X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, sliczny spiacy Skrzacik. Prawdziwy anioleczek nad anioleczkami.

    White, dzieki za te cenne informacje dotyczace szczepienia na meningo. Ja mam recepte, ale odkladam to szczepienie jakos, nie wiem czemu, ale ja zawsze sie cykam przed kazdym szczepieniem. U nas w aptece 1 dawka - 395 zl.

    Feeva, brawa dla Mani, sliczna raczkujaca dziewczyna. Juz sie nie moge doczekac, az moj zacznie :P

    Patk, moze dzis byla pelnia? XD Moj sie budzil dzis co 3h, a z reguly od 19 do 6:30-7 ma max dwie pobudki. W dzien zapomina o jedzeniu, w nocy nadrabia.

    Kupilismy kubek ze slomka, jednak doidy cup srednio nam idzie, a tu zalapal od razu. Pieknie lapie i pije.

    Wowka, Mycha666 lubią tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to pełnia... czy to możliwe żeby pełnia w mojej okolicy trwała od 2 miesięcy? Jest tu jakiś specjalista od pełni? Może należałoby rozpocząć jakieś badania na tym terenie

  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 30 listopada 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna podłoga jak tatuś uszczelni okno w końcu z którego pizga i ciągnie po podłodze...
    :/ :P obiecał, że zrobi to w weekend. Zobaczymy.

    Patk, moja jak przesypiala cała noc, tak też się budzi 2-3x teraz.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu, Olcia dzielna i plakala tylko przy ukluciu. Teraz spi.
    W przychodni byly tez inne dzieci w podobnym wieku. Wszystkie takie grzeczne, cichutkie przytulone do mam, a moja Olusia smieje sie, piszczy, macha wszystkimi lapkami no nie usiedzi spokojnie, a o przytuleniu sie to moge zapomniec!

    Wierze ze Wikusia wyzdrowieje i zadna operacja nie bedzie konieczna!!!! Sciskam Was mocno!

    Dzieci przecudne,mamy tez :-).
    U nas dzis rano bylo -14, jakwychodzilysmy rano to tylko -8. Ubralam kombinezon 9-12 miesiecy i byl na styk. No Ola ma dlugie nogi.
    Wazy 7100 i ma 71 cm. Z tym krzywieniem glowki idziemy do ortopedy bo to prawdopodobnie ulozeniowa asymetria. Jak zacznie siadac ma sie naprostowac ale bedziemy cwiczyc albo masowac profilaktycznie. Ortopeda po 12 grudnia.

    Ja Blw sie boje. Daje mini kawalki buleczki z maslem i tym sie krztusi, jak na razie wszystko na gladko.
    Nie wiem jak, z czym podac jajko. Jak podajecie?
    Wymyslilam ze ugotuje barszczyk czerwony z marchewka i ziemniaczkiem i dodam do tego.

    MajowaMamusia, kattalinna, Cola87, Fatalita, Sela, Sela lubią tę wiadomość

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, u mnie tez pelnia od miesiaca

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS ja przed meningo też wyjątkowo mocno się martwiłam, bo bardzo często są po tym gorączki, obrzęki, ból w miejscu wkłucia, ale u nas na szczęście nic się nie stało :) więc nie taki diabeł straszny. No i dużo bardziej cykam się jednak posocznicy. Dopiero po tym szczepieniu odetchnęłam. Drugi raz odetchnę po MMR, bo to kolejne co spędza mi sen z powiek :|

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah, a jak się zdecydujesz szczepić to pamiętaj, że producent zaleca podanie pełnej dawki paracetamolu od razu po szczepieniu - profilaktycznie :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White, dziekuje bardzo, nie wiedzialam o tym paracetamolu.
    MMR tez spedza mi sen z powiek, tak samo jak meningo. Boje sie bardzo, ale mam w rodzinie osobe ktora chorowala na sepse i wiem jakie to straszne.

    White Innocent lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela, to mnie uspokoiłaś z tymi szczurami XD moja macha głową najczęściej w trakcie zabawy.

    Katalina- wiem że nie mam się co zamartwiać na zapas bo to nie powód do zmartwień, a i tak nic nie zmienię. To Zuzia i Bożena będą wysokie kobitki, jak Bożena będzie miała figurę po mamie to żadna otyłość jej nie grozi ;)

    U nas trochę przestało wiać, to skusiłam się na spacer, po 15 min kiedy stwierdziłam że mufki to jednak nie grzeją zbytnio i przydałyby mi się rękawiczki, Gwiazda zasnęła. Spacerowałyśmy 1.15 powiedziałam Zuzi żeby się dobrze dotleniła bo tak mnie wygwizdało że jutro planuje w domu się byczyć. W ogóle to wpadłam na genialny pomysł włożenie do gondoli śpiworki,który mamy do spacerówki, daje radę, nie kupię przecież śpiwora do gondoli na miesiąc.

    Sela lubi tę wiadomość

  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile pięknych dzieci pokazało się na forum od wczoraj! Baśka, Bożenka, Wiki, chłopcy Kamci, Mania, Milenka, Skrzat – wszyscy cudowni :D
    Mamusie też ładne :)

    Raczkująca Mania jest rozbrajająca, gratuluję nowej umiejętności!

    Kwiatkowa, cieszę się, że kontrola wyszła pozytywnie, Patryczek jest zdrowy i dobrze się rozwija. Ja do tej pory też czyściłam Zosi uszy tylko na zewnątrz, po tym co napisałaś chyba coś zmienię, a na pewno poczytam o tym.

    J.S – nie znam się zupełnie na problemach z tarczycą, ale z całego serca życzę aby lekarzowi udało się nad tym zapanować.

    Fatalita, bardzo mi przykro, że wynik badania jest niepomyślny. Trzymam kciuki aby ubytek się nie powiększał, a najlepiej niech się zmniejszy i w końcu sam zniknie aby operacja nie była potrzebna. Jest jeszcze dużo czasu, a więc i szanse są :)

    Basiula, gratuluję dzielnej Oleńce zaliczenia kolejnego szczepienia.

    Prezes idzie jak burza, rozwija się chłopak w mgnieniu oka :)

    Wowka, kattalinna, D_basiula, Fatalita, Hoope lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znowu ten upragniony widok anielskiego dziecka :)

    Tym razem sprawczynią tego stanu była babcia, bo mama wyszła do fryzjera, a co :)

    Jestem krotkowłosa :) z włosów do pasa w 9 miesiącu ciąży zostały mi do obojczyków :)

    Uśmiałam się na szczury machajace głową i dwumiesieczne pełnie :D

    Jakbyście nie cieszyły się z wzrostu to ja chętnie z 5-7 cm przygarnę. W zamian oddam z 5kg, bo tyle brakuje do górnej granicy akceptowalnej wagi :D

    D_basiula, ta asymetria to sama minie albo do wyćwiczenia? Dobrze by było jakby samo poszło :) Ola też będzie wysoka? U mnie w przychodni mówią, że jak dziecko ma długie nogi to będzie wysokie.

    Same modelki nam rosną :) oby Skrzat odziedziczył wzrost po ojcu, to wszystkie będą mogły zakładać szpilki przy nim :D

    Edit. Piszę jak pokręcona. Darujcie, nie piłam dziś kawy. Dalej mnie muli, kurka rurka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 16:01

    kattalinna, D_basiula, Sela, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szczepilismy w UK tam jest ta szczepionka w kalendarzu i też kazali nam dać paracetamol zaraz po szczepieniu i potem po czterech godzinach kolejna i następna łącznie 3 dawki nawet jak nie będzie gorączki.

    Nie wiem jak podajecie jajko ale Ula dziś wcinała jajecznicę ze mną i popiła herbatka z dzikiej róży z cukrem i awanturowała się że za wolno podaje.

    Feeva a powiedział w który weekend?
    Moj się dziś wziol za podłogę bo jak wymieniali rury u nas to trochę płytek musieli zkuc i w końcu go zapedzilam żeby to zrobić . Przez całe przedpołudnie położył jedną płytkę . Dzieci wróciły ze szkoły i pytają co to za bałagan ,ja mówię że w końcu ojca do roboty zagonilam ale słabo mu idzie ,a oni na to "a bo on nie przyzwyczajony"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 16:18

    kamciaelcia, D_basiula lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jajko podawałam raz, w zasadzie żółtko z własnego jajka sadzonego ;-) może jutro na v śniadanie tatuś jajko na miękko ugotuje.

    Wowka, jak przyjmiesz kilka centymetrów to nie potrzebnie kilogramy oddasz ;-) jakby co to ja mam kg do wydania. I to nie byle jakie, porządnie trwałe...

    Feeva, co z kolanem? Czy przegapiłam?

    Brawo dzielna Ola :-) zazdroszczę długich nóg ;-)

    Patk, u nas też ta pełnia. Takie egzemplarze, nic nie poradzisz. Ale może w późniejszym wieku będą odsypiać ;-)

    D_basiula lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W wieku 18 lat może...
    W ogóle gardzi cycem. Chce ludzkiego żarcia. Drapie mnie po twarzy. Wali rękoma we wszystko. Szarpie ubrania. Kopie ojca w jaja. Warczy na zwierzęta.

    A wystarczy jeden uśmiech i wybaczam wszystko... oprócz tych nocy

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jeszcze raz napiszę...
    jak obliczyć wzrost dziecka (sciągnięte z nety kilka lat temu)
    srednia wzrostu matki i ojca (mama plus tata podzielić na dwa) i: dla chłopca dodać 13cm, dla dziewczynki odjąć 13cm ;)

    szukam moli
    w sypialni nie ma...
    cała wysprzątana ;) no okno nie umyte ale tego nikt nie widzi na 3. pietrze a taka pogoda to na spacer nie wyszłam co dopiero fikać w oknie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i Patryk nie spi od 13 o.O ten którego usypiam z zegarkiem w reku co 2h

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamil ma dopiero druga drzemke...

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka 3 drzemka, 2,5 godziny już :O

    Edit: Kamcia, wg tego wzoru jestem jakieś 15 cm za wysoka albo jestem chłopcem :-P moje siostry też bo wszystkie jesteśmy niemal równe ;-) a bracia to nie wiem z jakich rodziców :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 18:20

    Wowka, kamciaelcia lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna
    obstawiam albo ze jestes chłopcem albo innych rodziców :D choc przy liczbie mnogiej "siostry" mało prawdopodobne :D chyba

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u nas tej trzeciej drzemki brakło
    no i Patryk ma zaje...humor, fika i sie smieje
    aktualnie maz go kapie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 1849 1850 1851 1852 1853 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ