzesełko z kinderkraft. Ja na fini nie zdecydowałam się oglądając je w sklepie, chociaż bardzo bardzo chciałam.

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, może test? XD

    Kattalinna, współczuję. U mnie można było pooglądać wschód, pobudka 6:25 :D

    Hoope czemu fake? Tak łatwo daje się nabrać? XD

    Ja na meningokoki i rota nie szczepię.

    Dziś znowu pizga. Wczoraj przemarzlam, dziś siedzimy w domu.

    Chwale się! Oficjalnie umiemy Raczkowac! <3
    Oto dowód :D


    https://youtu.be/GHSBuWOTDrg


    https://youtu.be/MpY3cPlNBa8


    A tak w ogóle może mój tata wyjdzie jutro już do domu <3 a powinien we wtorek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 08:29

    kamciaelcia, Fatalita, Cola87, kattalinna, Katy, Wowka, Mycha666, Sela, D_basiula, Mała Matylda, Hoope lubią tę wiadomość

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, a co Cię do niego zniechęciło? Kurde, będę wybierać to krzesełko tak długo, że Młoda już nie będzie go potrzebować pewnie XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva ale super Mania! Gratuluję nowej umiejętności :D Adaś dalej nie wie co z rączkami robić...choć i tak zaczyna coś posuwać się czasem do przodu. Podkurcza nóżki i tak jakby się z nim odbija i na brzuch i tak powtarza. Ja nie wiem kiedy on zalapiesz że ręce trzeba oderwać od ziemi :D a i wszystkie dzieci forumowe pięknie się prezentują, zarówno panie jak i panowie ;)

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie spokój szczepienia rozdrażniły nie tylko Zuzie,ale i mnie. Pół nocy spała niespokojnie, rzucała się przez sen, popiskiwała, nie pamiętam kiedy ostatnio wzięłam ją w nocy do łózka, a dzisiaj od 2.30 spałyśmy razem.

    Z tego wszystkiego zapomniałam napisać, że nasza lekarka zachwycała się wczoraj Zuzią, że taka kontaktowa, aktywna i dłuuuga, śmiała się, że jak nie zacznie siadać to na wagę już się nie zmieści. Waga 6950g :) Trochę się martwię na przyszłość, żeby nie była bardzo wysoka, ja mam 177cm, mąż sporo wyższy, ja do liceum miała kompleks że jestem za wysoka, bo moje koleżanki były z metra cięte, potem mi się odmieniło i byłam dumna z mojego wzrostu, ale co za dużo....

    Sela pytałam lekarkę o to kręcenie głową i jeszcze o napinanie się, bo nasza zwłaszcza jak się zdenerwuje to się spina, jakby podskakiwała na leżąco. mówiła, że prawdopodobnie to sposób wyrażania emocji i że niektóre dzieci tak robią, ale mamy o tym powiedzieć neurologowi jak będziemy na wizycie i najlepiej nagrać film.

    Przypomniało mi się o tym znieczuleniu przy cc, właśnie któraś tu pisała, że komuś tam nie zadziałało- chyba Ty Patk- i jak miałam cc i leżałam już na stole, to powiedziałam do anestezjologa, żeby się upewnił, że jestem dobrze znieczulona bo się boję, że wszystko będę czuć. Mówił, że nigdy jeszcze mu się nie zdarzyło takie coś, to mu powiedziałam, że nie chce być pierwsza :D

    Mania szaleje :)

  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.

    Ja to bym sobie o 6 pooglądała sufit w trakcie błogiego zasypiania.

    Wowka może ciąża? :P

    Synu mnie zaskakuje każdego dnia. Dwa dni temu dałam mu trochę sosu z penne do spróbowania i zrobił taką dziką awanturę o więcej, że musiałam mu dać na obiad. Cały czas podczas posiłku robił mmmm mmmm mmm. Pal licho, że wszystko w kawałkach, szpinak, kurczak, makaron, mascarpone i papryczka chilli z czosnkiem, rąbał aż mu ślina kapała. Zaczynam się go bać. Jak tylko wchodzę do kuchni jęczy, żeby mu dać am.

    I chce chodzić. Jeszcze z taką desperacją się nie spotkałam. Co to za dziecko co to odpycha się od piłki, mamy, łóżka i próbuje iść samo, mimo, że leci na glebę jak kłoda. Nie wiem co to będzie, jakiś oszołom rośnie. A jak ucieka! Jak widzi, że idę po niego, próbuje biec na czworaka, mało sobie dziąseł nie wybije! Bo zębów wciąż nie ma.

    Co jeszcze nowego? Dyskutuje, opowiada i żali się bardzo żałosnym głosem. W swoim języku, kompletnie bez sensu i nie do powtórzenia. No i warczy. Jak pies. Np. na królika który kica wokół niego. Prezes wtedy zamiera w bezruchu i zaczyna warczeć.

    Nie wiem, może u chłopców to norma, bycie zwierzakiem i dzikusem ale dziewczyny tak nie robiły. I strasznie się popisuje. W wannie jest grzeczny póki nie wejdę do łazienki. Jak mnie zobaczy, koniec. Zaczyna chlapać, wstaje, kładzie się, małpi gaj.

    A miała być słodka Rozalka...

    Katy, Cola87, Sela, kattalinna, D_basiula, Mała Matylda, Wowka lubią tę wiadomość

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie my się zastanawiamy nad tymi menigokokami czy szczepić, nam kilka razy lekarka tłumaczyła co i jak, a dalej nie wiem czy szczepić, ewentualnie z której głupy?
    W sumie po wczorajszych szczepieniach to mam dość. Tyle tych szczepień, że człowiek głupieje i nie wiem na co dodatkowo warto zaszczepić.

    U nas wieje jakby halny szalał, myślałam, że pójdziemy dzisiaj na spacer, a tu nici z tego.

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :p

    Brawo dla Mani :)

    Kamil spal wczoraj w nocy 12h, a dzisiaj tylko 9h :p I cos marudzi juz

    Hoope lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam dziecko-aniołka, no patrzcie

    Już nie ma zdjęcia ;)

    Czy uważacie, że on chce przesadzać kwiatki doniczkowe? Że szarpie roleta? Że komendę nie wolno traktuje jako cała naprzód? Że wczoraj próbował wyskoczyć z wanny na główkę? Nieeeee :)

    Feeva, gratuluję dołączenia do klubu greckich bożków z oczami dookoła głowy :)

    Co, co, jaka ciąża?!? Ja nie rzygam w ciąży :D

    White, fini dla mnie było na nie, bo już na pierwszy rzut oka wydało mi się, że kinderkraft postawił na design, a nie na uzytkowosc. Tapicerka się nie zdejmuje, a ma dziurę na pasy, jak coś tam wpadnie to zostanie na wieczność. Pasy niby 5 punktowe, ale jak 3. Podnóżek dla dużo większych dzieci. Siedzisko dla małego Skrzata za duże, zsuwał się i miał dziwną pozycję, nogi z kolankami były na siedzeniu, reszta jakoś dziwnie zwisała. Ogólnie ładniej wygląda na zdjęciu niż w rzeczywistości. Zaletą jest waga, ale wadą brak kółek. Ale to moje subiektywne odczucia, najlepiej pojechać do sklepu i po prostu obejrzeć i przymierzyć swoje dziecko :) U nas stało w smyku.

    Podobne jest krzesełko keter. Tego na żywo nie oglądałam i nie mam opinii. Chyba Wiki je posiada :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 09:02

    Katy, Cola87, pawojoszka, Mycha666, Fatalita, White Innocent, J.S, Feeva, Sela, kattalinna, D_basiula, Nynka, Mała Matylda, Hoope lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, kobiecie nie dogodzisz :D. 177 to dla mnie ciut tylko więcej niż wymarzony wzrost, bo ja z tych z metra ciętych. A skoro pan Majowy jeszcze wyższy to może Zuzia zostanie modelką? Ładna, szczupła, wysoka :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoope toż to szogun ten Twój Prezes :D bardzo rozwinięty ten Twój syn, zdolniacha :D my na meningokoki będziemy szczepić, pediatra której ufam mówiła że jak na rota to nie zachęca aż tak, ale na meningokoki już tak, bo są dużo groźniejsze od rota. Ale dokładnie jak i kiedy to się muszę dopytać.

    Hoope lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śpiący Skrzacik ❤️

    Wowka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry
    Gratulacje nowych umiejętności . Niesamowite jak dzieci mogą się różnić.

    Nasza Ula też warczy ale to moja wina odemnie się nauczyła, zazwyczaj jak się złości .
    Dziś pannie maruda trochę minęła znowu się śmieje ale katar się pojawił może coś ja brało przez ostatnie dwa dni i dlatego dawała popalić.
    Wczoraj kupiłam małej grzechotkę niby nic a okazało się że to był błąd bo grzechotka przypadła do gustu Patrykowi i za nic nie chciał oddać ,a jak coś się podoba Patrykowi to Szymon natychmiast chce to mieć no i wojna . Nie miała baba kłopotu kupiła grzechotkę.

    cf409fc7e7.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pomoc :) właśnie mam ten problem, że wszystkie krzesełka które mi się podobają są niedostępne w sklepach i nie mam jak zobaczyć ich na żywo. Ale Fini sobie odpuszczę w takim razie.

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha ja właśnie też się zastanawiam nad meningokokami czy to b czy c i sama nie wiem. Muszę poczytać o tym...
    A to Bexserso to jest na B?

    White ja też chciałam kupić to kinderkraft fini i jedynie co mnie najbardziej zniechęciło to podnóżek, wyczytałam, że dziecko musi mieć podnóżek, bo to wymusza prawidłową postawe przy jedzeniu, w tym foteliku podnóżek jest nisko i nie ma regulacji, jak czytałam recenzje to dziecko mając 1.5r ledwo sięgało do niego. Wybrałam w końcu kinderkraft yummy i jestem zadowolona.

    Maniula!!!!! No pięknie raczkujesz :-*

    White Innocent, Feeva lubią tę wiadomość

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa dziękuję, że napisałaś o tej główce. Powiem Ci, że ja jeszcze raz zapytałam pediatry o to i chyba mnie noe zrozumiała, bo zrobiła dziwną minę i powiedziała, że to nic złego.
    Eh a mąż w tym momencie powiedział, że szczury tak kręcą głową, żeby złapać ostrość to może Leo też hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 12:06

    MajowaMamusia lubi tę wiadomość

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na B jest tylko Bexsero, szczepienie można zacząć w dowolnym momencie po 2 m.ż. W zależności kiedy rozpocznie się szczepienie to różni się wtedy ilością dawek. Ale po 6 miesiącu to są dwie dawki w odstępie 8 tyg. i jedna przypominająca po 2 roku życia. Niestety jest to dość drogie szczepienie, bo jedna dawka to koszt ok. 350 zł... Zależy od apteki, ja akurat płaciłam 329.

    Natomiast ja jestem zdania, że jak już ktoś się zdecyduje szczepić na meningo to szczepić zarówno na B jak i na C, bo to są dwa serotypy, które najczęściej atakują małe dzieci. Na C można szczepić NeisVac albo Meningitec lub wybrać szczepionkę skoniugowaną (co polecam) i wtedy jest do wyboru Nimenrix albo Menevo. Z tym, że Menevo dopiero po 2 roku życia. Nimenrix po 1. To już jest jednorazowe podanie i już nie daje tak bardzo po kieszeni, bo kosztuje chyba w okolicach 170 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 12:18

    Mycha666, Sela lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mobilna Mania jest przecudna wręcz:-) kursy dostanie podłogę do dyspozycji?:-)

    Śpiący Skrzat z miną aniołka <3 regeneruje siły nasz wyczynowiec. A jaki pomocny syn z niego :-)

    Wowka, każda ciąża może być inna ;-)

    Majowa, teraz dzieci są wyższe, nie zamartwiaj się :-) jeśli nawet Zuzia przez jakiś czas będzie najwyższą wśród rówieśników - niech mama ją wspiera :-) ja też miałam straszne kompleksy z powodu wzrostu, teraz z niego się cieszę, widzę masę pozytywów i na te będę zwracać uwagę Bożence. Bo raczej niska nie będzie ;-) na mam 180 cm, kurduplu ;-) a moja córka nosi rozmiar 80. W dodatku nie jest szczupła (jeszcze ;-) )

    Hoope, nie wiem skąd Ty takie dziecko wzięłaś :-)

    Feeva, MajowaMamusia, Wowka lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja Wam zazdroszczę tych raczkujacych gadających dzieci. Moja jakaś leniwa. Do wszystkiego. Chociaż piszczy jak szalona i właśnie warczy na psa i koty moich rodziców. Dobrze że nie ma zębów, bo jeszcze by gryzła. Za to je kawałki powoli. Tzn ukradła makaron wstążki z talerza (niestety posolony) i ze cztery zjadła bez krztuszenia. Więc na próbę ugotowałam baby marchewki i też chętnie zjadła.

    W ogóle czy Wasze dzieci też się tyle razy budzą. Ja nie wiem... przecież już powinno być lepiej. To chore jest chyba. Co jakiś czas sobie tłumaczę że może zęby a tu ciągle nic. Więc co z tym spaniem...? Przecież w dzień bez cycka potrafi wytrzymać długo a w nocy co 1.5h znowu...

‹‹ 1848 1849 1850 1851 1852 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ